Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by Jack Nape » 13 May 2010, 23:50

Kakva su iskustva sa ovom gitarom, i je li vredna para koje za nju traze u mitrosu? Ja sam je probao, i zvuk mi se dopada kao i kako lezi i kako na prvi pogled izgleda(kvalitetno). Medjutim nisam ja neki znalac, pa reko da pitam za vise misljenja?

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by xspaceman » 14 May 2010, 00:11

Jack Nape wrote:Kakva su iskustva sa ovom gitarom, i je li vredna para koje za nju traze u mitrosu? Ja sam je probao, i zvuk mi se dopada kao i kako lezi i kako na prvi pogled izgleda(kvalitetno). Medjutim nisam ja neki znalac, pa reko da pitam za vise misljenja?
sam si već odgovorio na svoje pitanje...zar ne??

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by guv'nor » 14 May 2010, 00:15

xspaceman wrote:
Jack Nape wrote:Kakva su iskustva sa ovom gitarom, i je li vredna para koje za nju traze u mitrosu? Ja sam je probao, i zvuk mi se dopada kao i kako lezi i kako na prvi pogled izgleda(kvalitetno). Medjutim nisam ja neki znalac, pa reko da pitam za vise misljenja?
sam si već odgovorio na svoje pitanje...zar ne??
:1:
Tebi se dopala, a to je jedino bitno. :)

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by Roland Oliver » 14 May 2010, 08:34

Ako nemas para za skuplju gitaru, sasvim je dobar izbor! Radi bolje od standardnih Squiera a jako je blizu American standardu!

Ja bas i nisam merodavan posto ja obozavam sve sto iole lici na telecastera! Nekada dok sam bio mladji imao sam fantasticnog Fendera telecastera (isti kao onaj iz filma Croassroad,ako nisi gledao film,toplo preporucujem),koga sam nazalost morao da prodam 1994. kada mi se sin rodio jer je bila opsta besparica i od onda nisam mogao da se smirim, promenio sam jedno 20-tak raznih gitara (nijedna nije bila telecaster) i nijedna mi se nije dopadala.

Posto se profesionalno bavim muzikom morao sam da gledam da nadjem gitaru koja mi treba za svirku kojom se bavim (sviram tezge svadbe i po restoranima a telac bas u tim krugovima nije bas popularan (ljudi nemaju pojma), uvek sam morao da sviram stratocastera i stalno sam bio nezadovoljan zvukom!

Na kraju sam prelomio i pre neki dan sam nabavio Fender telecaster '52 Reissue i mojoj sreci nema kraja radujem se kao malo dete a imam 46 godina.

Da ne bi previse gnjavio da rezimiramo. Telecastera ljudi ili ne vole ili obozavaju (ja pripadam ovoj drugoj grupi) pa ako do sad nisi svirao telecastera moja preporuka je da probas jer taj clasic vibe je jako blizu americkim gitarama pa ako ti se to dopadne onda da skupljas pare za Fender telecaster "52 reissue, jer je to gitara, potpisujem, najbolja koju je firma Fender ikada napravila.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by nemanjavelimirovic » 14 May 2010, 10:33

Evo kao drugi veliki poshtovalac telecastera, mogu da ti kazem da je ceo taj serial CV Squiera super i da se neces pokajati ako kupish. Jos ako zelis na kraju mozes da ugradish magnete od original 52jke (bili su skoro na oglasima za smeshnu lovu) i eto.... :ziveli:

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by Jack Nape » 14 May 2010, 12:23

Hvla na odgovorima, a pitanje sam postavio zato sto sam relativno nov u ovome pa se meni lako svidi (dovoljno da ima lep "finis" :D ) sto ne znaci da nece da se raspadne za godinu dve. Ako strucniji kazu da valja i uz to se meni svidja, onda je to to.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by Sava » 14 May 2010, 16:59

Roland Oliver wrote: ...Fender telecaster "52 reissue, jer je to gitara, potpisujem, najbolja koju je firma Fender ikada napravila.
A pa to pričaš zato što nisi probao moju 62-ku (ništa ne potpisujem, ipak sam pravnik!) :D :D :D !!!

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by Roland Oliver » 15 May 2010, 09:09

Sava wrote:
Roland Oliver wrote: ...Fender telecaster "52 reissue, jer je to gitara, potpisujem, najbolja koju je firma Fender ikada napravila.
A pa to pričaš zato što nisi probao moju 62-ku (ništa ne potpisujem, ipak sam pravnik!) :D :D :D !!!
Postovanje Savo, kako se kaze svako svoga konja hvali, i jeste '62 telecaster je takodje fantasticna gitara i ona malo vise podseca na gibsona jer je rosewood i aldder pa ima tu coklu i to ce biti sledeci model telecastera koji cu da jurim. Kad sam rekao da je 52 najbolja gitara koju je Fender firma napravila to je zato sto je za mene jasen i maple pravi i autenticni fender patent a posle su krenuli sa rosewood-om i alder-om.
Hvala Bogu da ima toliko razlicitih gitara i da svako moze da nadje gitaru po svom ukusu i tu je cela lepota, samo da je vise novaca da moze da se nabavi to sto je srcu drago jer sad ako hoces da imas dobru tj. normalnu gitaru moras da se iskezis sa parama (lepo su to smislili)!

Ja i dalje smem da stavim potpis, pa makar me vodili na streljanje :D :D :D

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by vertigo_beat » 15 May 2010, 17:09

Hajde i ja da se ubacim ovde...posto sam se upravo samoproklamovao kao treci ljubitelj telecastera ovde, na forumu.

Imam MIM Standard Telecaster, iz 2005 god., kome sam promenio magnet u bridgu za Fender Vintage ,hm...ne znam koji model...ali nije 52`ojka i s kojim i dalje kresti, ..onako, prilicno neugodno. U nastavku, ugradio sam CTS potencimoetre i cetvoropolozajni prekidac. Gitara ne zvuci lose, ali to ipak nije to....Inace, istu gitaru imas trenutno upravo na Kupujem-prodajem, jer neki moj sugradjanin prodaje istog telca, cak u istom, midnight wine finisu.

Pitanje glasi, da li da idem dalje, a moja sledeca ideja je da oiba magneta zamenim za Lindy Fralin, ili da se smirim, sakupim novac i kupim AVRI 52?

Evo kako zvucim na Fender The Twinu:



Ah da, volim blues, jazz i moj omiljeni gitarista je Robben Ford, ako to znaci za savet po izboru zvuka...

Izvinjavam se za of topic.

Puno pozdrava iz Nisa,

Nenad

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by Rocket Roll » 15 May 2010, 17:17

vertigo_beat wrote:...i dalje kresti, ..onako prilicno neugodno.
Uveri se najpre da je to do tvog Telca - da drugi (skuplji?) modeli nemaju taj problem.

Lično mislim da ni AVRI52 neće biti rešenje - tek Custom Shop modeli, koliko je moje iskustvo sa Telcima, imaju onaj "buterast" & potpuno prijatan ton. Svi AVRI Telci koje sam do sada svirao ipak imaju dosta neprijatnih, neparnih, "icepick" harmonika. (Možda je to samo do magneta, ne bih znao.)

Lepo sviranje, btw.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by Sava » 15 May 2010, 17:18

Roland Oliver wrote: Postovanje Savo, kako se kaze svako svoga konja hvali, i jeste '62 telecaster je takodje fantasticna gitara i ona malo vise podseca na gibsona jer je rosewood i aldder pa ima tu coklu i to ce biti sledeci model telecastera koji cu da jurim. Kad sam rekao da je 52 najbolja gitara koju je Fender firma napravila to je zato sto je za mene jasen i maple pravi i autenticni fender patent a posle su krenuli sa rosewood-om i alder-om.
Ma Olivere ja sam se malo našalio, ništa ne hvalim i ne kudim i da ti pošteno priznam baš me pa briga koja je najbolja Fender ili bilo koja druga gitara! Za najbolju po mom ukusu nemam para tako da koristim ono što imam. Da, bilo bi zanimljivo da nam napišeš (ako možeš) od koga si je kupio jer su bile 2-3 u ponudi u poslednje vreme.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by sirac-šunka » 15 May 2010, 17:35

vertigo_beat wrote:Hajde i ja da se ubacim ovde...posto sam se upravo samoproklamovao kao treci ljubitelj telecastera ovde, na forumu.

Imam MIM Standard Telecaster, iz 2005 god., kome sam promenio magnet u bridgu za Fender Vintage ,hm...ne znam koji model...ali nije 52`ojka i s kojim i dalje kresti, ..onako, prilicno neugodno. U nastavku, ugradio sam CTS potencimoetre i cetvoropolozajni prekidac. Gitara ne zvuci lose, ali to ipak nije to....Inace, istu gitaru imas trenutno upravo na Kupujem-prodajem, jer neki moj sugradjanin prodaje istog telca, cak u istom, midnight wine finisu.

Pitanje glasi, da li da idem dalje, a moja sledeca ideja je da oiba magneta zamenim za Lindy Fralin, ili da se smirim, sakupim novac i kupim AVRI 52?

Evo kako zvucim na Fender The Twinu:



Ah da, volim blues, jazz i moj omiljeni gitarista je Robben Ford, ako to znaci za savet po izboru zvuka...

Izvinjavam se za of topic.

Puno pozdrava iz Nisa,

Nenad

Što ne svratiš do mene, trebalo bi da imamo probu u sredu, pa da uopredimo ta dva telekastera, upoznamo se, razmenimo iskustva, i malo prosviramo/prodžemujemo...?

Taj telac je mog gitariste, jako je dobra gitara, meni baš žao što je prodaje, ja bih je kupio, iako sam basista, iako imam već svog squier standard telca... :(

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by Roland Oliver » 16 May 2010, 08:41

Pitanje glasi, da li da idem dalje, a moja sledeca ideja je da oiba magneta zamenim za Lindy Fralin, ili da se smirim, sakupim novac i kupim AVRI 52?

Tu nema spasa, ta gitara ti radi kako radi i mozes na nju da stavs najbolju i najskuolju struju ali daska te gitare ima svoj limit i tu se nisa ne moze. Nemoj bacati pare (govorim ti iz licnog iskustva), nego skupljaj pare za bolju gitaru!!!

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by Roland Oliver » 16 May 2010, 08:54

Sava wrote:
Roland Oliver wrote: Postovanje Savo, kako se kaze svako svoga konja hvali, i jeste '62 telecaster je takodje fantasticna gitara i ona malo vise podseca na gibsona jer je rosewood i aldder pa ima tu coklu i to ce biti sledeci model telecastera koji cu da jurim. Kad sam rekao da je 52 najbolja gitara koju je Fender firma napravila to je zato sto je za mene jasen i maple pravi i autenticni fender patent a posle su krenuli sa rosewood-om i alder-om.
Ma Olivere ja sam se malo našalio, ništa ne hvalim i ne kudim i da ti pošteno priznam baš me pa briga koja je najbolja Fender ili bilo koja druga gitara! Za najbolju po mom ukusu nemam para tako da koristim ono što imam. Da, bilo bi zanimljivo da nam napišeš (ako možeš) od koga si je kupio jer su bile 2-3 u ponudi u poslednje vreme.
Ma, najbolja gitara je ona koja ti se svidja i tu ne treba mnogo filozofirati!
Naravno da se i ja malo salim, ali ozbiljno, meni telecaster pruza sve ono sto ja od gitare ocekujem. I treba svi da znamo uvek ima bolje ali covek treba da nadje svoju meru i tu da se zaustavi.Svi mi ustvari trazimo "SVETI GRAL" a to ne postoji!
Savo, imas odlicnu gitaru i ja bih je rado posedovao ali ne moze se sve imati, a gde sam kupio moju gitaru ne smem da kazem, jer bi neko mogao da nastrada :D :D :D salim se!!!

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Squier Classic Vibe Telecaster 50s

Post by NikolaNis » 17 May 2010, 12:53

Što ne svratiš do mene, trebalo bi da imamo probu u sredu, pa da uopredimo ta dva telekastera, upoznamo se, razmenimo iskustva, i malo prosviramo/prodžemujemo...?

Taj telac je mog gitariste, jako je dobra gitara, meni baš žao što je prodaje, ja bih je kupio, iako sam basista, iako imam već svog squier standard telca... :(



To je onaj lepi Telac koga sam video kada sam poslednji put bio do tebe, tada smo snimlali onog mog LP-a?
Što ga prodaje, baš je fina gitarica koliko sam video i čuo...?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest