Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Oprema Koju Imate

Post by board index » 23 Sep 2016, 14:33

komil wrote:Ja sam ove nedelje kupio još 3 gitare. :cekic: Ja sam bolestan čovek :O.o: zovite čike u belom.
Ima i već skoro godinu dana kako ne sviram nigde.
Hahah... razumem te skroz :D. Mene zadrzava to sto mi je bebac tu i da se ne razvodim bas zbog gitara :D, a pri tome niti sviram negde, niti planiram... jednostavno je lep osecaj :). Koje si uzeo? Stavi koju fotku :)

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Oprema Koju Imate

Post by board index » 23 Sep 2016, 14:55

board index wrote:
komil wrote:Ja sam ove nedelje kupio još 3 gitare. :cekic: Ja sam bolestan čovek :O.o: zovite čike u belom.
Ima i već skoro godinu dana kako ne sviram nigde.
Hahah... razumem te skroz :D. Mene zadrzava bebac i da se ne razvodim bas zbog gitara :D, a pri tome niti sviram negde, niti planiram... jednostavno jbiga :). Koje si uzeo? Stavi koju fotku :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Imate

Post by komil » 23 Sep 2016, 15:55

Uzo sam onaj jedan poluručni polurad, jednog korejskog strata (odlično zvuči, nije baš ništa lošiji od meksičkog fendera) i 12-žičanu akustičnu nepoznatog proizvođača.

p.s. Za bebca: Toliko lud (još) nisam, nisam nikad odvajao od dečijih potreba.

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Oprema Koju Imate

Post by board index » 23 Sep 2016, 20:52

Drago mi je da nisi toliko lud, na svu srecu nisam ni ja, ali ajde, to nema veze sa temom ;) (da je samo zena, onda i moze :D)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 25 Sep 2016, 11:51

bancika wrote:jel ces da kacis neki preamp na gitaru ili uzimas pasivni signal od pieza? Ovo drugo nije idealno i verovatno zato retko koja gitara fabricki ima pasivni piezo. Piezo daje signal vrlo visoke impedanse koji ne bi trebalo da razvlacis daleko pre nego sto ga makar ne bufferujes. Za pasivni piezo ti treba 2M pot ili cak i veci ako mozes da nadjes. Ako stavljas neki buffer ili preamp u gitaru, on ide pre volume pota, pa onda volume moze da bude dosta manji. Mozda uz malo deljanja moze da stane jedna 9V baterija ispod maske telecastera pa makar da stavis neki prosti FET discrete buffer i onda si miran. Sta si planirao sa preampom?

btw, cestitke na kupovini, deluje kao jako fina gitarica
Hvala, matori! Osnovna ideja sa pasivnim piezom je bila čisto da probam da izbegnem bušenje mesta za bateriju. Medjutim, tek sam pre neki dan video da signal od magneta i piezo signal ne mogu da se blenduju bez aktivnog internog preampa, tako da me čeka mnogo više posla i utrošenog novca nego što je u startu bila ideja. Vrlo verovatno će kombinacija biti Fishman VT Powerbridge + Fishman Powerchip.
Inače, kad sam ranije pomenuo preamp, mislio sam na neki eksterni preamp u vidu pedale, za početak Behringer ADI21 a kasnije nešto bolje ako bude potrebe, mada čisto sumnjam. :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 25 Sep 2016, 13:06

Ono, mozes da ustedis ako napravis neku foru kao mala plasticna kutija koja moze da se nakaci na kais gitare, kao wireless...i onda kratki stereo patch kabl od gitare do te kutije, pa na njoj da imas preamp i blend. Iz gitare mozes.da sibas stereo, a piezo da bude na drugom kanalu, pa kad bocnes obican mono kabl, gitara radi kao bilo koja bez piezo....moglo bi nesto tako da uradi lagano i bez modifikacija.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 25 Sep 2016, 13:37

Naravno, razmišljao sam i o takvim varijantama, ili prosto da se doda zaseban džek za piezo pa da ide dual setup... Ali bih ipak neko elegantno rešenje, pa nek košta koliko košta. Ideju sam inače dobio svirajući ortakov Godin A6 Ultra koji ima taj fazon da mu se blenduje piezo i neck humbucker - neverovatno upotrebljiva varijanta za milion različitih žanrova. Medjutim, taj Godin je što se svirljivosti tiče kao prosečna ozvučena akustara pa i ne opravdava baš cenu od 700+ eura. Ovog telca sam i uzeo s namerom da mu stavim piezo bridge i humbucker u neck poziciji (doduše, mini humbucker) i dobijem otprilike Godin ''za siromašne'' koji će biti 100 puta svirljiviji, a plus mi ostaje blues gitara viška. Biće to projekat koji će malko da potraje, ali nadam se da ću na kraju dobiti ono što sam želeo.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 01 Oct 2016, 09:50

Image

to je valjda ta kombinacija :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 01 Oct 2016, 21:41

:1:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 04 Oct 2016, 10:24

update za ono pojacalo koje sam konvertovao od starog toshiba radio aparata. Bacio sam ipak onu usmrdelu kutiju u kojoj je bilo i prebacio stampanu plocu u metalnu kutiju od Oreo keksa. Taman se uklopila savrseno. Usnimicu uskoro test sa svim radio-pojacalima koje sam konvertovao.

Image

Image

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 04 Oct 2016, 11:16

@Funk: Cestitke! :)

@bancika: Genijalno pakovanje. :lol: :bravo: Bas me zanima da cujem testove svih tih konvertovanih pojacala. :)

On topic...

Zahvaljujuci cinjenici da uskoro letim nasom ljubljenom avio kompanijom, koja je izgleda beskompromisna u politici nedozvoljavanja unosenja instrumenata u prostor za rucni prtljag, doslo je do toga da moram da kupim kofer, ukoliko necu da postanem akter jedne od onih horor prica gde te je na destinaciji sacekao slomljen instrument. I ne, nije neopravdana drama, pre 3 nedelje sam licno pricao sa momkom kojem su tako pre dva meseca zabranili da unese akustaru gore u gigbagu, i naterali ga da je ostavi sa redovnim prtljagom, i naravno da ga je docekala gitara smrskana u paramparcad. Sad se ganja s bagrom, i neka mu je kosmos u pomoci.

Uzgred budi receno, jedan drugi drugar se nedavno svadjao na krv i na noz s njima kad je trebao da leti s njima, i nekako su mu na jedvite jade dozvolili da ostavi gitaru u neki prostor kod stjuardesa, a meni se bas ne svadja pred let od kojeg mi zavisi da li cu otici ili ne, tamo gde moram da stignem.

Elem, posto je ovde ponuda i novih i polovnih kofera prosto jeziva, izbor je pao na Gator-ov kofer:

https://www.thomann.de/gb/gator_gpeelectsa.htm

Stigao:
Spoiler:
Image
Image
Uzivo izgleda odlicno, odaje utisak odlicne izrade i, nadam se iskreno, vise nego dovoljne cvrstoce da podnese bilo sta sto bi moglo da ugrozi spakovani instrument. Znacemo uskoro kako se pokazao u praksi. Ko prezivi AirSerbia-u, pricace. :kokice:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 04 Oct 2016, 11:29

Razumem te, letenje sa gitarom je meni bilo mnogo stresno. Iako je sve oba puta proslo kako treba i niko nije ni pitao ni pravio problem da unesem gore, mnogo sam se iscimao...toliko da vise ne planiram to da radim. Samo gitare koje mogu da se prepolove idu samnom :) Deluje odlicno kofer, sigurno ce da je zastiti dobro. U svakom slucaju nije lose da probas da je checkiras na gate-u, a ne na salteru. Pitaj gospodju koja radi checkin, razlicito je kod razlicitih kompanija ali trebalo bi da moze. Time izbegavas da gitara prolazi kroz pokretne trake, da je bace na onu prikolicu, pa sa prikolice na pokretnu traku koja unosi u avion. Gate-checked stvari predajes na ulazu u avion, idu na vrh gomile ili u poseban prostor i prve se vade iz aviona, pa je najmanja sansa da se nesto zezne. Kod nekih kompanija ti je daju odmah na izlazu iz aviona, kod nekih je pridruze ostatku prtljaga, ne znam AirSerbia kako radi. Samo je bitno da proveris odmah na salteru jer se verovatno tu placa kao dodatni prtljag.

Btw, potrazi carinu da ti upisu da iznosis gitaru pre nego sto prodjes pasosku kontrolu, posle je kasno :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 04 Oct 2016, 12:07

Hvala, dobri saveti. :ziveli:

Dodatni prtljag necemo placati jer imamo veci dozvoljeni prtljag kao muzicari, tj. kompanija je bukirala karte kod kojih je to uracunato. A i prosli put smo morali na taj neki carinski formular da popisemo komplet opremu koju smo nosili, i to su nam trazili pri povratku u Srbiju, na nasem aerodromu. Naravno sacuvao sam formular, predao, i lik ga nije ni pogledao, a kamo li kontrolisao da nesto dodatno nismo doneli sto nije na spisku. Sto se gitare tice, imacu sertifikat i serijski broj, tako da, zlu ne trebalo, sve imam pokriveno.

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Oprema Koju Imate

Post by board index » 05 Oct 2016, 21:43

Zastitice ti ovaj kofer gitaru, ne brini. U nekom najgorem slucaju moze da naprsne sam kofer, ali cisto sumnjam da ce se to desiti i kao sto ti je Bancika vec rekao, predaj je pri ulasku u avion, nemoj na prvom salteru gde cekiras stvari.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Oprema Koju Imate

Post by Tenji » 07 Oct 2016, 10:30

Sto komada cajniz bejbi pliz jazz trojki. Da vidimo koliko ce mi potrajati. :D
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest