Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 13 Jun 2017, 19:42

pisac wrote:
13 Jun 2017, 19:25
RadeRas wrote:
12 Jun 2017, 22:12
aa Pisac svaka čast i ti si ljubitelj overdrive pedala i bluz stvari. :ziveli:
Volim bluz,mada ga ne sviram preterano.Kome?Inace,od pedala-samo overdrive,wah,feedbecker,i eto magije.Springsteen,Stonesi,Walter Trout,i mnogi drugi na primer-nema tu mnogo efekata,gitara uvek zvuci kao gitara,a ne kao sintesajzer ili ko zna sta.Jeff Becka ne volim,Pink Floyd nisam puno slusao,tako da sam vise za jednostavan dozivljaj gitare a la Marc Knopfler,Walter Trout,Keith Richards,Springsteen,itd.Lampasko pojacalo,dobra gitara i par pedala(with true bypass),da nista ne kvari ili menja zvuk instrumenta.
Opet moram da kazem-i pored jake konkurencije,Boss BluesDriver je za mene vazan magicni sastojak za muziku.To je sjajna pedala,kvalitetna,pouzdana,jednostavna i dugotrajna.Po mom misljenju,znaci-subjektivna ocena.Pozdrav. :ziveli:
:1: (Evo prviput u zivotu da iskoristim ovo "takodje")
Od pedala uglavnom koristim - dobar kabl :D!
Da, tu je reverb sa pojacala i povremeno wah, ponekad i po koji overdrive. Jako volim BD-2 mada cesce ukljucim standardni OCD.
Kako si zadovoljan samo boosterom ispred pojacala? Meni se ucinilo dobrom kombinacijom podesavenje pojacala do pred crunch i onda se samo doda booster. Mislim na neki jednostavan booster tipa Mxr ili EP. Doduse sada kada si uzeo taj Rhino drugo ti i ne treba :D!

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Imate

Post by pisac » 13 Jun 2017, 20:03

Na pojacalu volim da imam kristalno jasan clean,mada...Sa dve solidne overdrive pedale,jedna do druge,sve kombinacije su moguce.Booster na jednoj,overdrive po zelji na drugoj,i samo kombinujes:gas,kvacilo,kocnica,pa ubrzanje...
Ima dobro resenje za sve dileme tog tipa:


ILI CAK...


User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Imate

Post by muki17 » 21 Jun 2017, 23:25

Lakse je dobiti sedmicu na loto-u ,nego naci MM Luke iii polovan,potpisujem.Posle pola godine,ulovio ga.Mada mi je prvi pik bio HSS varijanta,i ovo radi ok.

+
- V vrat, jako udoban.Roasted maple, prijatna promena u odnosu na lakirane vratove.
- DiMarzzio Transitions, vrlo upotrebljivi,iako nisam fan HH gitara.
- Sve ostalo, u domenu standarda Music Man-ova-izrada,kvalitet,sve na svom mestu i kako treba.

-
- Vintage pragovi-uzas. Niski,tanki,neudobni,totalno neubedljivi.Ironicno,ovo mi je druga gitara sa ovim pragovima.Prosto,gitara place za SS medium pragovima.
- Nije Fender. :mrgreen:

Image
Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 22 Jun 2017, 00:02

Image

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 22 Jun 2017, 00:58

nekad je bilo kad vidis gitarosa sa teletom - 'e ovaj zna znanje'. sad je tako sa MusicMan-om i sl markama. :D
da te zdravo sluzi. :)

jedino sto mi se kod ovih gitara ne svidja je dizajn/oblik tijela. previse napuvan. fali mu malo ostrih linija.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 22 Jun 2017, 09:51

To kad budes prodavao prvo meni javi.

Perverzija :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 22 Jun 2017, 11:53

muki17 wrote:
21 Jun 2017, 23:25
Mada mi je prvi pik bio HSS varijanta,i ovo radi ok.
Strava, čestitam matori. Nisam probao HH model, ali svako ko je imao priliku da proba obe gitare kaže da je ova neuporedivo bolja, tako da verovatno ništa nisi propustio.
Što se pragova tiče, neshvatljivo mi je zašto Lukather, kao neko ko je maltene izgradio karijeru na divljačkom vibratu i u početku iste svirao isključivo Les Paulove na kojima nisu nimalo sitni pragovi, insistira na vintage Fender pragovima. Mene je to totalno smorilo kad sam probao stari model i probušilo balon mog GAS-a za tom gitarom. A u Srbistanu se nažalost zna - refret na takvoj gitari automatski kolje preprodajnu vrednost...

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Imate

Post by muki17 » 22 Jun 2017, 13:31

Hvala ljudi :ziveli:
clapton wrote:
22 Jun 2017, 00:58

jedino sto mi se kod ovih gitara ne svidja je dizajn/oblik tijela. previse napuvan. fali mu malo ostrih linija.
Jeste,slazem se,ali ono sto se meni dopada kod njih,a sto je,vidim,vecini zamerka-izuzetno je malih dimenzija. Kao igracka.
Cortex wrote:
22 Jun 2017, 09:51
To kad budes prodavao prvo meni javi.

Perverzija :ziveli:
Deal :ziveli: Posto znamo da si fan surf i SG type gitara,kontam da bi ti se svidela :D
tommytigh77 wrote:
22 Jun 2017, 11:53
muki17 wrote:
21 Jun 2017, 23:25
Mada mi je prvi pik bio HSS varijanta,i ovo radi ok.
Strava, čestitam matori. Nisam probao HH model, ali svako ko je imao priliku da proba obe gitare kaže da je ova neuporedivo bolja, tako da verovatno ništa nisi propustio.
Što se pragova tiče, neshvatljivo mi je zašto Lukather, kao neko ko je maltene izgradio karijeru na divljačkom vibratu i u početku iste svirao isključivo Les Paulove na kojima nisu nimalo sitni pragovi, insistira na vintage Fender pragovima. Mene je to totalno smorilo kad sam probao stari model i probušilo balon mog GAS-a za tom gitarom. A u Srbistanu se nažalost zna - refret na takvoj gitari automatski kolje preprodajnu vrednost...
Hvala Tommy :ziveli:
Imao sam prilike da probam oba modela ,HSS i HH, ali ne u direktnom poredjenju.Tada sam se i susreo prvi put sa modelom,HSS varijantom,i odlepio. Totalno drugacija prica nego Luke 2. Ukljucujuci "wow" faktor tokom prvog puta,i moj afinitet prema singlovima, HSS mi je vise legao,ali sve ovo je subjektivno bez direktnog poredjenja.

Sto se tice pragova,slazem se, ni meni nije jasno, cak sam ubedjen ,koliko me secanje sluzi, da su na prvobitnom modelu Luke pragovi bili osetno veci.Nisu bas Jambo,ali su definitivno vukli ka nekom mediumu. 80% sam siguran da cu promeniti,i staviti SS, tek tada se vidi pun kapacitet gitare. Sto je i jedina zamerka koju imam na ovaj model,uporedjujuci sa JP i Axis varijantom.

Zanimljivo,otisao bukvalno da kupim Luke iii PDN Neptun blue, na papiru to izgleda savrseno- roasted maple fretboard,SS pragovi,HSS,itd....Ali, jednostavno, kombinacija mahagoni + singlovi me je totalno razuverila.Eto,mozda nekom budu od pomoci ove informacije...

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Oprema Koju Imate

Post by Tenji » 22 Jun 2017, 14:06

Cestitke muki, brutalna gitara. :ziveli: Taj roasted maple, plus jos birds eye pomalo... Perverzija. Meni je JP sa RM vratom, u neptune blue boji verovatno top srederski g.a.s. koji imam, blisko tom Luke-u po kojeg si krenuo u kupovinu. :D Btw, gde si ga pazario, kod nas ili si ga preko negde ulovio?

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Imate

Post by muki17 » 22 Jun 2017, 14:23

Nisam uspeo da ga nadjem kod nas,brojniji su Luke 2 modeli,aktivci,tako da ga uzeo u Fr ,jer su tamo i ovi "moji". Hvala kevo :)

Neces mi verovati,ali mi je taj JP PDN o kome pricas pobegao ispred nosa.Dok sam se organizovao za paypal,dok isplanirao sve,ode.Steta.
Spoiler:
Image

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 22 Jun 2017, 16:59

Samo da javim - definitivno uzimam Blug Amp1 krajem jula, pa u avgustu računajte ko je u Ns ili okolini, da se organizujemo jedan dan, zakupimo neki termin, pa da drnamo u studiju, koga kopka da proba.

Edit: Muki, čestitke, Luke kida! :) Drudar je imao Luke III primerak neki zlatni sa šljokicama, dva hama, full rosewood vrat, iz neke mega ograničene serije valjda, i oduševljen sam bio gitarom. EBMM kida.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 22 Jun 2017, 21:56

Baba Slim wrote:
22 Jun 2017, 16:59
Samo da javim - definitivno uzimam Blug Amp1 krajem jula
Ovim putem i zvanično čestitamo :D

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 02 Jul 2017, 17:32

Image
Image
Konačno stigli dugo željeni i iščekivani Suhr ML Standard magneti! Pre svega da se javno i na sav glas zahvalim Baba Slimu koji ih je nabavio i doneo. Mega giga deluxe care, živ bio! :ziveli: Takodje želim da se zahvalim i Cortexu koji mi je, kad sam se lomio izmedju ovih magneta i Fat 50s rekao zlata vrednu stvar: ''Matori, znam gomilu ljudi koji zbog razlike od 100 eura nikad nisu zasvirali na magnetima koje su hteli''. Šukurac, rekoh, kad je bal, nek je s muzikom. Šta da kažem u vezi magneta osim da sam presrećan, rade tačno onako kako sam očekivao i želeo, tako da su Youtube snimci poprilično reprezentativni, ali potrudiću se i sam da izeditujem poneki ovih dana, čisto reda radi. Dotad mogu reći da su magneti u svemu superiorni u odnosu na sve što sam dosad imao na gitari, probao ili čuo uživo. U odnosu na recimo Seymour Duncan SSL-1 imaju tvrdji, zategnutiji bas, mnooogo više srednjaka ali i bolji ''give'' iliti ''sag'', a u medjupozicijama rade bistrije. Najviše ustvari podsećaju na Custom Shop Fat 50s (nije ni čudo jer je njih takodje kreirao John Suhr), ali imaju bar 40% više outputa i dosta više dubine ali i presence-a, gotovo Hi-Fi bistrine. Prosto je neverovatno da jedan magnet koji je po svim parametrima overwound ima toliko čistoće, separacije i dinamike, a s druge strane outputa i sustaina. Ne znam kako je to Suhr izveo, verovatno famozni Alnico V po staroj recepturi ima uticaja, ali svaka mu čast. Na drajvu taj tvrd, drvenast srednjak vozi pedale u totalno zasićenje, dok na cleanu rade balansirano, ima svega što treba, nema samo niskih srednjaka (mulja) i visokih srednjaka (shrillness). Nestvarno. Pritom, sve ovo pričam na bazi utisaka koje sam stekao probajući gitaru na sobnoj snazi - kontam da ću tek večeras na probi kad otpanjim pojačalo biti Žan Klod Van Sebe od sreće.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Oprema Koju Imate

Post by veljapa » 02 Jul 2017, 18:05

Lepo. Uzivaj.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Imate

Post by muki17 » 02 Jul 2017, 20:11

Tommy ,cestitam, sjajan ali sjajan izbor. Sa obzirom da na stratu imam fat 50's,bas me zanima kako rade Suhr magneti,nisam imao prilike da ih cujem ovako direktno.Cak sam ubedjen da su ML bolji izbor nego fat 50's- neck i middle su neverovatni,ali je brigde uzasno tanak i piskav.

Kad budes imao vremena,mogao bi da padne neki demo :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest