Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Oprema Koju Imate

Post by veljapa » 02 Mar 2016, 21:58

RadeRas wrote:Nije nešto, ali je moja prva koju sam svojeručno uradio...

:gitara2:
Ultra izgleda.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Oprema Koju Imate

Post by Frostensen » 02 Mar 2016, 22:59

Meni je apsolutno fenomenalno sto tebe Nemanja ne mrzi da non stop snimas i kacis klipove za narod. To je kao, jako lepo s tvoje strane :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 02 Mar 2016, 23:08

Frostensen wrote:Meni je apsolutno fenomenalno sto tebe Nemanja ne mrzi da non stop snimas i kacis klipove za narod. To je kao, jako lepo s tvoje strane :D
Sluzimo narodu!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 19 Mar 2016, 14:27

zanimao sam se zadnjih mesec-dva ceprkanjem po oglasima za jeftinim pokvarenim spravama koje mogu da se konvertuju u germanijumska pojacala (onaj toshiba radio od pre neku stranu me navukao). Nabavio sam po jednu spravu iz japana, rusije, nemacke i austrije. Za sada najvise obecava Nemacki telefunken magnetofon koji sam kupio za 10e (sve ostale sprave su kostale otprilike toliko zajedno). Povadicu mu tranzistore, trafoe i mozda poneki kondenzator i napraviti od nule deacy-style pojacalo. Njegovi trafoi izgledaju ubedljivo najozbiljnije uradjeni od svih. Ostale sprave cu samo konvertovati u pojacala tako kako su, bez vadjenja komponenti...pa na kraju shootout, kako valja i trebuje :)

Kod magnetofona i kasetofona je zgodno sto ima i elektroniku koja pokrece motore, pa odatle mogu da se izvade dodatne komponente. U ovom slucaju, 3 komada AC188 i 3 AC122...kao dusu dali za fuzz face, ili za jos jedno pojacalo. Iskoristicu i cool telefunken logo kad zavrsim.

Image

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Oprema Koju Imate

Post by Driver » 19 Mar 2016, 15:04

Svaka cast za ideju :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 19 Mar 2016, 20:42

BOSS MD2 sam uzeo pre neki dan
Image
Trebala mi je neka modernija distorzija ili drajv i ovo mi uletelo u nekoj zameni... Sama po sebi je onako sasvim ok kontam da bi na marshallima radila brutalno, ali evo ja je koristim sa gejnom smanjenim na nulu i samo bustujem lowend i daje taj neki moderni karakter...mesa za siromashne! :D :XD: :ziveli:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 20 Mar 2016, 11:39

Čisto da pomenem kako Gibson i Fender (verovatno i Ibanez, to ne znam) imaju strašno jaku podršku pa i to mora da se ceni. Većinu stvari čovek pronađe na njihovim sajtovima, ali može i da im se lično obrati. Gibson mi je recimo na neka pitanja odgovarao gotovo promptno. Na Gibson i Fender forumu povremeno pišu i odgovaraju na pitanja ljudi iz fabrike. Nedavno sam hteo da potražim nešto o jednom majstoru Fenderovog Custom Shopa i naiđem na forumu tekst koji je napisao jedan od njih i naveo imena svih ljudi iz CS. Kasnije se navode i imena svih koji su napustili CS i prešli u druge firme ili otvorili sopstvene.

jagoda
Posts: 517
Joined: 30 Jul 2010, 13:09

Re: Oprema Koju Imate

Post by jagoda » 23 Mar 2016, 17:45

hipihill wrote:Čisto da pomenem kako Gibson i Fender (verovatno i Ibanez, to ne znam) imaju strašno jaku podršku pa i to mora da se ceni. Većinu stvari čovek pronađe na njihovim sajtovima, ali može i da im se lično obrati. Gibson mi je recimo na neka pitanja odgovarao gotovo promptno. Na Gibson i Fender forumu povremeno pišu i odgovaraju na pitanja ljudi iz fabrike. Nedavno sam hteo da potražim nešto o jednom majstoru Fenderovog Custom Shopa i naiđem na forumu tekst koji je napisao jedan od njih i naveo imena svih ljudi iz CS. Kasnije se navode i imena svih koji su napustili CS i prešli u druge firme ili otvorili sopstvene.
Moze link?

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 23 Mar 2016, 19:09

Evo, Sa forumašima se druže Mark Kendrick pa John Page...

http://www.fenderforum.com/forum.html?d ... 1300:03:24

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Imate

Post by Milanares » 24 Mar 2016, 10:45

Image

Srpski Gravity pick, fenomenalna trza, komotno zamenjuje booster :) radi ih čovek iz vršačkog Mixa. Materijal je ta akrilna plastika valjda, iako izgleda kao da će izleteti iz prstiju, veoma je stabilna i ima udubljenje fino oblikovano u sredini. Daje kristalno čist, svetliji ton prepun detalja ali ne i previše treblea kako vizuelno sugeriše materijal.
Sve u svemu, topla preporuka onima koji koriste deblje trzalice.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 24 Mar 2016, 14:48

super sto je providna pa nema sanse da se izgubi istog trenutka kad je spustis negde :)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 24 Mar 2016, 14:55

I ja se ponovio. Pojacalce ubica, sad bih bas voleo da imam i tiny terrora


Image

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Uncle Moe » 24 Mar 2016, 16:06

Do jajaa. Ti uglavnom kupujes i pravis ono sto bi ja da imam :D Kad bi jos mogao da napravis neki snimac sa njim i Strandbergom to bi bila divotica. :>

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 24 Mar 2016, 17:22

e ponecu ga do studija ovih dana pa cu snimiti

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Imate

Post by ProfessorBaltazar » 26 Mar 2016, 08:44

Uzas, neki elektricar napravio pojacalo za audijo. Gitare satro. Zovem ove sto prave ta pojacala. Ne samo zabrana da pravi pojacala vec zabrana da pravi bilo sta.

Imam adresu Amerike.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest