gitara za shredding

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
YeaH_LefT
Posts: 25
Joined: 18 Nov 2007, 16:54
Location: Bar

Re: gitara za shredding

Post by YeaH_LefT » 21 Apr 2008, 02:41

Eto posto trazim gitaru i za sebe (ne bas za shredding ali su slicni hardwerski zahtjevi) u uzi izbor su mi upale sledece:

http://www.thomann.de/gb/ibanez_s2170_fwntf.htm
22 praga, zr tremolo

http://www.thomann.de/gb/dean_guitars_r ... rative.htm
previse upadljiv oblik i izgleda slab odnos cijene i kvaliteta

http://www.thomann.de/gb/framus_morriga ... _bk_hp.htm
hmm nemam nikakva saznanja o ovoj gitari

http://www.thomann.de/gb/esp_ltd_mh_1000_stb.htm
ltd 1000, emg 81/85, i taj diiivni sljasteci obod :roll:

http://www.thomann.de/gb/schecter_daimo ... fr_bch.htm
procitao sam da ne moze da drzi stim (ali je to bilo samo misljenje jednog covjeka)

http://www.thomann.de/gb/esp_mii_emg_rw_blk.htm
ovo kad bih imao jos 300evrica vishka :P

Planiram da porucim sa thomanna neku i uracunao sam jos 20% na cijenu, jedino nisam siguran koliko je pametno kupovati bez isprobavanja, ali racunam ipak je to thomman i ipak ove gitare nisu vesla tako da ne mogu pogrijesiti.

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re: gitara za shredding

Post by Molotov » 21 Apr 2008, 17:27

Guitar_thrill wrote:Tacnije ovako, uzeo bih gitaru koja ima floyd rose, tanak vrat i sve sto ti treba za pesme od MR. Biga i Steve Vai-a, preko npr. Whitesnakea, Van Halena ...tako nesto, oblik da nije neki suvise upadljic (BC Rich i kompanija :) ) ....ovo mi nije hitno, imam nesto vise od godinu dana fore,ali hocu tacno da odlucim sta mi treba pa da dobro ispitam i potrazim za to vreme.....budzet je 1000evra....
Jako neobican nacin kupovine gitare ... odredjujes tip gitare prema muzici koju sviras umjesto prema sebi, valjda gitara treba tebi da lezi, a sta ces da sviras na njoj je nebitno .... sve to sto si nabrojao mozes da sviras i na Stratu i na Les paulu i na Exploreru i na akusticnoj i na Washburnu i da vise ne nabrajam ....

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: gitara za shredding

Post by Guitar_thrill » 22 Apr 2008, 10:26

dobro, naravno da cu kupiti neku koja se meni dopada,ali treba mi sto vise modela, da bh znao koju da odaberem, najradije bih uzeo strata,ali on ne ispunjava mnogo ovih zahteva.....a kod nas mislim da se stesko moze naci sa floyd roseom

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: gitara za shredding

Post by Funkomat » 22 Apr 2008, 11:32

Guitar_thrill wrote:a kod nas mislim da se stesko moze naci sa floyd roseom
Kupi japanca i ugradi floyd...

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: gitara za shredding

Post by mr.flash » 22 Apr 2008, 14:21

Funkomat wrote:
Guitar_thrill wrote:a kod nas mislim da se stesko moze naci sa floyd roseom
Kupi japanca i ugradi floyd...
Jedini pristojni japanci su kod Ishibashi-ja a njegove gitare ces tesko do nikako naci kod nas. Ljudi koji ih imaju su prezadovoljni, a neki endorseri Fendera, kao npr. Richie Kotzen traze da im se gitare prave bas u Japanu.

http://www.ishibashi.co.jp/u_box/

@GuitarThrill: Ne znam koliko ce ti koristiti floyd, sem ako ne sviras onaj Vai fazon. Meni ti tremolo sistemi sluze samo povremeno i ne bi mi smetalo da ih nemam na gitarama :wink: Nemoj da se opterecujes ima li floyd ili nesto trece, vec gledaj osecaj kad je uzmes u ruku, svirljivost, da nema dead-spotove i tu ne pravi kompromise, a za ostalo ces lako.
Imas u Mitrosu jednu Yamahu na popustu koju bi mozda mogao da pogledas, mislim da ce ti odgovarati, a gitara je stvarno odlicno uradjena i za pristojnu cenu. Nemaju je na sajtu, ta koju sam video ima neki amber burst top, evo ti link ka njihovom katalogu to je gitara sa naslovne strane.

http://www.giles.com/yamaha1/pdf/brochu ... EG2003.pdf

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: gitara za shredding

Post by Guitar_thrill » 22 Apr 2008, 20:30

pa onda se opet vracam na ono staro, ako bih gledao samo svirljivost i to sta se meni svidja uzeo bih Strata nekog Worn-out ili kako u Fenderu kazu Relic i to bih svirao, ali ne znam, svi mi kazu da je Stratocaster ogranicen...21-22 praga, kao nije dovoljno sirok vrat,dobri modeli jako skupi, tremolo se rastimava itd itd.....

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: gitara za shredding

Post by Funkomat » 22 Apr 2008, 21:04

Guitar_thrill wrote:pa onda se opet vracam na ono staro, ako bih gledao samo svirljivost i to sta se meni svidja uzeo bih Strata nekog Worn-out ili kako u Fenderu kazu Relic i to bih svirao, ali ne znam, svi mi kazu da je Stratocaster ogranicen...21-22 praga, kao nije dovoljno sirok vrat,dobri modeli jako skupi, tremolo se rastimava itd itd.....
Strat ogranicen? :shock:
Ako nesto nije to je ogranicen. Koliko god ga ljudi ne vole samo onaj ko nikakve veze sa muzikom nema moze da kaze da je ogranicen.
Sto se "nedovoljno" pragova tice, ajde realno koliko cesto planiras da koristis jos ta 2 extra praga?
Ako ti ne odgovaraju stvari kao sto su veliki radius fretboarda, 3 single magneta, naravno zvuk ili izgled su razlozi zasto ne treba uzeti strata a ne "ja jako zelim strata ali neko mi rekao da je strat ogranicen". :wink:
Sto se naravno odnosi na sve gitare...

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: gitara za shredding

Post by mr.flash » 22 Apr 2008, 21:36

Funkomat wrote:
Guitar_thrill wrote:pa onda se opet vracam na ono staro, ako bih gledao samo svirljivost i to sta se meni svidja uzeo bih Strata nekog Worn-out ili kako u Fenderu kazu Relic i to bih svirao, ali ne znam, svi mi kazu da je Stratocaster ogranicen...21-22 praga, kao nije dovoljno sirok vrat,dobri modeli jako skupi, tremolo se rastimava itd itd.....
Strat ogranicen? :shock:
Ako nesto nije to je ogranicen. Koliko god ga ljudi ne vole samo onaj ko nikakve veze sa muzikom nema moze da kaze da je ogranicen.
Sto se "nedovoljno" pragova tice, ajde realno koliko cesto planiras da koristis jos ta 2 extra praga?
Ako ti ne odgovaraju stvari kao sto su veliki radius fretboarda, 3 single magneta, naravno zvuk ili izgled su razlozi zasto ne treba uzeti strata a ne "ja jako zelim strata ali neko mi rekao da je strat ogranicen". :wink:
Sto se naravno odnosi na sve gitare...
Bravo ! Ni ja ga ne bi bolje srocio ;)
Strat je jedina gitara koja je u sirkoj primeni od bluesa do metala od Claptona preko SRV-a, Van Hallena do npr. Adama Dutkiewitza, Andreasa Kissera...
Musicman, Charvell, Schecter, Jackson, su nastali bas iz potrebe da se modifikuju Stratocasteri hubuckerima, floydrose-om, vecim radiusom fingerboarda...
U osnovi to je Strat njega ili volis ili ne.
Pogledaj po forumu, dosta se raspravljalo o raznim strato-like gitarama npr. Blade, o kojima ne znam mnogo a izuzetno ih hvale.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: gitara za shredding

Post by DrGreenthumb » 22 Apr 2008, 22:17

mr.flash wrote:
Funkomat wrote:
Guitar_thrill wrote:pa onda se opet vracam na ono staro, ako bih gledao samo svirljivost i to sta se meni svidja uzeo bih Strata nekog Worn-out ili kako u Fenderu kazu Relic i to bih svirao, ali ne znam, svi mi kazu da je Stratocaster ogranicen...21-22 praga, kao nije dovoljno sirok vrat,dobri modeli jako skupi, tremolo se rastimava itd itd.....
Strat ogranicen? :shock:
Ako nesto nije to je ogranicen. Koliko god ga ljudi ne vole samo onaj ko nikakve veze sa muzikom nema moze da kaze da je ogranicen.
Sto se "nedovoljno" pragova tice, ajde realno koliko cesto planiras da koristis jos ta 2 extra praga?
Ako ti ne odgovaraju stvari kao sto su veliki radius fretboarda, 3 single magneta, naravno zvuk ili izgled su razlozi zasto ne treba uzeti strata a ne "ja jako zelim strata ali neko mi rekao da je strat ogranicen". :wink:
Sto se naravno odnosi na sve gitare...
Bravo ! Ni ja ga ne bi bolje srocio ;)
Strat je jedina gitara koja je u sirkoj primeni od bluesa do metala od Claptona preko SRV-a, Van Hallena do npr. Adama Dutkiewitza, Andreasa Kissera...
Musicman, Charvell, Schecter, Jackson, su nastali bas iz potrebe da se modifikuju Stratocasteri hubuckerima, floydrose-om, vecim radiusom fingerboarda...
U osnovi to je Strat njega ili volis ili ne.
Pogledaj po forumu, dosta se raspravljalo o raznim strato-like gitarama npr. Blade, o kojima ne znam mnogo a izuzetno ih hvale.
Hm, nemoj da trpas MusicMan-a u kos sa Charvell-om i Jackson-om, koji su nastali u vreme expanzije hair-metala, i tome su i sluzile, i jos uvek sluze:) MusicMan-a je osnovao Leo Fender, nekoliko godina posle prodaje Fendera CBS-u (1965. za 13 miliona $), naravno, otkupio ga je kasnije Sterling Ball, ali filozofija instrumenata je ista. U osnovi vecine bolt-on gitara koje se danas proizvode je Fender Tele, pre svega i naravno Strat, i to u ne narocito izmenjenom obliku od onog iz 1954., sta reci, Leo je bio genijalan. Ali opet, Fender je tokom vremena cesto menjao vlasnika i Quality Control mu je bio vrlo nekonzistentan, tako da su i gitare takve, od neverovatno vibrantnih instrumenata do obicnih daski sa zicama. Sorry za off... Anywho, bilo koja stratolika gitara je dobra za shred, ali to je danas tako passe:)

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: gitara za shredding

Post by Guitar_thrill » 23 Apr 2008, 21:15

Funkomat wrote:
Guitar_thrill wrote:pa onda se opet vracam na ono staro, ako bih gledao samo svirljivost i to sta se meni svidja uzeo bih Strata nekog Worn-out ili kako u Fenderu kazu Relic i to bih svirao, ali ne znam, svi mi kazu da je Stratocaster ogranicen...21-22 praga, kao nije dovoljno sirok vrat,dobri modeli jako skupi, tremolo se rastimava itd itd.....
Strat ogranicen? :shock:
Ako nesto nije to je ogranicen. Koliko god ga ljudi ne vole samo onaj ko nikakve veze sa muzikom nema moze da kaze da je ogranicen.
Sto se "nedovoljno" pragova tice, ajde realno koliko cesto planiras da koristis jos ta 2 extra praga?
Ako ti ne odgovaraju stvari kao sto su veliki radius fretboarda, 3 single magneta, naravno zvuk ili izgled su razlozi zasto ne treba uzeti strata a ne "ja jako zelim strata ali neko mi rekao da je strat ogranicen". :wink:
Sto se naravno odnosi na sve gitare...
lepo sam gore naveo sta sam mislio pod pojmom ogranicen, ovde ispada da sam rekaao da je ogranicen na muzicke zanrove itd. sto nisam nigde rekao i zbog toga Strata i najvoise volim kao gitaru, sto mozes toliko stvari svirati na njemu,ovde sam rekao da kao gitara za tu vrstu svirke koju sam naveo u uvodnom postu nije najbolja gitara, bar onaj osnovni strat kakvog svi znamo....

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: gitara za shredding

Post by Funkomat » 23 Apr 2008, 22:10

Guitar_thrill wrote:
lepo sam gore naveo sta sam mislio pod pojmom ogranicen, ovde ispada da sam rekaao da je ogranicen na muzicke zanrove itd. sto nisam nigde rekao i zbog toga Strata i najvise volim kao gitaru, sto mozes toliko stvari svirati na njemu,ovde sam rekao da kao gitara za tu vrstu svirke koju sam naveo u uvodnom postu nije najbolja gitara, bar onaj osnovni strat kakvog svi znamo....
E vidis to je razlog zasto treba da kupis neku gitaru...
Pretpostavljam da vec sviras neko vreme tako da mozes sam da odlucis sta ti odgovara i ne moras da se oslanjas na nas. :wink:
Nemoj pogresno da shvatis ali imam utisak da zelis da kupis gitaru za "shredding" iz potpuno pogresnih razloga.
Daleko od toga da ti branim ali razumes sta hocu da kazem... :D

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Re: gitara za shredding

Post by XtrmntR » 24 Apr 2008, 09:46

Strata i najvise volim kao gitaru
E vidis to je razlog zasto treba da kupis neku gitaru...
E sad i ti razumi nas shto VOLIMO IBANEZ. :D

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: gitara za shredding

Post by Chord-Master » 24 Apr 2008, 12:59

XtrmntR wrote:
Strata i najvise volim kao gitaru
E vidis to je razlog zasto treba da kupis neku gitaru...
E sad i ti razumi nas shto VOLIMO IBANEZ. :D
Here we go again! :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: gitara za shredding

Post by Funkomat » 24 Apr 2008, 14:22

E sad i ti razumi nas shto VOLIMO IBANEZ. :D

Razumem ja vas. :D

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: gitara za shredding

Post by DrGreenthumb » 24 Apr 2008, 14:59

E sad i ti razumi nas shto VOLIMO IBANEZ. :D[/quote]

Here we go again! :D[/quote]

Hmm, nikad mi nece biti jasan ovaj beef izmedju Fender i Ibanez klanova. Ja sam vecinu svog "staza" svirao Ibaneze (high end doduse - Roadstar II, Rg620, Jem7VWH) i uvek ih gledao kao moderne stratove, sto oni i jesu. I strat i vecina Jebaneza su bolt-on, slicnih kontura, 25,5 skale, 6 in line headstock, countour body, najbolji su komadi (barem meni) od alder-a (opet strat)... Verujte, nije mnogo drugaciji jedan Rg od American Fat Stratocastera, ista skola... A sad, back to topic : za shred ti je najudobniji upravo ovaj styling, mozda nesto vise gitare sa vecim radijusom (Ibanez ili moderniji stratovi) da bi mogao vise da spustis zice etc. Anywho, posle nekog vremena sva je prilika da ce ti sve vise i vise svidjati vintage zvuk, mozda i styling, visinu zica ces povecavati da bi dobio bolji ton i sustain, ergo mozda je pametnije da uzmes neki versatilniji instrument koji ce te inspirisati i kad/ako promenis muzicki ukus i stil. Govorim iz svog, a i tudjih iskustava. Imaj i to na umu :D Srecno!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest