Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Overdrive » 20 Jun 2014, 23:05

polyweb (navodno) traju forever, ali ih je jako teško naći..(možda baš zbog toga)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by bancika » 20 Jun 2014, 23:41

kazu da se kod polyweb vec cuje kako "obloga" utice na zvuk jer je dosta deblji premaz...ne znam, nisam probao, ali nanoweb su mi skroz super za akusticnu, a uzecu ih i za elektricnu. Svetlij zvuce su recimo nego D'Addario ili Martin long-life, a trebalo bi da su trajnije i od jednih i od drugih jer elixir premazuju i jezgro zice i navoje posebno, pa treba vise vremena da se premaz razdrnda dovoljno da shtroka udje unutra :)

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by gondi » 16 Jul 2014, 11:13

Kako da rešim sledeći problem:trebaju mi žice za buzuki ali problem mi je što ih nema u domaćim muzičkim kućama, naprimer Marić im se nada tek za tri nedelje.Sa Thomana da bi ih nabavio treba platiti shipping 40 eura a same žice koštaju 5 eura(Diadario).Jedino mi preostaje da kupim žice za električnu gitaru istih debljina, na komad, pa da pokušam da izvadim ball-ends ukolilo mi tako šta uspe jer mi na kraju trebaju omčice(loop ends). To sam i pre pokušavao ali ide teško, sa stalnim rizikom da čelične žice puknu.Da li je neko ovo radio i kako lakše i sigurnije uraditi? Ima li neki sistem za motanje omčica a da se ne odmotavaju i raštimavaju?Ako je neko imao ovakvo iskustvo molim savet.

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by majebenimarko » 25 Jul 2014, 12:35

nemanjavelimirovic wrote:Image
Prvi put uzeo da probam, nagovorio me ortak koji radi u radnji, kaze da se zaista isplati i svako ko ih je koristio mi je isto rekao. Javljam utiske posle nekog vremena. Ako stvarno traju toliko koliko pise na pakovanju, onda je to ustvari jeftinija opcija.

meni su ortaci kupili 9ke ... ne čistim ih od juna, a kao nove su, ne lepi se koža ni štroka za njih :) vrede

Andrija89
Posts: 6
Joined: 11 Jul 2014, 23:32

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Andrija89 » 25 Jul 2014, 13:23

Koliko kostaju ove zice?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by bancika » 25 Jul 2014, 14:01

Malo preko 2000 za akusticnu a oko 1500 za elektricnu ako se dobro secam
Ja porucih nekoliko kompleta elixir i dr dragon skin da poredim. Elderly trenutno ima 10% na sve i ima najbolje cene za dr i elixir zice, pa ako neome treba...dragon skin za akusticnu su oko 7$, elixir za elektricnu oko 8 a za akusticnu oko 12.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by bancika » 11 Aug 2014, 18:17

jel probao neko ove nove D'Adario NYXL? Sushe koliko su skupe, skoro 3x vise od obicnih XL. Dobio sam dva kompleta kad je bila promocija, ali ce proci sigurno jos mesec-dva pre nego sto cu moci da ih probam. Ne znam koliko treba da budu dubre da opravdaju cenu 4$ vecu od elixir premazanih zica.

Image

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by tommytigh77 » 15 Aug 2014, 15:47

:1: I mene isto zanimaju ove žice...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by nemanjavelimirovic » 30 Aug 2014, 19:05

Prvi utisci o NANO WEB Elixir zicama:
- ista tenzija kao kod Fender zica.
- Deluju cudno pod rukom, kao da su nonstop premazane sa onim za ciscenje zica, ali to mi se nekako i svidja.
- Zvonke su po prilici, zaobljen je ton na pojacalu, svidja mi se jako kako zvuche.
- kotiraju na istom setapu kao fender/diaddario zice
- Okej su za tremolo sisteme.

Sve u svemu, ako potraju toliko koliko se pricha (bez pucanja, cega se najvise plashim! :mrgreen: ), ja necu da vidim ni na jednom instrumentu ni jedne druge zice i tacka! Javljam naravno za 3 meseca kakvo je stanje pa ako izdrze i 6 meseci, uzimam za sve instrumente elixir. :) :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Overdrive » 30 Aug 2014, 19:24

šta je to zaobljen ton na pojačalu? :O.o:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by nemanjavelimirovic » 30 Aug 2014, 19:29

Pa jednak u svim frekvencijama a nije pling pling vec mastan a konkretan, tako nekako da definisem. Odsvirash akord kroz drajv cujes sve zice posebno a nije tanko i "harsh" nego krupno.Ernijeva jaja imaju nekako previse taman ton pogotovo posle par dana. Drndario su twangy sto je super za neke stvari za neke i nije. Fender mi je do sad bio najbolja opcija bash zbog tona i trajnosti a sad mi isto to daju ako ne i bolje elixir zice ili sam u tripu, mada ako ovakav ton ostane dugo dugo, onda sam prezadovoljan!

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by majebenimarko » 10 Oct 2014, 13:21

ostaje taj ton :) dobra su govna, ***** ih :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by bancika » 17 Oct 2014, 15:27

Metuo sam ove NYXL na gitaru pre jedno 3 nedelje i ok su. Prethodne su bile dosta stare, tako da nemam dobru referencu za poredjenje. Ne mogu da im nadjem manu, dosta su mekane, fino zvuce....ne znam da li su vredne 3x vece cene od ernie ball, ali su dobre same po sebi.
Image

Onaj sto plevi
Posts: 2
Joined: 05 Jan 2015, 16:24

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Onaj sto plevi » 20 Jan 2015, 17:27

Pitanjce za vas sto ste narucivali sa stringsandbeyond, koliko paketa ste narucivali i da li vas je zahvatila carina? Ja bih narucio tri Elixir-a, a mozda i jedan dunlop slide posto vidim da imaju za tipa $4.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 24 Feb 2015, 21:54

Napokon sam zamenio one NYXL (pukla jedna, inace bi me mrzelo :)) na glavnoj gitari sa ovim elixir nanoweb 9-kama. Definitivno elixir imaju manje tenziju, nekako su mi mekse pod prstima. Cak i mekse od ernie ball koje su mi do sad bile mozda najmekse (ako se izuzmu rotosound koje su super meke ali izgube ton sledeceg dana). Trebalo je da zategnem malo federe na floydu zbog manje tenzije, ali inace kotiraju dobro i vrlo brzo se ustalio stim nakon prve runde rastezanja. I jeste osecaj kao da su premazane sve vreme, ali nisu klizave pa da se stice utisak da gubis kontrolu pod prstima. Samo ne grebu prste i ne skripe dok su bas nove.

Sto se tice zvuka - dosta se cisto cuju. Nakon par dana mi je utisak da su mi napravile gitaru da zvuci malo vise fenderovski, a manje gibsonovski, ako to ima smisla :) Malo vise klavirasto zvuci, 'bem li ga.

Nadam se da ce da potraju. NYXL su mi trajale 5 meseci. Ernie ball obicno potraju oko 3.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest