Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Oprema Koju Imate

Post by Z*Z*Z » 16 Nov 2012, 23:44

Kill surf city wrote:Jesam vintez™ cistunac, ali oprastam smislene modove. Jedino sto ne mogu da razumem - fx loop na fender pojki. Ko to uopste koristi, ozb ?

Mislim, na vintez™ fenderu, wtf ?!

:nixweiss:
Meni je reverb unit ispred preampa - da bude vintage correct fora za surfericu, a effect loop sluzi da koristim modulacije/reverb/delay iliti M9 izmedju posto mi amp na pola snage ima prekovishe drajva za efe3kte ispred...gubim dosta na jasnoci tj. nekako sve "shire" zvuci kad koristim effect loop...Cuces jednom prilikom... To je neka zamisao, je**sh vintage correct, meni amp sluzi za sviranje, ne za slikanje - E sad, realnost je da sam do sada, svirao vecinom na 2jci, 3jci... Glasno je...

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Oprema Koju Imate

Post by Kill surf city » 16 Nov 2012, 23:49

Ok, legit primena. + Cucu jednom. :)
Z*Z*Z wrote:da bude vintage correct / je**sh vintage correct
:lol: :ziveli: :1:

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Oprema Koju Imate

Post by Hotstepper » 17 Nov 2012, 01:09

Funkomat wrote:Jebes to... basman sa reverbom nije basman tako da se tvoj ne racuna. :ziveli:
Da, moj bivsi, sad Nebojsin je najjaci.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gay
...ja sam još uvek zaljubljen u Nemanjinog bassmana, SAMO zbog reverba...
Ono me je prepolovilo kad sam čuo. <3
Ono nije zvuk, ono je planina koja te udara u glavu!

ps.
Nemanja, pošto je poprilično kabasto, kontam da nemaš gde sa njim sad kad si nakupio opreme, greota da ode na deponiju, ja ga POŽRTVOVANO prihvatam na poklon... čemu prijatelji služe nego da ti se nađu u muci :wink: :mrgreen:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 17 Nov 2012, 01:39

Hotstepper wrote:[
Nemanja, pošto je poprilično kabasto, kontam da nemaš gde sa njim sad kad si nakupio opreme, greota da ode na deponiju, ja ga POŽRTVOVANO prihvatam na poklon... čemu prijatelji služe nego da ti se nađu u muci :wink: :mrgreen:
[/quote]
Hehehe, svaki Fender Reverb Unit Bi te JAKO zadovoljio, tako da znas na cemu si...Pojacalo tipa fender i taj unit, mada na Twin Reverbu i slicnim ampovima je reverb dosta dobar ... :) :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 17 Nov 2012, 02:36

Hotstepper wrote: ...ja sam još uvek zaljubljen u Nemanjinog bassmana, SAMO zbog reverba...
Ma salim se ja. Verujem da zvuci odlicno.

Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Oprema Koju Imate

Post by Audio » 19 Nov 2012, 13:04

Image

Znao sam da ću pre ili kasnije ponovo da upotrebim mog malog Peavey-a. Sa njim dobijam 2 kanala, jedan za ME 70 drugi za Ac2 i delay, ne idem direktno
u miksetu i imam svoj monitoring. Izlaz iz Tape u mikser i bog da te vidi. Nije neki zvuk na zvučniku ali ima srednjih puno a to je i najbitnije za monitor.
Bitno da Tape izlaz zvuči sjajno tako da je i pored malo većih šumova ekstra kombinacija. Mali, lagan ko pero a završava ozbiljan posao, bar za narodnjačku tezgu.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 19 Nov 2012, 13:21

Kako strava choveche :) A ja kad idem na probu izgleda ko da se selim u drugi grad

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by progg » 19 Nov 2012, 14:14

Cortex wrote:A ja kad idem na probu izgleda ko da se selim u drugi grad
:lol: :lol: :lol:

Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Oprema Koju Imate

Post by Audio » 19 Nov 2012, 14:18

Ja čak više ne nosim ni Fendera na svirku. Yamahu na leđa, procesor na rame, u jednu ruku stalak, u drugu Peavey
pa u kola. Neću čak ni da se vraćam pa drugu turu. Sve iz jedne .Novu godinu radim u inozemstvu pa opet ništa "ozbiljnije"
nemam nameru da nosim. Skroz sam rešio da se rasteretim, u svakom smislu. Nemam ni pedalboard. Koj će mi?
Čak koristim presetove na Boss-u iako ne mogu da podnesem taj sistem al jbg. jednim klikom isključim npr. Chorus a uključim Drive i slično.
Znači, maksimalno rasterećeno a ispade najbolje. Što manje palamudnje - moj novi životni moto !!!

nex-81
Posts: 31
Joined: 20 Oct 2011, 11:53

Re: Oprema Koju Imate

Post by nex-81 » 20 Nov 2012, 14:00

Ja sam se zeznuo pa sam kupio Peavey VK212 i tako i ledja i sve me pokoci :D a sada ne mogu nista kasvetnije da kupim kada ga prodam do daljnjeg. Znaci ja ispod 2 ture secanje na lokalu nisam. Ali sato kada sviramo sa strane samo gitara i pedalice i to je to kulturno. Stvarno se nosim mislju da ga utopim i kupim nesto mnogo manje do 40w lampas ali otom potom. :hide: :bambi:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 30 Nov 2012, 18:16

Trooper wrote:Image
Teaser, sutra jedan ide kod Cortexa pa ce detalji ;)
Шта би са овим, је ли готово? Педале стављене, пуштено у функцију...? :)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Trooper » 30 Nov 2012, 19:11

Gotovo davnih dana, i ja cekam Cortexa da mi pusti sliku, jedan od ovih je njegov (ja nemam ni blizu dovoljno pedala da popunim moj, trenutno sam na... 4/12 cini mi se, polako pravim ostatak pa cu da kacim velcro i sve po redu). A Cortexu i ovom prilikom saljem zvanicnu molbu da okaci sliku, i mene prvog zanima :D

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by ApplePie » 30 Nov 2012, 20:03

Paaa imaćeš pedale (bar kućišta) :) ona tri su swirlovana, samo još natpise da sredimo :)

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by mateuspoz » 03 Dec 2012, 10:56

Image



Dodje u moje ruke ova odlična sprava, narednih dana očekujem da objavim da sam i vlasnik dotične....nakon pola sata igranja sa njom mogu samo da potvrdim davno iskazano mišljenje da Fulltone sve što napravi da je izvrsno.....ovaj levi Boost deo je posebna priča....ali, treba mi vremena da se presaberem.....strašna sprava, prvi utisak, nadam se da će biti moja!

P.S. Voleo bih da mi neko ko ima iskustva sa GT500 objasni smisao prekidača boost-dist, dist-boost, gore po sredini... :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Oprema Koju Imate

Post by Kristijan » 03 Dec 2012, 11:39

Ја бих онако на невиђено рекао да је у питању прекидач који глуми премештање педала у ланцу, оно која иде прва по реду. Кад је бустер после дисторзије, онда је то мање више мењање гласноће, а кад је пре, онда је сасвим другачија сатурација дисторзије.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest