Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 29 Aug 2013, 14:09

hazarai je bezveze, imao ga pre par godina kad je izasao a dl4 je velik do besvesti.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 29 Aug 2013, 14:34

sto bzvz? sem sto zvuci plasticno kao kewrac ali ni ne trazim neki lep sound samo gomilu opcija i weirdness
ozbiljno razmatram delaylab, koji je za mrvicu i veci od dl-4 pa velicina nije problem haha

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 29 Aug 2013, 14:36

Ako ne trazis lep zvuk, mozes uzeti sta god hoces. :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Oprema Koju Imate

Post by Kristijan » 29 Aug 2013, 16:46

Cortex wrote:da na timebender-u umesto digitech pise boss, malekko, ili ne znam ehx ljudi bi skakali po toj pedali. pogledaj malo video-e, gazi boss dd-20 preko svih aspekata, ima pola eventide time factor fora u njoj, cak i boss slicer fore mozes da dobijes, pedala je realno - ludilo.
Истина. Мени се много допада овај дилеј, а тренутно му је цена код нас иста као за Hardwire.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 29 Aug 2013, 17:02

i ja bas videh sad na mitrosovom sajtu da je snizen drasticno, na thomannu je 185e, dok je kod nas 140 trenutno. idem posle posla da ga probam ako ga imaju u radnji pa ako valja uzimam, poneo sam i expression pedalu haha

preruzna pedala btw, bas ono, da te bude sramota da stavis na board, ali ajde bitna je funkcionalnost :lol:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 29 Aug 2013, 17:43

Samo da ne bude pouzdan kao moj dzemmen. :D
Za sve imam pozitivan komentar.. :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 29 Aug 2013, 17:57

vidim :D
kazi mi jesi li popravio DL-4?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Oprema Koju Imate

Post by Kristijan » 29 Aug 2013, 18:28

Funkomat wrote:Samo da ne bude pouzdan kao moj dzemmen. :D
А како беше, да ли си ти успео да поправиш JamMan-a, или је то цркло начисто? Видео сам разне коментаре корисника који су се жалили на поузданост, што ме је поприлично уштрецало кад су ове комплексније DigiTech справе у питању.

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by rock action » 29 Aug 2013, 19:38

kad sam gledao dub trio u berlinu, njihov djitrista fura dosta tc electronic flashback, onaj veci. kad bi se mojoj dl cetvorci desilo nesto strasnije a popravka bila neisplativa, verovatno bih uzeo taj flashback x4.

slican je dl4. dobra fora je sto luper moze da mu radi u okviru bilo kog dilej preseta, jedini bedak je sto sempler nema reverse ili duplo sporiji/brzi tempo za semplve kao dl4... tu su negde iste velicine

Image

i prednost za tc sto ima obicno napajanje, nije alav kao dl4 da vuce puno

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 29 Aug 2013, 20:07

Vratio se iz Mitrosa.
Digitech Timebender - odmah nisam bio odusevljen ali sam se terao da mi se mnogo svidi, znate vec kako to ide kad imate GASove :mrgreen: iako ima dosta zanimljivih stvari nekako te stvari nisu izlazile kako treba. Nista mi nije bilo ubedljivo dovoljno a harmonized delays su zvucali previse cheesy cak i za mene koji koristim veoma cheesy sound da naglasim neke od najupecatljivijih delova u mjuzi koju radim. Too much.
Ponavljanja delay-a nikako nisu mogla da budu onoliko glasna koliko meni trebaju, odvrtao sam mix do kraja, odmah na ivicu Dry Off-a a opet to nije bilo dovoljno, jedino je u jednom modu bilo dovoljno ne mogu da se setim.
Zvuk samih ponavljanja nikako nije mogao da bude onoliko svetao koliko sam ja zeleo iako je to digitalni delay, cak ni u digital delay modu. Ili su ponavljanaj odvratno trebly ili su totalno muddy, a na sredini tone kontrole je prosto - bezlicno.
Hold funkcija jako lepo radi i mogu razne stvari da se urade sa njom, strava.
Looper radi jako lepo, sve standardno, harmonizer mod je tu enabled pa mozete snimiti faux bass guitar deo na primer.

Jedna od glavnih fori koje sam hteo da isprobam sa delay-ima je kako rade sa expression pedalama i kako morfuju presete. Line 6 EX-1 koji kosta 70-80e ne radi bolje od moje 25K Korg volume pedale koju sam spojio kao exp pedal preko TRS insert kabla koji sam napravio na pauzi na poslu, dakle za 10 minuta :D Morfovanje i blend su savrseni i savrseno tacni, na Digitechu se to vidi, tacno u jednu milisekundu vraca sa heel na toe. Iznenadio sam se, predobro radi. Svi kazu da je 25K premalo za ovu svrhu da treba uzimati 100K i vise, 250K idealno ali kad se ovako spoji kao sto strymon momci ovde preporucuju vrednost pota je nebitna => http://www.strymon.net/2011/10/10/strym ... ion-pedal/
Warping vremena delay-a i feedback-a i ostlaih parametara radi lepo na timebender-u, sve to lici na ono kda manuelno na svom analognom dileju rukom pomerate time potenciometar. Ali samo, izdaleka lici.

Onda sam uzeo DL-4 koji je kod nas 31 000 din bez napajanja sto je za jedno 2 hiljade vise nego cena na Thomann-u.
Istog momenta kada sam okinuo prvi ton to je bilo to. Meni kao analog delay liku, to zvuci veoma veoma blizu, stavise jos prezentnije i bolje nego moj mn3205 delay. [ok, ovo je honeymoon momenat but bare with me here]
Moja volume pedala + diy cable radili su PERFEKTNO, savrseni morfing izmedju preseta, delay time warping koji zvuci potpuno kao kada drkam time pot na svom anal [ :mrgreen: ] delay-u potpuno sam se odusevio. O looperu da ne pricam, odmah, cim sam to pokusao veoma uspesno sam loopovao i preko expression pedale fade out-ovao i in-ovao snimljene fraze i radio sve te lepe stvari o kojima sam citao na netu.
Nisam ni probao druge modove na dildzhi. Samo analog echo. Kojcemiqratz drugi.
Probao sam DL-4 i ranije par puta, i video ga u akciji sto puta, ali sad sam imao vremena da se igram sa njim i zaista razumem kultni status. Jbg, zvuci neverovatno realno i toplo a digitalno i prezentno dok uz exp pedal mozete raditi sve sto vam padne na pamet.
Kad bih ga uzeo jedino bih ga modovao za instant odlazenje u loop mode preko noznog prekidaca, ima taj mod.
Sve one price volume drop, alteracija signala cim se ukljucis - verujem da toga ima ali ovde toga nije bilo uopste, ako ista mozda je imao volume jump.

Doneo mi Voja bio i Hazarai a hteo sam da probam i Deluxe Memory Boy, ali jbg, rekao sam mu da nema potrebe...

Razlika u osecaju, sonicno, user friendlichno, i svakako drugacije izmedju timebender-a i dl-4 u potpunosti opravdava razliku u ceni.
Vox delaylab moze slicne stvari kao DL-4 i plus je 9V DC i vuce 200mAh sto je jako fino jer odmah upada u iblo koji board.
Ali mi nekako zvuci sterilno i ghey.

Ne znam ne znam ne znam ne znam ne znam.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 29 Aug 2013, 20:20

Ja sam otprilike resio...Od druga sam pozajmio da probam DD7 bossov, to je meni to shto se tice Looper- Delay pedale. Nasao sam ga za male pare pa cu 99 posto uzeti to jer mi je nekako najbolje resenje za malo ispod 100 jura. Na njemu ima svega i svacega. Ima reverse koji cesto koristim, ima taj hold koji mi treba i ima ovo ostalo standardno ko i svi dileji a radi po meni bash fino. Image
Ima 40sekundi umesto 20 na hard Wire-u, a tu su sa cenom. Ostalo je slicno u principu. Ne treba mi modulated taj kao trip, svejedno uskoro prosirujem bord :mrgreen: :XD:
edit - evo nek bude pod ovom temom za stvarno, narucio sam. Nov ko iz radnje za solidne pare. Prodajem odmah Arion Digital Delay koji ubija kako radi, ako nekom treba matori Japan jednostavni DD... :) :ziveli:

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by rock action » 29 Aug 2013, 20:43

jebiga, dl4 je kultna sprava. pre toga je postojao samo dd3 i neke blaze varijacije na temu, a onda su se ovi iz line6 setili da zbudze to kako treba i stvarno rasturili. u svemu tome su napravili glupost sa postavljanjem kontrolne ploce ispod prekidaca tako da ti paleci i gaseci prekidace, tj. gazeci pedalu, gazis i po ploci i ono, ako si malo agresivniji, mozes nesto i da sjebes.

luper mu je sjajan stvarno, sto se mene tice, i kad sam ga prvi put probao tamo pre nekih skoro evo, deset godina, sam luper me je kupio skroz. da ima tri dileja i luper vredeo bi te pare po meni... ali ima te bagove sa strujom, nekad radi nekad se zabaguje... meni samo jednom, kad smo svirali na povetarcu, nije hteo, verovatno zbog lose struje tamo, uopste da mi upali pedalu. par puta mi zabaguje presete, zgazim drugi preset on mi upali treci i obrnuto, ali nije toliko strasno sve u svemu... u odnosu na to sta dobijas u pedali.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 29 Aug 2013, 20:49

Jedino mi nije jasno zasto bi neko toliko jako gazio jer su oni prekidaci stvarno bas lagani za press samo pipnes jbt

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by rock action » 29 Aug 2013, 20:53

kapiram da prekidaci mogu da se zamene i da se stave oni bolji, kao sto su na korg tunerima onim srebrnim (ne znam kako se zovu ti prekidaci)

volume jump se i meni desio par puta, ne znam od cega to zavisi.

u svakom slucaju, pedala sa par bagova ali radi super... kad se samo setim da u vreme kad sam je kupio nije postojao u ponudi uopste EU ispravljac, nego samo americki... zato sam morao u trafku da pravim trafo za njega, AC na 9V i likovi mi napravili da bude 3 ampera... za svaki slucaj

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Imate

Post by sl0e » 29 Aug 2013, 21:03

SPST prekidači idu unutra, doduše mora minimalno da se secne kućište da bi pasovalo, tako mi je barem rekao lik jedan koji mi je menjao prekidač.
@Cortex - overi DL4 u Artistu, tamo je vazda bio jeftiniji, a mislim da je i sada. Može i da padne cenkanje. Takođe, kada budeš probavao pedalu sledećom prilikom, ubodi patch kablić u drugi output, čisto da bleji.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest