Gitarski klo(v)novi

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

NikolaR
Posts: 3
Joined: 03 Apr 2011, 19:18

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by NikolaR » 06 Apr 2011, 13:17

Pozdrav.

Malo sam pretrazio po netu i evo sta sam sve nasao.
Dakle, svi kupuju po citavom svetu ove instrumente. Ako jedan ebay prodaje iste te isntrumente sta dalje reci. Oni koji su najrigorozniji po tom pitanju.
Evo ga link sa ebay
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=gibson ... m270.l1313

Cak niko ne naglasava da su kopije, vec samo jeftini brendirani instrumenti.

Dakle citav svet kupuje, zasto ne bi i mi. Ne vidim u cemu je problem. Ne vidim zasto je neko prevaren ako zna sta kupuje.
PRS kosta oko 500 e u srbiji cak je bio i 900 pre jedno 6 god, magneti nisu originalni prs, gitara proizvedena u meksiku sa jednostavno obradjenim drevetom. . Takodje citava gitara je kao daska, ravna i ne naleze na telo u potpunosti zbog takvog oblika, dok sam na ovom sajtu vidio da ima od ivica ka sredini stepenasto spustanje, u potpunosti obradjeno drvo sa svim detaljima. Gitare lakirene u vise boja a i sami znate da takve kostaju vise nego jednobojne koje imamo u ponudi u nasim prodavnicama. Cena skoro duplo manja od meksickog. Licno mislim da je svaki model PRS bolji od meksickog. Narode ne znam sta da vam kazem. Svako odlucuje za sebe. Ne vidim nikakav problem u tim instrumentima narocito sad kad sam se uverio da citav svet kupuje, salju i za ameriku, gde je matica gibsona i fendera.
Mozda neko od ljudi ima prodavnicu pa mu je u intertesu da tako komentarise, ali ljudi to je samo par instumentana, nema tu prave konkurencije.

Dodao bih jos nesto, "Lektori" ne treba da procenjuju kvalitete instrumenata. Zna se njihovo radno mesto :) narocito ako imaju od 17 do 25 godina.

Pozdrav za sve.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by KnightOfDoom » 06 Apr 2011, 14:02

mislim_stvarno wrote:da, ali svaka ima bar neki lose odradjen detalj da svako moze da vidi da nije original, ako si ovde mislio na onaj jem (ibanez 1) vidi se da je truss rod cover lose odradjen i pickguard nije na mestu na donjem rogu... mislim da treba imati na umu i da je veliki broj tih slika poskidan sa neta, pa postoji dobra sansa da dobijes nesto sto ni ne lici na ono sto si narucio...
Ma stoji to sve, ali pogledaj sliku cele gitare, ne detalja. Zamisli to na oglasima ili nekoj licitaciji. A kad ti stigne gajbi bice "pise da je jem, to sto to nije taj jem na koji si ti mislio nije moj problem" :XD: Svi znamo kako se i sta prodaje (eno cela tema tamo negde), ovo ce samo uneti novi momenat u prevare. Sva sreca pa inace nemam poverenja u polovne stvari ljudi koje ne poznajem :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by mislim_stvarno » 06 Apr 2011, 14:25

@nikolar
ja stvarno ne znam sta si ti pokusao sada da kazes.. koji to prs kosta 500-900e? Se? zar oni nisu pravljeni u koreji kakav sad mexiko? ili mozda poredis mexiko fender i prs? :O.o: to nema veze jedno sa drugim...



Samo neko ko ima visak para, ili je totalna budala, moze u srbiji da pljune 500e za gitaru koju je video samo na par losih slika i koju narucuje bez ikakve garancije. Nije isto naruciti epiphona koji bar ima neki ujednacen kvalitet i neki "klon", koji je ko zna kako ispao na kraju... Isto tako nije isto u americi dati 300$ za neki klon i dati te pare u srbiji, pa u americi klinci imaju par gitara od po 1k$, a kod nas je ibanez RG 350 kupljen polovan za 270e jedna od kvalitetnijih gitara.

Za te pare koje mozes da das za klona, kod nas moze da se izabere bilo kakav instrument, bilo strat, les paul, heavy superstrat, krakata metal gitara, bilo sta... Pa cak i neki od tih "klonova", jer se pojavljuju u sve vecem broju, a neretko, "naivni prevareni" prodavac ne naglasi da je u pitanju falsifikat, nego se nadje u cudu kad mu neko skrene paznju... U ostalom, sto ne probas neki od ona dva kineska gibson lp custom sa oglasa pa nam preneses utiske ako to zaista valja (kazem tebi, jer si se samo ti naostrio da ih kupis)

Da ih narucujem na slepo, nikad, da narucujem neku brendiranu gitaru na slepo (esp/ltd, jackson, edwards...), vrlo lako, da probam neki od tih klonova rado, pa cak i da ih uzmem ako zaista rade bolje od epia za iste pare, ali u to iskreno sumnjam...



@kod
istina, skroz moguc scenario... naleti neka nesrecna budala... mada, ja opet kazem, ogromne su mi to pare, pa to bez detaljnog probavanja i ispitivanja ne bih ni razmatrao, a osim toga ako ne mogu da razlikujem gitaru od 1500e i kineski falsifikat od 300, ni ne zasluzujem ovu skuplju :)




imam utisak da se ovde pasivno reklamiraju ovi sto narucuju te falsifikovane gitare...

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by Haralampije » 06 Apr 2011, 15:21

NikolaR wrote:Pozdrav.
Dakle citav svet kupuje, zasto ne bi i mi. Ne vidim u cemu je problem. Ne vidim zasto je neko prevaren ako zna sta kupuje.
PRS kosta oko 500 e u srbiji cak je bio i 900 pre jedno 6 god, magneti nisu originalni prs, gitara proizvedena u meksiku sa jednostavno obradjenim drevetom. . Takodje citava gitara je kao daska, ravna i ne naleze na telo u potpunosti zbog takvog oblika, dok sam na ovom sajtu vidio da ima od ivica ka sredini stepenasto spustanje, u potpunosti obradjeno drvo sa svim detaljima. Gitare lakirene u vise boja a i sami znate da takve kostaju vise nego jednobojne koje imamo u ponudi u nasim prodavnicama. Cena skoro duplo manja od meksickog. Licno mislim da je svaki model PRS bolji od meksickog. Narode ne znam sta da vam kazem. Svako odlucuje za sebe. Ne vidim nikakav problem u tim instrumentima narocito sad kad sam se uverio da citav svet kupuje, salju i za ameriku, gde je matica gibsona i fendera.
Mozda neko od ljudi ima prodavnicu pa mu je u intertesu da tako komentarise, ali ljudi to je samo par instumentana, nema tu prave konkurencije.

Dodao bih jos nesto, "Lektori" ne treba da procenjuju kvalitete instrumenata. Zna se njihovo radno mesto :) narocito ako imaju od 17 do 25 godina.

Pozdrav za sve.
Cekaj probao si "meksickog" PRS-a? :kokice:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by eg303 » 06 Apr 2011, 19:50

Uffffff... Ma moja priroda je nezgodna, zdimpi kad mi se učini da neko srlja u njesra, jednostavno krivo mi... Sad mi je ponajviše žao što ovi iz Idee ne požuriše sa prodajom onog Rooster Les Paula, liči k'o bakin kolač na pravog ali je bar kinta razumna. A ovo što Nikola napriča o les-mex-prs-strat-trt-mrt korejancima moram da priznam da mi nije baš ništa jasno, no nije sad ni važno, očigledno se on odlučio na ovu kupovinu. Iskreno se nadam da će biti zadovoljan sa onim što dobije iz ove narudžbe na naviđeno a ostali koji su u nedoumici neka bar još jednom razmotre sve opcije koje smo ovde naveli a koje stoje na raspolaganju za te iste ili manje pare.
Peace on Earth...

User avatar
sirkan
Posts: 143
Joined: 27 Apr 2009, 14:04
Location: Moonze

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by sirkan » 06 Apr 2011, 23:07

Ajde da se malo i ja upetljam u pricu....mislim,narucivanje preko ovih likova je bezpotrebna stvar,a pri tom placas skuplje nesto sto mozes da obavis i sam na mnogobrojnim Kineskim sajtovima.Ja sam narucivao do sada 5 gitara na tu foru,jednog Jem-a i 4 Les Paula,i moram da priznam da sam na svakoj zaradio jer me nijedna nije kupila da je zadrzim,Ibanez je pogotovo bio ocajan,nesvirljiv...naravno nikoga nisam prevario ,uvek sam rekao sta je i kako je,jer samo kompletni idiot ne bi video da to nema veze sa pravom stvari!!!!!E,sad sto kod nas ima likova koji se loze na slova na headstocku....jbg.Les Paulovi su odradjeni kako koji,od komada do komada,kao i sve gitare...ali rekao bih da su u pribliznom rangu kao prosecni Epiphoni.Ja sam placao ceo zahvat oko 330Evra po gitari,sto i nije mnogo,sa obzirom na cene kod nas raznih kanti koje zovu gitare.Ali cinjenica ostaje da mora da se modifikuje i to mnogo....od pragova,civija,magneta .itd....tek kad se sve to uradi gitara moze na nesto i da zalici.Eto,ukratko....to je moje iskustvo sa ovim instrumentima. :ziveli:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by eg303 » 07 Apr 2011, 19:38

Evo, tek onako da zaključim temu, cela ova priča o "konovima" neodoljivo me podseća na ovo:

http://www.chengduliving.com/fake-eggs-are-no-joke/

Možda ima nekoga ko nije čuo za proizvodnju ovakvih klonova, mislim da je za njih izazov da sve "kloniraju", bilo da su u pitanju gitare, automobili, mobilni ili, u ovom slučaju, jaja. Endžoj.

NikolaR
Posts: 3
Joined: 03 Apr 2011, 19:18

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by NikolaR » 08 Apr 2011, 14:20

Pozdrav za sve.


PRS u srbiji preko 550e
Na ovom sajtu 300e

Nadam se da ce biti ljudi koji ce postaviti svoje komentare na doticnom sajtu.
Kod nas nemas gde da kupis gitaru za taj novac tog kvaliteta.

Glupo je uporedjivati detalje sa originanih gitara i ovih kopija. Ako cemo tako onda da uporedimo i cenu.

Pozdrav.

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by Haralampije » 08 Apr 2011, 15:11

NikolaR wrote:Kod nas nemas gde da kupis gitaru za taj novac tog kvaliteta..
Kog kvaliteta?
Pozdrav

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by Milanares » 08 Apr 2011, 22:18

ja i dalje navijam nikola da ti kupis neku od tih gitara da vidimo o kakvom kvalitetu se radi, ovde lepo da prezentujes sta si dobio za tvoje pare. potpuno sam nepristrasan....

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by MUzzY » 11 Apr 2011, 18:15

NikolaR wrote:Pozdrav za sve.


PRS u srbiji preko 550e
Na ovom sajtu 300e

Nadam se da ce biti ljudi koji ce postaviti svoje komentare na doticnom sajtu.
Kod nas nemas gde da kupis gitaru za taj novac tog kvaliteta.

Glupo je uporedjivati detalje sa originanih gitara i ovih kopija. Ako cemo tako onda da uporedimo i cenu.

Pozdrav.
Jel' to opet pricas o meksickom PRS-u?

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by vertigo_beat » 11 Apr 2011, 20:01

Ocekujemo uskoro i ukljucenje Dzenija i Shaddy-ija u ovu temu.

:metal:

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by Milanares » 11 Apr 2011, 20:56

ne prizivaj postenjacine!

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by rockozaurus » 11 Apr 2011, 22:26

Jos jedna besmislena tema.Ne znam oko cega se spori kad je sve jasno kao dan?!Ne moze nesto (u nasem slucaju gitara) da bude jeftino i kvalitetno.Sad ce neko iza ugla da opali:"Moze, tamo je jeftina radna snaga".Do mojega!Proslo je vreme ekonomske revolucije, nisu vise ni kinezi naivni.Prvo, fotografije gitara iz njihovih kataloga su po pravilu original fotosi originala.Drugo, delovi od recikliranog otpada, tako da vam hardver od recimo, PRS-a bude napravljen od pretopljenih eksera a drvo iz obliznje sume, obradjeno i osuseno na brzaka.Da ne govorimo o zavrsnoj obradi.O nekom odabiru materijala je besmisleno i govoriti, sto je za originale upravo naj vaznije.Imao sam priliku da vidim, cujem i pipnem jednog "Fendera" "custom shop" i mogu da kazem samo; nema blage veze.A tek zvuk...katastrofa.I naj jeftiniji Squier bi ga stavio u dzep!Na fotografijama je izgledao iole pristojno ali na zivo...Neko rece da uvek postoji nesto sto govori da je fejk, da uvek i mnogo.Pa znaju i kinezi da ako preteruju u "originalnicenju", moze danas vec da ih stigne (americka)ruka pravde.Verovatno ste primetili da u bl.45 vise nema trenerki i patika sa original amblemima?!Elem, od 300-550e je mozda i velika razlika u novcu ali koja je tek razlika u kvalitetu...Da, kao sto rekoh, besmislena tema pa i ja napisah gomilu besmislenih fakata.A ko resi da postoji , neka pise posle.Ja se brate, bojim. :ziveli:


p,p,Sirkan, izvini, propustio sam da procitam tvoj komentar i zato napisah skoro isti,j..ga.Ali, opet, s druge strane, nije zgoreg, da se ova prica ponovi s vremena na vreme...

User avatar
sirkan
Posts: 143
Joined: 27 Apr 2009, 14:04
Location: Moonze

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by sirkan » 12 Apr 2011, 00:22

p,p,Sirkan, izvini, propustio sam da procitam tvoj komentar i zato napisah skoro isti,j..ga.Ali, opet, s druge strane, nije zgoreg, da se ova prica ponovi s vremena na vreme...
No problem...ne moze da skodi. :kokice:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest