Squier Strat refinish

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Squier Strat refinish

Post by tommytigh77 » 08 Jan 2017, 20:06

Ma idući put prvo sunburst, pa plava preko. :D
Image
Ta crvenkasto/ružičasta koju pominješ je valjda Fiesta Red.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 08 Jan 2017, 20:27

begaj, ovaj zadnji burst na mini tele sam cekao godinu ipo dana da mi urade, nikad vise :)
A nije fiesta, ona je crvenija. Vise mi lici na coral pink...ili nitro fiesta koja je vremenom pozutela pa povukla na roze.

Image

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Squier Strat refinish

Post by tommytigh77 » 08 Jan 2017, 21:51

bancika wrote:ili nitro fiesta koja je vremenom pozutela pa povukla na roze.
Toeto, aged Fiesta Red, maltene bude boja lososa. Jedna od najlepših boja za strat poznatih čovečanstvu.

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Squier Strat refinish

Post by NikolaGerza » 08 Jan 2017, 22:06

bancika wrote:hmm, vi's nisam ni primetio dok nisi rekao. Jesu dosta duzi nego sto su bili stock, ovo je GFS bridge. Mada mi ne smetaju, cim nisam primetio pre.
Jel pod GFS mislis na Guitar Fetish? Kako si porucio? Ja kad sam gledao da porucim nesto nisu slali za Srbiju. :/

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 08 Jan 2017, 22:35

da, guitar fetish. Mislim da sam bridge porucio dok sam bio u USA. Mada, u moje vreme su slali u Srbiju...prestali su iz nekog razloga pre neku godinu-dve. Ne znam sto su nepristupacni za komunikaciju, par puta sam im pisao bez odgovara...jedini put kad su odgovorili je bilo kad su mi poslali greskom samo block umesto tremolo sistema zajedno sa blokom. Verovatno odgovaraju samo ako je u vezi poruzbine. Kolko kontam, to je jedan lik koji se povezao sa Kinezima da mu prave delove po zelji. Ne moze se ocekivati neki nivo customer supporta-a.

btw, tek sad sam provalio da sam nesvesno izabrao poudisperziju za zidove u boji sonic blue za spavacu sobu, a surf green za dnevnu :)

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Squier Strat refinish

Post by NikolaGerza » 09 Jan 2017, 16:45

Ja sam im pisao i odgovorili su u roku od nekoliko sati. Rekli samo da trenutno nisu u mogucnosti da salju za Srbiju i to je to.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Squier Strat refinish

Post by clapton » 09 Jan 2017, 17:08

Koji je q s tim da ne salju kod nas? Ja sam se jesenas 10ak dana dopisivao s jednim GB sajtom. Htio da narucim neke patike.

Salju u Bosnu, Albaniju, Srbiju ali ne i u CG. I samo pišu 'bice rijeseno u roku od nedjelju dana, proslijedjeno je sluzbi...'

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 09 Jan 2017, 17:12

bedak, nadao sam se da je greskom nestala Srbija sa spiska zemalja...ebiga, verovatno su imali problem, mozda poneka izgubljena posiljka i batalili da salju.

Za CG verovatno nisu updateovali spisak drzava...i Srbija je cesto nedostajala ili je i dalje stajalo Yugoslavia. Trebalo je vise godina da se sajtovi usaglase. Ako salju u Srbiju, poslace i u CG.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 09 Jan 2017, 19:23

btw, neko mi trazio da uslikam detaljnije scallop, pa evo jedne fotke. Nezgodno da se uslika, mora svetlo da dolazi bas pod pravim uglom da se istaknu udubljenja. Vidi se da je linija kod debele E skroz ravna, tu nema scallopa, pa ide dublje i dublje ka tankoj E.

Image


board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Squier Strat refinish

Post by board index » 16 Jan 2017, 01:41

Super ti je ovo, bas dobro izgleda ovako plava :).

Ja sam isto mog Squeira prefarbao samo u crvenu (mada nije nijasna koju sam hteo, malo je zagasita :( ) i scallopirao mu vrat jos pre par godina jedno vece u podrumu :D, mada je to za divno cudo dobro ispalo s obzirom da sam bio nestrpljiv i zurio da sto pre odradim :).

Baci jos neku fotku ;)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 16 Jan 2017, 10:11

tnx! Nemam vise slika osim tih 10ak sto sam stavio...Sta te interesuje da vidis, mogu da uslikam

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Squier Strat refinish

Post by board index » 16 Jan 2017, 13:24

hah... ja gledao preko moba i izgleda da mi nije ucitao sve, video sma prvu kod jelke i ovu na drugoj strani... :). Ma nista, jednostavno lepo izgleda pa ono... nikad dovoljno slika :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 16 Jan 2017, 13:57

i'am ovu koju nisam stavio pre, al to je vise za trzalicu :)

Image

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Squier Strat refinish

Post by eg303 » 17 Jan 2017, 09:09

Da ne otvaram novu temu, nikako da pitam ljude koji prave, popravljaju gitare za ovu situaciju:
Elem, često ljudi da bi dokazali originalnost instrumenta koji je "bolt on" konstrukcije pokazuju sliku rašrafljene gitare i oznake na delu vrata koji ide u "neck pocket" tela i na tim snimcima (kao na ovom na donjoj slici) uglavnom je papirna nalepnica sa nekom žvrljotinom.
E sad, da mi neko objasni kako to, jurnjava za sustain-om, odabir egzotičnog drveća, čuda, mooda a na kraju se kontakt vrata i tela (svi kažu vrlo bitan) odvija preko parčeta papira i njemu pripadajućeg lepka?
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest