Kupovina el. gitare - preporuke

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by sub_zer0 » 16 Jun 2009, 23:30

@Powerslave
Iskreno ti savetujem sledece
1) Nauci da sviras kontra tj. kao vecina gitarosha. Izbor gitara za levoruke je vise nego jadan u odnosu na "regularnu" ponudu. Mozda ce ti u pocetku biti nezgodno, ali navici ces se. Sumnjam da si toliko daleko otisao sa tehnikom da to ne bi radio (bez uvrede). A kad moze MAB mozes i ti :)
2) Kupi neki DI box ili slicnu spravu i sviraj preko kompa. Ostalu kintu spucaj na gitaru. Na forumu ima dosta takvih tema, koristi search.

Up the irons.

Powerslave
Posts: 4
Joined: 11 Jun 2009, 19:28

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Powerslave » 18 Jun 2009, 12:13

Prvo sam poceo da sviram gitaru kontra, i imao sam nekoliko casova, ali nije islo dobro.
Interesuje me jel mogu da kupim obicnu gitaru i zamenim zice, i ako je moguce koliko bi to kostalo.

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by sub_zer0 » 18 Jun 2009, 12:33

Ne postaje se gitarista preko noci :) Potrebno je mnogo rada.

Mozes da okrenes zice na obicnoj, kao Hendza, ako si na to mislio. Ali verovatno ce da ti smetaju potenciometri, prekidac, nedostupnost visih pragova, mozda floyd i sl.

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Mrav » 18 Jun 2009, 18:16

Iskreno ti savetujem sledece
1) Nauci da sviras kontra tj. kao vecina gitarosha.
Ne bih ovo preporucio... :grummel_2: bolja je i ona hendrix varijanta sa okretanjem obicne gitare nego ovo. Znam da se moze nauciti, ali to sto je MAB imao visak vremena da to radi, ne znaci da je to dobro. Siguran sam da i on ne svira podjednako dobro i kao levak. Nisam prosto siguran da ce (ako napreduje uopste) moci da postigne svoj puni potencijal, a to je vec mnogo jaci razlog da svira kao levak nego skuplja oprema ili prakticnost.

To je moje misljenje! - otuda da je ovo forum :D

User avatar
Nob.Venoda
Posts: 59
Joined: 10 Feb 2009, 18:15
Location: Beograd

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Nob.Venoda » 18 Jun 2009, 18:26

Ja znam mnoge gitaroshe koji su levaci, a sviraju standard gitaru. I nemaju problema s tim, jer su pocheli sa gitarom za desnoruke. Ako si vec krenuo da uchish kao levoruk, kupi gitaru za levoruke.
Ja ne bih preporuchio Hendrix fazon, pogotovo zbog soliranja and such...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Kristijan » 18 Jun 2009, 19:06

Da je gitara instrument koji se svira samo desnom rukom, pa i da shvatim da je onda levorukom potrebna "levoruka" gitara. Nisam video da neko svira klavir usklađen prema levorukima, a ni violinu, flautu... i da ne nabrajam u nedogled. Da, zanimljivo je da nema ni tastature za levoruke :D Šta više, leva ruka je baš veliki problem u startu za dešnjake gitariste, zato što trpi daleko veći napor i u suštini zahteva pokretljivost kakvu prsti leve ruke inače retko gde imaju. Ja bih takođe preporučio da sviraš kao dešnjak, odnosno, da se pravilnije izrazim, da sviraš gitaru kao gitaru, a ne kao obrnutu gitaru.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Wook » 18 Jun 2009, 19:10

Nob.Venoda wrote:Ja znam mnoge gitaroshe koji su levaci, a sviraju standard gitaru. I nemaju problema s tim, jer su pocheli sa gitarom za desnoruke.
Taj sam :oops:
Ja mislim da je bolje zaista da nastavis levom rukom da sviras ako si vec poceo, pa makar i okrenuo gitaru... :)

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by sub_zer0 » 18 Jun 2009, 19:41

Znam da se moze nauciti, ali to sto je MAB imao visak vremena da to radi, ne znaci da je to dobro.
A sto bi bilo lose? Ako nego moze nogama da svira, a da to i dalje zvuci dobro, neka svira tako. Da bi uopste znao da svira, morao bi da izdvoji dosta vremena. Nisam rekao da uci da svira sa obe strane, pa da izgubi toliko vremena :)
Siguran sam da i on ne svira podjednako dobro i kao levak...
Ja gledao neki njegov kurs gde kaze kako je levoruk, a 99% vremena mu je leva na fretboardu. Nisam primetio da ga koci to sto svira kontra i da nije ostvario svoj potencijal.

@nob & wook
8 meseci nije mnogo. Ako postoji volja postoji i nacin. Bice mu krivo jednog dana, kada udje u radnju i od 100 gitara on moze da pogleda 2 koje su krs i koje niko godinama ne kupuje. Ili ako naleti na dobru ponudu u oglasima. A sumnjam da ima toliko para da narucuje custom instrumente (mada moguce je). Kako god, ja nista ne odlucujem, samo savetujem :)

@powerslave
Samo nemoj da redjas efekte kontra :lol:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Critical » 18 Jun 2009, 20:29

Kupi SG pa okreci kako hoces :D

Dusank_ns
Posts: 9
Joined: 05 Jan 2009, 22:39
Location: Novi Sad

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Dusank_ns » 19 Jun 2009, 19:01

e drugari, pitanje, kakvo je vase misljenje o aster gutarama...
ima neki kvazi Les Paul za neke smesne pare + kofer, sto mi izgleda jako sumnjivo, pa reko bolje da pitam iskusniju masu sa foruma...

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Blingo » 20 Jun 2009, 10:15

Pazi,taj Les Paul nema nikakve veze sa Gibson-ovim, jedino što im je zajedničko je da Asterov model liči na original. E sad, to što nema ništa zajedničko, osim što, eto, podseća na original ne mora obavezno da znači da je gitara loša, probaj pa vidi. Jedan dečko kojeg poznajem je uzeo onaj drugi paket, sa kopijom Stratocastera, i sama gitara nije zvučala tako loše. Čak, od nas trojice prisutnih gitarista, nismo verovli da nešto što košta 80e novo može da proizvede zvuk bez krčanja,mikrofonije i zujanja, ali eto...desilo se. :)

Problem sa tim Stratom je što mu je čivija crkla posle nepunih pola godine, tremolo je izgledao uuuuužasno jeftino,kao da su ga pravili od nekog lima, ali koliko para toliko i muzike...

U principu, moja ti je preporuka da još malo prištediš i da kupiš nešto polovno...Evo,baš je skoro u oglasima bio jedan Squier Stratocaster Delux za 220e, a to je mnooogo bolja gitara od bilo kog Astera.Ako hoćeš LP oblik, pogledaj i onog Apolla za 130e u oglasima, ne mora da znači da je bolji od tog Astera, ali je vrlo verovatno...

liquido
Posts: 3
Joined: 04 Jun 2009, 00:38

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by liquido » 20 Jun 2009, 11:14

ja sam nasao yamahu RGX-121Z novu za 280 eura, pa sad me interesuje da li ona vredi tih para i koji su joj nedostaci po vama?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Kristijan » 20 Jun 2009, 11:38

Hm, nije baš da sam enciklopedija za cene električnih gitara, ali meni 280 jurona za RGX121 izgleda kao prevelika para. I kako god da okreneš, nešto nisam baš siguran da je to dovoljno dobra kupovina. Ta gitara se nije proslavila, za te pare možeš bolje da pazariš.

Feral_Ghoul
Posts: 10
Joined: 21 May 2009, 14:54

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Feral_Ghoul » 29 Jun 2009, 13:18

Gde mogu da nadjem modele za levoruke ? svaka pomoc je dobrodosla , mogu i strani sajtovi.

Flight666
Posts: 1
Joined: 30 Jun 2009, 22:44

Re: Kupovina el. gitare - preporuke

Post by Flight666 » 30 Jun 2009, 23:12

Ovako...Sviram 4 godina,imam japansku kopiju Les Pola...Prilično sam zadovoljan,ali sam razmišljao da uzmem Epiphone-a.
Pa mi recite šta mislite o toj gitari...Epiphone Les Paul je u pitanju naravno...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest