Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Nob.Venoda » 15 Feb 2010, 17:30

Vec vidjeno zilion puta, "koju djutru za te i te pare" tema xD

Mada, potrudicu se da vam dam shto vishe informacija, i moje izbore (za sada).

Buzet je 350e, odprilike, mogu da eventualno skochim i do 400. Mada je pozeljno da ne bude tako :D
Treba mi prvenstveno za metal (ako moram brojke, nek bude 60 %), ali takodje mi treba za pop/rock/blues/jazz tezgu koju radim s jednim bendom (tu prvenstveno ide akustichna, a elektrichna upada po potrebi). Dakle, u sushtini all-rounder/metal gitara. Da ima muda na bridgeu, ali i lep clean na necku.

I ja gledao shta sve ima po ovim Beogradskim radnjama za te pare, i gled'o po internetzu, i zakljuchak je sledeci:

Ibanez RGA32
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/159 ... RGA32-MOL/
Prednosti: mahagoni, aktivna elektronika, wizard II (heheh :D), odlichan bridge, prirodna boja drveta.
Mane: hambaker u necku (mada bih eventualno mogao da stavim neki koji moze da se splituje?)

Ibanez SA260FM
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/154 ... 260FM-AMB/
Prednost: mahagoni, h-s-s konfiguracija.
Mane: nije wizard neck :/

Ibanez S320
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/155 ... z-S320-WK/
Prednost: mahagoni, wizard II, splitter na hambakerima.
Mane: ZR tremolo (mada sam chuo da ima tu prednost na FR sistemima zbog tog nultog polozaja u koji se uvek vraca)

LTD MH-103QM
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/235 ... -MH-103QM/
Prednost: Maple vrat (droolz), h-s-s konfa.
Mane: Tupavi licencirani FR, basswood telo :/

Dakle? :D Jel imao neko iskustva s ovim sekirama? :D
Hvala unapred, i da, slobodno mi psujte mater :]

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Tenji » 15 Feb 2010, 17:50

Koju god da uzmes, neces mnogo pogresiti... Ja bih isao na s320... I ako te ne mrzi, pogledaj Schecter Omen 6, nije sto je moja, al' gitara ume sve i svasta... :ziveli:

User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Nob.Venoda » 15 Feb 2010, 23:12

Probao sam Schectere, nisu loshi, samo ne znam kako bi se provukli kroz ovu moju "fensi" potrebu :D

Josh neko mishljenje? :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Cortex » 15 Feb 2010, 23:14

Haha smor od teme, vidjeno sto puta al ajd napisacu neshto jer si mi kolega Fonovac i fonforumash pride :P
Ja sam imao Sa260 jedno godinu dana i gitara je neverovatna za te pare, nema greshke s njom. Zamenio sam je za SZ520 Ibanez, iz razloga shto SA ima floating tremolo, koji ruku na srce ok drzhi shtim, ali ne preporuchujem izdrkavanje sa ruchicom, a ako ti je potreno da menjash shtimove...to jednostavno zaboravi. Meni je to bilo potrebno i to je primarni razlog zbog chega sam je zamenio. Gitara je odlichna, ima lep vrat veoma svirljiv i brz, pa shta ako nije wizard :) zvuk na neck magnetu je vrlo lep, ima mogucnost splitovanja tog hum-a koji ima u bridge-u, u middle poziciji je zvuk bash kakav treba, idi do Music Media centra ili do Mix-a i probaj je, pa odluchi.

Generalno, ZR tremolo je fina stvar, ali veruj mi kolega, nijednim Licenced Floydom necesh biti zadovoljan, velika je zabluda, IMHO, kupovati gitaru za unfixed bridge-om ispod neke cene od npr 900-1000e. I opet, morash znati shta kupujesh, najbolje je kupiti na oglasima neki stari japanski Ibanez ili slichno, sa starim lopro floydom, ili shaller floydom. Sve ostalo, necesh bti zadovoljan, ili zahteva dodatna ulaganja u gitaru.

Sa260FM je odlichna gitara, a od nabrojanih, najmanje je za metal mozhda. Ali jeste all arounder. Schecter koji ti je momak pomenuo je takodje veoma fina gitara. Check em out.

Cheers! :ziveli:

User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Nob.Venoda » 15 Feb 2010, 23:22

E takav sam odgovor chekao :)) Hvala kolega :D

ps, nisam vishe fonforumash xD

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Cortex » 15 Feb 2010, 23:35

:ziveli:

Probaj shto vishe gitara,, pa cesh odluchiti. Generalno ima sjajnih gitara i na oglasima...Mozhda ti je to i najbolje da pojurish, jer...realno...Yamaha Pacifica 112J koshta oko 300e nova mozhda i manje, a nijedna gitara od 400e koje si spreman da platish ne donosi 100 evra poboljshanja u odnosu na tu gitaru. Mozhda 20, 30, i to na metal stranu, ali 100 ne. Sa260 je po mom mishljenju vece vrednosti nego shto koshta. Schecter Omen 6 nije. Tek od nekih 550-600e mozhesh vec da gledash shta bi kupio u radnjama a i na oglasima vrlo ozbiljne gitare. Najtezhe je kupiti gitaru od 400e. Od 300 se zna, to je Yamaha Pacifica. Nijedan RG ili GRG model Ibaneza joj ne mozhe prismrdeti, po meni. Sa 260 nam dodje bash kao premost izmedju te nizhe srednje klase i top srednje klase. Chista srednja klasa jednostavno ne vredi toliko koliko se za te gitare trazhi.
Nisam probao kopije LP-a, pa mozhda mozhesh i da obratish na to pazhjnu, kazhu da ima finih Epiphone-a...shta znam.

Pa naravno da ni sam nisam forumash odavno...ta gomila neinventivnih i dosadnih ljudi me je smorila pre sto godina...sve jedno isto se vrti, a i realno..mjuza koju slushaju je...bljak :D Mada priznajem da sam nekada bio vrlo prisutan na fonforumu.

User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Nob.Venoda » 16 Feb 2010, 07:38

Da da da, realno mi je izbor pao na Sa260 i Rga32... Obe vrede mnogo vishe no shto koshtaju, a to bash i ocu da ubodem :D Ovaj Rga je model po legendarnom Rga321 prestige-u, i svi ga hvale kako je keva za te pare. Sa260 je z druge strane, versatilna ko svinja, mozesh da radish apsolutno sve :)
Sada, ispasti gej i uzeti gitaru sa amber sunburst finishom ili ostati trve metalac? :metal:
Mirishe mi na ovo prvo. Videcemo :D
LesPololiku gitaru necu, previshe mi je masivna. Mislim, svirao sam ih, do jaja su, ali bre bih neku laganelu.
I gledao sam oglase, ATM nishta toliko zanimljivo :/

Ou jeeea, konachno da se neko slozi sa mnom x) Ma, ja bio aktivan ko konj, i na kraju sam preterao sa slobodom i zavrshio sa banom :D Ban mi je istekao, ali ja se ne vracam tamo, ne ne...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Cortex » 16 Feb 2010, 13:27

Ovaj RGA deluje ok, nisam ga probao, ali ja ne volim aktivnu elektroniku. But that's just me.
To shto imash humbucker u neck-u ne mora da bude ogranichavajuci faktor ni za shta, ako je hum dobar i nije muljav. A stock neck magnet na gitari od mahagonija, je gotovo uvek muljav ako ta gitara nije preskupa, tako se bar meni chini.
Na SA260 mozhe da se desi da ti bude malo tishi output magneta, jachi je dosta bridge nego ostale pozicije. Ali to ti i treba, kad dodje solo, prebacish dole i vec imash neki boost :)
Naravno, visina magneta je podesiva stvar pa sredish kako ti odgovara i slichno...

Aj pa javi shta si uradio :)

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by johnny_b_good » 16 Feb 2010, 16:47

Ja navijam za S320 :D

User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Nob.Venoda » 16 Feb 2010, 23:04

Evo ja bio danas, probao par gitarica :D

I zakljuchak je sledeci - S320 mi nije legao uopshte, ali uopshte :/
RGA nema ni u mitrosu, ni u musiccentru, nisam bio u mix.
Probao sam Sas36, koji mi je van budzeta, ali je keva :D
I naravno - Sa260, koji nije NI PO CHEMU loshiji od 36-ice. 36-ica ima vrat iz jednog dela, ovaj iz 3, ali osecaj u ruci je maltene identichan. I malo sam se vishe igrao sa 260-icom, i ovim spliterom, razne farbe, medjupozicije :) Singlovi su fenomenalni, pogotovo me odushevila medjupozicija middle-splitovani hum, koji je ko akustichna :D Strava! Odlichno za strumming. Singl u necku super za fingerpicking... Na humu je distorzija izashla bolje no shto sam ochekivao :)
Zice su bile naravno krsh, i akcija malo visha no shto sam navikao, no to je minor thingy.
Ja sam gitarom odushevljen, i nju cu uzeti za nedelju-dve dana :D

Hvala svima ;DDD

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Savet :D [napljuvacete me, al ajd]

Post by Cortex » 16 Feb 2010, 23:18

Bravo, odlichan izbor, as said before :) Iznesi svoje mishljenje kad kupish, kao shto sam ja to uchinio ovde viewtopic.php?f=20&t=2723&p=41033&hilit=sa260#p41033 hehe moji prvi postovi na forumu...zelen ko mlad majmunchitj :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest