Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by bancika » 24 Feb 2014, 17:54

Meni u subotu stize...paket sa 13 setova zica, majica, slide, trzalice i neke rezervne zice. Carina bila 450din i postarina iz usa oko 15$. Sve zajedno izadje skoro duplo manje nego kod nas...i sve sveze :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by nemanjavelimirovic » 27 Feb 2014, 02:59

This:
Image
Image
Jaka tenzija, ali prijatne pod rukom, kotiraju kao diaddario, u cent, sve do jaja, zvuk na suvo vrlo fin, glasne zice, super rade na gitar rigu i amplitjubu.... kontam da ce lepo raditi na pojacalu, sutra imam snimanje na 3-4 razlicita pojacala, pa cu ih isprobati kako treba.
Sacu metnem 12ke elixir u C shtim na drugu djitru, pa bumo vidjeli, javljam. :) :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by guv'nor » 04 Mar 2014, 23:37

Nisu za električnu, ali su toliko dobre i jeftine da sam ja odmah naručio 10 kom.

http://www.amazon.com/Cleartone-7411-Cu ... roduct_top
Spoiler:
buhahahahaha!!! Ccc...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by nemanjavelimirovic » 04 Mar 2014, 23:43

guv'nor wrote:Nisu za električnu, ali su toliko dobre i jeftine da sam ja odmah naručio 10 kom.

http://www.amazon.com/Cleartone-7411-Cu ... roduct_top
Spoiler:
buhahahahaha!!! Ccc...
Your friends might be surprised that you paid $9000 for a single set of strings, but OH, THE TONE!! Creamy, luscious lows, milky mids and soaring highs. The site of your kids without clothing or food will not distact you from the clear, bell-like tones emerging from these glorious sound-makers. Your search for TONE is over. Your search for a new spouse has just begun...
:XD: Super rivju

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by tommytigh77 » 06 Mar 2014, 01:40

Ne želim da reklamiram, niti sam na bilo koji način povezan sa Lyra Music, ali moram da ih pohvalim - redovno im, na svake dve-tri nedelje, stižu sveže D'Addario žice. Kaže čovek, naručuju po malo, ali često (ja uzimam u radnji na Novom Beogradu, nekih 400 m od Sava Centra). Mogu reći da se razlika odmah oseti, žice se teže prljaju, duže zadržavaju dobar ton i kotiranje, i nisu sklone pucanju. Marić isto dobavlja sveže žice, ali je kod njih malo uža ponuda što se tiče promera. S druge strane, Mitros izbegavati u širokom luku - ljudi bez blama prodaju žice uvezene 2007, 2008. godine... Ne znam kako ih više nije sramota.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by guv'nor » 06 Mar 2014, 13:07

tommytigh77 wrote:Lyra Music i Marić = sveže žice
:1:
Ako ne narucujem iz inostranstva, samo tamo uzimam.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by nikolic025 » 06 Mar 2014, 19:30

Ja sam brdo puta nailazio na zardjale zice,pogotovo iz Mitrosa...Fender one sto nisu vakumirane i stoje u onoj najlon vrecici...Pa onda i Martin za akustaru...Onda sam krenuo da uzimam samo vakumirane,pa nisam imao tih problema,ali sam se zbog cene odlucio da uzimam preko Thomann-a...Imam prijatelje koji par puta godisnje dolaze,pa mi donesu zice,ja im platim,ne traze nikakve provizije,naravno...

I obicno uzimam ove za elektricnu,super su mi,ni jednom na svirci nije pukla,prave zice...

http://www.thomann.de/de/gibson_svp_700l.htm

A ove za akustaru...Vec dobro poznate,ne eksperimentisem mnogo...

http://www.thomann.de/de/martin_guitars_m1703_pack.htm

Za sada sam extra zadovoljan i cenom i kvalitetom...A one Harley Benton sam uzeo 10 komada da imam da stavim na gitaru koja mi stalno stoji napolju i sa kojom se igram bukvalno,a i neke sto mi prolaze kroz ruke...Jedino imam osecaj kao da je neka druga legura,kad ih odmotas,ostaju tako uvijene (ne ostecene,presavijene,samo zakrivljene),kao da su necim premazane,posto ne rdjaju...Nije to taj kvalitet,ali za te pare...nema bolje sigurno :D

http://www.thomann.de/de/harley_benton_ ... gs_010.htm

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Duke » 04 Apr 2014, 00:40

Imam Classic Vibe 60`s sa jos uvek fabrickim zicama debljine 09. Nemam toliko iskustva sa devetkama, ranije sam svirao SG. Ove koje imam na stratu su previse krute i zilave, toliko da je bas tesko svirati nesto brze. Koje devetke mi preporucujete ali da budu mekse i udobnije?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by nemanjavelimirovic » 04 Apr 2014, 00:46

Duke wrote:Imam Classic Vibe 60`s sa jos uvek fabrickim zicama debljine 09. Nemam toliko iskustva sa devetkama, ranije sam svirao SG. Ove koje imam na stratu su previse krute i zilave, toliko da je bas tesko svirati nesto brze. Koje devetke mi preporucujete ali da budu mekse i udobnije?
Treba i setap verovatno uraditi, ali ako hoces mekse tj zice sa manje tenzije, onda Ernie Ball. Imaju i 009 i 008 paket. :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Funkomat » 04 Apr 2014, 00:51

Pre ce biti da je krutost i zilavost do starosti zica i setapa, sto kaze Nemanja. Ako ti 9ke nisu dovoljno brze, nije do zica, jebiga... :)

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Duke » 05 Apr 2014, 02:08

Hmm..moguce da je od starosti, jer ko zna koliko je gitara sa tim fabrickim zicama stajala u magacinu pre ngo sto sam je kupio.. Setup je u redu, akcija je prilicno niska. Na primer, prijatelj je skoro pazario Squier bullet sa mnogo visom akcijom zica a on je ipak mnogo meksi za sviranje. Zice su mu 09, ali neuporedivo mekse.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Kristijan » 05 Apr 2014, 07:05

Једноставно жица после неког X броја штимовања (или дугог стајања у условима где озбиљно варира температура и влажност, а тога у ланцу фабрика-транспорт-магацин-продавница има колико хоћеш) почне да губи еластичност, достигне свој праг истезања, и делују тврђе, брже губе штим и не тонирају целом дужном како треба. Сетап се не ради са маторим жицама, тако да је ван сваке сумње први корак замена жица. То се препоручује и као први корак кад се купи гитара, независно од тога да ли је сетап добар или није.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by dweezil » 05 Apr 2014, 12:59

Kristy bash ste ranoranilac, svaki drugi post ono vreme 07.05 sto je drazesno btw

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Kristijan » 05 Apr 2014, 21:13

Па тако то иде, прочитам вести, претресем форум, а онда мора и да се ради. Иначе устајем између 5 и 6, зависи од обавеза.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by nemanjavelimirovic » 20 Jun 2014, 22:20

Image
Prvi put uzeo da probam, nagovorio me ortak koji radi u radnji, kaze da se zaista isplati i svako ko ih je koristio mi je isto rekao. Javljam utiske posle nekog vremena. Ako stvarno traju toliko koliko pise na pakovanju, onda je to ustvari jeftinija opcija.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest