Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by ognjen93 » 30 Mar 2010, 09:21

istiqrac wrote:10/46 DR su mi ostavile najjaci utisak od svih koje sam probao al ih u poslednje vreme nema nigde u Bg-u. Zato rabim UB ili Drndario al one niklovane imaju sjajan zvuk al mnogo jacu tenziju od ovih predhodno navedenih. Imam u planu kad budem imao neki visak kesa da probam i taj eliksir al teskoda ce da opravdaju cenu, mora da izdrze bar metar ipo dana a da ne izgube onaj zing il su bacene pare :)
Elixir traje dooosta, ali mi je zvuk na njima onako :grummel_2:
Inace evo http://www.thomann.de/gb/onlineexpert_123.html , mozda ce nekome trebati

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Stanko » 30 Mar 2010, 10:21

@DejanKuki, nema potrebe za toniranjem ako samo predjes na hibride ;)
moj savet je da probas :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by dejankuki » 30 Mar 2010, 10:32

Hmmm, you aparentli izgleda zaboravljate da imam Two point tremolo... :cry: a.k.a Floyd rose. Svaka promena u gauges nosi neko stelovanje... dok sam na vintage tremolou imao jedva pristojan setup.. sad ce 97% da se doRazdesi. (sto je moj licni zajeb, but jeb'ga ).. ali, resiJo sam.. probacu.

U svakom slucaju hvala na recima koje su odagnale moje dileme, strahove i razmisljnja... :ziveli:

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Stanko » 30 Mar 2010, 10:39

dejankuki wrote:Hmmm, you aparentli izgleda zaboravljate da imam Two point tremolo... :cry: a.k.a Floyd rose. Svaka promena u gauges nosi neko stelovanje... dok sam na vintage tremolou imao jedva pristojan setup.. sad ce 97% da se doRazdesi. (sto je moj licni zajeb, but jeb'ga ).. ali, resiJo sam.. probacu.

U svakom slucaju hvala na recima koje su odagnale moje dileme, strahove i razmisljnja... :ziveli:
Samo hrabro :D i javi utiske ;)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by cccira » 30 Mar 2010, 10:49

mislim_stvarno wrote: Def. Vredi probati taj komplet ali... BEWARE! :mrgreen:
Stavicu ovih dana 10-52 a sledeci ce biti verovatno 10-60 pa kud puklo da puklo 8)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by mislim_stvarno » 30 Mar 2010, 12:12

cccira wrote:
mislim_stvarno wrote: Def. Vredi probati taj komplet ali... BEWARE! :mrgreen:
Stavicu ovih dana 10-52 a sledeci ce biti verovatno 10-60 pa kud puklo da puklo 8)
makar to bili prsti :lol:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by cccira » 30 Mar 2010, 20:25

mislim_stvarno wrote:makar to bili prsti :lol:
Pre ce to biti vrat gitare :mrgreen:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nebojsak » 30 Mar 2010, 20:48

Ma prsti se na sve naviknu.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by MUzzY » 30 Mar 2010, 20:56

Trenutno sam na Erni .11 pro steel... ono, za rfi krljacinu fino izguraju taj "crunch" ali zato na clean-u uzas uzasa! Ja generalno ne gotivim erni, mnogo mi je tonski "scoopovan". Mada ce pre biti da mojoj gitari ne prijaju. Probacu ove hibride koje hvalite mada meni bending i tenzija nije problem. Sto jaci otpor to bolje ;)

Dadario pro steel .10 su mi se jako dopale. Imaju taj "zing" koji na clean-u bas lepo radi. Nisu bas izdrzljive. Posle 2 nedelje vec gube na svojim tonskim karakteristikama (mada se meni znoje prsti dosta, a i dosta sviram :) ).

Dunlop ZakWylde sig. su mi se izuzetno dopale! Masne i debele po prstima i jako dugo traju. Tonski su specificne tako da treba da ih probate ne vredi da ih opisujem.

GHS su mi ostale u dobrom secanju ali nikako da uzmem komplet pa da ih opet probam.

RotoSound .9 odlicne! .10 DNO! uzasan kutijasti zvuk ... bljak! .9 svi koji voze srata treba da probaju.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Trooper » 30 Mar 2010, 21:39

MUzzY wrote:Trenutno sam na Erni .11 pro steel... ono, za rfi krljacinu fino izguraju taj "crunch" ali zato na clean-u uzas uzasa! Ja generalno ne gotivim erni, mnogo mi je tonski "scoopovan". Mada ce pre biti da mojoj gitari ne prijaju. Probacu ove hibride koje hvalite mada meni bending i tenzija nije problem. Sto jaci otpor to bolje ;)

Dadario pro steel .10 su mi se jako dopale. Imaju taj "zing" koji na clean-u bas lepo radi. Nisu bas izdrzljive. Posle 2 nedelje vec gube na svojim tonskim karakteristikama (mada se meni znoje prsti dosta, a i dosta sviram :) ).

Dunlop ZakWylde sig. su mi se izuzetno dopale! Masne i debele po prstima i jako dugo traju. Tonski su specificne tako da treba da ih probate ne vredi da ih opisujem.

GHS su mi ostale u dobrom secanju ali nikako da uzmem komplet pa da ih opet probam.

RotoSound .9 odlicne! .10 DNO! uzasan kutijasti zvuk ... bljak! .9 svi koji voze srata treba da probaju.
Potpisujem za Dunlop ZW Sig, zice su awesome. Imaju taj neki....mudast zvuk :metal: , onako osecate celik pod prstima :D

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Born_Dead » 30 Mar 2010, 23:55

e da li kod nas ima da se nadju one zice u boji,plave boje i sl? :D

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Dersu Uzala » 31 Mar 2010, 02:16

dejankuki wrote: znaci interesuje me da li je neko koristio komplet ovih "zutih" zica, i kako se pokazuju u koriscenju..
Ja koristim godinama te ErnieBall Hybrid Slinkies (9-46).

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nikolic025 » 31 Mar 2010, 23:12

Ja gazim SIT,ok su,a i daju 1. i 2. dzaba a kostaju 470din,cini mi se.Mada u Mitrosu nema tih sto se dobije gratis,kao to vise ne prave iako u Mixu ima...

Koristio sam i XL i Darco (kad su bile 250-300din)...

Za akustaru D'Addario phosphor-bronze...


Imam i neke Gibson,ali njih nisam stavio jos,posto praktikujem da stavljam jednu firmu (i velicinu),a da istu imam u rezervi ako pukne,da ih nebrkam...


Pozz

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nemanjavelimirovic » 28 Apr 2010, 17:10

Otkrio sam nove zice!!! Mislim nisu nove, ali su za mene nove... Dean Markley Signiture
Image
Imaju super feel, mekane zice po prilicno...daju twangy zvuk, ali imaju muda i shto je najlepshe harmonika koliko ti srce pozeli..
Koristi ih Jonny Greenwood...
Greenwood currently uses Dean Markley Signature Series 10-46 strings
te ili ernie ball zute (koje su tvrdje zice btw) i ne treba mi nishta vishe...mada mi se cini da bih bio zadovoljan i elixirom, ali to je za odlikashe :mrgreen: :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by MUzzY » 28 Apr 2010, 17:24

Dje, dje?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest