Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 31 Mar 2016, 01:51

Frostensen wrote:Ne menjaj Gril! Ovo je jedna od najlepsih kutija koje sam video.
P.S Je l' sad 2xnesto ili mi se cini?
Image

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Oprema Koju Imate

Post by Frostensen » 31 Mar 2016, 16:06

istripovao se na grilu ocrtavaju 2 zvucnika a ne jedan... nvm....

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 31 Mar 2016, 16:36

Frostensen wrote:istripovao se na grilu ocrtavaju 2 zvucnika a ne jedan... nvm....
Ovo je dimenzija onog nekog fender tremoluxa 1x12 Kleptonov model. Iste dimenzije i drvo kao na fenderima ( sperka? Sta vec)... Sta god da je dobro je to covek sklepao. :)
Meni je ok ovako ali bi stavio neki tamniji grill kad budem naleteo na nesto povoljno

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Uncle Moe » 31 Mar 2016, 17:23

Meni ovako izgleda super i mnogo bolje od original verzije.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 31 Mar 2016, 17:30

sta te bre boli ***** koje je boje gril... ako nije neka helanka fazon da ce se pocepati cim mu se pridje, jebe ti se

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 31 Mar 2016, 17:43

Mnogo lepe opreme u zadnjih 5-6 dana, čestitke svima, ljudi! :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 02 Apr 2016, 16:19

eve ga jedan od moja dva borda, ovaj je kad sviram samo sebi, dok onaj drugi koristim kad sviram i drugima hehe

Image

ova boss volume pedala mi i nije nesto nuzna, a bogami ni freeze, al neka su za sad. jedino sto cu da dodam ili umesto freeze-a ili gore u desni ugao je neka varijanta nekog ultra sustaining fuzz-a koji ce mi drzati note kad sviram slajd. naravno to jednom kada naucim da sviram slajd...

:ziveli:

evo isecka od danas - https://www.youtube.com/watch?v=MxeI0z0EUGQ

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 02 Apr 2016, 17:22

:1:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Imate

Post by komil » 05 Apr 2016, 13:26

Softube plugini za emulaciju gitarskih pojačala. Po meni, bar za klasu realnije zvuče nego GuitarRig i Amplitube:


User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 05 Apr 2016, 13:37

interesantan im je GUI. Poslusao sam dva clipa na YT i njihove samples...i mada mi se zvuk cini OK, nekako mi je primetno manje realistican od BIAS Amp ili BIAS FX koji zajedno kostaju upola od njihovog bundle-a. Nekako mi je "suv", digitalan, kao da mu fali malo zivosti i toplote. Podseca me na onaj kuassa...solidan, but not quite there. Mozda je u stvarnosti drugacije, ovo samo na osnovu tih clipova.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Imate

Post by komil » 05 Apr 2016, 13:49

bancika wrote:interesantan im je GUI. Poslusao sam dva clipa na YT i njihove samples...i mada mi se zvuk cini OK, nekako mi je primetno manje realistican od BIAS Amp ili BIAS FX koji zajedno kostaju upola od njihovog bundle-a. Nekako mi je "suv", digitalan, kao da mu fali malo zivosti i toplote. Podseca me na onaj kuassa...solidan, but not quite there. Mozda je u stvarnosti drugacije, ovo samo na osnovu tih clipova.
Hm, ne znam, meni ovo zvuči baš solidno za simulaciju, a slušao sam i na dve vrste studijskih monitora. Definitivno više "dubine" nego Amplitbe i GuitarRig. Sigurno te zeza malo i to što na demoima, kao i na onom videu, nema ni mrva reverba, to je malo neprirodna situacija. BIAS Amp nisam probao, ovo što sam video na YT nije dovoljno da uporedim, vidim da nije loše ali čujem slične probleme kao i kod GuitarRiga.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Imate

Post by komil » 05 Apr 2016, 13:58

Da dodam samo da u poređenju tog plagina sa "pravom" stvari (Marshall pojačalo i box, odličan mikrofon i prostorija, odličan preamp od 3000 eur, AD konverteri od preko 3000eur), nije bilo dileme šta je bolje, i svaki plagin je, nažalost, u tom poređenju zvučao kao kesa, znači, totalno neupotrebljivo za bilo šta. Naravoučenije, treba slušati stvari na jeftinim kućnim sluškama i biti u zabludi da je to dobrom. U suprotnom se dobija GAS koji skupo košta! :lol:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 07 Apr 2016, 12:54

Provalio sam u zadnje vreme da mi bruji gitara kad skroz smanjim volume pot. Čim pojačam na dvojku, brujanje prestane. Kablovi ispravni, napajanje dobro, ožičenje na gitari takodje. Našao sam sledeće objašnjenje:
The noise is being induced onto the shield of the instrument cable. When the volume is turned up the inductance of the pickup coil filters out the noise. When the volume is turned down its directly connected to the centre conductor and you hear noise. This is exaggerated by any high-gain pedal.
Je l' može ovo da se reši?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 07 Apr 2016, 13:27

Ja isto imam ovaj problem, ali cini mi se tek odnedavno... kako, ne znam. Ali bih voleo da resim to sranje, sto pre, jako nervira.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 07 Apr 2016, 13:37

jesi probao nekad one "usmerene" kablove? Mozda bi pomoglo ovde. Ideja je da uzmes stereo koaksialni kabl, jedan provodnik prenosi signal, drugi masu, a pletenica se uzemlji samo na jednoj strani kabla, i to onoj koja ide u pojacalo. Tako sav sum koji pokupi pletenica kabla ide najkracim putem na masu pojacala. Nisam probao nikad jer mi se nije javio problem, u teoriji bi mozda radilo :)

Jesi probao da povezes gitaru nekim bas kratkim kablom? Da li se nesto menja?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest