Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Void » 12 Sep 2012, 20:30

Baba Slim wrote:Naravno, moraju se iskombinovati neke LED da sijaju iznutra. :hide: :)
:диско смајли:
:ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Funkomat » 12 Sep 2012, 21:20

Kad pre matori. Nisi ni isprobao dilej valjano. :D
Za koliko ces ga prodavati?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 12 Sep 2012, 21:24

Nema dvoumljenja, dosta mi je toga, a i računica je jasna, da sa pedalama nije ni izdaleka kraj ulaganjima, a to više ne želim niti mogu neko duže vreme.

Ma, probao sam ga kući i razbija kako radi i šta sve može. :bravo: Ali fuck it, samo nek ide... :metal: Neću ga ni nositi na svirku sad u pedak, pozajmiću od drugara Digidelay.

Dogovorio sam se sa drugarom za 150e, za koliko sam ga stavio i na KP (sa olakšanim uslovima plaćanja :) ). Jbg, sad je nov oko 24000rsd...
Ali za tu cenu (150e), odgovorno tvrdim™ da ne postoji dilej sa boljim funkcijama.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by guv'nor » 13 Sep 2012, 00:02

Baba Slim wrote:Nema dvoumljenja, dosta mi je toga, a i računica je jasna, da sa pedalama nije ni izdaleka kraj ulaganjima, a to više ne želim niti mogu neko duže vreme.
:1: Ono što treba da bude analogno jeste, ono što bolje radi digitalno, opet jeste, tako da :arrow: :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 13 Sep 2012, 00:17

To je bio i moj rezon. :ziveli:

E sad, videćemo kako ću se snaći u toj procesor-priči... Mada kapiram - čovek napravio, čovek savladao. :)

:kokice:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by guv'nor » 13 Sep 2012, 00:37

Baba Slim wrote:čovek napravio, čovek savladao.
:lol: Istina. Nego, da je onaj moj nesrećni Zoom G9.2ttu ili kako već, imao bolji bypass, i normalnije prelaske u "pedal mode", ja bih ga verovatno i danas koristio za razne modulacije, prostore, "tihe" EQ izmene i sl.
Ovaj TC je, koliko znam, u svim tim forama daleko iznad drugih procesora, ne verujem da će biti ikakvih problema na tom polju. Ali, opet, čekamo pa ćemo gi vidimo! :D

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 13 Sep 2012, 00:58

Znas kako, ja ga nikad nisam licno probao u ovoj izvedbi, kao Nova System, ali sam ga slusao uzivo vise puta, jednom i na probi kod drugara, i to je radilo strasno dobro, zaista. E sad, jesam probao Nova Drive pedalu, koja je ustvari drive sekcija ovog procesora, i svidelo mi se, bas dobro radi, oba voicinga su super.

Naravno, detaljno sam se konsultovao s dva druga koja su ga imala solidno dugo vremena, i pogledao sam milion klipova, i kad se sve to stavi na gomilu zajedno sa prethodnim detaljnim vaganjem za i protiv - prelomio sam da uzimam.

Mislim da cu tu cenu koju cu ja platiti za njega uvek moci vratiti, eventualno uz minimalni gubitak. Tako da, sve je bilo na strani takvog resenja. No, to je sve racio na delu, videcemo sta ce vreme da kaze... :-)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by guv'nor » 13 Sep 2012, 01:03

Takve i slične akcije uvek podržavam! Šta reći nego da ne merem sačekati prvih par usnimaka i utisaka. :ziveli:

P.S. Baš sam danas gledao onu Telebaba temu i opet sam se, nanovo, oduševio što si stavio top loader bridge! :bow:
Sada ortak sklapa nekog telca i nikako da ga nagovorim na isti poduhvat...

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Oprema Koju Nemate

Post by luci » 13 Sep 2012, 02:22

ja sam malo cunjao po stranim forumima bas na tu temu, top loader vs. string through, ljudi tvrde da zvucno nema razlike, barem ne neke znacajnije... al sve to je ipak stvar ukusa pre svega..

User avatar
Pentatonic
Posts: 239
Joined: 13 Oct 2009, 03:54
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Pentatonic » 13 Sep 2012, 02:59

Image

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Nemate

Post by komil » 13 Sep 2012, 08:32

guv'nor wrote:P.S. Baš sam danas gledao onu Telebaba temu i opet sam se, nanovo, oduševio što si stavio top loader bridge! :bow:
Sada ortak sklapa nekog telca i nikako da ga nagovorim na isti poduhvat...
Ja imam Wilkinson bridge, podržava obe varijante stavljanja žica.
(zapravo samo je razlika da ima i izbušene rupe za top loader, na svakom bi se dalo to izbušiti)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Kristijan » 13 Sep 2012, 08:45

Да, то је ситна интервенција, а даје могућност да се испроба и једно и друго. Ја често помињем Крестона, који очигледно свашта уме да изведе, и сигурно му не би била драма да уради и провлачење жица кроз тело, али човек сматра да има солидне разлоге да ради top loader фазон. При том ми се допада што ништа не тврди онако нападно, просто охрабрује људе да пробају, па да сами оцене.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by nebojsak » 13 Sep 2012, 09:27

Otkako mi je Cortex napravio SHO, pustio me GAS svake vrste, ima već koji mesec :? Draga Savjeta, šta mi je činiti?

poyy
Coca

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by +Hopkins+ » 13 Sep 2012, 10:09

Reče mi Cortex da ti je napravio SHO, zakon, to je baš vrh pedala, ono bodeš gitaru u matoru analognu miksetu pa u pojačalo, to je taj zvuk kao sa starih dobrih albuma. Sa tvojim bassmanom to je 100% dobitak.

Što se tiče onog TC Nova sistema, probao sam ga kod drugara, doduše na nekom treš pojačalu i mogu reći da su modulacije, dilejevi, reverbi i ta čuda vrhunski ali mi se taj drajv nije dojmio uopšte, možda bi mi bio dosta bolji da sam ga probao na nekom boljem lampaškom pojačalu, šta znam.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 13 Sep 2012, 10:29

guv'nor wrote:Takve i slične akcije uvek podržavam! Šta reći nego da ne merem sačekati prvih par usnimaka i utisaka. :ziveli:
:ziveli: Kada mi stigne, spojiću ga na Pocket POD i snimiću ali ne očekujem od toga ništa specijalno. Prvom prilikom za konkretnije snimanje ću zabeležiti nešto pa ću okačiti...
guv'nor wrote:P.S. Baš sam danas gledao onu Telebaba temu i opet sam se, nanovo, oduševio što si stavio top loader bridge! :bow:
Sada ortak sklapa nekog telca i nikako da ga nagovorim na isti poduhvat...
Drago mi je da ti se sviđa, ali čemu baš oduševljenje? :)

Znaš kako je išlo razmišljanje - majti i ja smo komentarisali da li da radimo string-through, a skontali smo još ranije kada je napravio svog Telca No.1, da ima ogrooooman sustain, a ipak je top loaded. Onda smo na to još dodali činjenicu da i firma kao što je PRS, na nekim modelima praktikuje wraparound bridge (konkretno, na mom tadašnjem McCarty-je je taj), odn. NE INSISTIRA na string-through rešenju, i bilo je - ako ne moraju oni, ne moramo ni mi. :lol:
Naravno, tu je bila i majtijeva procena da to ne doprinosi ništa značajno.

Iskreno, ni ja ne verujem da bih dobio nešto posebno više/bolje sa string through rešenjem, ali zanimljivo je da taj bridge koji smo naručili ima rupice i za jedno i za drugo, pa šta voliš. :) U svakom slučaju, na sledećoj gitari ćemo odraditi string through, eto, sporta radi, čisto da bude drugačije, pa ćemo videti. :)
+Hopkins+ wrote:Što se tiče onog TC Nova sistema, probao sam ga kod drugara, doduše na nekom treš pojačalu i mogu reći da su modulacije, dilejevi, reverbi i ta čuda vrhunski ali mi se taj drajv nije dojmio uopšte, možda bi mi bio dosta bolji da sam ga probao na nekom boljem lampaškom pojačalu, šta znam.
Što se drajva tiče, probao sam ga u vidu Nova Drive pedale, na Classic 30 u Artistu, i radio je strava, nema dalje™. :)

A SHO je pobeda, kako god da se koristi. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest