G&L gitare i basevi

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
rodrigues
Posts: 39
Joined: 11 Feb 2008, 00:40
Location: Nord-Pas de Calais
Contact:

Re: G&L gitare i basevi

Post by rodrigues » 09 Nov 2009, 01:40

Pre par dana sam probao dve G&L gitare , Legacy i S-500, iz Tribute serije. Tribute serija se trenutno proizvodi u Indoneziji - u prvo vreme su ih pravili u Japanu, pa kad je postao preskup presli su na Koreju i sad su u Indoneziji. Inace prica je da ih navodno pravi Cort (ovo sam procitao na par sajtova, ali nisam siguran za informaciju).
Par reci u Legacy-ju - stratocaster oblik, telo - alder iz dva dela, sunburst finish, vrat - maple sa fretboardom od rosewood-a. Tremolo je G&L licensed dual fulcrum, civije - no name. Tri singla Alnico V (i to su G&L americki magneti - tako barem tvrde :) ). Gitara perfektno izgleda, finish je fenomenalno odradjen, na vratu je satin finish, vrlo ugodan za sviranje. Vrat je malo siri od Fenderovog (koliko mi se cini). Sto se zvuka tice ono sto bi se reklo kao stratocaster na steroidima :) malo jaci output na magnetima (u odnosu na strata), dosta puniji zvuk (vise srednjih i basova), a opet kristalno cist clean prilicno strat-like. E da, tonska kontrola je sa tri potenciometra, volume + PTB sistem (pasivna kontrola basova i visokih - jedan potenciometar za visoke, jedan za bas). Kontrole mnogo uticu na zvuk i moze se vrlo lako promeniti karakter zvuka sa malo tweak-ovanja sa potenciometrima.
S-500 - vrlo slican Legacy-ju, razlika je u telu koje je od dva komada swamp ash-a. Vrat, tremolo i tuneri su isti. Tonska kontrola je ista sa tom razlikom sto je potenciometar za visoke push-pull i omogucava par dodatnih kombinacija pickup-a (neck+bridge pickup i sva tri ukljucena). Tri singla - G&L-ovi MFD (magnetic field design). Zvuk je dosta drugaciji od strata - perfektan clean sa izrazenijim srednjim i basovima sa malo igranja potenciometrima lako se dobija strat zvuk. Mnogo puniji zvuk na drajvu i veoma dobro reaguje na igranje sa potenciometrima.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: G&L gitare i basevi

Post by sirac-šunka » 09 Nov 2009, 03:14

ognjen93 wrote:Sirac kako bi ti ocenio odnos cene i kvaliteta kod GL a ?
Moja gitara je napravljena od apsolutno savršenih komada drvete. Javor vrata je lepih paralelnih godova i blago rebrast. Rosewood grifa je takav kakav apsolutno ne može da se vidi ni na jednoj jeftinoj gitari, nije suviše taman, ima i neku crvenkastu nijansu i pruža lepši osećaj pod rukom. Obrada je savršena. Elektronika je G&L slična gore opisanom, pasivna kontrola basa i visokih uz active/passive/treble boost switch. Možeš da praviš razne zvuke i kad se bodeš direktno u razglas bez mixa ili di boxa.
Tako da ne može se ništa više očekivati od gitare koja nije hand made.
ognjen93 wrote:I jel ti imas pravog ili onog sto ga klepaju korejanci?
Amerićkog. :bambi:

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: G&L gitare i basevi

Post by istiqrac » 09 Nov 2009, 03:45

Kako je meni negde u dubini duse krivo sto nisam imao priliku da probam ni jedan gomad g&l-a kad sam kupovao strata, jer sam za malo vise para mogao da uzmem jednog dobrog amera. Ali bice jos prilika, nadam se...

User avatar
rodrigues
Posts: 39
Joined: 11 Feb 2008, 00:40
Location: Nord-Pas de Calais
Contact:

Re: G&L gitare i basevi

Post by rodrigues » 16 Nov 2009, 01:36

Par fotki S-500 iz Tribute serije (pomenute pre par postova)...
Image
Image
Image

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: G&L gitare i basevi

Post by nemanjavelimirovic » 17 Nov 2009, 14:13

OVO JE SAVRSHENA GITARA
[youtube]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/7i3KTABwU34&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/7i3KTABwU34&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube]
Uh al bi je posedovao, kako zvuci..... :homer:


User avatar
mrBlonde
Posts: 39
Joined: 25 Jan 2012, 14:46

Re: G&L gitare i basevi

Post by mrBlonde » 08 Dec 2013, 19:38

Sto mi se svidja ovaj bridz!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest