Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nemanjavelimirovic » 18 Dec 2014, 05:20

Sredjivao basisti gitaru i bass pa reko' da bacim koji test... :) :ziveli:
Aria Jazz Bass na Ampeg Amplitube-u.

Jackson HSS, neki iz 90tih, ne znam koji je model, jeftina gitara je bila kad je kupljena ali nije losha pogotovo ako nekom treba za neki dz dz

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by komil » 18 Dec 2014, 10:13

Ova Jackson gitara baš iznenađujuće lepo radi, korisna je i versatilna.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by sinisake » 18 Dec 2014, 13:13

:1: Nemanja, ja bi' to zadrz'o? :mrgreen:

Da, ako bi mogao da snimis na pojacalu kako radi, ona fina klin razlaganja? Bas me zanima.... :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by bancika » 29 Dec 2014, 11:36

Image

Bio kod caleta na zamenu pragova isti ovakav samo sa zlatnim hardware-om, pa sam na brzinu probao. Najvise me interesovao vrat koji mnogo hvale po netu, a hocu da razradim neki ne-shrederski profil za mini kotzen telly koji pravimo, pa sam hteo da vidim kako lezi. I bogme lezi...odlicno. Uzi je od vratova na koje sam navikao, oko 42mm, otprilike kao vecina telecastera. Za profil kazu da je soft-V, doduse kad se precrta na papir izgleda mozda vise kao C sa maaalo manjim "ramenima". Na prvom pragu je oko 21.5mm debeo, na 12tom oko 23mm. Doduse, iako je cca 3.5mm deblji od recimo mog RG-a, zato sto je uzi, i zbog profila, to se uopste ne oseca. Savrseno lezi u ruci. Nisam do sada probao vrat koji vise daje utisak kao da ne postoji u ruci. Tesko je objasniti, feel je samo kao da su tu zice i pragovi, i to je to. Neverovatno je lako kretati se po vratu. Verovatno cu da maznem profil vrata, samo ga dodatno podebljam na 23->25mm ili tako nesto da ispuni ruku vise. Lako cemo posle da istanjimo ako treba.

Naravno, izrada je fenomenalna, sve na svom mestu, odlican komad drveta, finish, sve, sve.

Nisam stigao da je ubodem, al nije me ni interesovalo toliko to, ne planiram pod stare dane da predjem na aktivne magnete :)

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by majtimika » 03 Mar 2015, 20:26

Danas slucajno izblejah u ns mitrosu i probah par gitara neki gretsch za 44k uzasna gitara , charvel neki od 60k takodje uzas nalickano do bola ali sranje realno bolja od grecha ali arrrrhhh. I taman se spremah da krenem kad videh gibson lp junior za cenu od 65k reko aj da probam na oko uzas jedan lose ofarbana sve nekako nahereno izgrebana reko da probam kad ono bam u glavu na suvo ubija, nive zice setup odlican taman kako volem, zvoni kao akustara , pragovi strce sa strane po milimetar pa je to jos jedan dodatak sveopstem losem utisku izrade ali tonski odlicna reko da bocnem u amp kad ono tek bumm u glavu p90 magnet Ubija kako radi malo imao sam pare u dzepu i malo je falilo da je kupim da su hteli da je spuste bar za par hiljada jos cisto iz principa poneo bi je kuci, ali je ono majstorsko prevladalo u meni tipa budalo za te pare mozes dve bolje da napravis, ali zaista zao mi je sto je ne uzeh tako da ko je za takav tip gitare komad je vise nego dobar malo je lose vizuelno uradjena i strce pragovi ali nista sto se ne moze srediti, ali ovaj komad ne treba propustiti tako da moja prwporuka narocito za te pare

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by tommytigh77 » 03 Mar 2015, 20:49

Listam temu unazad i gledam one slike što je Dersu kačio, pa se pitam, u čemu je fora kod onih sound vented topova? Je l' može neko da mi rasvetli malo?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nemanjavelimirovic » 03 Mar 2015, 22:15

majtimika wrote:Danas slucajno izblejah u ns mitrosu i probah par gitara neki gretsch za 44k uzasna gitara , charvel neki od 60k takodje uzas nalickano do bola ali sranje realno bolja od grecha ali arrrrhhh. I taman se spremah da krenem kad videh gibson lp junior za cenu od 65k reko aj da probam na oko uzas jedan lose ofarbana sve nekako nahereno izgrebana reko da probam kad ono bam u glavu na suvo ubija, nive zice setup odlican taman kako volem, zvoni kao akustara , pragovi strce sa strane po milimetar pa je to jos jedan dodatak sveopstem losem utisku izrade ali tonski odlicna reko da bocnem u amp kad ono tek bumm u glavu p90 magnet Ubija kako radi malo imao sam pare u dzepu i malo je falilo da je kupim da su hteli da je spuste bar za par hiljada jos cisto iz principa poneo bi je kuci, ali je ono majstorsko prevladalo u meni tipa budalo za te pare mozes dve bolje da napravis, ali zaista zao mi je sto je ne uzeh tako da ko je za takav tip gitare komad je vise nego dobar malo je lose vizuelno uradjena i strce pragovi ali nista sto se ne moze srediti, ali ovaj komad ne treba propustiti tako da moja prwporuka narocito za te pare
Ma ne znam, opet za te pare moze da se zavrsi cela gitara od nule kontam... A bice SIGURNO 3puta kvalitetnija od Gibsona. Te jeftine serije su im ono...kao da im fali par dana jos u fabrici, rade okej naravno, ali opet...koliko para, toliko muzike :-) :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by majtimika » 03 Mar 2015, 22:55

Nije poenta u par dana u fabrici jednostavno je jako dobar komad ne govorim za sve lpj nego samo za ovaj odavno nisam probao fabricki instrument koji je tako dobro radio . Ako ides sutra za ns svrati i smekni je skontaces o cemu pricam

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by majtimika » 03 Mar 2015, 22:58

tommytigh77 wrote:Listam temu unazad i gledam one slike što je Dersu kačio, pa se pitam, u čemu je fora kod onih sound vented topova? Je l' može neko da mi rasvetli malo?
Ma gimick klasican nista vise od klasicnih f holes samo smesteni na drugo mesto elektricna gitara nije akusticni instrument i otvori na chambered telu ce joj dati jednu dozu akustike ali sama pozicija nema veze sa zvukom tako da zanemari dersuov post u kojem ce da sere po ovome sto sam napisao

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by tommytigh77 » 04 Mar 2015, 11:20

Tako nešto sam i pomislio da je. Hvala. :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nemanjavelimirovic » 05 Mar 2015, 00:45

majtimika wrote:Nije poenta u par dana u fabrici jednostavno je jako dobar komad ne govorim za sve lpj nego samo za ovaj odavno nisam probao fabricki instrument koji je tako dobro radio . Ako ides sutra za ns svrati i smekni je skontaces o cemu pricam
Evo bio u NS i probao:
Gibson Junior
Image
Sve kako je Okac rekao... Odlican ton, setup sasvim kul. Izrada losa, pragovi vire sastrane po prilici, grebu, i jos bi dodao i da su civije krsh. Koga to ne smara da sredjuje, simpaticna gitarica za 500 i kusur evra.

Fender Standard Telecaster USA
Image
Gitara shto se tice feel-a je ista kao MIM standard bilo koji, shto nije lose, ali opet nije mi ono "USA" jasno niti cena. Zvucno je odlicna gitara u smislu, to je telac sa zvukom telca nema tu shta, ali mislim da se sa dobrom kombinacijom magneta i iz duplo ili dva ipo puta jeftinijeg MIM fendera moze izvuci isti ton (mada zavisi i od komada naravno).

Squier Telecaster Thinline VM
Image
Na popustu je i ima kracu skalu, zbog nje sam fakticki i bio danas do Mitrosa da isprobam gitarice. Utisak je da je kvalitet izrade tu negde sa Classic Vibe-om, ta Vintage Mod serija je sasvim kul, bez neke vece zamerke. Tonski radi tanje od USA standarda, ali ima vise tog tele karaktera, ako je to uopste moguce, posto i USA zakiva po pitanju tona. Civije su neshto shto bi prvo menjao, posto se rastimavao ko zmaj dok sam isprobavao gitare (kao i sve ostale gitare, shto je verovatno jer duuugo stoje i zice su krshaste fabricki).

Fender Triple Tele
Image
Korektna izrada, ali zvucno mi je mnogo ispod Squiera i Fendera koje sam pomenuo iznad. Ima neki svoj shmek, ali mi nije legla ni po kojoj osnovi zvucno, ni klin ni drajv. Mozda se nekom bash svidi, ali cini mi se da je ovo eksperiment koji nece zaziveti jbg.

Squier VM Mustang
Image
Posto je ima na oglasima po povoljnoj ceni, probao sam i ovu gitaru malko detaljnije i skapirao da je to daleko od fender MIJ mustanga kojeg sam ranije imao. Jednostavno...jeftina gitara, jeftin osecaj, bridz zuji ko popizdeo, tremolo rastimava djitru haos, vrat je drugacijeg profila od originala koji je tanji, ovde je nekako bezvezno debeo (nije v, ali nije ni c).... Sve u svemu kul gitara za pocetnike, jako je lagana i bukvalno samo zbog tog aspekta bi mogao da je pazarim, ali mora se u nju uloziti jos 200e da to bude priblizno onome shto jeste mustang (novi magneti, bridz i tremolo i civije).

Epiphone SG g400 w tremolo
Image
Prelepa gitara estetski, izrada nije nishta spektakularno ali nije ni lose. Vibrola ubi koliko rastimava gitaru, a verovatno su delom krive i civije koje su bash ono shit. Magneti rade jako mutno kao na svim tim epiphone-ima, ali sa nekom dodatnom investicijom, preciznim setup-om i slicno, ovo bi mogla da bude interesantna gitarica. (Civije i magneti da se zamene i da se setapuje vibrola bolje)...

I na kraju, pobednik:

Epiphone Junior Special Edition
Image
Sto se tice zavrsne obrade bolje je uradjeno nego onaj prvi junior kojeg sam pomenuo, Ovde je srafljen vrat inace... E sad....gitara ima katastrofalne civije, verovatno je i elektronika kratkog daha. Ono shto me je odusevilo je sledece: Ova gitara radi bolje od G400 kojeg sam gore pomenuo, zvucno jako slicno SG-specialu recimo Gibsonovom koji ima zvuk a izrada je ista kao i kod svih tih najjeftinijih gibsona. U ovaj junior ubaciti recimo sh6 ili sh4 ili pearly gates ili neshto zavisno od afiniteta, gitara bi bila zvucno kao bilo koji gibson. Ima i sustejna i u zvuku sa stock magnetu se oseti da ima svega shto treba da ima a i klin i drajv su strava. Zasto isticem ovu gitaru? Upravo zbog toga shto je njena cena 13.000 dinara i kad sve sumiramo, ako neko ima para i treba mu ovaj tip gitare, trk u NS i kupujte, ja da volim te male gibson gitare uzeo bi je odmah....

:ziveli:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by Kill surf city » 05 Mar 2015, 15:27

Bem ga, ako u svaku od tih djitri mora da se ulupa jos novca da bi radile makar pristojno, onda su krs, imo.

Platis punu cenu, onda trosis jos novaca, menjas civije, magnete, hardver...totalna depra. :D

btw, sta si odlucio, oces uzimati taj ss thinline?

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by clapton » 05 Mar 2015, 16:21

cek, taj Epiphone Junior Special Edition kosta (oko) 130e? sta je to brate?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by nemanjavelimirovic » 06 Mar 2015, 02:46

clapton wrote:cek, taj Epiphone Junior Special Edition kosta (oko) 130e? sta je to brate?
Ne 130, celih 110evra! :) :ziveli:
Kill surf city wrote:Bem ga, ako u svaku od tih djitri mora da se ulupa jos novca da bi radile makar pristojno, onda su krs, imo.
Platis punu cenu, onda trosis jos novaca, menjas civije, magnete, hardver...totalna depra. :D
btw, sta si odlucio, oces uzimati taj ss thinline?
Mislim da cu iskulirati oko bilo kakve kupovine a da...jeste da deluje kao da sam kriticki raspolozen, ali definitivno mislim da uz te neke modifikacije moze da se od ponudjenih gitara naprave sasvim korisni instrumenti, a za epiphone je i ocekivano da nece stavljati top delove, gibson najjeftiniji takodje. Squier isto tako, a fenderi su okej skroz bez nekih ulaganja ali sve je ili stvar ukusa ili procene same vrednosti instrumenta :-)

:ziveli:

rihverb
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2015, 20:55

Re: Šta ste lepo od opreme probali ovih dana :-)

Post by rihverb » 06 Mar 2015, 11:17

Kako bre 110, :D
Gde ima?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest