Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 16 Jan 2018, 23:16

:idea: :idea: :idea:
To je to. Jos taj glas :XD: :XD:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 16 Jan 2018, 23:22

brankisha wrote:
16 Jan 2018, 18:33
A to pljuvanje po nama, hmmmm. Ima i vecih *ovana od nas ali ni mi nismo cvece. Svugde ima i dobrih i losih, samo je politicka situacija kod nas takva.
1. Ima ljudi koji ne pljuju, već samo iznose činjenice.
To što su činjenice ružne druga je stvar.

Dušan Kovačević, u svojoj knjizi 20 srpskih podela kaže:
"П. С.
Поделе ће нам, вероватно, доћи главе и (ово мало) преостале земље.Кад би, рецимо, ова подела била „толерантнија“ – без мржње, горчине, прединфарктног беса, живот бисмо „трошили“ на практичније, корисније и памет-није послове, ако нам је (већ) суђено да се свађамо, секирамо и, до бола, нервирамо."

I nije strašno što to kaže, već što ovaj pasus ponavlja posle svake priče, a ima ih dosta.


2. To da li ima većih gomana od nas uopšte nije opravdanje za užas koji živi u mozgu prosečnog Srbina. Naročito nije opravdanje za jednu tako malu zemlju, koja takav luksuz sebi ne bi smela da dozvoli.

3. Naša muzika saks big tajm i kao takva ostaje lokalnog karaktera, sa sve svojim lokalnim "zvezdama" i "legendama" za koje niko van srpske tarabe nije čuo niti će. Srpski "rok" je odavno ugasio i nema tog r'n'r vampira koji bi mogao da se tolko napne pa da bilo ko u svetu primeti da tamo negde postoji "srpski rok". Bregović se na vreme otarasio r'n'r konja koji hramlje i dobio trku sa onim što je oduvek radio -
svirao tojest narodnjake.

Ovi novi klinci što pritiskaju dugmiće i prave muziku od muzičkih restlova i semplova, možda i urade nešto, jer je vreme takvo i takav elektro-šit se sada širom planete sluša, dok im se i to ne smuči..dok im ne ponestane spidova..ili se kojim čudom ponovo užele organskog zvuka.

Što se bluza tiče..isto ko i za rok, još i gore.
(I nemoj neko da mi spominje "Anu koja je uspela u svetu" a čiju jednu jedinu pesmu realno niko ne zna i koja ne bi dobacila dalje od bluz-audicije u Amsterdamu, da se nije popela na štikle i pustila butku..realno )

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Jan 2018, 00:06

Hvala Overdrijavu, ume on to da napiše super..i tako volim i postove još od kojih ljudi , ovo Overdive da ne ispadne da ti ja kao podilazim :ziveli: da se šlihtam..Ne lepo si rekao, razveseli me tvoj tekst, i kolega Zvelj beše nema ga nešto on ume da nađe ubitačan citat...i Hipi je ok skroz, i Egg i svi, Profa takođe i Ban i svi mađi... sve sve Vas volim...Naši smo pa valjda smemo iskreno pričati...Hvala Overdrive :bow: :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Jan 2018, 00:56

čudno i ja sam ito kvotvao, pa greota da propadne....
A to pljuvanje po nama, hmmmm. Ima i vecih *ovana od nas ali ni mi nismo cvece. Svugde ima i dobrih i losih, samo je politicka situacija kod nas takva.
Pričah sa čovekom i to nije pljuvanje već mišljenje lično, zašto sve što neko kaže a nije ''bravo'' se smatra pljuvanjem? Ja svoju zemlju nikad ni pred 1 strancem nisam kritikovao pa valjda među svojima smem. Dok oni koji su u fazonu sve smo mi naj naj naj a u susretu sa strancima ''Jaoooo ne znate Vi to je Balkan, pa to je strašno, divljaci, meni se javite ako nešto treba...'' . Ili kad odu preko pa ih pitaju odakale su i zašto su došli a oni raspale o ratu, tužnim pričama i divljaštvu. Licemerno. Ovi u dijaspori kad krenu ''mi mi mi mi'' ja ih uvek pitam ''a što si otišao, što ne dođeš nazad kada je tamo gde si tako loše'' :) :bambi: .
ISTINA BOLNA br 1
Obično pričaju kako je tamo loše što zbog nekog kvazi patriotizma jer tu slede rečenice pune ljubavi prema otadžbini, i kada ih neko pita ''Jel možeš da mi pomogneš da ja odem'' onda ide ono ''Znaš tamo je loše, nije kao pre, jedva se živi'' umesto lepo da kaže ''Brate , Sestro ne mogu da Vas vučem tamo, a drugo kome da se hvališem ako Vas sve povedem'' šmrc :(
ČUDNA PRIČA O NEKIM NAŠIM PORIVIMA
2001 god u Srbiji radim sa strancima tako se zalomilo i došla ekipa : Nemci, Ameri i po koji Britanac.... U opuštenom razgovoru Nemica koja se zove Danjela već je ''čitave'' 2 nedelje u Srbiji te mi kaže kada sam joj predložio da ostane ovde '' Što južnijo to tužnijo'' ja u šoku :shock: naučili je naši ti koji puno vole zemlju :D :bambi: . Kao centar je jedini velegrad a i smo indijanci tako su je učili. Naravno ja Volim Beograd i Beograđane imam divne prijatelje tamo, to se moglo desiti i ovde da su npr u Niš došli prvo. Tako da stoji ono da ima loših ljudi svuda ili lepše rečeno da su ljudi manje više svuda isti, ja bih dodao samo je % različit :bambi:
Nisam puno sveta prošao ali za ono što jesam to je nekako tipično za naš narod i još neke ( naše komšije) da raspale po svojima među strangerima - razlog naravno interes ili ko zna, to je već psiholozi i sociolozi zanju bolje da objasne zašto se neko tako postavlja.

Kad god sam našiao na stranca koji ima neko pri loše mišljenje o nama smatrao sam da je zbog medija, ali uvek se ispostavai da on zna nekoga koji je njemu to objasnio ili joj je objasnio. Uemesto nešto lepo da im malo zamaže oči oni ga zacrne još više, i onda stranac šta će...veruje im. Naravno ovi stranci ovde bi brzo ukapirali nakon mesec dva plafon da si ih izradili, onda bude još gore jer nikome više ne veruju, kažu ''Miiilan he told me we will go on lake i gave Him money, and nothing '' ispaljivali bih sa izlete.... Živa istina ljudi pozvali me na žurku brdo Hisar Prokuplje, ima li ko iz Prokuplja ovde? i kažu uzeli su super kuću, oproštajna žurka, ja pitam koliko su platili zakup kaže ''uuuu jako malo samo 3000$ ali jako lep pogled'' :o ..Ja očekujem neka ludilo kuća. Jao majko Božija to je ne završena dvospratnica ništa od nameštaja 1 frižider 1 dvosed, u sobi naravno klavijaturista. :hide:
Srećom kalijaturista je svirao stranu muziku, kada je su krenuli da ga pritiskaju sa da mi naučimo strance šta su pesme otišao sam na ne završenu terasu gde je bio roštilj...Roštilj je inače košta preko tih 3000$. I šta mislite kakve su utiske poneli, garant im je neko kazao da su ih odrali za kuću..Ali žurka je bila fina...
Verovali ili ne ja sam se družio sa Nemcima jer su Ameri bili ultra dosadni, a Nemci koliko su ozbiljni na poslu toliko se zezaju na žurci super su skroz... Ja sam mislio da su uštogljeni ali sam se prešao i kao drugari daleko bolji od amera, amer te isplai na prvu posebno devojke a Nemci jok drže reč i svaka im čast za to :bow: :bambi:

KAKO SAM POSTAO ŠPIJUN
Pre te žurke bila je večera i pričam sa šefom koji je Nemac te pitam ga sa Bauhaus pa za baš Nemački Einstürzende Neubauten za Ninu Hagen, pa za Kraftwerk , Neu , KrafRock itd. Čovek u šoku pita ''odkud ti to sve znaš'' ja kažem ''pa slušam'' on nije mogao da veruje jer ih sve vreme vuku po kafanama i slično..U džipu sedi Kristina iz Sijetla pored mene i ja švrljam po svesci i nacrtam Space Needle i pitam kako se beše zove ova zgrada? Naravno ona u čudi kaže , zbunjeno gleda ....naravno počeli smo o Pearl Jam, Nirvana i pevali smo I stay Alive naravno....LM mislili su da sam špijun te to rekli u šali :bambi: . i da ih provociram jer ''naš'' narod to ne sluša, naravno kad su bili u dodiru sa sve izvinjavam se ovim ''kulturnim'' što vole domaću zabavnu i narodnu ...Šta će naši misliti nije me bilo briga, nisu ništa ni razumeli...
Sutra sam pozvan i Nemac mi je dao disk grupe njegovog brata razmenili smo muziku i stekao sam prijatelje....

Tako da ne pljujem po nama nikad...believe me

ŠOK ISTINA
Ko god je pustio uz svo dužno poštovanje Mimi Oro, Cecu i sl nekom strancu i misle da taj kiseli osmeh znači ''Ej super Vam je muzika'' gadno se prešao. Često su me to pitali, kad god bi stranac video da to ne slušam (a zna neke naše) bilo da prođe 1 , 2 ili 3 dana uvek bude '' ti si drugačiji'' '' Nemaš lanac, nedaješ mi mp3 one muzike'' i onda se objasni da ja nisam drugačiji već isti kao mnogi u ovoj zemlji, manjina koja je na margini...ovo oko margin prećutim...

KONAČNO GITARE
što se gitara tiče ja sam mišljenja da svak treba da svira što mu leži, pre nekih 20 god kada bi nekom kazao da svira Metal na teleksteru verovatno bi se odvalio od smeha, danas ih ima ili da budem tačan na telcima naoružanim jačim magnetima ali to je taj oblik večito vezivan za bluez i naravno kantri pa i po koji jazzer je sviruckao iste...
Ili V koji se smatra metalskom gitarom a mnoge legende bluza su je svirale, ili Standard kog verovatno pripisuju Metallici ...Tako da gitara je gitara, ima ih različitih no važno je ko svira, kako svira i šta svira a njen oblik nije barem meni toliko bitan. Naravno volim ja da imam gitaru za svaki pravac, ali ako bij morao da sviram sa super stratom neki jazz svirao bih zašto da ne...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Jan 2018, 02:17

ако је због мене онда то заборави, мене уопште не занима ко шта има или нема и да ли ти имаш/имао 335, свако има опрему за себе.

Hipi opušteno, sve sam razumeo izvini ako sam te iznervirao nije mi namera, može ćirilica i latinca, sve jedno. Razumeo sam te ja odlično ali eto nesreća u pisanju je ta što jedan napiše pa drugi čita i nema brže interakcije kao kad je razgovor u pitanju...Za LP sam te ozbiljno pitao jer više to pratiš, Ja sam skroz otišao u Aziju...
Nikoga ja ne osporavam, samo kažem šta šta mislim ne mogu sve ljude stvati u isti koš, te koje si spomenuo poštujem čoveka sa čijm sam se decom družio i koji su mi prijatelji ostale ne znam sem iz viđenja, nisamo generacija ... RR je već više Beograđanin nego li Nišlija ako se ne varam, no nije važno znam šta je pri radio itražih pa osvežih pamćenje. Nema tu ništa loše ako si ponosan na svoje prijtelje i zašto bi bilo ? Nisam generalizovao a nisam ni imenima prozivao...
Nisam išao po kafana znam da starija Hipi generacija jeste jer nije baš nilo kafića, te ova Hipi dolina itd. neke od tih pesama mi su mi ok neke ne baš. Msms na Lutajuća srca pri par pesama a Daltone poštujem njihov jedan član mi je OK skroz, nekako na tu foru...Nisam nešto ja to slušao lagao bih kad bih rekao da jesam a ne bilo fer da tako pišem. A ove pesme koje vuku na naš tzv melos ne volim. imam ja tu neku svoju fiks ideju šta je naša izvorna muzika i to poštujem.


Od Niških koje sam cenio kao čoveka i druga te totalno normlanog on nije više živ. Čovek koji je mene učio a svira samo tako je izopšten ... Naravno ima ih još. :ziveli:
Ali opet nisam slušao , više volim te strane bendove.
ne slika nije zbog tebe kazao sam ti, tačno oprema je da se koristi dičenje istom verujem da joj nije namena...

Od muzičara naših uvek su me zanimali ti neki ostavljeni na preferiji, drugačiji, ne uklopljeni a ispostavljalo se da su baš oni potencijalno svetska klasa. I

ODAKLE SAM? Suviše komplikovano veruj mi, od svuda po malo a 80% ex YU . Smatram Niš svojim gradom tu sam jako dugo od kasnih tinejdž dana mi nedostaje par ljudi kad idem odavde uvek i grad naravno do neke mere - a sistem te tako to ma jok...Iskreno da nije roditelja i porodice ne bih se vraćao.....I da naravno da pričamo o lčnim iskustvima, ne zameri...svako dobro :ziveli:
Dobili ste mega roman ima za par dana :ziveli: odoh .....

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 17 Jan 2018, 10:30

Uopšte nisam nervozan samo želim da neupućeni steknu pravu sliku o gitari koju smo pominjali.

Meni uopšte nije bitno odakle je ko, Niš sam nekako povezao sa tobom jer mi je u krajičku memorije ostalo da si negde pominjao Niš pa sam to povezao sa nekim muzičarima. Uglavnom ne znam ko je odakle na forumu i samo jednog forumaša i lično poznajem.

Narodnu muziku sam u mladosti preskakao jer sam odrastao na rocku, a danas mi je krivo zbog toga jer sam ostao bogalj i ne umem da naručim pesmu u kafani, ali ih srećom prepoznajem i pevam delove koje znam. Kafanu obožavam i gomilu para sam im ostavio i ne žalim ni za jednim jedinim dinarom tamo potrošenim. Rade Radivojević je mlađima poznatiji kao otac Ogija Radivojevića, a on je izuzetno plodan kompozitor. Oprobao se u svim žanrovima i to svuda uspešno. Sve hitove Maje Odžaklijevske je on komponovao, za Eskstra Nenu onu pesmu sa kojom nas je uspešno predstavila na Pesmi Evrovizije, hitove za Luisa i bezbroj drugih. Pretpostavljam da i ti u kafani zapevaš pesmu "Stani suzo izdajice", a da i ne znaš i ne razmišljaš o tome da je to Radetova pesma!? Prvo sam čuo pesmu pa mnogo kasnije upoznao i Radeta i bio sam ubeđen da je to neka stara narodna pesma. Voli čovek i blues i ponekad sa radošću gostuje nekim ekipama. Nisam prijatelj sa njim, poznanici smo, voleo bih da jesam, sjajan je i kao čovek.

Pominješ izvornu muziku. Šta je to? Sve te pesme je neko morao da iskomponuje na ovaj ili onaj način, a vredne su se održale do danas. Mnoge iz savremenog perioda će se sigurno održati pa će ih neki budući naraštaji o kojima sada ne razmišljamo da ih svrstaju u izvorne. Isto je važilo i za Darka Kraljića i Belog pa su to evergreen hitovi koji su ostali do danas i mnogi ih prepevavaju.

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Oprema Koju Nemate

Post by merk » 17 Jan 2018, 11:29

moj 50 godina star hagstrom viking ('68)
( :oops: izvinite za veličinu fotografije)

Image
Kažeš da ti je 335 mučan za feedback. To uopšte nije tačno. Ta gitara je podložna feedbacku jednako kao i većina drugih gitara.
nije gibson, ali svejedno... o 335-ici sve najbolje. zvuk (makar hagstrom ne zvući totalno isto) je više nego fenomenalan, i kao što su več pametniji od mene ustanovili i napisali, upotrebljiv je za mnoge vrste muzike. a do feedbacka stvarno dolazi samo kod "sve na 10", što je i normalno, zar ne?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 17 Jan 2018, 11:55

fina džitra, šta mu je sa bajdingom na dva mesta..jel to otpalo nešto ili tako treba

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Oprema Koju Nemate

Post by merk » 17 Jan 2018, 12:04

overdrive:
za njenih 50 godina dobro se drži. da, otpao joj je binding, ali je već sređeno.

miki:
Kažeš da ti je 335 mučan za feedback. To uopšte nije tačno. Ta gitara je podložna feedbacku jednako kao i većina drugih gitara.
kod nas (u sloveniji) gitaristi u narodnoj muzici baš zbog specifike zvuka koriste i jedne i druge, pa onda dave grohl u sasvim drugoj varijanti, i da ne nabrajam... a što se tiče feedbacka kod jazz gitara: imam gibson super 400C. zna se da su to sasvim drugi tipovi gitara sa drugim karakteristikama i pickupovima (na mojoj je Gibson '77 BJB floating humbucker) i da se volume obično ne koristi kao na solidbody gitarama, osim možda u kakvoj fusion opciji, ili ...

Image

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 17 Jan 2018, 12:28

Predivan Gibson :bravo: !!! Mi to ovde u žargonu zovemo Gibanica!

Pa da, ali jazz se svira drukčije i na drukčijoj opremi. Svira se gotovo isključivo clean umerene i odmerene glasnoće tako da problem feedbacka ne dolazi do izražaja. Ima i pedala u jazzu, ali ti gitaristi onda koriste i drugačije gitare.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 17 Jan 2018, 12:31

kakve su mu to žice..14 tice bokte? :shock:

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Oprema Koju Nemate

Post by merk » 17 Jan 2018, 12:32

hipihill:
u pravu si! :D
overdrive:
probao sam svašta, sad stavljam La Bella Stainless Steel Flatwound, 13-ice

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by clapton » 17 Jan 2018, 13:03

kad smo kod jazz Dzibsona, zna li neko koji je ovo: https://i.imgur.com/rKESEbh.jpg
znam samo da je skup ali sam zab model...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 17 Jan 2018, 13:04

merk wrote:
17 Jan 2018, 12:32
hipihill:
u pravu si! :D
overdrive:
probao sam svašta, sad stavljam La Bella Stainless Steel Flatwound, 13-ice
Pa da, ljude iznenađuje debljina žica u jazzu, a ne stavljaju se ispod 12-ca. Drukčije su žice, flatwound po pravilu i u jazzu nema bendovanja i uopšte nisu problematične za sviranje. Meni ne leže flatwound žice, ali najverovatnije zbog toga što nemam pojma sa sviranjem jazza :D!

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Oprema Koju Nemate

Post by merk » 17 Jan 2018, 13:26

clapton:
to ti je isti kao moj Super 400 CES (Cutaway Electric Spanish) ali model Elvisovog gitarista Scottya Moore-a, koji ima oštro odsečen dolnji deo (Florentine cutaway), a sličan mu je i Super 400 Sharp Cutaway ali sa nekoliko drugačijim hardwarom.
Image

hipihill:
ima i u jazzu bendovanja ali puno manje i sa puno manjeg intenziteta.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest