Mala pomoc oko odabira gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Laki00
Posts: 6
Joined: 05 Dec 2009, 18:47

Mala pomoc oko odabira gitare

Post by Laki00 » 06 Dec 2009, 17:40

Evo ovako,treba da odaberem neku pristojnu gitaru za 300E,sa obzirom da nemam toliko iskustva sa gitarama morao sam nekome da se obratim za savet.Sveo sam izbar na neke 3,4 gitare,pa bih hteo da vidim sta mi vi predlazete...
Ide otprilike ovako:
http://www.mixmusic-company.com/show_bo ... bn=9030111
http://www.mixmusic-company.com/show_bo ... bn=9030083
http://www.mixmusic-company.com/show_bo ... bn=9030080
http://www.mixmusic-company.com/show_bo ... bn=9030082
E sada,ja nisam imao prilike ni jednu da isprobam,samo sam gledao par klipova po youtube gde likovi isprobavaju neke od ovih gitara.Ova prva mi se mnogo svidja zbog izgleda,a i cena joj je povoljna,nego necu da se ispalim da kupim gitaru zbog izgleda a da ona ovako nema pojma.Sta kazete za nju,je li neko isprobao i video kakva je?Drugo,namerno sam stavio ovu RGA42 da bih pitao zasto je ona nekih 3000 din skuplja od RGA32?Cini mi se kada ih uporedjujem da je sve isto sem boje gitare... Inace koji je bolji bridge?Ovaj Gibraltar Standard bridge ili Fixed bridge? Gitara mi treba za sviranje mjetala :D , pa eto da cujem sta mi vi predlazete...
Izvinite zbog mog nepoznavanja materije :oops: ,nisam stigao dovoljno da se informisem,a jos kratko vreme sam u BG-u,pa moram da pozurim da odaberem pre nego sto odem...
P.S.
unapred hvala svima koji su spremni da mi pomognu :ziveli: :D

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by MUzzY » 06 Dec 2009, 19:49

Proteklih meseci skontao sam 3 super reci: search (na forumu), probaj gitare (u radnji...)

Laki00
Posts: 6
Joined: 05 Dec 2009, 18:47

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by Laki00 » 06 Dec 2009, 20:00

Rado bih ja probao,ali kada bih znao da je probam :oops:
vidis da sam jadni pocetnik :( ,a za xp300 u searchu nisam nasao ni jedan opis na forumu,ako ima u nekoj temi,link mi dobro dodje :)

User avatar
vabafet
Posts: 113
Joined: 22 Jul 2009, 21:50

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by vabafet » 06 Dec 2009, 22:31

za 300 evrova ja bih kupio polovnog Fender MiM strata....pogledaj malo po oglasima

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by KnightOfDoom » 06 Dec 2009, 23:04

Da ja kupujem, od ove 4 bi odma iskulirao rgr321 i vrlo verovatno rga42.
Razlika u ceni izmedju rga32 i 42 je samo zbog finisha. Ovaj na 32 je oil finish sto znaci da ce se verovatno sjebati od znojavih ruku i nepaznje. Ali opet lepse izgleda posto se vidi drvo za razliku od 42 :) Na oba su aktivni magneti ali nemam pojma kako zvuce.
XPT300 je nesto izmedju ovog rgr-a i rga. Isto drvo kao rga , nesto losiji bridge od rga i nesto bolji magneti od rgr. Mada po inf-ovima svi pljuju najstrasnije, kontam da ce ti za pocetak biti sasvim ok... kao sto rekoh nemam pojma oni aktivni kakvi su. Posto je cena tu negde kontam da ni oni nisu nesto.

Za xpt je problem sto mu zbog oblika tela (tj pozicije dugmica za kajis) vrat vuce na dole :) To je navodno reseno ove godine promenom polozaja ali ipak proveri kako ti lezi i to sve. Mislim da se xpt300 prozivodi tek od ove godine tako ne postoje dve varijante kao za xpt700 (kazem jer ko zna sta ima kod nas u prodavnici, da li je novi ili stari model).
Pozer u meni bi uzeo xpt300 (cak zaista planiram da uzmem xpt700 :) ) , ali bi svakako cekirao i rga32. Mogao sam odma to da napisem umesto ovog proseravanja :XD:
Laki00 wrote:Inace koji je bolji bridge?Ovaj Gibraltar Standard bridge ili Fixed bridge?
I gibraltar je fixed bridge, samo je vise fancy od ovog obicnog :) Trebalo bi i da je malo bolji.
vabafet wrote:za 300 evrova ja bih kupio polovnog Fender MiM strata....pogledaj malo po oglasima
Laki00 wrote:Gitara mi treba za sviranje mjetala
sto znaci ne.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by mislim_stvarno » 07 Dec 2009, 00:56

Ja bih isto isao na RGA32 ili 42. Najvise zbog izbora drveta od kog su napravljene.


Moguce je da postoji razlika izmedju 32 i 42 u zemlji porekla, da je 32 proizveden na tajlandu, indoneziji ili gde vec, a 42 u koreji, ali u to nisam bas siguran, negde sam uz put procitao neku takvu informaciju, ali to nikako ne mora biti tacno... :D

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by KnightOfDoom » 07 Dec 2009, 01:13

Isto drvo je i RGA i XPT. Sve se svodi na bridge, svirljivost i razliku u magnetima. A zbog toga mora vec da se ode i proba gitara, ne moze preko neta :)

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by vasko » 07 Dec 2009, 08:25

ja bi uzo ovu siljatu :metal: :bambi:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by mislim_stvarno » 07 Dec 2009, 10:10

KnightOfDoom wrote:Isto drvo je i RGA i XPT. Sve se svodi na bridge, svirljivost i razliku u magnetima. A zbog toga mora vec da se ode i proba gitara, ne moze preko neta :)
Vid' stvarno... :mrgreen:

Laki00
Posts: 6
Joined: 05 Dec 2009, 18:47

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by Laki00 » 07 Dec 2009, 12:16

Znaci i da kupim xp300 ne bi se zajebao,cak bih ustedeo pare da pouzimam neke druge stvari,je li tako?
Otici cu po nekim radnjama i isprobacu koliko znam i umem(a to bas i nije puno :) ) ali barem mogu da vidim kako mi lezi i neke osnovne stvari da isprobam...
A u vezi drveta,negde se kaze da je mahagoni a negde da je basswood,na sajtu ibaneza kaze da je mahagoni,pa pretpostavljam da je to tacno...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by KnightOfDoom » 07 Dec 2009, 12:38

Pazi, ja iz nekog razloga mislim da je xpt300 postojao i 2008 godine. Mrzi me sad da trazim po netu jer moram da se spremam za posao, ali: Ako jeste postojao bio je basswood a prepoznaces ga kao i xpt700 sto bi prepoznao dakle
model do 2008 godine :
http://www.qualityguitars.com/images/pr ... 00BK-1.jpg

model za 2009:
http://resources.ibanez.com/resourceser ... T700BK.gif

ne obracaj paznju na bridge i sve razlike jer je drugi model, gledaj samo koliko je vise drveta "odeljano" sa novog po ivicama i polozaj strap buttona. Na starom je pozadi i ne vidi se na slici a na novom je "sa strane" i vidi se. Ne mogu da tvrdim da i xpt300 postoji u obe varijante ali obrati paznju na to.

Laki00
Posts: 6
Joined: 05 Dec 2009, 18:47

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by Laki00 » 08 Dec 2009, 08:51

Sada sam gledao po nekom katalogu iz 2008. i nisam ga video,uglavnom vidim na sta mi skreces paznju,
hvala na savetima :ziveli:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Mala pomoc oko odabira gitare

Post by Dushan S » 08 Dec 2009, 17:44

Bata laki, ako nemaš iskustva, kupi gitaru za 150 eura, nekog polovnog Jacksona ili Yamahu pa piči dok ne stekneš kriterijum. Ima instrumenata do dve glave da su pristojni. Za tri glave kupi iz oglasa nešto što je ono baš za mJetal. Prodavali su ljudi polovne Jacksone-a ili ibaneze u koje su ugradili EMG magnete, Epiphone, znači ta varijanta. Vidiš da je besparica, ljudi daju često instrumente po oglasima budzašto, malo pregledaj, prati oglase pa uzmi nešto pristojno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest