Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 19 Dec 2017, 14:47

veljapa wrote:
19 Dec 2017, 14:40
Ne zelim da racunam koliko je iskostalo jer me i paypal ujeo za nesto manje od 20 dolara na nekim konverzijama zato sto nisam hteo da dodam karticu u paypal nalog nego sam izabrao da platim karticom bez pay pala.
si siguran da je to razlog? Prilikom placanja ti nude da ti naplate u dinarima i oni izvrse konverziju (sto je skroz nepovoljno) ili da ti naplate u valuti u kojoj placas, pa da ti banka izracuna konverziju (sto nije super-povoljno ako ne placas u evrima, ali je opet mnogo bolje). Po defaultu racunaju ono gde te vise deru...i majmuni su dobro sakrili tu informaciju pa lako moze da se desi da previdis. To ti je ovde.

Image

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Oprema Koju Imate

Post by veljapa » 19 Dec 2017, 15:05

Zvao support i bunio se. Objasnili mi - racun je u dolarima, konvertovali u englesku funtu, pa u dolare i naplatili oba zato sto sam koristio guest nalog, a iz Srbije sam placao. Dodas karticu u PP nalog i izaberes valutu i ne brines. Pouzdano je to tako.

Originalni trem na slici ispod. 4 od srafova za visinu sedla ne rade pa sam ih rasporedio. Na nekima je proslajfovao kljuc. Nije neki bridge, mada i izakan je posteno. Stavim sad na KP -> "Original vintage fender tremolo (ovakve stvari vise ne prave)" :)

https://photos.app.goo.gl/znVUnK2h09BVjmhZ2

Sto se tice velicine bloka nije veci ali ga privlaci magnet.
https://photos.app.goo.gl/yklCR75dYzDtwWGM2

Snimio sam gitaru pre promene i sacuvao setup. Vraticu iste zice i gitaru setapujem svajcarski isto svaki put. Ako bude neke zanimljive razlike u zvuku stavicu.

Popravio sam slike. Nadje se i gitara tu na google pictures ko zna sto sam je slikao: https://photos.app.goo.gl/0QvsgYUK6165x2uw1
Kad pogledam datum, tad su sedla bila jos bezbrizna.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 19 Dec 2017, 15:22

pazi se ako na racunu drzis valutu koja nije evro posto mogu da ti naplate u banci konverziju u evro i nazad prilikom placanja. Zovni i banku da proveris. U dve banke kod kojih imam racun (unicredit i raifaisen) je tako. Najbolje je da drzis evro jer sva ino placanja se preracunavaju u evro pa imas max 1 konverziju. Ako drzis dolar imas min 1 konverziju :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 19 Dec 2017, 15:43

@veljapa: Čestitke i tebi, sjajna kupovina, bićeš prezafovoljan i tonom i pouzdanošću. Meni stoji već 3-4 godine na jedinoj gitari koju rabim non-stop i i dalje nema naznaka da će se žice urezati u sedla. Ako ti bude radio malo drskije, izvadi njegovih 6 šrafova na koje se oslanja i ubaci originalne koji su bili na gitari. U mom slučaju je pomoglo. Ti 'hardened steel' šrafovi umeju da budu 'too much of a good thing'.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Imate

Post by Overdrive » 19 Dec 2017, 19:19

najs pis, ima da zi čučne na strata samo tako :1:

kako vi inače rešavate klimanje ručice-drkalice ? Meni to ide na žifac samo tako, a koristim je dosta.

Teflon traka je bulja, razmišljam o kučini..(a čak mi je pala na pamet ingeniozna ideja da prvo navijem ručicu, a onda da našpricam silikon dokle može) ..hm.. :?

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 19 Dec 2017, 19:33

Overdrive wrote:
19 Dec 2017, 19:19
najs pis, ima da zi čučne na strata samo tako :1:

kako vi inače rešavate klimanje ručice-drkalice ? Meni to ide na žifac samo tako, a koristim je dosta.

Teflon traka je bulja, razmišljam o kučini..(a čak mi je pala na pamet ingeniozna ideja da prvo navijem ručicu, a onda da našpricam silikon dokle može) ..hm.. :?
Već sam pisao o tome i rekao da mi je Fenderovo rešenje savršeno. To je oprugica ispod ručice koju Fender fabrički stavlja bar u vintage tremola, a samo takva sam imao, za druge usa, mim ili china ne znam. Bilo ih je u Mitrosu, ali mislim da sam ja kupio sve što je bilo, treba proveriti. Neki se ne slažu samnom, ali moje iskustvo je sa ovim je dugogodišnje i jako dobro. Kada kupiš novog Fendera opruga je tačno tako proračunata da na poslenjim navojima pritiska. Ako je duža onda zavijanjem ručice je sabijaš, kriviš i onda nije to to. U tom slučaju treba zaviti samo dok ne osetiš otpor opruge i tu ostaviti. Zašto imam rezervu opruga? Pa zato što daš gitaru konju koji skine ručicu pa opruga ispdne i izgubi se. Ne znam zašto se ručica uopšte skida jer ako ti smeta gurni je iza, a kada pakuješ u kofer tako je projektovana da u zadnjem položaju lepo leži u koferu.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Imate

Post by Overdrive » 19 Dec 2017, 19:37

hipihill wrote:
19 Dec 2017, 19:33
Već sam pisao o tome i rekao da mi je Fenderovo rešenje savršeno. To je oprugica ispod ručice koju Fender fabrički stavlja bar u vintage tremola, a samo takva sam imao, za druge usa, mim ili china ne znam. Bilo ih je u Mitrosu, ali mislim da sam ja kupio sve što je bilo, treba proveriti. Neki se ne slažu samnom, ali moje iskustvo je sa ovim je dugogodišnje i jako dobro. Kada kupiš novog Fendera opruga je tačno tako proračunata da na poslenjim navojima pritiska. Ako je duža onda zavijanjem ručice je sabijaš, kriviš i onda nije to to. U tom slučaju treba zaviti samo dok ne osetiš otpor opruge i tu ostaviti. Zašto imam rezervu opruga? Pa zato što daš gitaru konju koji skine ručicu pa opruga ispdne i izgubi se. Ne znam zašto se ručica uopšte skida jer ako ti smeta gurni je iza, a kada pakuješ u kofer tako je projektovana da u zadnjem položaju lepo leži u koferu.
[/quote]

znam za tu oprugicu, ali ja mislim da je moja vremenom oblajznula (ili ona ili navoj u bloku)..i onda bilo je tu dosta eksperimentisanja, pokušavao da stavljam neke kraće od 6mm, a ovde kanda pasuje 5mm..

Čak sam jednom i sam ubacio neki federčić ( valjda od olovke) (indijanski skroz aj nou..) pa posle jedno dve nedelje smišljao način kako da ga izvadim i bla bla..Osim toga, u Mitros ne zalazim tako da..?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 19 Dec 2017, 23:28

Overdrive wrote:
19 Dec 2017, 19:19
najs pis, ima da zi čučne na strata samo tako :1:

kako vi inače rešavate klimanje ručice-drkalice ? Meni to ide na žifac samo tako, a koristim je dosta.

Teflon traka je bulja, razmišljam o kučini..(a čak mi je pala na pamet ingeniozna ideja da prvo navijem ručicu, a onda da našpricam silikon dokle može) ..hm.. :?
Ima i ono divljacko resenje, navuces termoskupljajuci buzir pa ga termoskupis... Pa jos jedan preko njega... Pa ako se klima i dalje, onda jos jedna preko njega, veci broj... Ja tako uradio i radi posao. Ne bas idealno, ali OK je... Probaj pa ako ti ne odgovara lako skines.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Oprema Koju Imate

Post by veljapa » 19 Dec 2017, 23:43

Kad smo kod toga :)

@tommytigh77
Jel ti se rasklimala rucica? Impresivan osecaj dok je ovako novo.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Dec 2017, 07:00

Čak sam jednom i sam ubacio neki federčić ( valjda od olovke) (indijanski skroz aj nou..) pa posle jedno dve nedelje smišljao način kako da ga izvadim i bla bla..Osim toga, u Mitros ne zalazim tako da..?
imaš u Private poruku kako da rešiš to profi em malo košta em svi oni zli stranci tako radu....drugi put nemoj te stranjske proizvode uzmi naše, da traje brate....da bidne najbolje..hajd u zdravlje... :ziveli:

Ps ako je ručka baš riknula kaži mi promer i boju i verovatno imam neku viška, a ono za metanje ako nemaš tu reci poslaću ti i miran si godinama em da akaš em neće mrdati... :bambi:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Imate

Post by Overdrive » 20 Dec 2017, 09:48

meni se svidža ovo rešenje što je na two point blokovima, sa ručicom što se samo ubaci, pa ima ova dva šrafića što je onda sa strane pritegnu

Image

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 20 Dec 2017, 09:50

Overdrive wrote:
19 Dec 2017, 19:37
znam za tu oprugicu, ali ja mislim da je moja vremenom oblajznula (ili ona ili navoj u bloku)..i onda bilo je tu dosta eksperimentisanja, pokušavao da stavljam neke kraće od 6mm, a ovde kanda pasuje 5mm..

Čak sam jednom i sam ubacio neki federčić ( valjda od olovke) (indijanski skroz aj nou..) pa posle jedno dve nedelje smišljao način kako da ga izvadim i bla bla..Osim toga, u Mitros ne zalazim tako da..?
Ja nisam govorio o neispravnim tremolima već kako da regularan bude čvršći. Sa tvojim problemom ne vredi se igrati, najbolje je i najjeftinije kupiti novu ručicu. Ako je milimetarska onda je to jednostavno i košta nekoliko stotina dinara, ako je colovna onda je malo veći problem. Generalno ručica je od mekšeg amterijala pa ne bi trebalo da je stradao navoj u bloku, ali otkud znam kakvu gitaru imaš, možda i nije tako.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Dec 2017, 10:05

nzm sve znam kako se rešava rekoh ti..teflon traku svi koriste baš kad prosvira....ili klacka...ovako napamet je sve to veoma zeznuto samo se može nagađati....

blokovi koji imaju te šrafiće umeju biti problematični ako si agresivniji na tremolu...ja sam 2 min sahranio...pukne blok tu gde je šraf pa on ispada ili bude veća pokotina pa otpadne komad bez obzira na čelik...a ako ne drndaš puno trem trajaće...ako si tipa kao Blakmur pući će pre ili kasnije....

ja volim kad se ručka ubacuje ali da je šraf gore i da je socket nezavistan-izolovan sa njima nisam imao problema...čak i da se nešto desi zameniš socket a blok ostaje...

na ovakve mislim kao tipa wilkinson i slični...

tipa ovako...
Image

a takve kao slika pre ili pak ove blok mi rikne


znači sličan kao tvoja slika samo 1 šraf i njih sam ''ubijao'', kažem ko ne divlja sa tremolom trajaće ono kao nežno
Image

srećno u traženju solucije za tremolo..nadam se da ćeš nešto naći...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Imate

Post by Overdrive » 20 Dec 2017, 10:15

hipihill wrote:
20 Dec 2017, 09:50
Ja nisam govorio o neispravnim tremolima već kako da regularan bude čvršći. Sa tvojim problemom ne vredi se igrati, najbolje je i najjeftinije kupiti novu ručicu. Ako je milimetarska onda je to jednostavno i košta nekoliko stotina dinara, ako je colovna onda je malo veći problem. Generalno ručica je od mekšeg amterijala pa ne bi trebalo da je stradao navoj u bloku, ali otkud znam kakvu gitaru imaš, možda i nije tako.
[/quote]

ček šta je sad milimetarska a šta colovna..? :|

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by majtimika » 20 Dec 2017, 12:20

Nije colova nego incna zoll i inch nisu isto. Imas metricki, incni i colov sistem. Ameri koriste incni a evropljani metricki

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest