Naucite me malo o Fenderima :)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by nemanjavelimirovic » 07 Nov 2013, 23:55

Trooper wrote:Ako coveku treba dobar klin, ja bih mu preporucio da proba i neke skroz drugacije kombinacije od fendera, npr set-neck mahagony SG sa p90. Meni lepse radi
to je okej stavise odlicna opcija, treba naravno sve probati...P90 su uvek win :) :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Funkomat » 08 Nov 2013, 10:26

P90ke su nesto najsvestranije sto sam koristio.
Nema klina sa hamovima i nema drajva sa sniglovima. P90 - sve. Bar sto se mog ukusa tice

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Midnight Rider » 08 Nov 2013, 11:23

Ok, a varijanta HSS ?? tu imas kao hum za drajv i singlove za klin?
Uostalom ni ne znam kavog su kvaliteta Atomic hum-ovi...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Cortex » 08 Nov 2013, 11:30

Ma brate pusti Nemanju, nema taj pojma :P Pa Iron Maiden odsvira gomilu albuma na singlovima i jos milion ljudi na stradzama sa singlom u bridgu uz najprljavije zvuke ikada. Humbuckeri nemaju dobar clean, I beg to differ. Ako sviras neke koji su pravljeni samo za high gain i to najgrdji high gain onda mozda...
Rider-u video si sve sta Mike Hermann svira [znam da si fan i musterija Prymaxe-a hehe] jel on mozda lud kad stavi gibson humbucker u necku na telcu a zadrzi prangijavi bridge magnet dole? Covek ima uvek vrhunski ton i svira predobro, a i te kako zna da zaprljavi stvari, a da ne pricamo o tome koliko dobre clean tonove ima. Takodje odi na kanal Pete Thorn-a da vidis koliko odvratne clean tonove sa humovima ima.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by nemanjavelimirovic » 08 Nov 2013, 14:21

Slusaj cika Korteksa, on je ipak stari klin fjuzhn mjetalac :mrgreen: :XD:
Hamovi generalno nikad ne mogu imati klin kao singlovi, neki hamovi jako bistro rade, ali opet to nije karakter kao na telcu ili jazzmasteru...

HSS da, meni je to najbolja kombinacija za strat, atomic je ok ham. :ziveli:
Drajv sa singlova je isto do jaja naravno nije za sve. Mejdeni su koliko mi se cini svirali hot rails fazon magneta, znaci hamovi u singlu. A i ko hebe Iron Maiden, to nije valjalo ni kad je bilo svezhe :mrgreen:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by komil » 08 Nov 2013, 15:31

Cortex wrote:... Iron Maiden odsvira gomilu albuma na singlovima...
Čika Cortex je nešto pobrkao, Iron Maiden baš furaju hummove na stratovima ili rails-ove, tj. male hummove. Murray fura Seymour Duncan Hot Rails, Gers isto.
Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Cortex » 08 Nov 2013, 15:44

ti nisi u pravu ja jesam u pravu i moj tata je vrlo malo jaci od tvog tate samo da znas :mrgreen:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by komil » 08 Nov 2013, 15:54

ajd popustiću ti jer si stariji :bambi:

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Trzalica » 08 Nov 2013, 16:06

komil wrote:Iron Maiden baš furaju hummove na stratovima ili rails-ove, tj. male hummove. Murray fura Seymour Duncan Hot Rails,
Neka sviraju šta hoće, meni je ipak strat SSS konfiguracija, pa bila ugurana 3 u jedan:

Image

Meni ovo ne liči na Seymour Duncan Hot Rails

Image

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by nemanjavelimirovic » 08 Nov 2013, 16:10

Manja slika su sva tri hot rails, donja slika mu je djitra za po kuci kontam :-)
:ziveli:

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Reckoner78 » 08 Nov 2013, 17:37

nemanjavelimirovic wrote:. A i ko hebe Iron Maiden, to nije valjalo ni kad je bilo svezhe :mrgreen:
:1: :mrgreen:

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Trzalica » 08 Nov 2013, 17:52

Au ljudi, vi ne volite Mejdene?!? :O.o:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by komil » 08 Nov 2013, 18:11

Uvek se nađe neko da cepa dlaku.. Naravno sve je ovo uslovno jer sve bogate rok face imaju stotine gitara (ili ako nemaju onda ih svakako koriste u studiju), pričamo uglavnom o njihovim karakterističnim izborima, "zaštitnom znaku" i slično... Maideni su zanimljiv primer za Fenderer jer sviraju neki heavy rock na Fenderima, što je ipak netipično (tipičan izbor takvih bendova su npr. japanske i ostale "moderne" gitare). Tako da kad neko kaže da Fenderi nisu za heavy svirku, mož se izvuče naširoko poznati Maiden kao primer "Aaaaha! Cvrc! Jesi ti poznatiji-bolji-priznatiji od njih pa znaš BOLJE aaaaa??" :lol:
Recimo i Nirvanin Nevermind i In Utero su snimljeni najviše na novim Fender Stratocasterima sa hummovima.

(sad ide lupetanje)
IMHO Fenderi imaju neku neku prangijavost u konstrukciji vrata koja smeta heavy svirci. Ne mislim (samo) na ton, već i na geometriju. Konkretno, iskustveno, kad okineš jače (najdeblje) žice kod Fendera (Strat, Tele) čini kao da je veća šansa da izvibrira nepravilno nego kod npr. Gibson vrata. I kada je akcija podignuta, ne pričam o tome da zakači prag, nego iz ne znam kog razloga... Možda je prosto manja tenzija žica za iste žice nego kod Gibsona. Zapravo, nikad nisam razmislio više o tome ili se konsultovao sa nekim. Da li je još neko ovo primetio? Mislim, vrlo je moguće da pričam o iskustvu u kome sam probao više jeftinijih Fendera i više skupljih Gibsona, pa mi je iskustveni zaključak prosto iz kvaliteta izrade..

Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Cortex » 08 Nov 2013, 18:19

Joj pa koga briga bre za mejdene my argunent was invalid i to mu dodje to haha

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by komil » 08 Nov 2013, 18:34

Ma ti si tako i shvaćen :ziveli: Plus jean za tvoju tvrdnju :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest