Naucite me malo o Fenderima :)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Dersu Uzala » 08 Nov 2013, 18:48

Meni je ovo za clean = single coil uvek bilo histericno smesno. Ako vec mora da se kategorizuje onda single coil = thin clean, humbucker = thick clean. I tu je za mene prici kraj.

Al jebga, ista prica je nekako usla u raju i za Boogie-je. Ako hoces przenje udri po Rectou ali ako hoces biiiiiilo sta drugo izbegavaj Boogie u sirokom luku. A Keith Richards, Dave Gilmour, Prince, Alex Lifeson et al. koriste Boogie-she iskljucivo za clean sound vec decenijama. I to ravnopravno na djitrama sa singlicima i buckerima. Go figure.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by bancika » 09 Nov 2013, 23:10

Dersu Uzala wrote:Meni je ovo za clean = single coil uvek bilo histericno smesno. Ako vec mora da se kategorizuje onda single coil = thin clean, humbucker = thick clean. I tu je za mene prici kraj.
I'm with the old fart on this one. Mislim da je ta prica potekla od tezgarosa narodnjaka...njima treba onaj tanki perkusivni clean pa da riljaju trzalicom po 22gom pragu. Puniji clean buckera im ne radi poso. Meni je clean od buckera super lep na svoj nacin, pogotovo u neck poziciji.


User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Midnight Rider » 29 Nov 2013, 17:45

Jel moze neko da me prosvetli sa zemljom u kojima su pravljeni,kada su modeli recimo:
- American Standard
- American Special
- Blacktop
- Modern Player
- Classic Player
...ne znam dal ima veze kad je u imenu American da je to pravljen u USA a ne u Meksiku recimo..

...jbga jedino znam da je American Deluxe made in USA :oops:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by nemanjavelimirovic » 29 Nov 2013, 18:02

Midnight Rider wrote:
USA
- American Standard
- American Special

Mehiko
- Blacktop
- Classic Player

PRC
- Modern Player
:ziveli:
Dersu Uzala wrote:Meni je ovo za clean = single coil uvek bilo histericno smesno. Ako vec mora da se kategorizuje onda single coil = thin clean, humbucker = thick clean. I tu je za mene prici kraj.
Slazem se, ali nikad nisam cuo hambaker gitaru sa tolikim karakterom na clean podesavanju kakav ima bilo shta fenderovo ili neshto nalik tome. Hamovi su meni vishe jazzy, mutnjikavi a i kad su svetli prodorni, vise su na hladnoj strani u smislu nemaju previse karaktera i jako lice jedni na druge :nixweiss: . Minihamovi i Filtertroni mozda, ali pravi hamovi, pogotovo moderniji su mi nekako iskljucivo za dzdz. :ziveli:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by DrGreenthumb » 29 Nov 2013, 19:06

Zanimljivo. Onda nisi čuo dovoljno :D







User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by nemanjavelimirovic » 29 Nov 2013, 19:11

Ma sve to stoji, okej rade humbacker djitre, ali zaboravio sam da dodam, da je to naravno subjektivan stav. Neko mrzi ploing i zveng od fender gitara...svako neshto voli. Eto ni na tim snimcima ni jedna gitara nije posesena bash na CLEAN, sve imaju malko saturacije, just sayin'. Jbg, ja sam za fjender, nisam za gibone ne vredi. :mrgreen: :ziveli:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by DrGreenthumb » 29 Nov 2013, 19:30

Robbenova je BAŠ clean. A i nebitno je, ja ne dolazim iz te Fender vs. Gibson priče (ne videh ranije), pa i ne mogu da te razumem .
Cheerz! :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by dweezil » 03 Dec 2013, 09:10

Fender sound at its best :bambi:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Dersu Uzala » 03 Dec 2013, 10:27

dweezil wrote:Fender sound at its best :bambi:
Lepo covek namestio, ali tako mozemo i masu drugih gitara da namestimo. Poenta je da covek ima onako, lepicast zvuk u glavi. A gde je tu 'Tallica?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Dersu Uzala » 03 Dec 2013, 10:30

dweezil wrote:Fender sound at its best :bambi:
Kakve sam ja imao zvukove Phoender u KessaDoogie. Ovo je posalica. Alo bre.

User avatar
Superhik
Posts: 83
Joined: 14 Jun 2009, 08:47

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Superhik » 04 Dec 2013, 00:04

Hm, o fenderima kažeš, da te naučimo... Mislim da te o toj tematici najbolje mogu naučiti Džimi, Stiv Rej, Badi Gaj, Erik "Sporoprstić" ili recimo odlični Keni Vejn, da ne pominjem one manje poznate. Poslušaš njihovu priču i skontaš je li to taj "plink" koji se i tebi dopada, sve ostalo je šupljaka.

Dok sam bio mlađi upoređivao sam gitare sa djevojkama: Gibson su one rasne, sisate, guzate, masne, kipi na sve strane, ali traže žestinu ( i u prstima i među nogama) kod njih nema laganice, nema tugaljive priče, nego ili mrči il ne driješi gaća; iz nje se cijedi "masnoća" (nadam se da shvatate da se ovo odnosi na gitaru : -), moraš da je dobro ošineš (Geri Mur, Sleš), ali zna iznenaditi pa traži i nježnosti ( za divno čudo recimo Gilmor).

Fender: to su hipičkinje, njima moraš znati prići, složiti pravu priču, "cijediti" emociju, da se ona zaljubi, ne u tebe, nego u ono što si mogao biti ( a tako divno o tome lažeš), da i ti sam obrišeš suzu u uglu oka, ili još bolje pustiti nju da ti poljupcem "popije" tu suzu, a onda počinju igre bez granica. Nju držiš u rukama i bojiš se da je prejako stegneš, a opet moraš je stisnuti, osjetiti. Znaš da samo malo nedostaje pa da ti u rukama zaplače, ali se bojiš pregrubo je spopasti, uništićeš sve ono što bi mogao reći. Pod tvojim prstima žice se uvijaju, njeno zmijsko tijelo pleše. Ako si grub ona zaropće, nježan, ali snažan dodir učini da uzdahne. Oprezno, kao da hodaš po staklu, ti joj prilaziš, plašiš se da su ti prsti previše grubi , predebeli, nečisti...

Uf... odosmo daleko, možda sam malčice i previše emotivan "glede" fendera, ali svi koji sumnjaju (u njegove izražajne mogućnosti) mogu poslušati Džimija i "Ol along..." Tu se svaka priiča završava.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Dersu Uzala » 04 Dec 2013, 01:01

2 planks of wood screwed together by Mexican unskilled labour for mass production. Smatraj se naucenim. :ziveli: :bambi:


User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by nemanjavelimirovic » 04 Dec 2013, 01:15


Mislim da je super klip, koga zanimaju offset-i. :) :ziveli:

Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Usred Zala » 04 Dec 2013, 09:14

Superhik wrote: Dok sam bio mlađi upoređivao sam gitare sa djevojkama: Gibson su one rasne, sisate, guzate, masne, kipi na sve strane, ali traže žestinu ( i u prstima i među nogama) kod njih nema laganice, nema tugaljive priče, nego ili mrči il ne driješi gaća; iz nje se cijedi "masnoća" (nadam se da shvatate da se ovo odnosi na gitaru : -), moraš da je dobro ošineš (Geri Mur, Sleš), ali zna iznenaditi pa traži i nježnosti ( za divno čudo recimo Gilmor).


Tko umije njemu dvije!

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Trzalica » 04 Dec 2013, 13:47

dweezil wrote:Fender sound at its best :bambi:
:O.o: :shock: :O.o:
Verovatno šala, zar ne?!?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest