Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 30 Nov 2016, 11:56

stize mi danas ovo cudance...german made iz cca 70te, neispravno - 300 kinti

rekoh da probam, cini mi se da ima potencijala i u ranijim radio-kasetofonima. Jeste da nemaju izlazne trafoe kao jos raniji tranzistori, ali su dobrim delom germanijumski tranzistori, a imaju i 2 dodatna silicijumska tranzistora koji boostuju signal koji se cita sa trake. Mozda ispadne cool kad ga zveknem signalom iz gitare, pa bude neki crunch/high gain fazon. Mozda napravim i 3 razlicita ulaza - normal, more, even more ili 3 kanala preko prekidaca ili nesto na tu foru.

Image

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 30 Nov 2016, 14:29

Sta radis sa svim tim pedalama sto pravis? Sviras, cuvas? Treba da ih sakupis jednom pa da napravis izlozbu, ili neku aukciju, sta ja znam...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 30 Nov 2016, 14:39

Rockatansky wrote:Sta radis sa svim tim pedalama sto pravis? Sviras, cuvas? Treba da ih sakupis jednom pa da napravis izlozbu, ili neku aukciju, sta ja znam...
Kad mi dosade ili ih dam nekome ili prodam. Ovo sa radijima je dobar materijal za blog (i to je vrsta izlozbe, i to trajna postavka :) ), a i interesantno mi je ovako. Hteo sam da istrazim razne varijante, topologije, vrste tranzistora...i da probam da dokumentujem sve to. Kad zavrsim (a pri kraju sam), usnimicu ih, odluciti koje cu da ostavim za sebe, a visak na KP ili drugarima :)

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Imate

Post by eg303 » 30 Nov 2016, 16:43

bancika wrote:
Rockatansky wrote:Sta radis sa svim tim pedalama sto pravis? Sviras, cuvas? Treba da ih sakupis jednom pa da napravis izlozbu, ili neku aukciju, sta ja znam...
Kad mi dosade ili ih dam nekome ili prodam. Ovo sa radijima je dobar materijal za blog (i to je vrsta izlozbe, i to trajna postavka :) ), a i interesantno mi je ovako. Hteo sam da istrazim razne varijante, topologije, vrste tranzistora...i da probam da dokumentujem sve to. Kad zavrsim (a pri kraju sam), usnimicu ih, odluciti koje cu da ostavim za sebe, a visak na KP ili drugarima :)
Ne znam da li još uvek postoji onaj "guitar expo" ili kako se to već zvalo pre par godina, ova tvoja kolekcija bi na takvoj nekoj priredbi imala pravo mesto...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 30 Nov 2016, 16:50

eg303 wrote:
bancika wrote:
Rockatansky wrote:Sta radis sa svim tim pedalama sto pravis? Sviras, cuvas? Treba da ih sakupis jednom pa da napravis izlozbu, ili neku aukciju, sta ja znam...
Kad mi dosade ili ih dam nekome ili prodam. Ovo sa radijima je dobar materijal za blog (i to je vrsta izlozbe, i to trajna postavka :) ), a i interesantno mi je ovako. Hteo sam da istrazim razne varijante, topologije, vrste tranzistora...i da probam da dokumentujem sve to. Kad zavrsim (a pri kraju sam), usnimicu ih, odluciti koje cu da ostavim za sebe, a visak na KP ili drugarima :)
Ne znam da li još uvek postoji onaj "guitar expo" ili kako se to već zvalo pre par godina, ova tvoja kolekcija bi na takvoj nekoj priredbi imala pravo mesto...
srpski NAMM :)

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Imate

Post by eg303 » 30 Nov 2016, 16:54

bancika wrote: srpski NAMM :)
e, to.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Oprema Koju Imate

Post by Driver » 30 Nov 2016, 18:21

bancika wrote:stize mi danas ovo cudance...german made iz cca 70te, neispravno - 300 kinti

rekoh da probam, cini mi se da ima potencijala i u ranijim radio-kasetofonima. Jeste da nemaju izlazne trafoe kao jos raniji tranzistori, ali su dobrim delom germanijumski tranzistori, a imaju i 2 dodatna silicijumska tranzistora koji boostuju signal koji se cita sa trake. Mozda ispadne cool kad ga zveknem signalom iz gitare, pa bude neki crunch/high gain fazon. Mozda napravim i 3 razlicita ulaza - normal, more, even more ili 3 kanala preko prekidaca ili nesto na tu foru.

Image
Pratim :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 30 Nov 2016, 20:23

bancika wrote:
eg303 wrote:
bancika wrote:
Kad mi dosade ili ih dam nekome ili prodam. Ovo sa radijima je dobar materijal za blog (i to je vrsta izlozbe, i to trajna postavka :) ), a i interesantno mi je ovako. Hteo sam da istrazim razne varijante, topologije, vrste tranzistora...i da probam da dokumentujem sve to. Kad zavrsim (a pri kraju sam), usnimicu ih, odluciti koje cu da ostavim za sebe, a visak na KP ili drugarima :)
Ne znam da li još uvek postoji onaj "guitar expo" ili kako se to već zvalo pre par godina, ova tvoja kolekcija bi na takvoj nekoj priredbi imala pravo mesto...
srpski NAMM :)
To bi bila fora... :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 01 Dec 2016, 00:49

Driver wrote: Pratim :)
ej, ovo je prvi tranzistor da ima koaks kabl, i to podosta. Sigurno 2m. Pola stereo, pola mono. Nemac kad pravi :) Mada me razocaralo sto nisu uradili stampu na PCB da se vidi sta je sta. Onaj prethodni austrijski iz istog perioda je imao sve ispisano...bice teze snaci se sa ovim al valjda cu uspeti. I pun je tropical fish kondisa, pholips ih je koristio 60ih i pocetkom 70ih.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Oprema Koju Imate

Post by Driver » 01 Dec 2016, 15:21

Eto vidiš da sam vidovit :lol:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 02 Dec 2016, 13:45

Bolji je od Digi Delaya... jbg.
Image

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Imate

Post by brankisha » 02 Dec 2016, 16:36

@ bancika:
Image

:bravo: :bravo: :bravo: :metal: :metal: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 02 Dec 2016, 16:57

brankisha wrote:@ bancika:
Image

:bravo: :bravo: :bravo: :metal: :metal: :mrgreen: :mrgreen:
hehe, tnx. Zaboravio sam da kazem koja je ideja iza ovog zadnjeg. Blackmore je koristio tape recorder kao delay ali i njegov mic preamp je koristio kao preamp za gitaru. Naravno, ovo nije reel-to-reel i sigurno nije isto kolo, ali je slicno i iz tog perioda je, pa rekoh sto da ne. Ima ulaz za mic, traku, sve to mora da se boostuje, zar ne :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 03 Dec 2016, 23:30

Image

Image

obe ove pedale sam imao i u isto vreme prodao pre jedno godinu, godinu i po dana, pa sam ih sad opet uzeo.

tako je to nekad...




U ZIVOTU

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Oprema Koju Imate

Post by alfonso » 03 Dec 2016, 23:50

Obrnuo si igricu. Je l ces da igras opet? :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest