Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Wizzard
Posts: 35
Joined: 30 Dec 2013, 13:32
Location: Arlington - Texas

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Wizzard » 01 Jan 2014, 11:59

Vidis nisam znao to. Mada Mitros je u pitanju. Verovatno je neka kopija. Nisu sigurni vise ni za to xD

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Kristijan » 01 Jan 2014, 14:10

Воле тамо да ти увале жице које су старе једно 3, 4 и више година... Па их онда не вади ни што су оригинал. Једном је један мој ученик послао оца да му купи жице, а ови кад су видели човека који јдва да зна како треба да окрене цедуљу на којој је написано које жице да купи, прво су му дали погрешну дебљину (.009 уместо .010), и још су биле неке које се ко зна од кад вуку у радњи (чини ми се да је датум увоза био од пре 3 године, па ти сад види колико су стварно могле да буду старе), те једна жица није преживела ни прво штимовање, а остале су после недељу дана звучале као да си затегао канап.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by majtimika » 01 Jan 2014, 14:33

Bes mu mater ja ni sa jednim kompletom nisam nikada imao problem a evo vec 20 godina i sviranja i servisiranja, a kupovao sam gde sam stigao

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by bancika » 05 Feb 2014, 11:22

koji su carevi na strings&beyond. Zeznuli su me u posti i vratili paket sa zicama jer je stigao dok sam bio na odmoru i nisam ga uzeo (izgleda im se vise isplati da plate postarinu nazad nego da im ja dam 500din za carinu, bem ti drzavu, kao Severna Koreja smo). S&B su mi ga prosledili nazad cim im se vratio i ne traze za postarinu nista. Ponudio sam im kintu ali me kuliraju :)

Aleks
Posts: 30
Joined: 09 Feb 2012, 16:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Aleks » 10 Feb 2014, 13:08

Za akusticnu gitaru koristim Martin and Co. Silvered Steel/PHOSPOR. A za Elektricnu Ernie Ball Regular Slinky. Zadovoljan sam sa zicama aliiii da li bi mi neko preporucio jos neke zice ali za elektricnu gitaru. Totalno je nebitno od cega je bitno je da je 09 ili 010 preporuke zeleo bih sve da probam koja mi najvise odgovara :D PREPORUCUJTE NAJBOLJE :D

User avatar
jawohl
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2013, 03:33
Location: LZ/BG/LZ/BG
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by jawohl » 10 Feb 2014, 14:23

ja sviram na ernie ball zicama par godina i ok su mi. ni d'dariJo nisu lose mada mi ide na ***** njihovo pakovanje. a ako hoces nesto prestiznije za sebe uzmi elixir i neces im naci manu. zice su stvar navike, jedino su lose one koje ti prodaju a vec korodirale vremenom. :ziveli:

Aleks
Posts: 30
Joined: 09 Feb 2012, 16:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Aleks » 10 Feb 2014, 16:27

Jednostavno zelim ih sve probati :D Pa koje mi najvise odgovaraju njih cu kupovati :)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Funkomat » 11 Feb 2014, 09:09

Sad gledam cene

http://store.ernieball.com/c/strings_se ... ckel-wound

***** im sve, ove zice su kod nas blizu 800 kinti. lopovcine.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by bancika » 11 Feb 2014, 09:20

Hehe, zato ja i ne kupujem vise ovde. Em te oderu, em ne znas koliko su stare. One exp za akusticnu su 1500din kod nas a tamo manje od 7$. Ako uzmes zalihe za godinu dana, postarina bude podnosljiv deo troska.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Funkomat » 11 Feb 2014, 09:34

Odakle narucujes?

Jel probao neko GFS zice, kad smo vec kod toga?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by bancika » 11 Feb 2014, 10:29

zadnji put sam od strings&beyond, pre toga sa ebaya. EB Slinky idu za 3.5-4$ na trzistu, gledaj da ne placas vise od toga. Na S&B su valjda 4$, a bila je akcija 10+2 do pre neki dan, tako da izadje oko 3.5$ set. Uzeo sam za 76$ (ukljucena postarina) 10 kompleta XL zica za elektricnu, 3 skupih EXP za akusticnu, slide, pakovanje trzalica, par rezervnih zica i dobio dadario majcu za dz. Carina je bila 500din pre nego sto su vratili paket, nadam se da nece da bude visa po drugi put kad stigne :) Uz to, nakon prve kupovine, ako ih pomenes na svom sajtu ili pohvalis prijateljima mailom ili na drugi nacin promovises, dobijes set zica za dz.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Funkomat » 11 Feb 2014, 11:22

Odlicno. Hvala na objasnjenju :ziveli:

Aleks
Posts: 30
Joined: 09 Feb 2012, 16:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Aleks » 20 Feb 2014, 22:08

Nikad vise ne kupujem ove zice! MartiniCo Phosphor bronze. Zardjale posle 3 sviranja iako ih brisem krpom i imam Dunlop 65 string cleaner and conditioner. Nista mi ne sluzi. Inace ovo je za akusticnu gitaru, bolje da sviram na listu od testere nego na ovim zicama. ::ranting::

cybercom
Posts: 2
Joined: 14 Aug 2013, 16:23

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by cybercom » 21 Feb 2014, 11:07

Poštovane kolege,

Reklama nije, ali moram navesti firmu Mix Music company, za koju mogu odgovorno da tvrdim, da žice koje imaju u ponudi dolaze isključivo iz USA.
Priča ide ovako : imaju svog čoveka koji živi u USA, koji im "skuplja" robu i stavlja u "kontejner". Zatim lično tu robu šalje za Srbiju.
Žašto ovo kažem, čisto da u narednim odgovorima na moj post odgovori tipa : roba koja je namenjena za naše tržište nije dobrog kvaliteta ili sl. ne bude predmet rasprave.
Ovo govorim iz ličnog iskustva sa firmom, a ujedno sam i prisustvovao razgovoru sa njihovim čovekom u USA.

Dužan sam da napomenem da sve firme koje se u Srbiji bave uvozom, robu za koju su ovlašćeni uvoznici, prodaju vrše i preko drugih firmi koje mogu da zakažu u tom lancu prodaje, a za uzvrat od tih drugih uzimaju robu za koju su ovi drugi ovlašćeni uvoznici. Tako da se onda tu može naći svašta !

Potrebno je takođe znati ko šta od "brendova" uvozi, pa se tamo snabdevati.

Pozz,

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by SomiKnight » 24 Feb 2014, 17:19

Danas sam pazario u mmc-u, doduse za akusticnu, dean markley PB, dodjem kuci, krenem od 6-te zice da ih stavljam redom, dodjem do h, ona malko zardjala, ali dobro rekoh nema veze, izvadim e zicu, kad ono, u zivotu nisam iz novog paketa izvadio tako zardjalu zicu... ponekad bude negde na nekoj malo crnog, ali ova celom duzinom obelezena istim.

Jos mi ostaje da probam u mix-u da li su kod njih makar sveze zice kao sto je pomenuto u prethodnom postu, ako nisu definitivno sledeci put narucujem preko net-a, ovo nema smisla, za ovakve zice ne vredi dati ni 100 dinara, a kamoli toliko koliko kostaju.
Da sam makar izvadio prvo sve da pregledam pa da vratim, nego tek na kraju vidim u kom je stanju e, mada onda se postavlja pitanje koliko bi me kostao taj jedan paket dok uracunam prevoz, verovatno najskuplje u evropi.

Evo dve slike, ne znam bolje da uslikam da se lepse vidi, dovoljno je, uzivo je mnogo gore.

Image

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest