Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Tomo
Posts: 40
Joined: 18 Apr 2012, 23:25

Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Tomo » 18 Apr 2012, 23:49

Pozdrav svima! Evo nešto što bi volio da komentirate. Interesira me kako vam se čini ton s obzirom da sam to sve snimo bez pojačala, samo Digitech rp14d i pravo u zvučnu karticu (E-MU 0404) u kompjuteru. A evo možda da kažem i koju riječ o gitari: Joha dva djela , maple cap vrat, Texas special pickup-ovi. Meni je teško sudit jer već sam se naviko na taj malo ispeglan ton pa eto ako bi mogao ko da komentira...




Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Frostensen » 19 Apr 2012, 00:43

Izvinjavam se, al' ovo se ne racuna. Suvise dobro sviras da bi gitara imala ikakog uticaja na konacni rezultat :ziveli:

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Haralampije » 19 Apr 2012, 01:07

Sto se tice tona,prvi i treci su mi se vise svideli od drugog,sto se tice svirke :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by nemanjavelimirovic » 19 Apr 2012, 02:02

Meni se svidja samo prvi klip shto se tice tona, ali se cuje da je opasna gitara. Daj uzmi neki lampash (po moguctstvu sa 6L6) pa snimi da cujemo u punoj snazi. :) A opet shto kazeFrostensen, kod tvog sviranja je tesko i proceniti jer imash dobar zvuk cak i na procesoru. :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Cortex » 19 Apr 2012, 08:18

definitivno prvi i treci zvuche bolje od drugog, koji zvuchi isuvishe kutijasto kao da dolazi iz zvuchnika od 5 incha, zbog forsiranja donjih midlova verovatno pri setovanju boje na procesoru.
i meni deluje kao odlichno izradjen instrument.
a shto se tvog sviranja tiche, svakako si daleko bolji no ijedan gitarista na ovom forumu...
ako neka od tih takmichenja josh uvek nisu zavrshena, zhelim ti svu srecu na putu ka pobedi!

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by guv'nor » 19 Apr 2012, 09:29

Tomo wrote:Meni je teško sudit jer već sam se naviko na taj malo ispeglan ton
Nema sta, dobro namestene farbe, sjajno sviranje - vidi se da ti odgovara setup, gitara - samo napred i dobro dosao! :ziveli:
Btw, meni se mnogo svidja choked wah trip na drugom videu, apsolutno svrsishodan zvuk.
Cortex wrote:zvuchi isuvishe kutijasto kao da dolazi iz zvuchnika od 5 incha, zbog forsiranja donjih midlova
FIY, donji midlovi & gornji basevi - that's where the muda comes from. :)
Seca basa i visokih i naglasavanja celog srednjeg spektra sa druge strane... :kiss:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Cortex » 19 Apr 2012, 10:07

haha prdice slazhem se slazhem, ali to su ipak bashtenska muda, potkresana preciznim vezom kakav ovde Tomo vrsno i zastrashujuce lezherno prikazuje, dok Sayce, SRV, Doyle i ekipa ipak svoja drvosechanska muda izvlache pojachim udarima desne ruke ili pak leve u napadu na gitaru da zacvili/zatwanguje :ziveli:
Tomo sve zvuchi sjajno, mi se malo zezamo, a uopshte komentarishemo o zvuku jer si ti to trazhio explicitno :mrgreen:

Neka shred zhivi! :P

Ako smem pitati koji su uticaji?
Shawn Lane, Gambale, Vai, Lukather?

:ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by MetalFunk » 19 Apr 2012, 11:34

Frostensen wrote:Izvinjavam se, al' ovo se ne racuna. Suvise dobro sviras da bi gitara imala ikakog uticaja na konacni rezultat :ziveli:
:1:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by dweezil » 19 Apr 2012, 11:53

lepo svirash Man, meni bash fascinantno koliko Texas Special zvuce humbuckericno na nekom jacem drajvu, i rekao bih da nema nesto noisea. Bash mi se svidja sound ono, i super je sto ti magneti lako ulazu u drive, i imaju pregrst midlova. :bambi: Nick je opasan majstor btw cheers :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by guv'nor » 19 Apr 2012, 16:21

Cortex wrote:prdice
...

Tomo
Posts: 40
Joined: 18 Apr 2012, 23:25

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Tomo » 20 Apr 2012, 00:31

Evo probat ću obradit sve vaše komentare u jednom postu. Prvo hvala svima na komplimentima što se tiče svirke i hvala u Nickovo ime što se tiče same gitare.
Jedino French contest je još aktualan ali bojim se da pored 420 natjecatelja od kojih barem 50-100 samo to rade u životu baš i nemam neke šanse.
Nisam baš sklon nekakvom, često viđenom, gotovo bi reko religioznom idoliziranju pojedinih gitarista, tako da mi je teško izdvojiti uzore. Ima ih jako puno od kojih su neki i s ovih prostora...isto tako dosta anonimaca sam čuo od kojih se da puno toga naučit...ajde dobro...možda Gary Moore, SRV, Guthrie Govan...
Probat ću napravit neku siroviju snimku, imam baš pojačalo sa spomenutim lampama isto ručni rad, Denykenov. Opasno zvuči!
E a sad to oko zvuka...to je taj problem, ja nemam studijske monitore pa se oslanjam na ono što dolazi i muzičke linije, a koja se naravno razlikuje od ostalih i onda imamo ovo. Nekome su bolji 1. i 3. mnogima se upravo ton na 2. videu svidio najviše, dobro to je i stvar ukusa, ali mislim da je najviše do uređaja na kojem slušaš. Bojim se pomislit kako je zvučalo ako je ko slušao na nekim lošim zvučnicima kompjutera. Kod mene, recimo, srednjih tonova ima jedva dovoljno, a kad smo 2. video slušali kod Nicka- ludilo- ugodni mekani middlovi, masivan ton.
Evo sad nešto za usporedbu. Ibanez Rg560 Fred bridge/middle pickups. Žice-9-42 na prvom i 10-46 spustene na D na drugom videu tako da bude napetost ko sa devetkom jer nebi floyd izdržao. Inače na stratu je naravno desetka na 440Hz. Na drugom videu bridge pickup pa promjena na neck. Što se tiče procesora to je sve tu negdje...
Ovaj prvi sam pobjedio pa eto da se malo preseravam.



Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Wagorth » 23 Apr 2012, 20:50

Tomo wrote:Ovaj prvi sam pobjedio pa eto da se malo preseravam.
:grummel_2: al ipak :bow: i normalno :bambi:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Dersu Uzala » 24 Apr 2012, 10:19

Tomo, nemoj se kurazit, biti prvi medju zgubidanima ne znaci puno. A ovde ti je sad 99% zgubidana. Vollei bi oni da znaju da sviraju, da. Nisi ti los, ali daleko da si odlican, kamoli sjajan, a kamoli bitan. Ali, ovi domaci luzeri ce te podrzavati do besvesti, ne bi li ikako ppravdali svoje postojanje. Keep chugging. :ziveli: :metal: :bambi:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Cortex » 24 Apr 2012, 11:31

tomo ne obracaj pazhnju, mi smo vec navikli na ovo :D

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Handmade strat by Nick, Zagreb-video

Post by Dersu Uzala » 24 Apr 2012, 11:53

Jesmo.

Ne umemo svirat', ali imamo pedale.

Inace, kako rekoh Tomo, ovde 99% ekipe ne svira, tako da....

Ti prijatelju lepo to radis.

Cortex voli da je ono, komunisticki ispravan, ali Cortex nema pojma kakva je situacija na terenu.

Nagradno pitanje:

i) da li Cortex misli da je Dersu Uzala papan-slash-imbecil

ii) da li (a i Dali) Cortex misli da je Dersu bogom dan kompozitor, obaska virtuoz, jer?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest