Zemlja Telecaster-a

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by bancika » 05 Feb 2015, 14:05

'bem li ga, meni je centriranje jedina dobra stvar na toj gitari

alumiroi
Posts: 54
Joined: 07 Feb 2012, 11:22
Location: Novi Beograd

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by alumiroi » 05 Feb 2015, 14:08

Ma perspektiva malo vara. Plus malo zakrivljenja od objektiva...

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by majtimika » 05 Feb 2015, 15:30

Kod mnogih nije isto ali iskreno mislio sam da je to samo kod ovih jeftinih non dersu approved nikako kod leo scala approved

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 05 Feb 2015, 18:26

Stoji i radi perfektno. Iskreno.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 06 Feb 2015, 04:43

Ne pricate o istim stvarima cenim, Miku iritira sto su high and low e string preblizu ovih srafova na burencetu. ne izgleda mu to profi. Al naucice da kad koristis vintage tailpiece (pa jos compensated) za telca to mora tako da bude ako hoces (skoro) perfektnu intonaciju (jer tele je piece of shit za intonaciju sa regularnim sedlima) a da ti pri tom zice lepo prelaze preko (f-spaced) magneta. Ono sto Mika ne zna je da to moze noktom da se pomeri (mada ne dodiruje taj sraf u ludilu a zica tu i ne osciluje i ne pomera se levo desno). Znaci svaki kupac moze onda da namesti prema ukusu. Stavise, moze da trazi unapred (ako je dovoljno informisan i to mu smeta ili ne gotivi mada nema nikakvog loseg efekta na zvuk, samo dobrog jer idealno prelazi preko pole-pieces) da mu gosn Leo fajluje turpijom male notches or grooves gde on hoce i onda zica nema sanse da pobegne ili udari taj sraf. Ali je intonacija slightly off a i ne ide idealno preko pole-pieces. Ko bre mene placa ovde za uzdizanje narodnih masa? Dokle vise?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 06 Feb 2015, 04:45

majtimika wrote:Kod mnogih nije isto ali iskreno mislio sam da je to samo kod ovih jeftinih non dersu approved nikako kod leo scala approved
Znaci gde god si to video isto tako (a ima brdo slika) ti momci znaju sta rade. Sad znas i ti. :ziveli:

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by merk » 06 Feb 2015, 09:48

kada slusam i citam sve ovo oko tailpiece-a i netacne intonacije kod telekastera - ili sam ja imao srece/ili bilo kako - ja takvih problema sa mojim nocasterom nikada nisam imao. stvarno odlicno drzi stim od pocetka do kraja svirke, iako sviram jako "grubo".

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by bancika » 06 Feb 2015, 09:50

intonacija nema veze sa drzanjem stima, nego da stimuju sve oktave.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by majtimika » 06 Feb 2015, 11:02

Dersu Uzala wrote:
majtimika wrote:Kod mnogih nije isto ali iskreno mislio sam da je to samo kod ovih jeftinih non dersu approved nikako kod leo scala approved
Znaci gde god si to video isto tako (a ima brdo slika) ti momci znaju sta rade. Sad znas i ti. :ziveli:
znam ja to odavno buraz, nego volim malo da te provociram u vezi skale jerbo ga bes puno , a btw nije bas istina da mora tako ali nema veze ugradio sam dosta tih kompenzovanih i kad su mi na prvoj pobegli kao leu , na sledecoj nisu, a zaista to mi se desavalo kod wilkinsona koji je jeftinoca pa je sve malo off , ali mislio sam posto leop placa u suvom zlatu delove da je kod tih to bolje pozicionirano. i tu je opet jedan veliki problem sto kod nize akcje pocne taj sraf da viri pa je onda nemoguce e6 pozicionirati kako treba. ali zato postoji SHIM :ziveli: derzu da si mi ziv , zdar i potplacen :D

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by howyesno » 06 Feb 2015, 13:20

Sinak, ne provociraš ti malo, nego ti redovno rade kompleksi kao i kod mnogih samozvanih majstora. Ako ona tvoja daska sa P.O.S. magnetima vredi 1000 evra, ovo vredi ne 5 nego 50 iljada.

Gitara sabija. Iz aviona se vidi da je kvalitetan instrument. Meni se lično ne sviđa taj uništeni/prljavi fazon, ali mušterijina je zadnja.

Nego Dersu, kad već pomenu intonaciju, da li Leo radi true temperament ili fanned?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 06 Feb 2015, 18:12

majtimika wrote:
Dersu Uzala wrote:
majtimika wrote:Kod mnogih nije isto ali iskreno mislio sam da je to samo kod ovih jeftinih non dersu approved nikako kod leo scala approved
Znaci gde god si to video isto tako (a ima brdo slika) ti momci znaju sta rade. Sad znas i ti. :ziveli:
znam ja to odavno buraz, nego volim malo da te provociram u vezi skale jerbo ga bes puno , a btw nije bas istina da mora tako ali nema veze ugradio sam dosta tih kompenzovanih i kad su mi na prvoj pobegli kao leu , na sledecoj nisu, a zaista to mi se desavalo kod wilkinsona koji je jeftinoca pa je sve malo off , ali mislio sam posto leop placa u suvom zlatu delove da je kod tih to bolje pozicionirano. i tu je opet jedan veliki problem sto kod nize akcje pocne taj sraf da viri pa je onda nemoguce e6 pozicionirati kako treba. ali zato postoji SHIM :ziveli: derzu da si mi ziv , zdar i potplacen :D
Nije tu nista 'pobeglo'. Mogao je da pomeri zice malo dalje od srafova. Moci ce to i kupac da odradi. Ovako idu savrseno. Al objasni budali.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 06 Feb 2015, 18:12

howyesno wrote:Sinak, ne provociraš ti malo, nego ti redovno rade kompleksi kao i kod mnogih samozvanih majstora. Ako ona tvoja daska sa P.O.S. magnetima vredi 1000 evra, ovo vredi ne 5 nego 50 iljada.

Gitara sabija. Iz aviona se vidi da je kvalitetan instrument. Meni se lično ne sviđa taj uništeni/prljavi fazon, ali mušterijina je zadnja.

Nego Dersu, kad već pomenu intonaciju, da li Leo radi true temperament ili fanned?
Nope.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by majtimika » 06 Feb 2015, 18:55

ajd lepo dersu ako ostale pravis majmunima nemoj mene leba ti krenuo sam iz zajebancije u ovu pricu, ali sad mi stvarno ides na zivce, ne idu savrseno cela kobilica je trebalo da ide prema e6 zici jos bar milimetar da bi bilo savrseno, to sto nesto ne moze ovako ili onako ne znaci da ne treba da racunas sa tim pa da ispeglas a ne da radis kao fabrika pa ko ga jebe tako mora opet kao kod price o shimu koji si osudjivao ovde ti je ta greska sasvim ok, daj ne prdi. naravno da ce moci da pomeri zicu ali ce onda da ode de ne treba , stvar je samo vizuelna ali prihvati jednom da si seronja i gotovo.


a ti kolega o vrednostima i kompleksima, ko ih ima i sta ostavi to za sebe , nisi probao ni moju ni leovu gitaru pa nemas ni razloga ni na osnovu cega da komentarises, ja nisam pricao o kvalitetu ni ceni leove gitare , ni da li je velika ni da li je mala, a ni o cenama svojih gitara koje su opet ispod ove cene o kojij pricas i nisam ja okacio taj oglas nego se taj lik zajebavao ( zbog cega i zasto nema ni veze, gitara i onako nije na prodaju). ja dersua prozivam iz ciste zajebancije posto takav nacin komunikacije imamo, i realno je seronja

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 07 Feb 2015, 01:21

Pitam ja Lea, je li a zasto ne pomeris ovu low E zicu malo vidis da prakticno dodiruje onaj saraf na burencetu (koji je doduse skroz ulegnut, ne viri, pa ne moze da ga dodirne i da hoce). Pita on mene, jel te to neka gluperda sa tih tvojih foruma pitala? Ja sta cu, priznam, ne volim da lazem. Onda mi covek objasnio ono sto sam napisao. Tako je idealno. Znaci, tako treba.

Mos sad ti da se raspisujes do mile volje i kukas do neba.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 07 Feb 2015, 01:28

Svaki T-rod do jednog je tako setapovan a slike svih su na Scala FB stranici. A to je ovde;

https://www.facebook.com/scalaguitars


Idi ljubim te pa im tamo to svima 'objasni' da se smejemo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest