Blues Junior vs. Pro Junior

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Trzalica » 10 Jul 2013, 14:41

majtimika wrote:brate ne prdi
Hehe, zar to stvarno dolazi iz "pera" jednog INŽENJERA Eletrotehnike? Srpska KULTURA jednog intelektualca?!?
BRAVO!!! :bravo: :bravo: :bravo:
Baba Slim wrote:Trzalice, svjetski mega care, intergalakticni imperatoru, kralju velikih bina i PRAVE svirke u PRAVIM klubovima, objasni nama neukim amaterima/hobistima/sobnim sviracima kako se to zapravo radi! :bravo: :bow:
Čitaj druže, objašnjavam celo vreme, i to od prvog napisanog posta na ovom forumu. :idea: :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Cortex » 10 Jul 2013, 14:49

ne mora to da nam objasni nek nam samo kaze u kom bendu svira i jedan klip ako moze, neeeeki bootleg neki sa telefona sniman, nije bitan kvalitet, samo da cujemo toncic i da vidimo od prilike te klubove gde on svira cisto da nam svima bude lakse, ovako od silne mudrosti tako elokventno slozene padam u nemilost iskusenja i jake zelje da mu poverujem ali avaj internet sumnja me u tom iskusenju svaki put pokoleba :(

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Guitar_thrill » 10 Jul 2013, 15:48

Trzalica wrote: ... Probaj otvorenu binu, najobičniji klub, ... onda nam javi rezultate! :ziveli:
To sam i mislio pod svirkom, na otvorenoj bini mislim da ni toliko nisam nikada pojačao, jer si uvek ozvučen, pa više koristiš kao monitor, nego za snagu.
Ali kontam da se zajebavaš :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Kristijan » 10 Jul 2013, 15:50

Image

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by tommytigh77 » 10 Jul 2013, 18:41

Nadao sam se da neko ima iskustva sa Pro Juniorom, baš me kopka to pojačalce...

Što se tiče ove rasprave o snazi pojačala, očigledno je da u pitanju subjektivni osećaj. Naprimer: pre par meseci sam volontirao kao tonac u klubu koji prima 200-250 ljudi; donese neki kolega na binu ono Peavey Van Halen pojačalo, half stack (ne znam tačno naziv modela, znam da ima 4x6L6 na izlazu). Pojača ga čovek na DVOJKU, i ne čuje se ceo razglas od neozvučenog pojačala. Jedva ga ubedismo da smanji pojačalo na jedan i po. On s druge strane kaže da ga inače pojačava do četvorke, petice. E sad, bez namere da zvučim cinično, nekome je to normalno. S druge strane, jedan drugi kolega je na svirku u manjem klubu doneo Vox lampaš od 4W (!) i super se čuo pored bubnjeva, iako je bio sve vreme u drive-u (od clean headroom-a tu naravno nema ništa). :D

Možda nisam bio konkretan kolika mi je snaga potrebna, pa nek ova prepirka oko snage ide na moju dušu. Ja koristim Roland Cube koji je tranzistorac 60W (prva serija od novijih verzija sa simulacijama), i za moje potrebe je dovoljno da ga pojačam do pola. Na svirci, u klubu, pred 150-200 ljudi, sa kompletnim električnim bendom. Znajući da 15W lampe nije isto što i 15W od tranzistora, zanima me da li lampaš od 15W može da ima istu jačinu u clean-u kao do pola pojačan tranzistorac od 60W? Dakle, ne treba mi lampaš zbog veće snage, već zbog tona.

Iskreno, idealno bi bilo da pribavim jedan Super Reverb i završim posao što se i tona i snage tiče, ali, na stranu što nemam te novce, stan mi je 200m od ulice, kontam da bih vrlo brzo okončao karijeru kada bih morao svake nedelje po tri-četiri puta da ga iznosim i unosim sa sve gitarom, boardom i stalcima. To je takođe razlog zašto razmišljam o Juniorima, znam da su oba po težini tu negde sa Cube-om, ako ne i lakši od njega.

Hvala puno svima na informacijama i predlozima, dodajte i dalje. :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Baba Slim » 10 Jul 2013, 19:16

tommytigh77 wrote:Možda nisam bio konkretan kolika mi je snaga potrebna, pa nek ova prepirka oko snage ide na moju dušu. Ja koristim Roland Cube koji je tranzistorac 60W (prva serija od novijih verzija sa simulacijama), i za moje potrebe je dovoljno da ga pojačam do pola. Na svirci, u klubu, pred 150-200 ljudi, sa kompletnim električnim bendom. Znajući da 15W lampe nije isto što i 15W od tranzistora, zanima me da li lampaš od 15W može da ima istu jačinu u clean-u kao do pola pojačan tranzistorac od 60W? Dakle, ne treba mi lampaš zbog veće snage, već zbog tona.
Ako tako stoje stvari, garantujem da Blues Junior pokriva sve tvoje potrebe za glasnocom, pa i daleko preko toga. Ja ga jos ni jednom nisam pojacao preko pola, a iza toga jos ima dosta prostora sto se tice glasnoce.

Ako si u NS, javi se slobodno da dodjes po pojacalo, da ga nosis na svirku da ga isprobas. :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by majtimika » 10 Jul 2013, 21:01

Trzalica wrote:
majtimika wrote:brate ne prdi
Hehe, zar to stvarno dolazi iz "pera" jednog INŽENJERA Eletrotehnike? Srpska KULTURA jednog intelektualca?!?
BRAVO!!! :bravo: :bravo: :bravo:
Baba Slim wrote:Trzalice, svjetski mega care, intergalakticni imperatoru, kralju velikih bina i PRAVE svirke u PRAVIM klubovima, objasni nama neukim amaterima/hobistima/sobnim sviracima kako se to zapravo radi! :bravo: :bow:
Čitaj druže, objašnjavam celo vreme, i to od prvog napisanog posta na ovom forumu. :idea: :ziveli:
ajde da ne preterujemo, ja da sam normalan ne bi bi bio na forumu , a kamo li se zamlacivao sa tobom

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by tommytigh77 » 11 Jul 2013, 04:11

Baba Slim wrote:Ako si u NS, javi se slobodno da dodjes po pojacalo, da ga nosis na svirku da ga isprobas. :ziveli:
Druže, ovo me je iskreno malo potreslo, ovih dana se retko sretne čovek sa tolikom dobrom voljom. Svaka ti čast i hvala ti. U BG sam pa neću dolaziti po pojačalo :) ali javi kad budeš imao neku svirku pa dolazim da čujem i tebe i njega. :ziveli:

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by mateuspoz » 11 Jul 2013, 08:55

Moja iskustva sa Blues Jr. su jako pozitivna, smatram da je tih 15 vati lampaške snage sasvim dovoljno za klupske svirke gde se (po meni) podrazumeva da se gitarska pojačala ozvuče. Čak da se radi i o snažnijim pojačalima pristalica sam da se doda zvuk na razglasu, ja barem tako radim
Ubeđivati se sad da su snažnija pojačala bolja i sigurnija potpuno je nepotrebno kada Junior nosi neoborive razloge, dobar ton i svojih 14 kg. Nositi sve preko 20 kg je čist mazohizam, možda mogu klinci puni volje i neznanja, minimalno iskustvo je dovoljno da te stvari uredi na optimalan način. Kada sam imao 20 godina akao sam se sa svojim crvenim Marshallom Super Lead 100W glava i kutija 4x12, hehe, kakva sam budala bio, mogao sam u fiću na zadnje sedište da spakujem box...tiha jeza...

Imao sam u poslednje vreme nekoliko svirki gde sam koristio svog Carvin Nomada (4xEl84=30W, 1x12) a kolega Blues Jr. Nisam mogao da primetim neku razliku, njegov ton je bio sasvim na nivou, prilično clean, dobar kraći reverb...teško je uopšte čuti tu razliku izmedju 15 i 30W, mnogo više zavisi od efikasnosti zvučnika nego od broja izlaznih lampi.

Jednom prilikom čuo sam Blues Jr sa Celestion Vintage 30, moram da kažem da mi se jako dopala ta kombinacija, kada se jednog dana dokopam tog malog Fendera razmišljaću u tom pravcu.

Najbolju klupsku svirku koju sam gledao u životu odigrala se pre 5-6 godina u SKC-u, u prizemlju, u Living Roomu, svirao je Duke Robillard sa svojim bandom, baja je počeo svirku na Twinu pa se nešto dešavalo, krčao Twin, lupio ga beznadežno par puta, potom bez panike, lagano, bez pedala, samo tuner, svog LP Gold Top '54 (P90) uštekao u Bl.Jr. koji se tu našao za potonji jammin', gledao svojim očima, potovi uglavnom na pola pa udri do pola noći, svi tonovi, svi stilovi koje veliki majstor koristi protutnjalo je kroz mališu. Kasnije sam imao priliku da kušam baš taj komad, sasvim običan, stock zvučnik, kao nešto prilagođen za usnu harmoniku...

Mislim da je Blues jr. pravi izbor, takođe smatram da bolje rešenje nego mali lampaši sa 10" zvučnikom, meni je to uvek bilo tanko, doduše Jr.Pro nisam probao.

Ovde je neko pominjao Fenderove Hot Rod veće lampaše, moje skromno mišljenje je: Fender Blues Jr. je najbolji deo te serije pojačala.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Dersu Uzala » 11 Jul 2013, 11:18

Ne znam, ovde imam toliko razmisljanja, nevezano za ova dva modela ali sad se svi rasplinuse u teorijsku debatu anyway, kako to obicmo biva.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Baba Slim » 11 Jul 2013, 13:54

tommytigh77 wrote:
Baba Slim wrote:Ako si u NS, javi se slobodno da dodjes po pojacalo, da ga nosis na svirku da ga isprobas. :ziveli:
Druže, ovo me je iskreno malo potreslo, ovih dana se retko sretne čovek sa tolikom dobrom voljom. Svaka ti čast i hvala ti. U BG sam pa neću dolaziti po pojačalo :) ali javi kad budeš imao neku svirku pa dolazim da čujem i tebe i njega. :ziveli:
Nema na cemu, jbg, tu smo da se pomazemo. :ziveli: Osim naravno nekih koji samo pljuju, galame, i ukrasavaju tekst - a niti sluze icemu, niti doprinose.

@Dersu: Molim te raspisi se, zanima me sta mislis na ovu temu... :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by majtimika » 11 Jul 2013, 19:56

ne koliko sam skontao dersu ima neke generalno duboke misli , ne vezano za temu, glad u africi, karleusa na uscu , sta je veca posast

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Dersu Uzala » 11 Jul 2013, 21:02

Pilsner ili lager...

User avatar
ToneChaser
Posts: 200
Joined: 28 Apr 2013, 16:00

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by ToneChaser » 11 Jul 2013, 21:27

majtimika wrote:
Trzalica wrote:
majtimika wrote:brate ne prdi
Hehe, zar to stvarno dolazi iz "pera" jednog INŽENJERA Eletrotehnike? Srpska KULTURA jednog intelektualca?!?
BRAVO!!! :bravo: :bravo: :bravo:
Baba Slim wrote:Trzalice, svjetski mega care, intergalakticni imperatoru, kralju velikih bina i PRAVE svirke u PRAVIM klubovima, objasni nama neukim amaterima/hobistima/sobnim sviracima kako se to zapravo radi! :bravo: :bow:
Čitaj druže, objašnjavam celo vreme, i to od prvog napisanog posta na ovom forumu. :idea: :ziveli:
ajde da ne preterujemo, ja da sam normalan ne bi bi bio na forumu , a kamo li se zamlacivao sa tobom

Zasto ne probate malo da dublje citate sta Trzalica pise! Mogli biste puno toga da naucite citajuci ga. Ja dok se nisam registrovao, bas sam puno stvari pametnih od njega procitao i naucio !

Vidi se da covek ima iskustvo i da zna fore funkcionisanja sveta muzicke opreme.

:ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by mislim_stvarno » 11 Jul 2013, 21:52

:lol: :lol: :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest