Pitanje?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Pitanje?

Post by denikarabenc » 12 Aug 2013, 22:22

coca wrote:Naravno,da je tone pot odvrnut,ali i da nije sta to menja.....????,jedino ako Vi neki cujete tonsku promenu 500K(lin) u sprei sa 0.022-0.047MF!!!!,ja cujem tu razliku neznatno,statisticki zanemarljivo kao i vecina populacije na planeti Zemlji onih koji sviraju i onih koji ne sviraju gitaru!!!!,posto smo to elaborirali....,saveti su dobro dosli naravno,
ali bez mnogo pametovanja,naravno nista licno pri tome!!!,to sto kazete promeni magnete to znam i ja...,,,mislio sam vise da mi pomognete tipa koji magneti dolaze u obzira,naravno od onih koji imaju iskustava sa ovom gitarom!!!
P.S.:pitanje ponovo konkretno gitara:Epiphone Les Paul Custom,telo:mahagoni,vrat:mahagoni,fingerboard:rosewood!!!???
pozz.!!!Coca!!!
Ne cujes razliku kad odvrces i zavrces ton pot? Trebalo bi da bude bas primetna razlika.
Mozda da prvo probas da vidis kako je zalemljeno, pa da promenis ozicenje, da sa modernog prebacis na '50, ili nesto. Uvek moze da se menja kondenzator koji moze da ti da malo vise visokih, ili da pomuti, ali iz iskustva, mislim da neces nikad biti zadovoljan dok ne promenis kompletnu elektroniku i magnete. Ja imam Les Paul Custom, i ja sam moje magnete zamenio sa SD Pearly Gates bridge i Neck, otvorene. I mogu ti reci da od kako sam to uradio, vise ne gledam oglase ni za pedale, ni za pojacala, niti za bilo sta vezano za gitaru. Sad sam potpuno zadovoljan.
E sad, tebi se mozda nece svideti Pearly Gates, i nezgodno je sto je malo skuplje eksperimentisati sa magnetima, jer uvek mozes da kupis, ali je pitanje da li ces moci da ih prodas kasnije, i koliko ces izgubiti novca na tome, i koliko magneta ces promeniti dok ne nadjes ono pravo

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Pitanje?

Post by coca » 13 Aug 2013, 11:22

Naravno,ko uvek "osuti paljbu"po svima koji nesto hoce da pitaju,a da ne kazem da su retki oni ljudi koji hoce da pomognu,njima jedno Veliko Hvala!!!,e sada da se razumemo dobro za sve one druge,a naravno da ce se prepoznati tako da ih necu javno imenovati,da ne ispadne da nekoga prozivam,postoji mogucnost da sam i gluv pa da mnoge stvari necujem....,a posto svi Vi koji dobro cujete imate resenje za problem koji sam ovde postavio,i Vama Hvala!!!!,posto sam shvatio po ko zna koji put da MF ne sluzi da se medjusobno pomazemo i debatujemo u opstem interesu i benefitu za sve,nego da se sprdamo i pljujemo!!!,nadam se da gospoda koja prate forum nece zameriti na ovakvom tonu!!!!Imao bi ja ovde mnogo toga da kazem ali cu ostaviti to i ovaj put za sebe!!!pozz.!!!Coca!!! :) :) :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Pitanje?

Post by mislim_stvarno » 13 Aug 2013, 12:42

opet copor koji napada i ne voli dosljake je l tako?

ne znam zasto se toliko ljutis BEZ IKAKVOG RAZLOGA.

Svako ko se javio na tvojoj temi, ukljucujuci i mene ti je dao neki predlog kako da poboljsas definiciju, da ponovim
mislim_stvarno wrote: ...mogu da kazem da sam ja uspevao da dobijem definisaniji zvuk podesavanjem visine magneta, nisam dirao bobine i pole pieces. Probaj da se igras visinom, pomeris malo, poslusas, podesis jos malo, i tako u krug.

Sledece sto bi probao je da skinem poklopce sa magneta.

Ako nista ne uspe, menjaj magnete, ne znam sta drugo da ti kazem.
kad si rekao da ne cujes razliku izmedju odvrnutog i zavrnutog tone potenciometra, ljudi su ti skrenuli paznju da verovatno nesto nije u redu sa ozicenjem jer je razlika DRASTICNA!

Sad ti okreces pricu u nekom drugom pravcu, trazis magnete... Evo ti predlog seymour duncan pearley gates (upravo se igram sa pearley gates-59 kombinacijom), odlican za bridz poziciju, nije preterano hot, ali jako fino radi. Ako neces to, imas guitarfetish, ljudima se svidjaju...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest