Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by eg303 » 12 May 2010, 07:54

Ja bih ipak probao to sa reklamacijom Mitrosu. To što si džarao magnete očigledno nema nikakve veze sa ovim hardverskim problemom. Gledam na mom Squieru, izgleda da su naboli rupu za tremolo baš na spoju dasaka tela, možda to ima veze... A to da će ovako nešto da se desi samo na skupocenim Squeirima, no comment. U svakom slučaju, neki drvodelja to može da ti zasigurno reši umetanjem novog (tvrdog) drveta na tom mestu, kad već provereni majstori odbijaju takav posao...

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by ognjen93 » 12 May 2010, 08:26

nemanjavelimirovic wrote:Pomiri se s sudbinom, stavi fiksni bridge kod majstora koji ce da isti zavrne na komad sveze ubacenog drveta koje je ubaceno u rupu od starog tremola...Evo ti link http://www.projectguitar.com/tut/tht1.htm verovatno bolje da samostalno ne radish, ali ako imash iskustva kontam da mozes i sam... :ziveli:
:1: :1: :1: :1:
Resio si problem + dobio si fixni bridge...
Samo da te to ne izadje skuplje od nekog polovnog celog squiera? :mrgreen:

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by Sava » 12 May 2010, 10:33

juzernejm wrote: Problem - pocela jedna strana da siri sebi rupu u drvetu tj kao sto sam rekao rekao raspada mi se gitara.
...
Pa jebote ipak je to kao standard mislim nije bulet bar da je potrajala jos koju godinu.
Kako bre meko drvo.
Sta sad da radim
Imao sam takvu gitaru i znam da je na njoj sve vrlo pristojno i solidno napravljeno. To je gitara sa dna cenovne ponude gitara i ne treba očekivati čuda od nje. Sasvim sam ubeđen da tvoj primerak nije imao adekvatnu pažnju sa tvoje strane jer da si na vreme reagovao problem bi bio veoma lako rešiv. Moguće da je drvo meko, ali moje mišljenje je da je rupa za one metalne čepove u koje šrafiš tremolo sa prevelikom tolerancijom. Da je bušeno sa možda za desetu manjom frezom verujem da takvog problema ne bi bilo. Kod mene je jedan čep počeo da se izvlači pa sam kod zamene žica to izvadio i nalio drvofix lepkom, vratio nazad, ostavio 24 sata da se osuši i nikada više nije bilo ni naznake od izvlačenja. Sada ti samo ostaje da odneseš nekom dobrom majstoru da proširi rupu, ubaci drveni čep pa ponovo izbuši nove rupe.

User avatar
juzernejm
Posts: 8
Joined: 16 Aug 2009, 17:29
Location: Beograd

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by juzernejm » 13 May 2010, 01:03

Odneo sam gitaru Mirku.
Prvo je jedno 20 minuta svirao i bio odusevljen zvukom :D .
Kaze nije frka sve ce da sredi cak ce i tremolo da mi stavi u funkciju (da pliva).Kaze da bi bilo glupo da mi sredjuje a da ja posle ne koristim tremolo.
ognjen93 wrote:Sasvim sam ubeđen da tvoj primerak nije imao adekvatnu pažnju sa tvoje strane jer da si na vreme reagovao problem bi bio veoma lako rešiv.
Mislim nisam je bas izvodio u setnju redovno a i da priznam slabo sam joj prao zubice a na sve ostalo sam pazio.
Divan cikica ovaj Mirko, samo da bude kao sto je rekao.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by sl0e » 13 May 2010, 02:07

Mirko je pravi covek za takve poslove, a i ima vise iskustva, nadam se da ce ti uspesno resiti problem. :ziveli:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by ssmc » 13 May 2010, 04:18

juzernejm wrote:Odneo sam gitaru Mirku.
Prvo je jedno 20 minuta svirao i bio odusevljen zvukom :D .
Kaze nije frka sve ce da sredi cak ce i tremolo da mi stavi u funkciju (da pliva).Kaze da bi bilo glupo da mi sredjuje a da ja posle ne koristim tremolo.
ognjen93 wrote:Sasvim sam ubeđen da tvoj primerak nije imao adekvatnu pažnju sa tvoje strane jer da si na vreme reagovao problem bi bio veoma lako rešiv.
Mislim nisam je bas izvodio u setnju redovno a i da priznam slabo sam joj prao zubice a na sve ostalo sam pazio.
Divan cikica ovaj Mirko, samo da bude kao sto je rekao.
Mislim da si quote-ovao pogrešnog čoveka :D

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by ognjen93 » 13 May 2010, 08:58

ssmc wrote:
juzernejm wrote:Odneo sam gitaru Mirku.
Prvo je jedno 20 minuta svirao i bio odusevljen zvukom :D .
Kaze nije frka sve ce da sredi cak ce i tremolo da mi stavi u funkciju (da pliva).Kaze da bi bilo glupo da mi sredjuje a da ja posle ne koristim tremolo.
ognjen93 wrote:Sasvim sam ubeđen da tvoj primerak nije imao adekvatnu pažnju sa tvoje strane jer da si na vreme reagovao problem bi bio veoma lako rešiv.
Mislim nisam je bas izvodio u setnju redovno a i da priznam slabo sam joj prao zubice a na sve ostalo sam pazio.
Divan cikica ovaj Mirko, samo da bude kao sto je rekao.
Mislim da si quote-ovao pogrešnog čoveka :D
EEEE bre sta god da se desi odma ja, jel vidis ti to?

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by Sava » 13 May 2010, 10:15

juzernejm wrote:Odneo sam gitaru Mirku.
Odneo si pravom čoveku! On je jedini majstor koji je završio drvnoprerađivačku školu, svi ostali su samouki po pitanju drveta.
juzernejm wrote:Prvo je jedno 20 minuta svirao i bio odusevljen zvukom :D .
Ma šta on zna o dobrom zvuku, nema taj pojma :D!
juzernejm wrote:Kaze nije frka sve ce da sredi cak ce i tremolo da mi stavi u funkciju (da pliva).Kaze da bi bilo glupo da mi sredjuje a da ja posle ne koristim tremolo.
Pa naravno, taj tremolo je vrlo solidan i kada je dobro podešen gitara se ne raštimava.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by eg303 » 13 May 2010, 11:44

juzernejm wrote:Odneo sam gitaru Mirku.
Prvo je jedno 20 minuta svirao i bio odusevljen zvukom :D .
Kaze nije frka sve ce da sredi cak ce i tremolo da mi stavi u funkciju (da pliva).Kaze da bi bilo glupo da mi sredjuje a da ja posle ne koristim tremolo.
Aj, kada ti završi gitaru obznani nam kako je odradio gitaru i koju kintu uzima za ovakve intervencije. A to da dobro zvuči, pa to znamo...

User avatar
juzernejm
Posts: 8
Joined: 16 Aug 2009, 17:29
Location: Beograd

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by juzernejm » 13 May 2010, 11:58

EEEE bre sta god da se desi odma ja, jel vidis ti to?
Sorry :(
Aj, kada ti završi gitaru obznani nam kako je odradio gitaru i koju kintu uzima za ovakve intervencije. A to da dobro zvuči, pa to znamo...
2000 din sa kotiranjem, sto meni iskreno nije puno.
Jebiga ipak radi na muzickom instrumentu (i to kakvom, neki kazu bolji od fendera :lol: ) a ne na tarabi.

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by Born_Dead » 14 May 2010, 11:48

ja da sam na tvom mestu sve to izvadio,zakrpio,i ponovo poceo da busim,cak bi probao i flojd da ubACIM,bra ako popravljas neka bude bolje nego sto je pre bilo...ali to sam samo ja..
trazi temu Djoksi radionica ili sl,kontaktriaj ttog djoksija on pravi gitare,pa mislim da ce biti u stanju da ti pomogne

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by mislim_stvarno » 14 May 2010, 12:03

Born_Dead wrote:cak bi probao i flojd da ubACIM,bra ako popravljas neka bude bolje nego sto je pre bilo...
floyd isn't always better... :wink:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by Guitar_thrill » 14 May 2010, 12:24

mislim_stvarno wrote:
Born_Dead wrote:cak bi probao i flojd da ubACIM,bra ako popravljas neka bude bolje nego sto je pre bilo...
floyd isn't always better... :wink:
:1: :1: :1: :1: :1:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by cccira » 14 May 2010, 13:29

Floyd is never better :mrgreen:

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: Problem sa tremolom, drugim recima raspada mi se gitara

Post by Born_Dead » 14 May 2010, 14:40

A DOBRO,mislim do juce nisam znao sta je flojd,danas kod druga na nekom satriani-u neki crnkasto plavi,jebmg ga koji model,znam samo da samo mnogoo silovao onaj flojd i dopalo mi se :D :D :D I WHANT FLOYDROSE! :D :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest