Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Imate

Post by brankisha » 26 May 2017, 21:59

Samo tozla ::ranting:: Sto da ne, malo za ptomenu. Lepo cuci, bices glavni na svadbama :mrgreen: :ziveli:

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Oprema Koju Imate

Post by board index » 27 May 2017, 01:57

Haha, jos zlatan zub :D. Ovo je sve za moju dusu :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 27 May 2017, 12:19

Uzeo Boss SD-1. Da ne kačim sliku, svi znamo šta je. Izletela mi za smešne pare u mint stanju, rekoh, greota da ne uzmem. Odmah je izbacila Xotic BB Plus sa boarda. Prosto, za ono što meni treba - guranje Maxona SD-9 u zasićenje i povremeni light overdrive - radi bolji posao. Nekako jednostavnije, rasterećenije radi, sa mnogo manje kompresije u smislu "sag-a", više konkretnih srednjaka i naravno sa legendarnim odsecanjem basa koje zapravo pomaže da se drive utegne. Tek sad sam se setio da mi se uvek svidjao ton koji sam dobijao na svakom sessionu gde je na podu bila žuta pedala. Hteo sam da za ovu poziciju uzmem neki TS (što nije isključeno), ali i ova je okej, više tu ima sličnosti nego razlika. Samo da je prepravim u true bypass i to bi bilo to.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 27 May 2017, 12:42

Klasika. Mada, zvuci kao da bi ti Timmy prijao :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 27 May 2017, 21:18

i meni bi. :D

Pax
Posts: 4
Joined: 09 Jun 2017, 01:33

Re: Oprema Koju Imate

Post by Pax » 09 Jun 2017, 13:51

Nedavno sam uzeo Gibson Les Paul standard premium plus model iz 2013 i bas sam iskreno zadovoljan... uporedjivali smo sa dosta i starijih Gibsona i uopste nista niti zaostaje niti bilo sta lose imam da kazem o modelu generalno... :D

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 11 Jun 2017, 10:42

Nakon dugo merkanja, razmišljanja, konačno ulovio polovnu, čekam da mi stigne krajem meseca... Fishman Aura Dreadnought.

http://www.musiciansfriend.com/amplifie ... ging-pedal

Definitivno unapređenje zvuka za akustične svirke. Imao sam u par navrata priliku da ponesem drugarovu pedalu iz iste porodice, kompleksniji Aura Spectrum DI, koja pored acoustic imaging-a u sebi ima i eq, kompresor, štimer, fx loop... I kad sam je doneo na svirku, i ukratko objasnio toncu koja je poenta pedale kad me je pitao, i kad smo uključili i pojačali na razglasu, čovek nije mogao da veruje kakav rezultat se dobija, pa čak i sa jeftinom gitarom, ozvučenom običnom piezo ozvukom.

Setup za akustične nastupe konačno zaključan. :)

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Imate

Post by pisac » 12 Jun 2017, 20:04

Nikad veca ponuda overdrive pedala,a cini se nikad teze da covek izabere.U takvoj sirokoj lepezi ponude(novih i polovnih efekata)odlucio sam se za ovu pedalu.Nisam pogresio.

Image

Na bazi,navodno,Tubescreamera,ali nikako nije samo pusta kopija izvikane pedale.Sa dva dodatna potenciometra dobijate veliku zvucnu ravnotezu,velik manevarski prostor (i mogucnosti) za trazenje tone kakvog zelite.Od jasnog(mada nikad tako jasnog kao Blues Driver),do punchy,crunchy, i blues tona,ukljucujuci i onaj SRV ton ,tako prepoznatljiv kao lozinka Tubesreamera.Izradjena je kao tenk,2 mm anodiziranog aluminijuma,sa zaslepljujucom plavom diodom koja signalizira da li je pedala ukljucena ili ne.Zvuk-izrazajan,sa mnogo varijacija,koje omogucavaju dva posebna mala potenciometra za regulisanje frekvencija.

Image

Pored provereno dobrog Boss-ovog overdrive-a,zasigurno cu zadrzati i Way Huge Green Rhino,koja za solo deonice daje mnogo vise karaktera(besnog),i vece mogucnosti podesavanja.Inace se moze stici daleko s ovom pedalom,ali je lakse naterati upicanjenog ,kristalno jasnog i odmerenog Blues Drivera u distorziju,nego Zelenog Nosoroga...za sada je ovaj izbor overdrive-a definitivan,sto se tice pedala-sve sto hocu da izrazim kroz gitaru,mogu sa ova dva pomocnika na podu...

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Oprema Koju Imate

Post by RadeRas » 12 Jun 2017, 22:12

aa Pisac svaka čast i ti si ljubitelj overdrive pedala i bluz stvari. :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 12 Jun 2017, 23:28

obje su mi na wishlisti. GR poodavno, BD2 od skoro.
s obzirom kolika je ta lista, trebalo bi mi 2, 3k eura da sve isprobam...pas mater. :D

srecna bila!

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 12 Jun 2017, 23:40

Svaka čast! Baš pre minut napisah na drugoj temi da me kopka Green Rhino. Šibni neki snimak kad stigneš!

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 13 Jun 2017, 00:50

cestitam! odlicna pedala, ja bih je ganjao skroz da mi ne treba malo vise gejna povremeno

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Imate

Post by muki17 » 13 Jun 2017, 02:19

Odlican izbor,bila mi je u uzem krugu favorita nekada,i tada naleteo na aposlutno najbolji review pedale-ikad.


RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Oprema Koju Imate

Post by RadeRas » 13 Jun 2017, 09:04

clapton wrote:
12 Jun 2017, 23:28
s obzirom kolika je ta lista, trebalo bi mi 2, 3k eura da sve isprobam...pas mater. :D
Kpiš jednu, probaš/prodaš, kupiš drugu .. :mrgreen:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Imate

Post by pisac » 13 Jun 2017, 19:25

RadeRas wrote:
12 Jun 2017, 22:12
aa Pisac svaka čast i ti si ljubitelj overdrive pedala i bluz stvari. :ziveli:
Volim bluz,mada ga ne sviram preterano.Kome?Inace,od pedala-samo overdrive,ponekad wah,feedbecker,i eto magije.Springsteen,Stonesi,Chuck Berry,J.J.Cale,B.B.King,i mnogi drugi na primer-nema tu mnogo efekata,gitara uvek zvuci kao gitara,a ne kao sintesajzer ili ko zna sta.Jeff Becka ne volim,Pink Floyd nisam puno slusao,tako da sam vise za jednostavan dozivljaj gitare a la Marc Knopfler,Walter Trout,Keith Richards,Springsteen,itd.Lampasko pojacalo,dobra gitara i par pedala(with true bypass),da nista ne kvari ili menja zvuk instrumenta.
Opet moram da kazem-i pored jake konkurencije,Boss BluesDriver je za mene vazan magicni sastojak za muziku.To je sjajna pedala,kvalitetna,pouzdana,jednostavna i dugotrajna.Po mom misljenju,znaci-subjektivna ocena.Pozdrav. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest