Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by guv'nor » 07 Jan 2014, 13:10

Ako se dobro sećam, to se ne radi preko serijskog, nego preko pota i(li) kondenzatora.
Oba bi trebalo da imaju one standardne oznake kao što su firma, vrednost, tolerancije, pa onda i taj neki broj od par cifara u kome je skriveno godište proizvodnje.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 07 Jan 2014, 19:10

Gagi wrote:Tomi podržavam otvaranje teme pošto bih i ja hteo da popunim jedno kućište Vox waha iz ko zna koje godine.
viewtopic.php?f=43&t=23161

Gagi, evo teme, pa dodavaj. :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Oprema Koju Imate

Post by Gagi » 07 Jan 2014, 20:47

guv'nor wrote:Ako se dobro sećam, to se ne radi preko serijskog, nego preko pota i(li) kondenzatora.
Oba bi trebalo da imaju one standardne oznake kao što su firma, vrednost, tolerancije, pa onda i taj neki broj od par cifara u kome je skriveno godište proizvodnje.
Ostalo mi je samo kućište, mada možda imam negde i pot samo da ga iskopam, kad se pokvario (valjda) kalem nekih 90ih, tadašnji majstor mi je rekao da ne može da se popravi i ugradio je novu pločicu bez kalema koja je naravno radila kao shit a staru je uzeo (danak neiskustvu ::ranting:: ).
Mislio sam čak da kontaktiram Vox u vezi godišta... Tomi mi je dao ideju da ovo kućište ne zvrji prazno.

guv'nor, tommytigh77 hvala! :ziveli:

Evo mojih fotki:
Image
Image
Image

A evo kako je izgledao ranije (slika je od nekog drugog waha sa neta):
Image

http://vintageamps.com/plexiboard/viewt ... =6&t=89105

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Imate

Post by Midnight Rider » 08 Jan 2014, 16:25

Stigla "deca" iz Amerike :cao:

WHAMMY 5
Zvex Sonar tremolo
Zvex Fat Fuzz Factory
Ditto

Obratite paznju kako su Zvex pedale upakovane...sjajno

Image

Image

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Imate

Post by muki17 » 08 Jan 2014, 22:36

Sjajno! Whammy mi je na spisku zelja,ali nikako da se nagomilaju novcanice specijalno za to..Iskustva? :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 08 Jan 2014, 22:56

Fini izbori.
Jesi poredio mozda vemi 5 i 4? Navodno bi 5 trebao da bude dosta bolji ali u sustini ne vidim sto bih menjao 4.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Oprema Koju Imate

Post by dweezil » 08 Jan 2014, 23:10

davno sam nesto citao za Whammy-ije i ja koliko se secam svi su se kleli u neki stari whammy da je gistro imao najmasniji sound, ne mogu da se setim tacno koja verzija, kao druge chipove je koristio i sl

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Imate

Post by Midnight Rider » 08 Jan 2014, 23:23

Stigle su mi pre 2 dana...samo sam prikljucio FFF,Sonar i Ditto na pola sata da vidim da li imam problema u lancu...
Tek cu u nedelju imati probu pa cu izneti svoje prave utiske.
Whammy 1 je verzija o kojoj Dweezil prica...oni su imali neki cip koji se provodio u Danskoj itd pa su prestali sa proizvodnjom,ne bitno ni jedna kasnija verzija nije mogla da postigne taj ton do eto ove 5 verzije koja je i prva truebypass verzija whammy-ja i ima 2 moda Classic i Chords (stara verzija Whammy-ja koja ima ne pravilnosi u pracenju i nova verzija polifonijska sa skoro savrsenim pracenjem akorda).
Veliki broj vlasnika te famozne prve verzije (i cija je cena isla u nebo) sada prodaju te iste da bi kupovali ovu verziju 5.
Sa njom su ispravili sve nedostatke i konacno krenuli korak napred, bar stranci tako pricaju...javicu vam svoje utiske.

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Imate

Post by Midnight Rider » 09 Jan 2014, 14:56

Nisam izdrzao...vec sam danas morao da probam svaku pa evo tih nekih prvih utisaka:

Whammy 5: Vauu ! Pizdarija prati,ima svoje napajanje- 265mA je max (pa srecom ne moram uzimati novo napajanje),stavio sam je prvu u lancu. Sta mi se svidja kod nje?pa sve od toga kako se slaze sa drugim efektima (sa reverb-om je bruka),preko pracenja akorda do toga da mi se svidja i Classic mode (gde je ne pravilno pracenje) jer sam otvoren za razne zanrove muzike a bas ta nesavrsenost moze da bude veoma cool.Detune mode je za mene prakticno zamena za Chorus,stvarno lepu farbu dobijem.
@Funkomat, matori nisam nikada imao 4 pa je glupo da te ista ubedjujem.Ono sto znam je da u ovoj verziji imas i 4 (Classic Mode) i novu pedalu (Chords mode) koja MOZE da prati akorde strava a 4 ne moze,jos je truebypass-ako ti ista to znaci (ni jedna verzija do sad nije imala to). Ja sam je dobio za 160$ = 13.600 din novu iz USA.(Crni petak i izbegnute dadzbine).

Zvex Sonar - zbog svojih "skrivenih funkcija" za onog ko ne zna da postoje moze da bude malo teza za "namestanje" odredjenih parametara...ja sam uspeo da nadjem ono sto mi treba,choppy trem koji lepo zvuci i na clean i na machine modu.
U lancu mi je posle modulacija i pre deley-ja. Svidja mi se kako zvuci sa Whammy-jem,Fuzzom itd.

Zvex Fat Fuzz Factory - jbte koliko buchna pedala...tako da volume moras da drzis ispod 12h (ja ga drzim oko 9).To je prakticno FF sa dodatnim mogucnostima koje mu omogucavaju masniji ton sa prekidacem koji su dodali (neki bi rekli 3 fuzza u jednoj pedali)...odlicno se slaze sa flanger-om (meni jedna od omiljenih kombinacija)
To je High Gain Fuzz za razliku od Pharaoh-a koji je prakticno muff (i to kakav !!) sjajne pedale obe.Njega sam stavio odmah iza Faraona.
Oscilacije i pistanje je naravno tu ako se zajebesh i ne naucis da koristis same komande.Ja sam zapisao sa video demonstracija settingse koji su mi se dopali,medjutim sve sto sam probao od toga palo je u vodu...najbolje je kad sam nadjes svoj zvuk.
Gde Faraon ne moze da "dohvati" zestinu ili doda malo "ludila",tu ulece FFF :)

Ditto - nju sam uzeo prvenstveno za vezbu i komponovanje,pokusacu da je koristim u bendu ali mnogi to ne uspevaju. Kvalitet zvuka koji dobijas iz njega je STRAVA !!! za razliku od Boss-a kog sam jedino imao prilike da sviram.
Naravno treba vremena da se nauci step-dance da bi se uigrao sa tajmingom snimanja i zaustavljanja...jos se vezbam i zaEbavam oko toga.

...ako neko ima nesto da pita,tu sam :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 09 Jan 2014, 15:00

Midnight Rider wrote:Ja sam je dobio za 160$ = 13.600 din novu iz USA.(Crni petak i izbegnute dadzbine).
Eto, kad odlucis da ga prodas, javi prvo meni. :) do tad ce i 4 sluziti.

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Oprema Koju Imate

Post by xspaceman » 09 Jan 2014, 15:04

Midnight Rider wrote: ...ako neko ima nesto da pita,tu sam :ziveli:
evo ja da pitam...po ovim pedalama koje imas...ne mogu da pohvatam fazon koji furas, tj. sta to svirate ti i tvoj bend? :hide:

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Imate

Post by Midnight Rider » 09 Jan 2014, 15:40

Funkomat wrote:
Midnight Rider wrote:Ja sam je dobio za 160$ = 13.600 din novu iz USA.(Crni petak i izbegnute dadzbine).
Eto, kad odlucis da ga prodas, javi prvo meni. :) do tad ce i 4 sluziti.
+ cimanje ljudi koje zabole za moje pedale :D ...nemas frke,mada mislim da nece biti skoro.Ako umrem,javi se mojoj zeni,ona ne zna koliko kostaju te pedale (i nju zabole),mozda dobijes i za DZ :lol:
xspaceman wrote:
Midnight Rider wrote: ...ako neko ima nesto da pita,tu sam :ziveli:
evo ja da pitam...po ovim pedalama koje imas...ne mogu da pohvatam fazon koji furas, tj. sta to svirate ti i tvoj bend? :hide:
Ne volim da se etiketiram zanrom - sto bi rekao Miles Davis,al aj kad moram...
Bend svira neki fusion,progressive rock...dok ja privatno volim sve i svasta ali ne idem u "drugu krajnost"-ako me razumes :)
Trenutno moja uloga je slicna Ed O'Brian-ovoj (ritam gitarista Radiohead-a)...samo se ne petljam sa klavijaturama i nemam skupe gitare i opremu kao on...i nemam para kao on niti cu ikad imati jer ne sviram zbog love

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 10 Jan 2014, 00:54

Manji ponovi ali meni bitni, pa da se pohvalim.

Zahvaljujuci Okcu (Ajmokac Workshop tojest Tomisic Custom Guitars), moj blacktop jag je konacno postao neshto shto se moze nazvati jaguarom.
Image
Ugradjen je replacemant tremolo sistem, na CNC isecena maska za singl magnete i ubaceni naj jeftiniji Wilkinson Keramicki magneti koji su vrh,
mislim da sam postavljao test, ali nisam siguran pa evo opet


Maska za Starcaster (takodjer CNC kod Okca)
Image

i ono shto sam resio da uzmem pre par minuta: NUX TIME CORE. :D
Image
isto radi kao DD7 nema nikakve razlike. Lakse mi je da na Nuxu ukucam Tap tempo, tako da DD7 gud baj, a ovo je strava pedala dok ne puknem u nekom momentu i pazarim DL4, posto to ima vise funkcija od svega koliko sam skontao. :) :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Trooper » 10 Jan 2014, 01:05

Jes' to Babin Nux prisvojio ili...? :mrgreen:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 10 Jan 2014, 01:06

Trooper wrote:Jes' to Babin Nux prisvojio ili...? :mrgreen:
Jesam on kupuje neshto drugo. :D :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest