Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by umart » 24 Apr 2012, 23:44

za 450 jura?mojne se zezamo,ima dzeksona japanaca pro serije za tu lovu polovnjaka.ako bas hoces LP,probaj tokai u artistu,meni to bolje radi od epija ihaha puta.jos ako je ostao onaj honeyburst koji je imao tako masne sladzerske magnete,pa kud ces bolje?jedino civije promijeniti,ali to sad i nije neka investicija,ortak ima framus locking uzeo u music trade-u,rade opasno,cak i spertzel locking set je nov oko 60tak jura.ako hoces LP a da radi mjetalski strpi se malo,vidim na oglasima ltd deluxe eclipse za nesto vise,mozda za 450 e kesa i da,a jos imas i kofer,a racunaj da si uzeo opasnu gitaru,ako ne grijesim slusao sam je na probi prije neki dan (bas taj komad,likovi koji su svirali posle nas) i radi/zvuci sjajno.

ako nisi navikao na flojd,moj savjet je ne bacaj 450 jura na dzitru sa flojdom jos.uzmi neki LP jer em gotivis,em nema sta da se ne snadjes.posle kad kane neka lovica jos,uzmi neki ibanez ili stagod sa flojdom,ili jos bolje ako mozes uzajmi od nekog na nedjelju-dvije,vidi dal bi ti takva gitara legla,dal bi bas koristio u svirci flojd toliko,ako ne,nema potrebe da uzimas gitaru sa flojdom jer ce biti vise cimanja oko nje nego uzivanja.narocito ako sviras od silvane do nirvane,nema prestimavanja toliko koliko na fixed bridge gitarama.

a ako nisi siguran toliko u svoj sud,povedi nekog iskusnijeg. :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by mislim_stvarno » 25 Apr 2012, 00:06

ko je opet vaskrsao temu staru 3 godine, a nista pametno nema da kaze??? :facepalm:

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by umart » 25 Apr 2012, 00:09

truper,nevidjeh da je nekro. :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Trooper » 25 Apr 2012, 00:12

A, ne, nisam ja nekromanser, samo warriore igram, samo sam odgovorio na baticu pre mene za tezinu

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Jonny Hendrix » 23 May 2012, 13:09

Da samo sto sam ja jednom prilikom otisao u music shop ne placaju me da reklamiram koji je da probam neki amp.Pita me baja šta sviraš, kažem ja deder nekog ibaneza msm navikao sam na njih, baja donese neki ***** koji i sad daje meni u ruke.Ja očekujući da je težak kao moj grčim ruku po difoltu i uzimam đitru i na neku foru uspem da zakucam vrat gitare u zid.... eh da ja imam nešto onakvo ufff..... jebao bi mu keve a ono nema ni 100 grama

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by gondi » 23 May 2012, 16:32

Pre nabavke Ibaneza rgr321ex, nisam imao kontakt sa basswood gitarama, pa sam po pisaniju na net-u i po forumima očekivao s obzirom da je lipa u pitanju, vrlo laku gitaru, kad ono taj Ibanez težak ko tuč.Ova domaća lipa je laka, na daskama od lipe su monahinje iz manastira Bođani radile ikone, pa pošto sam se i ja bavio time koristio sam malo lipu i bila je baš laka, al ovaj ibanez... :nixweiss: :hmm: (Ono jes, ja ga gledam ko ikonu :roll: )

Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Wagorth » 23 May 2012, 23:35

Jonny Hendrix wrote:Da samo sto sam ja jednom prilikom otisao u music shop ne placaju me da reklamiram koji je da probam neki amp.Pita me baja šta sviraš, kažem ja deder nekog ibaneza msm navikao sam na njih, baja donese neki ***** koji i sad daje meni u ruke.Ja očekujući da je težak kao moj grčim ruku po difoltu i uzimam đitru i na neku foru uspem da zakucam vrat gitare u zid.... eh da ja imam nešto onakvo ufff..... jebao bi mu keve a ono nema ni 100 grama
Posle 3 min citanja posta i dalje ne kapiram sta ti oces da kazes? Kakav zid kakav amp...khm moguce da nije do tebe, moram da batalim da listam forum kad sam trezan 8)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by bancika » 24 May 2012, 00:12

gondi wrote:Pre nabavke Ibaneza rgr321ex, nisam imao kontakt sa basswood gitarama, pa sam po pisaniju na net-u i po forumima očekivao s obzirom da je lipa u pitanju, vrlo laku gitaru, kad ono taj Ibanez težak ko tuč.Ova domaća lipa je laka, na daskama od lipe su monahinje iz manastira Bođani radile ikone, pa pošto sam se i ja bavio time koristio sam malo lipu i bila je baš laka, al ovaj ibanez... :nixweiss: :hmm: (Ono jes, ja ga gledam ko ikonu :roll: )
hmm, sa cim ga poredis? moj basswood rg2550 je laksi i od squiera koji je neki agatis i daleko laksi od moje druge gitare koja je od jasena. Uzmi u obzir da je termolo cca pola kila i RG da ima tri magneta. Samo telo je dosta lako, bar ovi koje sam ja probao do sad. Imao sam jedno telo od rg550 staro sigurno vise od 10 godina i bilo je dosta lako.

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by gondi » 24 May 2012, 22:10

Priznajem, nemam baš neki izbor gitara za poređenje.Ovdašnji svirači nemaju baš neke extra gitare, evo naprimer Washburn entry level, Aster Stratocaster, Ibanez GRG 170 i moj Solton,sve je to lakše u odnosu na Ibanez rgr321.S tim da ovaj model ima Gibraltar bridge a ne tremolo, i ima 2 magneta. :deda:

User avatar
Superhik
Posts: 83
Joined: 14 Jun 2009, 08:47

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Superhik » 24 May 2012, 23:55

Ja ne mogu da shvatim uopšte ovo pitanje i ovaj post.

Kao prvo, gitare koje si naveo su dijametralno suprotne. Ništa slično one nemaju, počev od drveta ( epi-mahgoni; ibi-baswood), skale(epi-22praga; ibi-24), magneta (epi-H+H; ibi_H+S+H), stila svirke (epi-blues-hardrock; ibi-heavymetal) itd. itd.

Kao prvo, šta uopšte sviraš? Kakav zvuk tražiš? Kakav je tvoj stil svirke-klasik ili šrederski? Kakva pojačala imaš? Ko su ti gitarski idoli...

Zašto, o zašto ljudi koji su do juče mrljavili po skarabudž akustarama postavljaju ovakva pitanja????

Evo kako je to u mom sliučaju izgledalo: prva gitara-naravno melodija; pa onda par akustara-sve gora od gore; prva električna- nemam pojma koja je, al je ima u spotu Idola(malena... želim da... fuka...)pa druga, a bome i treća električna no name-dno dna (jedna je bila domaće proizvodnje, telekaster oblika i imala ona udubljenja u vidu violinskog ključa- a nije jolana, ko zna o čemu je riječ nek mi pošalje PP), al ide u struju; pa onda squier i to standard(fenomenalna gitara-bar se meni potrefila). Kupio ga kad sam završio fakultet, tamo neđe devedesetih.

E, onda kad sam se malo zapaso parama prodefilovalo je kroz moje ruke štošta:kramera, ibaneza, epifona, džeksona, skvajera, arija, fendera...

Naakon svega toga valjda se zna šta mi treba, za koji stil muzike, za kakvu svirku, za kući ili za ponijeti...


Bez ljutnje, ali prvo se u glavi skonta šta se želi, ostalo je lako-radi i štedi!

Nostradamussen
Posts: 137
Joined: 01 Oct 2009, 16:42

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by Nostradamussen » 25 May 2012, 01:07

Proslo je 3 godine od kad se dvoumio.. kontam da se odlucio vec :bambi:

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Dilema! Ibanez RG350 ili Epiphone Les Paul Standard ?

Post by luci » 25 May 2012, 01:16

Nostradamussen wrote:Proslo je 3 godine od kad se dvoumio..

i malo vise od 6 meseci od kako je poslenji put posetio forum... :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest