Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 27 May 2016, 00:19

Hvala! Mada realno ne može estetski da se poredi sa bilo kojom inkrarnacijom tvog borda. :)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 27 May 2016, 11:39

Cortex wrote:do jaja bord matori! cestitam! :)
:1:
Ja tek nedavno provalio onu toneprint beam foru za flesbek... koja sjajna fora :)



I ja se ponovio posle dosta vremena.
Image
Matora verzija, ostvarenje klinackih rhcp snova :)

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Oprema Koju Imate

Post by djomla » 27 May 2016, 13:34

Da se pohvalim ... stize kroz koji dan ...
Spoiler:
Image
http://www.classicaudiofx.com/products/ ... ion-roller

Realno uzimam na nevidjeno ali mi je generalno koncept genijalan, iako kapiram da ce trebati malo vremena da se naviknem na "rolling".
Definitivno zasluzuje priliku zbog koncepta i dimenzija.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Uncle Moe » 27 May 2016, 14:05

Bas zanimljivo izgleda.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Oprema Koju Imate

Post by djomla » 01 Jun 2016, 08:34

Spoiler:
Image
Stigloooo. Vise ne moze da stane nista i ovako je guzva. Lanac ide ovako:

TC polytune -> analogman -> voyager (sjajan overdrive zamenio je soul food sa kojim nikako nisam mogao da se spojim, ovo je leglo sjajno. slican mi je na nekim settingsima kao soul food samo sa jasno definisanim bottom endom i drajvom koji je itekako upotrebljiviji) -> marvel drive (dok ne kupim neki plexi ili posteno marshall pojacalo neka stoji i dalje najbolja simulacija marshalla iz pedale koju sam probao -> voodoo vibe (klon sjajnog lika iz Bosne, vec je bilo reci o ovoj pedali.) -> el capistan (nepotrebno pricati puno o pedali ... totalni svrsh) -> wet neunaber stereo sa exp controllerom i expression pedala (classic audio) (Neunaber radi sjajne pedale a na ovaj nacin takoreci imam 4 totalno razlicite pedale sa po dva omiljena preseta sve to easily drndabilno sa classic audio expressionom.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Imate

Post by komil » 01 Jun 2016, 11:29

Uh bre, probrano i odlično skockano. Čestitke :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 01 Jun 2016, 13:43

djomla wrote:Image
Ludilo! Koliko košta ovaj Voodoo Vibe, pošto se Clapton pre interesovao, pa je i meni podgrejao GAS?

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Oprema Koju Imate

Post by djomla » 01 Jun 2016, 14:02

Hvala ljudovi. Elem cenim da je oko 120e njegov klon. Valja ga pitati mozda je podigao cene u medjuvremenu, mada sumnjam.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 01 Jun 2016, 14:33

bord je sex a vibe je okruglo 100e ali ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=pBs3wifYpy0

da se skupi koji dinar jos malo... :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Imate

Post by komil » 01 Jun 2016, 16:30

clapton wrote:bord je sex a vibe je okruglo 100e ali ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=pBs3wifYpy0
Baš taj sa tog snimka je sad kod mene. Meni se sviđa kako radi :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 01 Jun 2016, 20:18

djomla wrote:
Spoiler:
Image
Stigloooo. Vise ne moze da stane nista i ovako je guzva. Lanac ide ovako:

TC polytune -> analogman -> voyager (sjajan overdrive zamenio je soul food sa kojim nikako nisam mogao da se spojim, ovo je leglo sjajno. slican mi je na nekim settingsima kao soul food samo sa jasno definisanim bottom endom i drajvom koji je itekako upotrebljiviji) -> marvel drive (dok ne kupim neki plexi ili posteno marshall pojacalo neka stoji i dalje najbolja simulacija marshalla iz pedale koju sam probao -> voodoo vibe (klon sjajnog lika iz Bosne, vec je bilo reci o ovoj pedali.) -> el capistan (nepotrebno pricati puno o pedali ... totalni svrsh) -> wet neunaber stereo sa exp controllerom i expression pedala (classic audio) (Neunaber radi sjajne pedale a na ovaj nacin takoreci imam 4 totalno razlicite pedale sa po dva omiljena preseta sve to easily drndabilno sa classic audio expressionom.

Ovo je super i da te sluzi!interesuje me sta se svira,koja vrsta muzike sa svim tim pedalama?zanima me jer,iskreno,ja bih,npr. za metal da imam od pedala jedino ts808 ili maxon,neku delay za solo ili kao second gitru i mozda reverb za nekog hendrixa i srv-Ja.wah i ostala cuda stvarno ne bih turao.mozda bih probao neku tube pedalu sa laNpom,tj. da turim.sve ostale pedale mi dodju nekako kao da od gitre prave sintisajzer.stvar ukusa se podrazumeva,naravno.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 02 Jun 2016, 00:33

komil wrote:
clapton wrote:bord je sex a vibe je okruglo 100e ali ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=pBs3wifYpy0
Baš taj sa tog snimka je sad kod mene. Meni se sviđa kako radi :)
nek je srecan, ako ti vec ranije nisam pozelio. :D

ovaj sto @djomla ima je vjerovatno klon Voodoo Vibe Plus-a koji izmedju ostalih koristi i Landau (@tommytigh77 bi to sigurno znao bolje). ako sam u pravu da je klon, onda bih radije trgovao tu pedalu jer me interesuje i dodatni vibrato/trem setting.

cekamo djomlu da odgovori. :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 02 Jun 2016, 09:32

clapton wrote:vaj sto @djomla ima je vjerovatno klon Voodoo Vibe Plus-a koji izmedju ostalih koristi i Landau
Dobro si naslutio, u pitanju su klonovi dve različite pedale, Shin-Ei Univibe i Roger Mayer Voodoo Vibe, s tim što njih dve nemaju mnogo zajedničkog osim 'vibe' u nazivu. Univibe je Hendrix, Trower, SRV fazon, radi više kao phaser (to je Kastle Moodvibe što Komil ima, a takodje i Fulltone Deja Vibe, itd...). S druge strane Voodoo Vibe radi transparentno, može da radi kao tremolo i chorus, mada je njena ''lična karta'' taj prepoznatljivi vibrato efekat koji Landau koristi (to je Kastle Pangea Vibe što Djomla ima).

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 02 Jun 2016, 09:36

djomla wrote:Hvala ljudovi. Elem cenim da je oko 120e njegov klon. Valja ga pitati mozda je podigao cene u medjuvremenu, mada sumnjam.
Hvala za info!

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Oprema Koju Imate

Post by djomla » 02 Jun 2016, 13:36

Tacno tako u pitanju je klon voodoo vibe plus pedale :)) ako te sta zanima slobono pitaj ili PP


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest