Magneti Za Standard Strata

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Funkomat » 23 Jan 2008, 23:25

E ajde kad dodje taj dan ja cu ti je izbusiti :D
Nemoj razmisljati o tome covece samo uzmi ono sta ti se sad svidja i gotovo...
Ne uzimas gitaru od 300 evra za do kraja zivota nego za pocetak dok je ne prevazidjes a squiera ces brzo prevazici makar mu promenio magnete

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 23 Jan 2008, 23:32

Funkomat wrote:E ajde kad dodje taj dan ja cu ti je izbusiti :D
Nemoj razmisljati o tome covece samo uzmi ono sta ti se sad svidja i gotovo...
Ne uzimas gitaru od 300 evra za do kraja zivota nego za pocetak dok je ne prevazidjes a squiera ces brzo prevazici makar mu promenio magnete
Ok znaci to je to. Imam 230 evra a to znaci sigurno dovoljno, a koliko sam ja cuo Pacificia moze da se meri sa nizom klasom Fendera(mislim na originale). Kao sto je moj drug rekao ne mij predlog da kupim Yamahu: Yamaha je Yamaha!"

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Funkomat » 23 Jan 2008, 23:39

Firesucker wrote: koliko sam ja cuo Pacificia moze da se meri sa nizom klasom Fendera(mislim na originale).
Dobro to je vec preterivanje ali ja ti je prepurucujem (cekaj sad ce ostatak foruma sa predlozima za ibaneze)...
Odes probas pa odlucis a ako se ne razumes bas u gitare poneses sa sobom nekog ko se razume.
A mozes uzeti i neku polovnu. Imas dosta ponuda za te pare kako pacifica tako i ibaneza

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 23 Jan 2008, 23:49

CCCCCCCCCCCCCCCCCEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNNNNNNNNAAAAAAAAAAAAA!
Kolika je :D :D :D :D :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Funkomat » 24 Jan 2008, 00:02

Firesucker wrote:CCCCCCCCCCCCCCCCCEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNNNNNNNNAAAAAAAAAAAAA!
Kolika je :D :D :D :D :D

Cena nove pacifice 112J je nesto preko 200e koliko znam

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 24 Jan 2008, 00:05

SUPER! Kupujem je i tacka. :mrgreen:. Mozda cu imati para i za DIBox pa da povezem za komp i dzemujem. :D - 8)

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by NikolaNis » 24 Jan 2008, 14:09

Ja mislim da sam ti u još nekoj temi napisao svoje iskustvo vezano za Yamahu Pacificu 112 jer je i sam posedujem od septembra, znači nekih 4-5 meseci. Vidim da ti je ovo prva električna gitara i veruj mi da će ti biti dovoljna za bar nekoliko godina dobre svirke, bez problema će odraditi i neku klupsku svirku (ne znam da li imaš grupu) tako da ja dajem svoj glas za tu gitaru i to ne zato jer je ja imam već zato što sam isprobao i druge gitare u tom rangu do 250 evra i ova je na mene u svakom smislu ostavila najbolji utisak. Jako dobra izrada, gitara deluje ozbiljnije nego što bi po ceni mogao da kažeš. Evo bas sam sad video da ovde na poslu imam nekoliko slika te svoje pacifice pa će ti možda i one pomoći u odluci:

Image

Image

Image

Samo još da ti napomonem da je sviram kroz Roland Micro Cube i dobijam zaista raznovrsne boje tona, sviram sve od našeg domaćeg rokića (Bajaga, Balašević...) pa preko Pearl Jam-a, RHCP-a, Guns 'N' Roses-a do Metallice pa ti vidi. Zamisli samo šta bi sve moglo sa nekim jačim i boljim pojačalom. Ne mislim da je ovo bomba od gitare i nemam nameru da je uporedjujem sa Fender stratocasterom ali mislim da nema premca u tom cenovnom rangu (naglašavam da je to moje mišljenje, ne mora da znači da se svi slažu).

U svakom slučaju javi kad se odlučiš i kupiš gitaru i naravno slikaj da je vidimo... :D

P.S. U Nišu je Pacifica bila 250 evra, moj ti je predlog da odeš do Beograda, tamo imaš najveći i zbor pa su moguće i cene za koju desetinu evra niže.

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 29 Jan 2008, 13:19

Lepo izgleda :D .Svidja mi se boja.
Nemam para za Micro cube znam da ima oko 5 efekata na njemu.

Da li neko zna da li moze da se stavi killswitch na Yamahu PAC 112J.
Last edited by Firesucker on 29 Jan 2008, 13:22, edited 1 time in total.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Funkomat » 29 Jan 2008, 13:21

Sta je killswitch? :shock:

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 29 Jan 2008, 13:24

Killswitch je kad povezes dva magneta na prekidac. Jedan pikap je na nuli a drugi na maksimumu. Tako dobijas efekat naglog prekidanja i primanja zvuka.

Ako zelis da cujes kako to zvuci pronadji pesmu Shadow On The Sun od Audioslave-a i premotaj na 2:31.

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 29 Jan 2008, 22:57

Da li RocketRoll mozda zna da li moe da se instalira kill switch na YAMAHA PAC 112J?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Funkomat » 29 Jan 2008, 23:05

Siguran sam da moze ali sta ce ti to uopste? Za sta bi to koristio?
Iskreno sad se prvi put :| srecem sa ovim pa me zanima...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Rocket Roll » 29 Jan 2008, 23:11

Može - zato što, konkretno, baš Tom Morelo na svom "Soul Power" Stratokasteru ima killswitch (kao, uostalom, na svim svojim gitarama koje nisu Les Pauli), a Strat i Pacifica imaju isto ožičenje, tako da...

Killswitch može da se koristi kao ekstremno efikasan efekat - nijedna "Rage Against The Machine" pesma ne bi bila ista (niti toliko efektna) bez kreativne upotrebe killswitcha / Les Paulovog switcha (jedan magnet na 0, drugi na 10).

Samo me ne pitaj za šemu povezivanja, u ožičavanje se baš i ne razumem... Pokušaj da googlaš "Stratocaster Wiring" ili već tako nešto.

Evo Morella kako "njaka" killswitch dok slajduje po žicama - dobija bolji "DJ Scratching Vinyl" zvuk nego ijedan DJ drndoš kojeg sam ja ikada čuo!

Image

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by NikolaNis » 30 Jan 2008, 14:05

Drago mi je da ti se gitara dopada na izgled i to je početak, idi probaj je pa ćeš videti da li ti leži u ruci i naravno izvesti nas o utiscima, pomoćićeš nekom sledećem ko će imati isti problem kao ti sad.
Inače pomenuo si boju gitare, mene se ovaj sunburst jako dopao i baš sam njega i jurio, Yamaha ga naziva Old Violin Sunburst, ali gitaru imaš u još nekoliko boja, pogledaj na bilo kom stranom sajtu za prodaju instrumenata pa ćeš videti da li ti se možda više dopada neka druga. :)

kocamaya
Posts: 36
Joined: 13 Aug 2009, 17:44

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by kocamaya » 19 Jan 2013, 20:16

Pozdrav.
pre godinu dana dobio sam na korišćenje set magneta sa japanskog fendera stratokastera iz 87 godine i skoro se rešim da ih probam na svojoj gitari koja ima texas special magnete.
e sad.dužina kablova magneta govori po kom redosledu oni idu za midle sam siguran da je midle zato što je reversan i privlači oba magneta.ono što ipak zbunjuje je da kad sam ih premerio to je bilo otprilike ovako.neck 6.25.midle 6.35 a bridge 6.05.da li je neko imao slična iskustva i da li je to ok.ja sam ipak obrnuo magnete i stavio slabiji na neck jaći na bridge.karakter je drugaćiji .jednostavno ne znam šta da radim.konfuzija.zvući kako god da staviš.imam utisak da ću vratiti speciale,mada ovi magneti imaju dosta krupniji i stakleni ton ,pravi vintage strat.
može i neki link sa dijagramom za japance ko zna .unapred hvala

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest