Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nebojsak » 08 Aug 2012, 23:55

Cortex wrote:kakvi su alnico pro 2 buckeri? ja imam na telcu singlove kao shto znash
Vrlo fini, plus se neobično dobro splituju.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by sl0e » 09 Aug 2012, 17:38

Image
Image

Pre par nedelja sam imao prilike da cujem i na kratko probam dva fenomenalna pojacala - Dr. Z Maz 18 i Fargen Mini-Plex.

Prilika nije bila najsjajnija, jedno od pojacala je upravo stiglo (Dr. Z), kasni vecernji sati, stambeno okruzenje sa nervoznim komsijama, prisutna ekipa se malo zalila :bambi:. Ipak, sprave su se odlicno pokazale na low-volume-u i uredno pokazale karakter. Oba pojacala su bila prikljucena na Dr. Z 2x12" open kabinet, koji je pakovao V30 i G12H (V30 je u medjuvremenu zamenjen Jensenom P12N). Dr. Z je imho ultimativno low-watt pojacalo, apsolutno savrsenih 18w sa odlicno osmisljenim kontrolama i ekstremno kvalitetnim reverbom. Fargen Mini-Plex je ultimativna british masina, dekejd switch stvarno menja karakter pojacala u deklarisani oblik zvuka, a zapanjujuce je sto se mogu upotrebiti razlicite kombinacije lampi kako bi se doslo do odredjenog zvuka.
U svakom slucaju, upravo idem na repete u studijskim uslovima, pa mogu share-ovati impresije ako nekoga bude interesovalo. Ako bude bio napravljen neki reprezentativni snimak, bicu slobodan da uploadujem.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by guv'nor » 09 Aug 2012, 19:54

:lol: Juce sam balavio nad Fargen Retro Classic klipovima. :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Baba Slim » 19 Aug 2012, 00:36

Probao danas jako kratko Hofner Blues Overdrive...

Image

Sranje. Gaina skoro ništa. Očekivao sam da će biti bar kao neki Boss Blues Driver, pa lošija verzija - međutim ni toliko, totalno govno rekao bih. Pedala svetla i prilično tankog zvuka. Eventualno kapiram da može da služi kao neki boost, ali pitanje je i kako bi to radilo... Nisam imao volje te varijante da isprobavam.

I probao još Boss SD-1...

Image

Pogledao sam dosta yt klipova, ali iskreno, uživo mi nije ostavio tako dobar utisak. Očekivao sam da će da radi punije, deblje. Mislim, dobar je, zaista jeste, lep i poprilično zdrav ton, ali u poređenju sa AC Tone klonom je, onako, buljica... :) AC Tone ima i jači low end, i nekako je kompletniji, puniji, u čitavom spektru čini mi se.

Samo mi se još jednom potvrdilo to što sam i do sada mislio - AC Tone mi je najbolji drive za low gain podešavanja od svih koje sam imao prilike da koristim do sada... Odličan je i pri jačim gainovima isto, ali tu već neki drugi mogu da pariraju - u low gain opsegu mogu samo da mu se klanjaju, bar što se mene i mog ukusa i potreba tiče. :ziveli:

Mada, nisam probao Zendrive, kao i još neke pedale koje mi se čine da odlično rade za tu low gain namenu. Zendrive me posebno kopka. Videćemo... :) :ziveli:

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by HeatMan » 19 Aug 2012, 03:34

nemanjavelimirovic wrote: Tokai je vrh. Ovo je najjeftiniji model, a skuplji su sa nekim fensi detaljima... Nema nikakvih falinki, drvo super, zvuk super. Osecaj isti ko na bilo kom gibonu.
Nema potrebe bacati pare na Epi ili Gibson ako vam treba ovaj tip gitare. Ne salim se. :)

to pricham vec neko vreme i svi su me napushili zbog toga :/

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Dersu Uzala » 19 Aug 2012, 04:01

Pa to mora povremeno, napusavanje. Da se ne uobrazis. A i malo dete zna da su tokai gitare great bang for the buck, a o onim skupim modelima da i ne pricamo, nema tu neke nauke. Kolko para ulozis u repromaterijal, proizvodni proces, dizajn i konstrukciju i obucavanje radnika, tolko muzike. A ovi iz tokaija se nikad nisu zajebavali.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nemanjavelimirovic » 19 Aug 2012, 04:44

Baba Slim wrote:

I probao još Boss SD-1...

Image

Pogledao sam dosta yt klipova, ali iskreno, uživo mi nije ostavio tako dobar utisak. Očekivao sam da će da radi punije, deblje. Mislim, dobar je, zaista jeste, lep i poprilično zdrav ton, ali u poređenju sa AC Tone klonom je, onako, buljica... :) AC Tone ima i jači low end, i nekako je kompletniji, puniji, u čitavom spektru čini mi se.
:
Meni svaki Boss Efekat posle OCD_a nije ni za racq. Najbolje pedale koje sam voleo sad mi zvuce uzas.. Boss Je fail nazalost. :( :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Dersu Uzala » 19 Aug 2012, 05:43

Nemoj da te to muci, isto ko ja onomad kad sam probao prvog Boogieja. :ziveli:

Prodjem pored Marshalla, Fendera (i sto je najgrdje Hiwatta) a da im ni dobardan ne zazelim. Pokondirena tikva. :mrgreen:

Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Usred Zala » 19 Aug 2012, 18:19

Baba Slim wrote: I probao još Boss SD-1...

Pogledao sam dosta yt klipova, ali iskreno, uživo mi nije ostavio tako dobar utisak. Očekivao sam da će da radi punije, deblje. Mislim, dobar je, zaista jeste, lep i poprilično zdrav ton, ali u poređenju sa AC Tone klonom je, onako, buljica... :) AC Tone ima i jači low end, i nekako je kompletniji, puniji, u čitavom spektru čini mi se.

Samo mi se još jednom potvrdilo to što sam i do sada mislio - AC Tone mi je najbolji drive za low gain podešavanja od svih koje sam imao prilike da koristim do sada... Odličan je i pri jačim gainovima isto, ali tu već neki drugi mogu da pariraju - u low gain opsegu mogu samo da mu se klanjaju, bar što se mene i mog ukusa i potreba tiče. :ziveli:
Nepošteno poređenje - Carl Martin je reda 230 e, a SD-1 je 50 e.
Uzgred, ovaj Boss je meni uvek bio nekako tanak, bolje bi bilo poređenje sa OD-3 ili BD-2 ako je reč o Bossu, ali i tada je cenovno nesrazmerno. Pri tom su i idejno i konstrukcijski potpuno različiti.

CM je dobar zaista, ali lično u miksu mi se najbolje pokazao originalni (prva verzija) Proco Rat, mislim na low gain kako ja i koristim. Jednostavno izdigne se iznad svega ostalog.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Baba Slim » 19 Aug 2012, 19:19

Usred Zala wrote:Nepošteno poređenje - Carl Martin je reda 230 e, a SD-1 je 50 e.
Iskreno, uopšte nisam o tome razmišljao. Jeste, cena je jako različita, ali, for what it's worth, ja ne sviram original pedalu, već klona koji košta možda 30e da se napravi, ali ok, ni to nije neki argument. :)
Usred Zala wrote:Uzgred, ovaj Boss je meni uvek bio nekako tanak, bolje bi bilo poređenje sa OD-3 ili BD-2 ako je reč o Bossu, ali i tada je cenovno nesrazmerno.


Napraviću ovo poređenje ako budem imao prilike...

Jednostavno, sada koristim AC Tone već neko duže vreme, i kad imam prilike, poredim ga sa drugim drajvovima u tom low-mid gain opsegu, jer me često spopadne to idiotsko razmišljanje - čime bih ga zamenio, i da li imam potrebu da ga menjam? Do sada ga niti jedan nije baš baš značajno sašio kvalitetom zvuka, dovoljno da bih zamenio Ac Tone kao osnovnu pedalu u setapu.

Voleo bih doduše da ga nanovo uporedim sa OCD-om, da vidim kako bi se ta dva poredila međusobno...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nemanjavelimirovic » 31 Aug 2012, 02:27

Tokai RockinBetter! Kupio moj ortak na moj nagovor! :-)
Evo ga kod mene na setapu i da ga isprobam. Radi isto ko svaki Rick. Do jaja.
Image
A ove pedale sam takodjer isprobao postho me je zamolio da mu skockam bord, a eto ostalo mi materijala od mog, pa sam i to radio (sva sreca nije bilo puno lemljenja) :XD:
Image
Blogger mi se ne svidja, mada moze mu se naci primena...Big Muff je super. Arion Flanger ubija kako radi, inace sam pricao sa mnogo ljudi...svima su Arioni vrh. Ovaj Limiter beringerov radi izuzetno dobro to za shta je napravljen...a oktaver je moj bivshi...radi odlicno za tracking jedne zice, nije za poly, ali poshto je ovo BASS board...jelte...to je to. Arctecov wah je solidan, ali ja sam vishe za Cry Baby, mada sve je to stvar navike, meni se nije svideo onaj Carl Martin ili koji je to vec koji je bio na zadnjem tele-skupu, dok su svi bili odusevljeni... :ziveli:

Probao sam na suvo: Squier Classic Vibe Jazzbass, Precision (i 60's i 50's)...ima ih raznih u mitrosu, pa kome trebaju, put ka NS. Super je sve to, ali Tokai wins. :) :ziveli:

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by neki » 31 Aug 2012, 06:32

HeatMan wrote:
nemanjavelimirovic wrote: Tokai je vrh. Ovo je najjeftiniji model, a skuplji su sa nekim fensi detaljima... Nema nikakvih falinki, drvo super, zvuk super. Osecaj isti ko na bilo kom gibonu.
Nema potrebe bacati pare na Epi ili Gibson ako vam treba ovaj tip gitare. Ne salim se. :)

to pricham vec neko vreme i svi su me napushili zbog toga :/
da li je neko probao telekastera koji se reklamira sa cenom od 70000 din.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nemanjavelimirovic » 20 Sep 2012, 01:14

Bio danas u Mitrosu da uzmem zice i ovo sam probao na nekom fenderovom Vintage Mod pojacalu:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/119 ... onic-Blue/
Image
Pojacalo ko pojacalo radi fino, kao i svaki fender (ja imam 3 fendera i kontam da nema bolje).
Shto se tice gitare, zaprepascen sam iskreno. Nisam ocekivao ovako lep i krupan klin, pogotovo ne na maloj jacini prilagodjenoj uslovima radnje. Gitara odvaljuje. Izrada je bolje od standard MIM fendera i cini mi se da je Fender generalno popravio lak na novim serijama gitara. Magenti jako lepo rade, a sam osecaj vrata i sve komplet je kao da je to vasha gitara odavno. Mislim da je blacktop serija , a cini mi se i ove nove koje su sad aktuelne, Fenderovo izvinjenje za neke od promasaja koje su imali u pocetku 2000tih godina cak i od kraja90tih sam cuo da su poceli da malko fushere. Naravno imaju brdo propusta i dan danas, ali ove medijum serije su im sada super, kao i CV Squierei, za koje nemam shta da zamerim. Probao sam ovaj Jazzmaster....i necu vishe da ga probam, da ga ne bi kupio. Cak i Troy Van Leeuven je pokleknuo izazovu:

Ja bi otisao da ga kupim da imam tih 300 i koji evro. jebomaterakonebi. :D :ziveli:

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by umart » 20 Sep 2012, 02:03

baba slim i ostali:

ne bih se slozio za sd1,ona radi ono za sta je dizajnirana i dan danas medju najboljim pedalama za te rabote,sto je impresivno za pedalu od 50tak e.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Baba Slim » 20 Sep 2012, 08:28

@nemanja: Super rade ove Fenderice, sad sam malo poslušao... :) :ziveli:

@umart: Usred Zala je dobro zapazio to na šta ja nisam obratio pažnju - ipak je bitan i cenovni rang pedala koje sam poredio. Pazi, ja nipošto nisam rekao da je SD-1 đubre, naprotiv, pedala super radi, i kapiram da je jako primenljiva u bend kontekstu, i kao standalone drive i verovatno kao boost, ili šta već, ali sam samo naglasio da u poređenju sa CM AC Tone-om (a ja sam kroz tu prizmu gledao), opet nije to-to, AC Tone je jednostavno puniji, deblji, i prirodniji drive. IMHO naravno. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest