Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Oprema Koju Nemate

Post by veljapa » 25 May 2017, 22:38

Mene je na primer iznenadilo da Duda Bezuha koristi TC Dark Matter pedalu. Gledao sam ga skoro u PA sa Zonom B. Ja sam pedalu probao na gibsonu i otpisao sam je. Nije mi se svidjala ta neka napeta ispeglanost niskih. Medjutim sa stratom i sa manje gaina (cini mi se da je svirao twin reverba) jako lepo sve zvuci.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Oprema Koju Nemate

Post by zwelj » 26 May 2017, 01:26

veljapa wrote:
25 May 2017, 22:38
Mene je na primer iznenadilo da Duda Bezuha koristi TC Dark Matter pedalu.
Možda se iz prezimena da nešto naslutiti...? :lol:

p.s. Šala naravno... :wink:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Cortex » 26 May 2017, 08:57

Hahaha zwelj odlicno

A dobro, jaka muda napraviti overdrive/dist pedalu. Svaka cast inzenjerskom timu TC-a sto su postigli clipping signala...

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 26 May 2017, 21:56

Cortex je anti TC bot :mrgreen:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by clapton » 27 May 2017, 00:08

i Gilbert koristi MojoMojo. :D

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 27 May 2017, 09:47

Meni su njihove drive pedale nebitne potpuno, kao i modulacijski efekti, mada eto Baba je zadovoljan sa Mojo Mojo. Ne radi se o tome, nego o prostornim efektima koji su zbog programibilnosti izuzetno upotrebljivi. I sam Šaman ima na boardu HOF, a čini mi se i Robben Ford. Ja imam Flashback i Polytune Clip, očekujem Hypergravity Mini i HOF Mini, ali na tome bih se zaustavio.
Ono što je neko napisao da neće kompjuter u pedali... ako hoćeš eho preko 300ms, imaš dva izbora, ili Deluxe Memory Man, ili kompjuter. Ne vidim u čemu je koncepcijski razlika izmedju Flashbacka i Boss DD-3, osim što Flashback ni najmanje ne degradira ''suvi'' signal.
Ukusan ovaj sendvič što je poslao TC...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 27 May 2017, 13:34

Beskrajno mi je zabavan anti-TC-mega-hejt brata Cortexa. :) Iako se izgleda mnogi ne slažu s njegovim mišljenjem, imajmo na umu da čovek na to ima potpuno pravo, bez obzira koje sve face koriste bilo koju opremu.

Lično, mislim da jesu inovatori, da ne nabrajamo sad šta i kako kroz godine su pobedili, ali samo da uzmemo TonePrint koji su napravili - dajte ljudi da se ne zajebavamo, pokidali su. To da li je to nekome potrebno ikad ili ne, to je drugo, ali imati tu mogućnost dostupnu na takav način je pre njih bilo nezamislivo.

Naravno i polifono štimanje koje su kasnije svi uzeli da se utrkuju sa naprave svoju verziju.

Neko može i ne mora da voli njihove efekte, bilo da su prostori, modulacije, drajvovi, šta god u pitanju, ali neosporan je kvalitet napravljenog (tu ne trpam najnoviju seriju pedala koje su ustvari revampovani i bolje urađeni Behringeri, za njih će vreme reći šta i kako).

Što se mene i TC pedala tiče, ja sam uvek bio TC kučka. :D Trenutno imam Dark Matter i MojoMojo, i na račun ovoga sto je Tommy rekao, iskreno, od kako sam kupio Blues Driver, Mojo Mojo ne stoji na boardu više, ulogu low gain ODa je preuzeo BD-2 i za sada mi jako prija, a kako već duže vreme sviram Dark Matter, u poslednje vreme razmišljam o tome da ga promenim nekim drugim drajvom, čisto promene radi, izgustirao sam ga, ajd da vidim nešto drugo, ni iz kog drugog razloga.

Veoma me interesuje kako će se pokazati HOF 2, na kojem su ubacili shimmer konačno, 3 tone print slota, i nešto novo - footswitch osetljiv na pritisak noge, koji treba da zameni expression pedalu za kontrolu dodeljenih parametara.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 27 May 2017, 14:56

Baba Slim wrote:
27 May 2017, 13:34
ali samo da uzmemo TonePrint koji su napravili - dajte ljudi da se ne zajebavamo, pokidali su. To da li je to nekome potrebno ikad ili ne, to je drugo, ali imati tu mogućnost dostupnu na takav način je pre njih bilo nezamislivo.
Plus 'iljadu, to sam hteo da kažem sve vreme.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by nebojsak » 27 May 2017, 15:33

Baba Slim wrote:
27 May 2017, 13:34
To da li je to nekome potrebno ikad ili ne, to je drugo, ali imati tu mogućnost dostupnu na takav način je pre njih bilo nezamislivo.
Ja ovo čitam kao "firma XYZ je uvela old skul grickalicu za nokte na svojim pedalama. Nije da će to neko ikad da koristi, ali to niko pre njih nije uradio" :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 27 May 2017, 15:57

S tom sitnom razlikom da će ovo neko zaista da koristi i to intenzivno, da ne pominjem da neko samo zbog toga i kupuje pedale iz ove serije, koliko god se to nepotrebno i idiotski nekome činilo. :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by nebojsak » 27 May 2017, 16:11

Ma kul je sve to, ali to je pre svega odličan marketinški potez, i kapa dole na tome. Ne može se nikako nazvati inovacijom, u to spada nešto što rešava višedecenijski problem, ili donosi nešto što se masovno koristi (a što niko nije imao dotle). Evo ja ne znam nikog ko je uveo toneprinting u regularan setup. Je l ga ti koristiš?

Ja nemam taj Cortexov hejt prema TC proizvodima, ono što sam probao mi je uglavnom ok, al ne mogu da kažem da padam na dupe :) Polytune je dobar štimer (mada opet ne znam nikog ko koristi polytune opciju u realnim uslovima), Flashback je kul dilej.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 27 May 2017, 17:33

Ok, razumem šta hoćeš da kažeš. Ja ga lično ne koristim jer nemam za sada pedale sa tim mogućnostima, ali sigurno bih pročačkao da vidim šta može, da recimo imam delay ili reverb. :)

Što se mene tiče, za mene to svakako jeste inovacija, jer nije rađeno ranije nikako, bar ne na taj način, i veoma je konstruktivno (što je za mene bitan kriterijum), nije samo funkcija radi funkcije. I za mene to svakako nije samo marketinški potez, jer je jaaako puno rada uloženo, da bi se to ponudilo i da bi šljakalo kako treba (imaj na umu implementaciju softvera za sve žive platforme, i zatim beam-ovanje toneprintova preko magneta i sve to).

Po meni su time pomerili standarde u mogućnosti tweakovanja efekata, i svima su bacili rukavicu u lice.

Opet, uvek je naravno diskutabilno ko će i koliko to koristiti, ali imati te mogućnosti je fenomenalno, i mislim da to ne može da se porekne. To što ja možda nikad to neću koristiti, svakako u mojim očima ne umanjuje značaj postojanja tih mogućnosti.

Što se mene tiče, svaka njima čast.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 27 May 2017, 18:44

Ja na Flashbacku koristim Toneprint koji sam sam kreirao, nikako drugačije.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by clapton » 31 May 2017, 16:22


User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Oprema Koju Nemate

Post by komil » 06 Jun 2017, 16:07

Meni ovo lepe boje. Ljudi ovu boju obično ili mrze ili vole

Image


https://offerup.com/item/detail/287882333/

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest