Zemlja Telecaster-a

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by bancika » 02 Dec 2014, 11:24

ja sam po automatizmu krenuo sa "ti", ako se slazete, mozemo tako da nastavimo :)

I srecno :ziveli:

PS nadam se da ce moj tele projekat da osvane ovde jednog dana, krenuo sam tek prosle nedelje da skupljam delove :)

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 08 Dec 2014, 08:38

[quote="bancika"]radijus nema veze sa tim, a i racunica koju sam dao podrazumeva da razmak zica na nutu ostane isti, kakv god da je. Koju god gitaru da uzmes, ako razmankes zice za 4mm na bridge-u, razmaci ce se 1mm na 12tom pragu (srednja linija trougla je polovina donje stranice). Ako je standard da razmak izmedju spoljnih zica i ivica vrata bude 3-3.5mm, i ako oduzmes 1mm, to je (po meni) prilicno primetno i ispada iz nekog standarda. Ne znam, probaj da improvizovano nekako razmaknes tanku E zicu za 2mm na bridge-u i obrati paznju na to kako se menja pozicija zice u odnosu na vrat. Probaj da odsviras nekoliko tonova na njoj i proceni da li ti to kvari osecaj ili ne. Veliki je posao i trosak i nije lako da se vrati nazad, ja bih se potrudio da budem apsolutno siguran da ce da funkcionise pre nego sto se resim na to.[/quopozdrav svima,evo novosti. uspeo da razmaknem mesingane burice toliko da mi je sada razmak izmedju zica od e1 do e6 tacno 55,3mm i to mi je dovoljno za moj stil sviranja.merio sam na petnaestom pragu razmak od ivice vrata do e1 zice i to je oko3mm tako da je operacija po meni uspela.gitara stapovana ,sve kotira i odustajem od zamene solje sa buricima.inace ranije sam malo eksperimentisao i sa suzavanjem razmaka zica i isao do recimo 48,49mm sa uzim nutom na vratu i sve moze da radi to jest gitara moze da se iskotira.usput posle tri godine vjezbanja uspesno presao na jedanaestice, malo zakrivio sipku i malcice izdigao zice.. razlika je bas primetna.ostaje ponuda za kupovinu swampash telekaster tela izradjenog od jednog ili dva komada , nelakiranog, i sto rezonantnijeg.ako u ukupnoj zapremini drveta potrebnog za izradu gitare na telo otpada dve trecine, zamenom istog bi trebalo da se dobije znatno veci tonski kvalitet barem ja tako mislim.svima pozdrav

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Kill surf city » 08 Dec 2014, 11:06

Kazes da si prosirio razmak burica, pretpostavljam da ti sad zice ne idu direktno preko jezgara pikapa, kako je inace predvidjeno ?

Dobronameran savet - ako ne znas sta tacno zelis da postignes zamenom tela, batali. ' Znatno veci tonski kvalitet' ? :D

Kada ti instrument ne lezi, prodas i uzmes neki koji ti odgovara, od takvih budzenja se niko nije usrecio na duze staze.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Cortex » 08 Dec 2014, 11:33

Amin.

Pored toga, @neki, pa ovu tvoju pricu citam jedno dve godine. Sve isto. U krug. Jel moguce da ne postoji gitara za tvoje ruke? Mozda elektricna gitara sveukupno kao instrument, nije za tebe? Mozda da predjes na neku alternativu njojzi, akusticnu ozvucenu, bendzo, oud, nesto.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by bancika » 08 Dec 2014, 11:42

Kill surf city wrote:Dobronameran savet - ako ne znas sta tacno zelis da postignes zamenom tela, batali. ' Znatno veci tonski kvalitet' ? :D .
Mudro zboris. Da je jedna vrsta drveta apsolutno bolja od drugih, samo od nje bi se pravilo.
Kill surf city wrote:Kazes da si prosirio razmak burica, pretpostavljam da ti sad zice ne idu direktno preko jezgara pikapa, kako je inace predvidjeno ?
Tesko da moze da napravi veci problem. To je otprilike kao kad stave non F-spaced magnet tamo gde treba F-spaced...trebalo bi da radi ok.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Funkomat » 08 Dec 2014, 12:38

pravi se od onoga sto je jeftinije, dostupnije, lakse obradivo ili sa druge strane skuplje, "ekskluzivnije".. bolje losije ne igra tu nikakvu ulogu

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by bancika » 08 Dec 2014, 12:43

ma da, nego sam vise mislio u fazonu, da ako postoji gradacija po kvalitetu zvuka, ta gradacija bi otprilike pratila i cenovne rangove gitara.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Funkomat » 08 Dec 2014, 12:49

to da

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 10 Dec 2014, 06:06

bancika wrote:
Kill surf city wrote:Dobronameran savet - ako ne znas sta tacno zelis da postignes zamenom tela, batali. ' Znatno veci tonski kvalitet' ? :D .
Mudro zboris. Da je jedna vrsta drveta apsolutno bolja od drugih, samo od nje bi se pravilo.
Kill surf city wrote:Kazes da si prosirio razmak burica, pretpostavljam da ti sad zice ne idu direktno preko jezgara pikapa, kako je inace predvidjeno ?
Tesko da moze da napravi veci problem. To je otprilike kao kad stave non F-spaced magnet tamo gde treba F-spaced...trebalo bi da radi ok.[/quote zahvaljujem na svim komentarima.sta hocu sa zamenom tela...da bude laka ispod 3kg, a da ima toplinu i sustain i da reze onoliko koliko to moze jedan telekaster u kombinaciji sa baja vratom.moja gitara ima sve gore navedeno i ima oko 3,6kg . 600,700,gr.bi se bas osetilo zar ne...a ako je telo pride izradjeno od jednog komada i ofarbano nitro lakom trebalo bi i da ima sve gore navedeno jos bolje.prosirivsi razmak burica dobio sam razmak na bridju 55,3mm sto mi je dovoljno, i zice vise zaista ne idu preko centra jezgara magneta to je tacno.kucni sam svirac i na malom roland micro cube pojacalu nisam zaista primetio nikakvu razliku u boji i jacini tona.kako bi se gitara ponasala na svirci u bendu ne znam zaista,baja magneti sa S1 imaju od svega pomalo u sebi i evo posle skoro cetiri godine jos mi nisu dosadili.neko ih voli kao ja, neko ih ne podnosi,kazu nije to telekaster zvuk itd,itd,....

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by fattwang » 10 Dec 2014, 07:06

Ovo je kao mitraljeska paljba.
Tri puta sam pažljivo čitao da bih shvatio šta si želeo da nam poručiš.
Hajde potrudi se malo, koristi pravopis, oblikuj malo tekst.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by bancika » 10 Dec 2014, 08:51

Ako ti je tezina faktor napravi telo od jove (alder) ili cak camovine (pine) ili topole (poplar).

U svakom slucaju, deluje kao da si previse opterecen milimetrima i gramima. Batali to i sviraj :) druga stvar, mislis da ce razlika u vrsti laka da se primeti na micro cube? Ne znam, mozda ako imas sluh kao slepi mis.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Kill surf city » 10 Dec 2014, 10:29


User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nemanjavelimirovic » 10 Dec 2014, 12:40

Na baja telcima je najveci problem kolicina laka kojim su premazani. Kad si gajbi radi kao milion dolara a kad ukljucis se u bendu, nema te nigde. Ja sam probao operaciju zamene tela i radilo je okej ali je bilo toliko tesko da sam ipak prodao gitaru. Struja na baji je okej, ti magneti su vrh, ali ja mislim da je najlakse menjati baju u kompletu kakav je bez cackanja za neki drugi telac, ili jos bolje prodati i za te pare napraviti celu gitaru kod nekoga ko zna. Preporuka za Okca, jer sam cuo 6-7 ako ne u vise njegovih telekastera i probao, to radi kako treba. Telci su jednostavne gitare, sto suvlje drvo, tanak lak i dobra struja i to je to. Vrat mora biti krupniji tj deblji, ako se cilja 50's zvuk, a ako ne onda najbolje rosewood na maple, 60's kopija, alder.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 12 Dec 2014, 10:39

nemanjavelimirovic wrote:Na baja telcima je najveci problem kolicina laka kojim su premazani. Kad si gajbi radi kao milion dolara a kad ukljucis se u bendu, nema te nigde. Ja sam probao operaciju zamene tela i radilo je okej ali je bilo toliko tesko da sam ipak prodao gitaru. Struja na baji je okej, ti magneti su vrh, ali ja mislim da je najlakse menjati baju u kompletu kakav je bez cackanja za neki drugi telac, ili jos bolje prodati i za te pare napraviti celu gitaru kod nekoga ko zna. Preporuka za Okca, jer sam cuo 6-7 ako ne u vise njegovih telekastera i probao, to radi kako treba. Telci su jednostavne gitare, sto suvlje drvo, tanak lak i dobra struja i to je to. Vrat mora biti krupniji tj deblji, ako se cilja 50's zvuk, a ako ne onda najbolje rosewood na maple, 60's kopija, alder.
molim vas moze li mi neko napisati tel br. majstora okca... hvala

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Baba Slim » 12 Dec 2014, 10:58

Poslao sam ti pp. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest