Rooster

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
salabajzer
Posts: 1
Joined: 25 May 2011, 15:57

Re: Rooster

Post by salabajzer » 25 May 2011, 16:08

Cao svima, imam jedan problem u vezi rooster-a, najdeblja zica mi zuji na 3 polju, a ne mogu da korigujem vrat jer mi kljuc za korigovanje vrata mi ne pase...Da li je jos neko imao ovaj problem?

Nostradamussen
Posts: 137
Joined: 01 Oct 2009, 16:42

Re: Rooster

Post by Nostradamussen » 04 Jul 2011, 01:59

gde su ove gitare bile pre 6 godina kad sam pocinjao da sviram i pukao 15 iljada na astera :evil:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Rooster

Post by sirac-šunka » 04 Jul 2011, 09:24

A gde su ove gitare kada sam '93će kupio prvu Melodiju i platio je 350 DM... :)


(tada je to bilo ko sad 350 EUR)

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Rooster

Post by Stevan Hinic » 04 Jul 2011, 12:51

Narode, molim vas da javite kada i ako se pojave Les Paul varijante naseg Roostera u Beogradu, ja sam svoj Fenderasti primerak kupio u Idei na NBG tj, TC Uscu, a posto ne zivim uopste blizu bilo kog Idea objekta ne mogu redovno da proveravam. Hvala

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Rooster

Post by Stevan Hinic » 04 Jul 2011, 13:07

od uketic na 19 Jan 2011, 21:08
Ok ajd kad budeš slikao postavi baš me zanima kao i većinu ljudi ovde koji su pazarili ovu girtaru, možda gitara nije ista kao u hrvatskim prodavnicama ,ja sam je nešto kuckao i lupkao ...na crvenoj se jasno ispod providne crvene kao fazon kendi boje vidi tekstura drveta jedino može da bude fejk...mada realno i da jeste od iverice nije strašno zato što te pare stvarno vredi i ima solidan zvuk.Stavo sam neke Džipson žice na nju i sada stvarno lepo zvuči i na klinu i na drajvu.

Opet kažem gitara nije vrhunska ( vrlo laka za sviranje zbog mogućnosti postavljanja žica jako nisko) ali meni je recimo bolja od Skvajer buleta koga sam često svirao u studiju i nisam nešto oduševljen sa nim a on je duplo skuplji od ove gitare.Naravno o ukusima ne vredi raspravljati ono što meni leži nemora ležati i drugom.
Po mom skromnom mišljenju upošte nema dvoumljenje oko ove gitare ko hoće da kupi, te pare sigurno vredi :metal:
Možda vremenom samo koji bolji magnetić staviti i bila bi kao balerina.
Slike nisam u mogucnosti da postavim, ali moram da priznam( i drago mi je) da sam ze zajebao, gitara nije od iverice nego od punog drveta. To mi je potvrdio majstor iz Ton - a, posto ju je on rasklapao kao i ja kaze da je gitara potpuno korektno uradjena sto se svega tice i obrade i elektronike. Ja mogu samo o zvuku i osecaju sviranja da pricam, zvuk mi je ok, zadovoljan sam kao i sa feelom gitare. Napokon sam se navikao na desetke a pragove sam sam obradio turpijom tako da ne zuljaju i ne seku vise. Izvinjavam se ako sam nekoga odvratio od kupovine dobrog instrumenta mojim neznanjem. :ziveli:

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: Rooster

Post by zek » 04 Jul 2011, 14:31

Muzicar koji pije! wrote:Narode, molim vas da javite kada i ako se pojave Les Paul varijante naseg Roostera u Beogradu, ja sam svoj Fenderasti primerak kupio u Idei na NBG tj, TC Uscu, a posto ne zivim uopste blizu bilo kog Idea objekta ne mogu redovno da proveravam. Hvala
Ja pitao marketing IDEE i oni kažu nema ništa od toga (mada ih je bilo u hrvatskom Konzumu - ne znam da li ih još i sada ima). :x

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Rooster

Post by luci » 04 Jul 2011, 14:51

ja sam bio u dve ili tri konzum radnje u poslednje vreme i nisam video ni stratove ni LP, da sam naleteo kupio bi LP... a i rooster da sam znao da valja kupio bi za 5ooo kad je bilo...

Ozzy80
Posts: 16
Joined: 17 Dec 2010, 08:26

Re: Rooster

Post by Ozzy80 » 07 Jul 2011, 01:39

Jel bio neko skoro po idea radnjama da mi kaze kolko kosta ova gitara jer nesto cujem od druga da je video da je negde valjda u centru BG-a 5000?

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: Rooster

Post by zek » 07 Jul 2011, 10:05

U Idei u TC Ušće je bio jedan beli pevac za 7499. :O.o:

P.S. Javi gde u BG ima za 5000.

User avatar
Fast beer-drinker
Posts: 78
Joined: 23 Jan 2011, 18:20

Re: Rooster

Post by Fast beer-drinker » 08 Jul 2011, 02:17

Za divno cudo, ova gitara jako lijepo radi, mislim za te pare. Bolja je i od onih vesla koji su dva-tri puta skuplji. Kontam i ja sebi kupiti, al' samo kad je nadjem, posto sam ja u Banjoj Luci. Isplati je se kupiti, ako nista, samo za vjezbanje, i eto da stoji za ukras. Pa ja sam mijenjanje pragova na Charvel-u platio vise od cijene ove gitare. Ima da je kupim, ako nista, da bar ne gulim opet pragove.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Rooster

Post by MetalFunk » 08 Jul 2011, 02:27

Mislim da ce stici i kod nas, brzi pivopijo. Neko mi je pominjao da treba da dodju u Konzum. E sad, koliko je ta informacija tacna...

User avatar
Fast beer-drinker
Posts: 78
Joined: 23 Jan 2011, 18:20

Re: Rooster

Post by Fast beer-drinker » 08 Jul 2011, 04:36

Volio bih da dodju. Stvarno su jeftine, ton je vise nego dobar za tu cijenu. A mogu vjezbati na njoj bez brige za pragove. Mijenjanje pragova skuplje od nove gitare... Malo nelogicno, al' eto. Al' ipak ima tu posla oko mijenjanja...

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Rooster

Post by Stevan Hinic » 30 Jul 2011, 14:54

Potreban mi je savet ljudi koji su menjali magnete na Roosteru ili radili upgrade neke druge vrste, da li se uopste to isplati na ovoj gitari tj. da li ako zamenim sadasnje magnete nekim drugim ( a zelim da dobijem dobar zvuk za bluz i rok, tipa Hendriks, SRV, Clapton itd. kapirate na sta ciljam) ce ta zamena da znacajno doprinese kvalitetu zvuka gitare? Ne razumem se bas u elektroniku niti koliko bih novca trebalo da izdvojim za dobar upgrade, tako da su mi svi predlozi dobrodosli. Da se razumemo, svirljivost gitare mi odgovara, samo bih da poboljsam zvuk instrumenta za razumnu svotu novca. :ziveli:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Rooster

Post by eg303 » 30 Jul 2011, 20:54

Moj ti je savet da se ne vijaš sa upgrade-om tog Roostera. Svira to kako već svira, za te pare što si dao za njega sigurno svira 110%, bolje štekaj kintu za neko ozbiljnije pojačalo koje će ti ostati i u budućnosti i u koje ćeš uštekati kasnije ozbiljniju gitaru.

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Rooster

Post by Blingo » 04 Aug 2011, 22:09

eg303 wrote:Moj ti je savet da se ne vijaš sa upgrade-om tog Roostera. Svira to kako već svira, za te pare što si dao za njega sigurno svira 110%, bolje štekaj kintu za neko ozbiljnije pojačalo koje će ti ostati i u budućnosti i u koje ćeš uštekati kasnije ozbiljniju gitaru.
:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest