Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by komil » 19 Oct 2016, 12:05

Rockatansky wrote:Isto tako, oko 30 dolara, ako se ne varam to jest 27 evra, znaci malo vise od 3000 dinara. I onda naravno PDV nesto malo manje od 600 kinti..
Meni naplatili PDV 1200 dinara, procenili da je paket sa žicama vrednosti $50...
Meni isto DAddario bez plastičnih kesica.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Uncle Moe » 19 Oct 2016, 12:35

Ja dobio DAddario u plasticnim kesicama :) I nista dodatno nisam platio. I to je prvi put da nista dodatno ne placam. Za jedan od proslih paketa kojem je bila oznacena vrednost 5 eura platio sam oko sesto dinara pri podizanju. Kontam da ce kad tad osvanuti naslov u novinama "Brutalno ubijen Jovica Guberinic".


RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by RadeRas » 15 Nov 2016, 17:51

Ne znam šta je ovima sa S&B ali i danas mi stigao mail da je free za ceo svet. Svaka čast!

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Uncle Moe » 16 Dec 2016, 10:07

Tek pre nekoliko dana sam stigao da stavim prvi S&B set zica i zvucale su mi lose i cudno poput bajatih zica iz Mitrosa. Juce sam uzeo zice u Maricu i zvucale su dobro i lepo su zvonile za razliku od ovog prethodnog S&B seta. Malo se smorih.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Historik » 16 Dec 2016, 10:57

Uncle Moe wrote:Tek pre nekoliko dana sam stigao da stavim prvi S&B set zica i zvucale su mi lose i cudno poput bajatih zica iz Mitrosa. Juce sam uzeo zice u Maricu i zvucale su dobro i lepo su zvonile za razliku od ovog prethodnog S&B seta. Malo se smorih.
Jbg ja vec 3-4 razlicita seta izmenjao na 3 gitare, svaki je zvucao skroz sveze i kako bi trebalo. Od kako sam posredstvom MF provalio S&B cvrsto sam resen da paket zica ili trzalice ne kupim vise nikad u nasim radnjama. Cak i kad nije besplatan shipping vise se isplati poruciti od njih. Jel si porucivao standardne setove ili nesto sto je malo egzoticnije?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by nemanjavelimirovic » 16 Dec 2016, 10:59

Sad sam probao trazi SnB 12 dolara za Rs. Free je za USA i Canadu :(
Da li postoje jos neke zice osim elixir koje uvek imaju zvuk kao da su nove? Stavio sam neke obicne na jednu od gitara i skapirao da posle par dana cim su izgubile taj metalni prizvuk novih zica, prosto mi je odbojan zvuk, tup nekako i bez definicije. Ranije sam svirao puno razlicitih zica od diaddario do ernie ball a kako sviram elixir vec godinu dve, sve ostalo mi je djubre ne zbog inicijalnog zvuka vec zbog kratkotrajnosti istog. :(

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Uncle Moe » 16 Dec 2016, 11:55

Historik wrote:Jbg ja vec 3-4 razlicita seta izmenjao na 3 gitare, svaki je zvucao skroz sveze i kako bi trebalo. Od kako sam posredstvom MF provalio S&B cvrsto sam resen da paket zica ili trzalice ne kupim vise nikad u nasim radnjama. Cak i kad nije besplatan shipping vise se isplati poruciti od njih. Jel si porucivao standardne setove ili nesto sto je malo egzoticnije?
Nista egzoticno, D'Addario desetke za sedmozicanu gitaru. Videcu kako ce se drugi set iz ove ture pokazati kada ga budem stavio. Mozda mi je samo jedan ovakav zapao.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Historik » 16 Dec 2016, 15:57

Uncle Moe wrote:
Historik wrote:Jbg ja vec 3-4 razlicita seta izmenjao na 3 gitare, svaki je zvucao skroz sveze i kako bi trebalo. Od kako sam posredstvom MF provalio S&B cvrsto sam resen da paket zica ili trzalice ne kupim vise nikad u nasim radnjama. Cak i kad nije besplatan shipping vise se isplati poruciti od njih. Jel si porucivao standardne setove ili nesto sto je malo egzoticnije?
Nista egzoticno, D'Addario desetke za sedmozicanu gitaru. Videcu kako ce se drugi set iz ove ture pokazati kada ga budem stavio. Mozda mi je samo jedan ovakav zapao.
Jbg, zao mi je ako su ispale bajate. Ja sam do sada koristio sledece setove (tj. brat i ja), stizu provereno svezi:

Za akusticne: Martin Retro Monel, debljine 11, 12, 13.
Za elektricne: Earnie Ball: Regular i Hybrid Slinky.

Mozda ima veze s tim sto su Retro i Regular Slinky medju top-sellerima, pa su zato uvek sveze.
Da pitam ako neko zna: pri poslednjoj porudzbini, cija je vrednost otpr. bila oko 45 dolara, napisali su na ambalazi da je vrednost posiljke 20 USD. Jel im to praksa, tj. jel pokusavao neko da ih zamoli da napisu manje, da bi oslobodili od poreza i carine?

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by ProfessorBaltazar » 11 Jan 2017, 01:20

Od ponoci (utorak, danas) je opet free international shipping za zice i trzalice na stringsandbeyond.com .

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by nemanjavelimirovic » 20 Jan 2017, 10:03

Porucio sam elixir sa SnB ali sad cekam da dobiju ove svi
http://blog.ernieball.com/music/introdu ... r-strings/

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by nemanjavelimirovic » 24 Jan 2017, 11:18

Stigle su mi zice sa SnB za tacno 10 dana. Sistem radi besprekorno. :) preporuke za njih. :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 04 Feb 2017, 11:47

Meni su stigle juce, a narucili smo isti dan, ako ne gresim? Ono kada je jedan dan bila besplatna dostava?

I sada pazite ovo ludilo mozga!!! Narucio sam samo da ispraznim tu karticu, kada je vec free shipping, i narucim:
Ernie Ball Nickel Plain 1 x 0.99$ dakle 1 komad zice!!! ne pakovanje
D'Addario Plain Steel 1 x 0.98$
Dunlop Ultex Standard P1.14 1x 2.79$ Quantity = 6 Pack

Subtotal 4.76$
Shipping 0.00$
Total 4.76$


I treba da platim 610 dinara!!!

Ja odem u postu i pitam sta je to, kazu carina 400 dinara... Na 5 dolara??? A sto je rekoh 600, pa 200 je otvaranje paketa!
Pa mame im se svima nayebem lopovske!!!
:evil: :evil: :evil:
Neko je procenio da je posiljka skuplja otvorio je i odrezao 400 dinara.
E necu im dati dinara makar mi propale te pare koje sam uplatio.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 04 Feb 2017, 12:39

naucio si bitnu lekciju. Ne isplati se porucivati ako je vrednost ispod 10$, cesto je ceh skuplji. I meni su naplatili 300-400din za nesto sto sam platio 2$.
Najvise se isplati poruciti odjednom vece zalihe za godinu dana. A ako se koriste elixir i slicne zice, moze i za dve godine. One imaju duzi shelf life posto ne korodiraju. 2014te sam porucio za 100ak dolara i imam jos pola zalihe.

A drugo, takve porudzbine su odlican nacin da nateramo S&B da ukine akciju besplatnog shippinga ili da skroz prestanu da salju kod nas. Njih je postarna kostala otprilie toliko koliko si platio. Treba misliti i o tome. Pa se posle cude ljudi kako odjednom nestane Srbija sa spiska podrzanih zemalja :grummel_2:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 04 Feb 2017, 13:11

U pravu si za ovo drugo... :(
Ja narucio onako bzvz da ispraznim karticu da mi ne stoje pare na njoj...

Ali zamisli da narucim nesto od par hiljada dinara, i onda se neko napravi pametan da kaze ok carina jos toliko... Za manju vrednost mogu da i ne platim, neka propadne, ali za vecu sam ni tamo ni vamo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest