Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 11 Oct 2017, 19:00

Aha, nasao sam sta mi treba, tj drugu. Znam da sam cuo negde.
Kakvo je vase misljenje o lapmaskim glavama koje na sebi imaju redukciju snage? Recimo kao Peavey 6505 mh. Ima opciju za 1watt. Jel valja to cemu?
Takodje video sam negde prozivku bas na racun te 6505 mini glave, da je distorzija vestacka tj da prolazi kroz tranzistor,a da se ne dobija iz lampi. Mislim ljudi su isli u tancine i seme da me je glava zabolela. A ja sam samo hteo da otpanjim i da me zabolje.
Iskreno i sam se lopim da li kupiti tu 6505 mini ili mozda neki EVH Lbx ili EVH 50watt.
Imao sam prilike da probam na kratko Orange Jim Root. Sta znam, masna i skupa. Plus klin joj i nije neki. Kome nas klin i nije primaran topla preporuka. Lep je gejn, onako lep zvuk, mjetal ali i meko. Iskreno vise mi se svido od Engla (znam metalci ce me ubiti).

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 11 Oct 2017, 23:10

Zanima me vase misljenje o ovoj makinici. Neki ljudi su za i obozavaju je, drugi su protiv.
Ovde je vecina mnogo iskusnija od mene po ovom pitanju, jer sam slabo koristio pedale.


User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Oprema Koju Nemate

Post by merk » 12 Oct 2017, 11:37

IMO:
imao sam je. odlična pedala sa stvarno velikim mogućnostima. masivna mašina. funkcije: gain mastan, konkretan. crunch osetljiv ali konkretan. opcija sa donja tri switcha za preklapanje između radi fenomanalno (normalno da treba sve nivoje ranije međusobno podesiti kako treba!). jedina mana po meni je njena veličina (zauzima prilično prostora) i direktno napajanje (220V), jer viri izvan pedalboarda. sve ostalo 5.
bila je velika dilema: zadržati ili prodati. na kraju sam svejedno uzeo friedmana.
ako kupuješ: moja preporuka!

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 14 Oct 2017, 05:00

Treba da je probam. Prijatelj je kupio skoro i gnjavi me da dodjem. On je blago receno odusevljen. Njemu je legla ko budali samar. Probao je u studiu, rekao to je to i odmah narucio. Moracu poneti i moju MXR dual pedalu cisto crunch da uporedim.
Plexi bih uzeo jer sam odlucio da kupim nekog "malog" lampasa. Vagao i prelomio. Ili 6505 mini, ako uleti neki EVH lunchbox, u kranjem slucaju Traynor ili Fender kombo. Probao sam Orange dark i micro teror i nekako mi nisu legli. Nisam bas lud za gainom. Volim ali ne bih sibao metal core fazon. Neki mi kazu da nisam bas kako treba jer mi se svidela Bugera 6262 i 6260 vise od ovih Orangea.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Tenji » 14 Oct 2017, 09:15

Ne znam da li vazi i za tu mini varijantu, ali ako planiras da u rhythm (sto mu dodje clean) kanal 6505 ubadas drive/dist pedale, neces se oduseviti. Jedino TS fazon pedale na vec poteran drajv imaju smisla, sve ostalo sto sam probao zvuci bljak.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 14 Oct 2017, 11:52

Pa ako bih Peaveya uzeo onda mi sigurno ova pedala ne treba. Mislim da i sam ima dovoljno gaina. Bar ono sto sam cuo. Nego neki poznanik prodaje Fender pojacalce mislim da je bluessman, a jedan ima isto neki Vox, za to ce mi trebati.
E sad neki mi kazu da to ne valja, da uzmem 100w ili bar 50 jer kao lampa je lampa tek kad se odpanji. Mislim se gde da ga otpanjim u stanu. Pokusao sam ove velike i to jedva sa stavim na dvojku i gruva.

Mozda sam u zabludi, nek me neko ispravi.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Driver » 14 Oct 2017, 11:55

U zavisnosti od toga koliko ti je tolerantan komšiluk, teško da ćeš da o'panjiš i 1W lampe sa malo efikasnijim zvučnikom.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Oct 2017, 22:30

Uh šta reći...Ja volim da lampaš radi barem iznad pola snage a sa watima to zaista nikakve veze nema da li je ono 100w ili 5 w...drugo gde ljudi greše jeste po pitanju snage tipa 100W nije duplo jače od onog što ima 50w kada ga slušaš, drugačije raste ta vrednost nije loše izguglati pa pročitati da ne detaljišem.

Ti ćeš imho sa pojačalom od 100W imati problem ne samo u stanu već i na sceni sutra, smetaćeš drugima a ako da ozvučavaš isto msm šta radiće ti na 3-4 .... Nekada su pojačala bila 5w, 10w i dugo se zadržalo 15 do 18w i posle nekog vremena su počeli sa snagom i onim wall of Marshalls.
Tone King je OK lik, nije neki gitarista daleko je od toga ali nije zao i predstavlja meni drage China stvari ili ne US gitare tipa Cort gde je poredio beše cr250 sa Gibsonom standard...LM ima isto pojačalo kao i ja :D Crate v 18 koje je bilo brutalno jeftni kada je firma pukla a strava je, dođe mu neka fora nekadašnjeg legendarnog Marshalla 18 a ove jače koristili su billy gibbons 50v i još po koji bluzer možeš naći..Ako ideš preko ima serija koju je koristio Mark Knofler VC 5212 odlično je, ja ću uzeti jedno. Firma je prsla i tokom 80ih je izbacivala neke zujalice za vežbanje ali bejahu i dva i dobra ampa...Cene su povoljne a kvalitet dobar.
U svakom slučaju ako imaš love puno juri neko ime, a ako nemaš onda uzmi kvalitet u smislu možeš da uštediš na E a dobiješ na kvalitetu..nemora Crate naravno, ima još firmi zaboravljenih ili pak da neko pojačalo nije postalo popularno iz ko zna kod marketinškog razloga...
U svakom slučaju ja da kupujem za sebe ne bih uzeo ništa jače od 30W baš da nemam gde ok 50 ali 100 njet. nekih 15ak Wati je više nego dovoljno za probe i svirke. i meni je važno da pojačalo ima dobar clean i da dobro prihvata pedale jer koliko god dobar gain da ima i kanale dosadiće ti..A ovako boc pedalu i imaš ''nov'' amp. Spomenuh već Jet City imaš u Thomanu nova meni se dopada kako rade a za budžet su friendly. Na kraju nemoj da slušaš druge pa ni mene :D važno je tebi da se pojačalo svidi .

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Oct 2017, 22:49

kako je oprema koju nemate voleo bih jednu od ovih..... siguran sam nije po svačijem ukusu ali važno je da se meni sviđa

i ono na Mister Scary guitar building Academiji dolazi legenda Grover Jackson ima kurs 4 dana uplatiš, učiš od najboljih + naprave ti najbolji gitaru + zezaš se eh rado bih, vrlo rado...treba 8 soma $ , mada kako razne besne kastm gitare koštaju od 2i po soma pa do 3-4 onda ovo dođe tipa 4000 za učenje, LM nekada ću sigurno da uzmem gitaru a ovo sa školom je za sada ŠBB KBB - ništa pisaću deda mrazu za narednu godinu :)https://1.shortstack.com/3w5BJz

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 17 Oct 2017, 21:33

Cajnize Chyngwie

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 18 Oct 2017, 16:19

@MIKI-DJORDJE : Znam ja to po pitanju watti. Iskreno ako me nesto ne zezne uzecu EVH 50w glavu sa njegovim 2x12 kabinetom. Meni dosta. Svidja mi se taj zvuk. Taj gain. Cak mi je mozda i crunch dovoljan. Inace od kad je Carvin pukavo vidim da su im one V3 glave jeftine. Ratosiljaju se ljudi bede. Evo ovo je za mene sasvim dovoljno. Plus jedan dobar reverd.


Inace ko voli teleta, bila je jedna Squier serija tele sa Fenderovim vratovima. Ne mogu da nadje koja je. Rado bih to posedovao.

I jedna pedalica, cisto da sviram Pobegulju od onog kanadjanina Bon Jovi-a

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Oct 2017, 19:14

Ne Carvn Brankiša već Crate, moguće da sam ja kiksao u pisanju. Carvin je nešto drugo, od njih bih jedino što ima Vai ali mi je prejako i van onoga što meni treba. EVH su ok , mada su imali neke probleme sa manjim novijim glavama nisam baš pratio do detalja. te EHX pedalice mi se sviđaju neke, hteo sam da uzmem ali mi je cena ovde bila suviše...uzeo je drug pa je prodao relativno brzo našli smo zamenu ali ne za sinth već ona orguljašica naravno meni zbog Doorsa ...odlično su odradili posao a i na kraju EHX traju dobro, posle MXR to mi je najdraža firma sa one strane atlantika https://www.youtube.com/watch?v=oZKVPzRyn50

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Oct 2017, 20:01

na ovo sam mislio pošto sam pogrešno iz prethodnih pisanja skontao da ne juriš high gain amp, ja ću ga uzeti čim nagazim povoljno i eventualno ću mu uraditi soldano mod ali pod velim možda, jer na 18ci mi je zvućao taj mod šit....ako je kopano probaću a ako nije onda neću....Ja imam manja i za sada rade perfekt...Dečko od koga sam kupio jedno ima par dosta skupljih pojačala tipa u poređenju sa Marshall bluesbrakerom ovo mu je draže kao i meni, ako ga ikada budem prodavao javno obećavam da ću mu ga vratiti...ili pomoći da dovučemo od preko isto pojačalo za istu li manju lovu


varijanta dva isto mi se sviđa puno , želje su mi skromne ni jedno ni drugo nije nešto besno skupo preko



ovde često spominjani čika Wampler ih puno hvali

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 19 Oct 2017, 13:00

Ti si dobro napisa. Nego sam ja naleteo na Carvin jer je veoma jeftin. Ako hoces Soldano za male pare pogledaj Jet City. Njih valjda dizajnira Soldano, nesto kao Soldano za sirotinju raju, ako sam dobro shvatio. Meni se zvuk Peaveya i EVH-a svidja. Zato se lomim izmedju EVH 50w i Peavey 6505 mini. Engl mi je masan i mutan do bola. Ovo mi je nekako za sve.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 19 Oct 2017, 13:28

Carvin pojacala na njihovom sajtu su izgleda rasprodata. Pre par dana je bilo onih V6M glava za 600$, sad nema vise ni jedan model na lageru.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest