Solton strat

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
bankei
Posts: 2
Joined: 18 Oct 2012, 15:18

Solton strat

Post by bankei » 27 Oct 2013, 10:39

Pozdrav forumaši. Prije nego što potražim pomoć zahvalio bih se mnogima na ovom forumu čije sam savjete i informacije koristio do sada.

Da li neko poznaje Solton gitare. U prilici sam da kupim jednu stratoliku gitaru pomenutog brenda. Gitara je strat klon (mala Fender glava, Solton logo, vrat od rebraša,) i stara je navodno 30 godina. Vizuelno gitara ne izgleda toliko stara. Lažem, gitara izgleda kao nova!? Ne mogu da ne pomenem vrat gitare koji izgleda prelijepo. Prema prodavcu gitara ima kompletan pikgard skinut sa MIJ Stratocastera. Za firmu znam ali na internetu nisam pronašao apsolutno ništa o toj gitari.

I naravno cijena. Mogao bih je dobiti za 200e (150 sa originalnom elektronikom).

Hvala

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Solton strat

Post by nesharm » 27 Oct 2013, 16:25

Ako nisi iskusan, povedi stvarno nekog iskusnog. Moze taj Solton da bude jako dobra kupovina, ako je to zaista MIJ pickguard sa komplet elektronikom, malo mi je cudno da neko u nemacku (ili bese istocno-nemacku) kopiju Strata stavi elektroniku sa Japanca.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Solton strat

Post by komil » 27 Oct 2013, 16:36

Povedi nekog iskusnog. Za pickguard traži fotografiju pa pošalji ovde fotografiju, na osnovu fotke se relativno lako vidi da li su MIJ i koja su era.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Solton strat

Post by Guitar_thrill » 27 Oct 2013, 23:00

ja sam mislio da su solton neke korejske gitare, čak sam i svirao jednu, bila je dobra...ali sad više nemam pojma, toliko ima tih stratolikih da više ni sam nisam siguran :hmm:

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Solton strat

Post by nesharm » 27 Oct 2013, 23:10

Nemacka definitivno, jedino ne znam odakle je, Zapadna ili Istocna.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Solton strat

Post by majtimika » 28 Oct 2013, 06:48

Ona lošija nemačka

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Solton strat

Post by sirac-šunka » 28 Oct 2013, 07:25

Solton je i ranije nešto bila kao krš firma. Čest izbor i jaka konkurencija pored Melodije Mengeš i Čajevca.
Narodnjaci su mrzeli kad nemaju boljeg izbora nego da sviraju Solton miksete, rokeri su mrzeli njihova gitarska pojačala.

Da budem iskren do sada nisam znao da postoji strat Solton. Sama ta činjenica me ne uzbuđuje preterano, ali možda i dobro svira.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Solton strat

Post by Dersu Uzala » 28 Oct 2013, 08:14

Ima i' i djapanesa kanda. Ili Ljubisa?

Image


A sajt svapski.

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Solton strat

Post by rockozaurus » 28 Oct 2013, 11:17

Taj Solton nema veze sa Nemackom a jos manje sa istocnom Nemackom...Gitara je japanac i ako je pikgard sa japanskog Strata,znaci lego je na pravo mesto,jer to je bila i naj slabija tacka kod ove gitare(ne kazem losa).Ne znam tacnu pricu kako je ova gitara dobila logo firme iz istocne Nemacke ali to u ovom slucaju nije ni vazno.Imao sam ovakvu gitaru i toplo bi je preporucio.Jedna od najboljih kopija koje sam vidjao.Da,stura je informacija,verovatno zato sto se nije proizvodila u nekom duzem vremenskom periodu i nema ni mnogo komada na trzistu.Ja sam moju prodao za 300e zajedno sa koferom,tako da ti je i cena odlicna.Interesantno i moja je bila u top stanju,kao nova... :D

P.S.Ako mozes da je probas,najbolje...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Solton strat

Post by sirac-šunka » 28 Oct 2013, 11:32

Hm, interesantno.

Ima jedan komad i na oglasima:
http://www.kupujemprodajem.com/solton-s ... d=33739640

Ova gitara što okačio Dersu, meni je skroz sexy. :oops:
:music-smiley2:

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Solton strat

Post by rockozaurus » 28 Oct 2013, 12:01

Ostale mi fotke:

ImageImageImageImageImageImage

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Solton strat

Post by Kristijan » 28 Oct 2013, 12:54

Моје крхко знање каже да су Maya и Solton гитаре биле некако тесно повезане, али детаља се баш и не сећам. Колико је мени познато, свакако су у питању јапанске копије. Што може да значи свашта и ништа док се не види гитара.

bankei
Posts: 2
Joined: 18 Oct 2012, 15:18

Re: Solton strat

Post by bankei » 28 Oct 2013, 14:55

rockozaurus wrote:Ostale mi fotke:

ImageImageImageImageImageImage
E o tome pričam. Ako probam gitaru ovih dana (nije mi baš blizu), prenijeću utiske.

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Solton strat

Post by gondi » 30 Oct 2013, 18:36

Imam baš onakvu gitaru kakva je na Dersuovoj slici.Gitara jeste japanska , ali je ta firma davno prestala raditi gitare a još dok sam bio gimnazijalac u muzičkom listu Džuboks su se reklamirali Solton razglasi.Solton je poznatiji po svojim klavijaturama.Gitara ima dva Dimarzio Super distortiona, za koje mi prethodni vlasnik tvrdi da ih je on stavio, jer mu je bila preokupacija da budži gitare, ali na netu piše da su se Dimarzio magneti u nju stavljali u fabrici, pa sad nisam siguran.Uglavnom odlično radi, veoma je svirljiva, vrat lepo leži u ruci.Bolt on je, a imitacija je kao da je neck through.Ima četiri potenciometra, od kojih sam dva volume pota zamenio jer su se, kao i pragovi, koje sam takođe menjao, izlizali od silne upotrebe.Teško da bi me nešto nateralo da je prodam.
Mislim da nema veze sa Maya gitarama. Sa njima imaju veze Rokkomann gitare, imao sam takav SG, gitara je inače bila od plywooda. :deda:

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Solton strat

Post by rockozaurus » 11 Nov 2013, 14:05

bankei wrote:
rockozaurus wrote:Ostale mi fotke:

ImageImageImageImageImageImage
E o tome pričam. Ako probam gitaru ovih dana (nije mi baš blizu), prenijeću utiske.
Sta bi sa utiscima!?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest