Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 30 Nov 2013, 14:40

Mene isto poceo da smara zestoko, vec jedno dve godine sviram klon deuxe mistress flanger-a i to mi vrsi posao za chorusolike zvuke mnogo bolje plus moze da ide i u extreme a i u onaj cuveni flanger sweep koji ne koristim uopste.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Oprema Koju Imate

Post by dweezil » 30 Nov 2013, 15:42

stari Boss-ovi chorusi s pocetka 80-tih su bili analogni, posle su presli na digitalajz, kao i vecina :bambi:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Oprema Koju Imate

Post by dweezil » 30 Nov 2013, 19:48

dweezil wrote:stari Boss-ovi chorusi s pocetka 80-tih su bili analogni, posle su presli na digitalajz, kao i vecina :bambi:
u stvari izgleda tek posle 2001 su se digitalizovali

http://www.bossarea.com/loadpage.asp?file=boxes/ce5.xml

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Imate

Post by muki17 » 30 Nov 2013, 20:19

Cortex wrote: ..plus moze da ide i u extreme..
Verujem da ti je ovo najbinitji kriterijum :mrgreen: :ziveli:
Dok je na klinu chorus must,na drajvu mi zvuci totalno totalno :|

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 02 Dec 2013, 14:08

Po trackingu, pedala stigla u Srbiju, ocekujem da mi je isporuce neki dan ove nedelje.

Image

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 02 Dec 2013, 14:25

Baba Slim wrote:Po trackingu, pedala stigla u Srbiju, ocekujem da mi je isporuce neki dan ove nedelje.

Image
jeee! :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 02 Dec 2013, 15:00

Strava!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 02 Dec 2013, 15:02

Nadam se da je bolji nego sto su ga ocrnili na Amazonu :o a lepo si imao TC Novu...prokleti GAS :)
http://www.amazon.com/delay-effects-Gui ... B00CHFJ3JU

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 02 Dec 2013, 18:19

Videcemo za koji dan. Kapiram svakako da su te analog/tape simulacije bolje nego na Digidelay, ili barem raznovrsnije. Pazi, samo zbog loopera od 40s vredi uzeti da se zezas kuci, a plus ima sve sto relativno jednostavan dilej treba da ima, i plus ima tap tempo. Ja zadovoljan funkcijama na papiru, a i prikazanim demoima na YT. A odnos cena/kvalitet mislim da je nenadmasan, jer za 4500rsd ne postoji nista slicno.

A Nova je morala da ide da bih isfinansirao akciju pojacala i box-a, i sad kad sviram ovu kombinaciju, ni jednog momenta mi nije zao. :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 02 Dec 2013, 18:47

...jos.

:metal:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 02 Dec 2013, 21:19

:lol: Jbg, kad nemam love da nagomilavam, onda bar da se menja s vremena na vreme. :) Sta hoces, svirao sam prethodni setap godinu dana bez ikakvog menjanja, to je ihaaaj. :lol:

I da, ponovicu - nije mi zao. :metal:

U svakom slucaju, evo nekoliko demo-a ovog dileja kojeg ocekujem, pa poslusajte, dok Nemanja-svjetski-demo-mega-car i ja ne snimimo svoj demo. :ziveli:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Imate

Post by Midnight Rider » 03 Dec 2013, 15:12

rock action wrote:Image

Image
Zelimo detaljan izvestaj, sto pre :D

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 04 Dec 2013, 14:33

I, danas stigao postar. :)

Nux Time Core

Image

Isprobao sam je kratko, i imajte na umu da je tiho u stanu, pa evo utisaka...

Iskreno, prvo moram da naglasim, da pedala nije 100% transparentna - kada se ukljuci ima uticaja na izvorni zvuk, ali ne mogu tacno da definisem sta tacno uradi... nije tacno ni da jednostavno umutavi ton, ni da ga stanji, nego nesto izmedju ta dva, kao da utice na nesto sto bi okarakterisali kao "zivost" zvuka, ali u jako maloj meri, tipa par procenata ako je uopste moguce kvantitavno odrediti. Suma kao takvog nema, dok pedala radi.

- Tape - ponavljanja vremenom postaju tanja, kao degradacija trake, i to radi ok, rekao bih;
- Digital - cista ponavljanja, i to na klinu radi ok, medjutim primetio sam na drajvu (doduse na maloj glasnoci, nisam pojacavao) dodaje ono sto bi Ameri okarakterisali kao "top-end-fizziness"... Medjutim ovo me ne kaci mnogo iz prostog razloga sto Digitalni mod jako retko, ako i uopste koristim;
- Analog - ponavljanja vremenom postaju tamnija - meni se ovo dopada, radi ok, onako kako sam ocekivao, mada su ponavljanja tamnija nego kod Tape moda na Digitechovom Digidelay, pa cu videti koliko zapravo mulja u svirci sa bendom; ostaje jos da odlucim koji mod cu zapravo koristiti - Tape ili Analog, na jedan od ta dva sam ciljao od pocetka...
- P.Pong & Pan - posto koristim mono setup, ova dva me apsolutno nikad nisu zanimala, a inace koriste digitalni voicing koliko sam primetio;
- Mod - dodata modulacija na ponavljanja koja inace imaju cisti, digitalni voicing... Modulacija je nesto izmedju chorusa i vibrata, iako pise da je samo chorus, ali po meni pitch se izrazito menja (doduse jako sporo), ja chorus nikad nisam koristio sa toliko sirinom, pa bih pre rekao da ovo ima i dodir sporog vibrata pored samog chorusa, tako ja barem to dozivljavam;
- Reverse - po meni radi odlicno, jer kad se Mix parametar pojaca do kraja, pedala ne propusta suvi signal, dakle ide samo reverse (koji je jednako glasan kao i suv signal), pa se tim moze dobiti onaj zanimljivi efekat... super, to nisam ocekivao da ce moci. :) Na svim ostalim pozicijama Mix pot samo pojacava efekat a dry ostaje istim, koliko sam primetio na brzinu;
- Hold - 40s looper, jednostavan, koristan za zezanje kuci, treba samo lepo navezbati koristiti ga. Mana je sto, cim se zaustavi loop, automatski se i brise sve sto je snimljeno...znaci nema da snimimo i nagomilamo slojeve u loop, pa onda gasimo i ukljucujemo sve zajedno - cim se zaustavi, sve se brise.

Tap Tempo - resen je isto kao kod Digidelay-a, stisnes prekidac par sekundi da udjes u Tap Tempo rezim, ukucas i to je to. MEDJUTIM, mana je sto, kad nakon ukucavanja tempa stisnete i drzite ponovo prekidac ne bi li izasli iz Tap Tempo moda, i izadjete iz Tap Tempo rezima, vreme ponavljanja se vrati na vrednost koja je zadata Time potenciometrom, umseto da ostane zapamcena "ukucana" vrednost vremena ponavljanja (kako je kod Digija). To prakticno onemogucava ukucavanje tempa, i naknadno paljenje i gasenje dileja sa zapamcenim (utapkanim) tempom ponavljanja. :?

Tail / Tone Lock / Normal - prekidac koji bira da li hocete tragove nakon gasenja pedale, ili da se i ponavljanja odseku pri gasenju, i srednja pozicija cuva preset, odn. trenutna podesavanja potova, pri cemu oni postaju neaktivni. Treba isprobati da li pedala cuva taj preset i nakon sto se napajanje iskljuci, to nisam probao...

Ovo su neki prvi utisci. Za vikend imam svirku pa cu videti kako se ponasa sa bendom, i na propisnoj glasnoci. I videcu vremenom da li me ta promena izvornog zvuka kad se pedala ukljuci nervira u dovoljnoj meri da bih promenio pedalu. :kokice: Mislim da u samoj svirci to nema puno veze, a naravno za neki studijski rad svakako bi nesto bolje trebalo da se koristi.

Sve u svemu, pedala izgleda solidno napravljena, kao i ona modulaciona, i definitivno nema pedale na trzistu koja za te pare nudi ove funkcije. Izasla me je 4100rsd (prebaceno iz dolarskog iznosa), plus 370rsd nasih troskova, dakle nekih 40e sveukupno. Pa taman uzeti samo zbog zezanja sa looperom, pa je super. :)

Svi znamo da postolje daleko bolje sprave, sto po zvuku, sto po funkcijama, ali budimo realni, one kostaju 3x (ili vise) novaca od ove.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 04 Dec 2013, 15:29

Za te pare vrhunska pedala. :) :ziveli:

aldindubo
Posts: 52
Joined: 19 Jun 2013, 22:17

Re: Oprema Koju Imate

Post by aldindubo » 04 Dec 2013, 16:46

Hehe. Update.

Image

Imao sam neki problem sa svojom gitarom, ali na kraju je ispalo da to uopste nije ni bio problem. Ko razumije Nizozemski jezik, taj ce znati ocemu pricam a oni ko to ne razumiju,... **** ga onda.

http://www.youtube.com/watch?v=11-OrmtHFnI

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest