Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 02 Jun 2016, 14:47

to je to sto trazimo. :)
eo originala ako nekog interesuje: https://www.youtube.com/watch?v=emcuu6I7UIQ

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Imate

Post by komil » 02 Jun 2016, 15:26

tommytigh77 wrote:Dobro si naslutio, u pitanju su klonovi dve različite pedale, Shin-Ei Univibe i Roger Mayer Voodoo Vibe, s tim što njih dve nemaju mnogo zajedničkog osim 'vibe' u nazivu. Univibe je Hendrix, Trower, SRV fazon, radi više kao phaser (to je Kastle Moodvibe što Komil ima, a takodje i Fulltone Deja Vibe, itd...). S druge strane Voodoo Vibe radi transparentno, može da radi kao tremolo i chorus, mada je njena ''lična karta'' taj prepoznatljivi vibrato efekat koji Landau koristi (to je Kastle Pangea Vibe što Djomla ima).
Koji si vajbolog :D Stim što je Hendrix isto Voodoo Vibe, predpostavljam možda pesma Hey Babe da je baš to.

http://www.roger-mayer.co.uk/voodoo_vibe.htm :
The Voodoo-Vibe+ is the latest evolution of the Univibe as used by Jimi Hendrix and Robin Trower. The Voodoo-Vibe+ will faithfully reproduce all the old retro sounds and incorporates the modifications I personally developed for Jimi.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Oprema Koju Imate

Post by djomla » 02 Jun 2016, 17:37

eto sve covek objasnio, ja nisam ni znao da je Branislav tako zove "kastle pangea" o well :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 05 Jun 2016, 18:00

Pangea je mnogo svetao meni, on zapravo ima potpuno isti ton kao stari Maestro fejzeri, kad smo djomla i ja uporedjivali sa mojim PS-1A klonom to je bio apsolutno taj sound samo je naravno waveform i LFO dijapazon kod voodoo vibe-a (pangea) daleko daleko kompleksniji i tweakability je ogroman stvarno. Meni na toj pedali daleko lepse rade vibrato i tremolo mode koji su zaista predivni. Vibe tj chorus mode nije moja soljica caja definitivno iako zvuci zanimljivo, ali to nikako nije onaj klasicni uni-vibe ton koji svi znamo. Dosta je i do phase kondenzatora, Brane je to dosta izabrao na svetlu stranu ali to su bukvalno 4 kondenzatora koji je mozda najbolje socketovati pa da musterija moze sama da fine-tune-uje ton prema svojim afinitetima.

U svakom slucaju to koliko se tonova i koji se kvalitet dobija za te pare je apsolutno neverovatno. Best buy decenije od prilike.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 06 Jun 2016, 13:37

Klon Centaur pedala je stignala :) jos uvek sam u 'ebeno selo... kad se vrnem u Zajecar cu gu ubodem u struju aj :ziveli:

http://www.upslike.net/imgdb/Untitled-1-abc6dd.jpg

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Oprema Koju Imate

Post by RadeRas » 06 Jun 2016, 18:45

metalstringer wrote:Klon Centaur pedala je stignala :) jos uvek sam u 'ebeno selo... kad se vrnem u Zajecar cu gu ubodem u struju aj :ziveli:

http://www.upslike.net/imgdb/Untitled-1-abc6dd.jpg
E super. Da ti kažem, mnogo lepo zvuči. Da nemam Ibanez TS9 ne bih drugome verovao, ali pošto ga imam i ovo uporedjujem ja više TS ne koristim. Ovo mnogo lepo zvuči. Kutija ti nije baš sjajna, poslednje što je ostalo od divlje trešnje, malo sam pokušao da zamaskiram naprsline i oštećenja, ali bitno da radi elektronika lepo. Kad probaš javi utiske. :ziveli:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Oprema Koju Imate

Post by fattwang » 06 Jun 2016, 18:58

Tvoje drvene kutije me asociraju na prstiće grupe Buldožer
Image

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 06 Jun 2016, 19:19

RadeRas wrote:
metalstringer wrote:Klon Centaur pedala je stignala :) jos uvek sam u 'ebeno selo... kad se vrnem u Zajecar cu gu ubodem u struju aj :ziveli:

http://www.upslike.net/imgdb/Untitled-1-abc6dd.jpg
E super. Da ti kažem, mnogo lepo zvuči. Da nemam Ibanez TS9 ne bih drugome verovao, ali pošto ga imam i ovo uporedjujem ja više TS ne koristim. Ovo mnogo lepo zvuči. Kutija ti nije baš sjajna, poslednje što je ostalo od divlje trešnje, malo sam pokušao da zamaskiram naprsline i oštećenja, ali bitno da radi elektronika lepo. Kad probaš javi utiske. :ziveli:

dogovoreno.ja castim :ziveli:

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Oprema Koju Imate

Post by Margos » 06 Jun 2016, 21:36

Stigao mi danas sa kp onaj belcat jeftini magnet za aksutaru.Imam od ortaka neku Takamine jeftinu pa sam hteo sto jefitinije i brze da je ozvucim za probe samo dok se ne skupi kinta za washburn wd10sce.Probao sam cisto da li radi i imam problem.Prvo tri zice se cuju mnogo glasnije.Da li to ima veze s tim sto su zadnje tri bronze?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 06 Jun 2016, 22:10

Margos wrote:Stigao mi danas sa kp onaj belcat jeftini magnet za aksutaru.Imam od ortaka neku Takamine jeftinu pa sam hteo sto jefitinije i brze da je ozvucim za probe samo dok se ne skupi kinta za washburn wd10sce.Probao sam cisto da li radi i imam problem.Prvo tri zice se cuju mnogo glasnije.Da li to ima veze s tim sto su zadnje tri bronze?

a jbg,bronze.bolje srebrne a ako imas zlatne jos bolje :mrgreen:

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Oprema Koju Imate

Post by veljapa » 07 Jun 2016, 13:10

Mislim da mi je reko Tasa jednom da treba da se stave zice na elektricnu kad se stavlja mgnet.

Verovatno jeste zbog toga ako ti se namotane slabije cuju.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 07 Jun 2016, 18:10

Margos wrote:Stigao mi danas sa kp onaj belcat jeftini magnet za aksutaru.Imam od ortaka neku Takamine jeftinu pa sam hteo sto jefitinije i brze da je ozvucim za probe samo dok se ne skupi kinta za washburn wd10sce.Probao sam cisto da li radi i imam problem.Prvo tri zice se cuju mnogo glasnije.Da li to ima veze s tim sto su zadnje tri bronze?
Bronza nije magnetni materijal, naravno da se slabije čuju žice jer magnet ne ferma namotaje na žici, samo jezgro koje je čelično. Stavi žice za električnu gitaru, po mogućstvu neki komplet sa obmotanom G.


User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Oprema Koju Imate

Post by fattwang » 10 Jun 2016, 08:38

:ma bravo: Black Keys atmosfera. Raštimovano ali dobro zvuči.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 14 Jun 2016, 09:45

Pazario ovo:

https://m.thomann.de/gb/digitech_jamman ... ess_xt.htm

Super zezalica i mnogo korisna stvar, dugo sam ga merkao, a medju tim jeftinijim jednostavnim looperima mozda i jedini ima dva izlaza, sto mi je bitno jer iz jednog ide u amp sim pa u razglas, a iz drugog u pojacalo koji je monitoring. ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest