Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Oprema Koju Imate

Post by Margos » 26 Nov 2015, 19:36

U izradi.Stay tuned :ziveli:

Image

Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 27 Nov 2015, 15:13

Image

Vrlo kul pedala. Maltene procesor u formi BB-sized kutije. Uzeo sam je zbog versatilnosti (tap tempo flange/chorus/filter) mada najvise zbog delay-a koji je vrlo vrlo zanimljiv i specifican, ne lici mi ni na DL4 digitalne dileje niti na PT2399-based delay (sto on i nije, a PT2399 mi je totalno beskoristan u bendu, nestaje skroz) , vrlo zanimljive FX opcije i totalno kul i iskoristiv octave/fifth delay. Zadovoljan za sada, videcemo kako ce se pokazati na probama kad se sve odvali. Odlican je za soliranje, sklanja se s puta, i sposoban je za infinite feedback bez samo-oscilacije, sto super zvuci u tails bypassu.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Oprema Koju Imate

Post by dweezil » 27 Nov 2015, 22:46

Image :) :bambi:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 27 Nov 2015, 23:52

Lel :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 28 Nov 2015, 00:24

Podnovih se BIAS Amp-om. Smarala me "narodna" verzija sto pola preseta sa neta nece da se otvore u njoj i sto ne moze da se upgradeuje, a i toliko ga koristim svakog dana, da mi i nije bilo zao para. Kupovao sam opremu koju realno nisam koristio ni 1/10inu od njega (kao vecina ovde :)). Inace, do ponedeljka je dobra prilika da se pazari, ko je zainteresovan, snizeno je sve za 30$. Za PRO verzije moze da se nadje i kupon od dodatnih 50$ snizenja, sto dovodi cenu na 120$. Meni tone match ne treba pa sam uzeo standard za 69$ i sasvim je dovoljno...a izuva iz popke kako radi :)

Image

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 28 Nov 2015, 20:36

sa srecom. da imam viska para i ja bih ga pazario. odlicna stvar ali zasto nisi uzeo (i) BIAS FX?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 29 Nov 2015, 00:50

Nisam jos ni stigao da probam BIAS FX i BIAS Pedal. Za Amp sam sigurno znao da mi treba. Po amp modelima stalno cackam u crevca, a to (valjda) ne bi moglo kroz FX. Za FX i dalje nisam siguran da mi treba. Svakodnevno koristim delay i EQ iz Reapaer-a i oni mi zavrsavaju posao, a od VST "pedala" imam par ovedrive i neki germanium treble booster koji koristim za Bllackmore ton. I to je to. Sve se spremam da pronadjem i neki chorus/flanger ali to mi retko treba. Moguce da FX olaksava pravljenje "pedalboarda" i slicno, ali nacin na koji ja koristim reapear i ne zahteva to. Pravim posebne projekte po tipu tona koji hocu da dobijem. Napravim traku (ili dve-tri za ritam, lead) za gitaru i nabacam backtracks u ostalim trakama. Onda samo zongliram koji je backtrack aktivan i to je to. Imam projekat npr za satriani-ja, petruccija, kotzena...i onda mi je FX lista na traci na neki nacin pedalboard. Nista ne bih ustedeo da imam jedan FX koji je ceo pedalboard.

Btw, nemam ni ja viska para :) nisam kupio pedalu ili pojacalo jedno 2 godine, pa opravdavam sebi trosak. A i licemerno bi bilo da im piraterizujem software posto i sam jedem 'leba od programiranja. Naravano, da moram da stedim, legalni software i poneka muzika bi verovatno bila prva stvar na kojoj bi stedeo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 02 Dec 2015, 15:27

Stize mi gravity gold trzalica...nije veliki komad opreme, ali posto kosta maltene kao donner (kebab) pedala, vredna je pomena. Super je uradjena, mada sam zarad probe uzeo za broj vecu nego sto inace uzimam, pa je ispalo da mi je prevelika. Sredio sam tako sto sam je smirglom smanjio sa zadnje strane bez da ***** vrh. Prave je od neke bolesno tvrde plastike, jedva sam osmirglao i to 150 grubom smirglom :) Vrh je precizan i ostar, malo podseca na one odvratne dunlop stubby, ali za razliku od njih zvuci odlicno. Glasna je i ima dobar ton, dok je stubby i tiha i nesto muljava.

Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Imate

Post by Overdrive » 02 Dec 2015, 18:48

lepo izgleda mada, malo preoštar vrh za moj ukus..

šta reče kolko je debela?

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Uncle Moe » 02 Dec 2015, 20:00

bancika wrote:malo podseca na one odvratne dunlop stubby, ali za razliku od njih zvuci odlicno.
Kaako odvratna kad je to najudobnija i najlepsa trzalica na svetu (samo ako je 3mm u pitanju), ccc :veverica:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 02 Dec 2015, 20:06

jeste stubby udobna za sviranje i kad je uzmes u ruke instant sviras duplo brze, ali se (po mom iskustvu) nenormalno gubi na tonu. Mozda nije toliko bitno ako stavis kilo gaina, ali je primetno tisa od manje-vise bilo koje druge jazz-style trzalice i zvuci nekako tanje, a trenutno imam oko 40 vrsta jazz trzalica kod sebe, od 20 centi do 20 i vise $ :) http://diy-fever.com/reviews/picks/poin ... k-roundup/
Najbolje se cuje razlika na akusticnoj.
Overdrive wrote:lepo izgleda mada, malo preoštar vrh za moj ukus..

šta reče kolko je debela?
1.5mm, kod vecine trzalica mi je to optimalna debljina. Jedino mi kod onih chicken picks iz nekog razloga 2.5mm najbolje radi.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 03 Dec 2015, 03:50

Image
....jer kad malo bolje razmislis...sve je digitalno u povoljnijoj singl varijanti, a za 10 analognih pedala nema se kinte. :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Oprema Koju Imate

Post by Kristijan » 03 Dec 2015, 06:51

Хм, али онда је Мултистомп ипак вишак, зар не?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 03 Dec 2015, 08:38

Ja mislim da jeste visak, i to sam mu i rekao, jer uz malo navikavanjana G3X, siguran sam da mali MS50 nije potreban. Ali ok, Nemanja ce vec videti kroz svirku sta mu je lakse, jer i peva, pa ce videti da li ce moci uz pevanje da nogom salta kroz presete na g3x (ako uopste ima potrebe za tim u toku pesama)... U svakom slucaju dobra kupovina sto se mene tice. :ziveli: :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Imate

Post by komil » 03 Dec 2015, 08:39

Uncle Moe wrote:
bancika wrote:malo podseca na one odvratne dunlop stubby, ali za razliku od njih zvuci odlicno.
Kaako odvratna kad je to najudobnija i najlepsa trzalica na svetu (samo ako je 3mm u pitanju), ccc :veverica:
:1: plus, ne zvuči loše

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest