Squier strat - razlike?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Squier strat - razlike?

Post by Trooper » 24 Apr 2014, 12:39

Nisu izdignuti potovi, stvar je u tome sto nisu stavljene podloske sa donje strane, kad je zavrtan pot na masku, pa onda osovine strce vise nego sto bi trebalo, pa kapice ne mogu da pridju skroz do maske. 3 minuta posla da se sredi, samo treba skinuti masku

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 24 Apr 2014, 12:43

kakve su to podloške?

Vidim da su potovi kod skvajera manji nego kod fendera..što i nije neki problem, ali čisto kozmetički, mogu li da se stave tu fenderovi? I ako bih ih kupio, da li tu u kompletu dolaze i te "podloške"?

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Squier strat - razlike?

Post by nesharm » 24 Apr 2014, 14:57

Izdignut pot znaci da ih je verovatno menjao, i da je samo minimalno duza ona rucica pota. I meni je to situacija kod Vintage LP-a, zamenio sam originalne koji su krcali sa Alpha potovima koji 1mm vire vise nego originali.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Squier strat - razlike?

Post by Dushan S » 24 Apr 2014, 17:06

Overdrive wrote:
Dushan S wrote: Mislim, šta da ti je rekao da je gitara imala 500 godina kad ju je kupio. Misliš svi ovdašnji trgovci i ljubitelji dobrih instrumenata su slučajno promašili njegov oglas ili se ne razumeju u vredne jeftine gitare, pa je sad tvoja životna šansa da uzmeš instrument vredan puno za malo para? Ili je on glup pa ne zna šta ima, ili si mu simpatičan pa želi da ti pomogne tako što će ti prodati dobar instrument za malo para. Ne kažem da je on prevarant, ne znam, ali zar nisu neke stvari očigledne na bazi običnog zdravog razuma?
pa nema nikakvog oglasa. Čovek iz benda ima 5 gitara. Ovaj Squier mu je bio za probe i kada sam rekao kako razmišljam da kupim još jednog strata za Eb štim (mrzi me da stalno raštimavam i doštimavam ovog što već imam) on mi je rekao "evo daću ti ja ovog mog, ja kada sam ga kupio već je imao 20 godina, urađen mu je setap..bla bla.."

I ja pomislih, why not. Tako ga i uzeh kući na probu, pa se tako i prijatno iznenadih kako je svirljiv, kako ne zuji uz pojačalo i sve ono što sam napisao, ali i kako sam primetio par detalja koji mi se ne dopadaju, pa reko da pitam ovde da li ti detalji znače nešto loše (npr izdignuti potovi za 2-3mm iznad maske)

S obzirom na cenu, nije mi nikakav problem da ga kupim, ali ne bih da gomilam gitare (zbog prostora) ako se ispostavi da mu npr tremolo ne bude radio kako treba, ako krene da se raštimava isl.

Celu priču sam okačio ovde jer kapiram da se razumete u stratove, pa računam da će neko znati da kaže da li je normalno za Squiera da ima non staggered magnete, izdignute potove, da li zuje uz pojačalo ili ne, da li ona čivija može da se spusti da lepo legne na drvo itd.
Pa da li je normalno ili nije, ono bitnije je da li dobro radi i za koliko para, što nisam video da si pomenuo? Ja za Squier-a takve vrste ne bih dao preko 100 jura, ako bi mi se baš svideo komad. Možda ni toliko. Mislim, ne bi mi bilo toliko bitno, par desetina evra gore dole ne čini razliku, ako je tako neka cena i sviđa ti se gitara, uzmi je i to je to. Ako je više od toga... Onda mora BAŠ da ti se sviđa gitara. Ostalo je nebitno, koga briga da li su potovi previsoko na gitari od 100 jura? Kupi nove potove ako ti smeta :ziveli:

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Lucky82 » 24 Apr 2014, 17:41

To bi trebalo da je '50th Anniversary Squier strat iz '96 godine. Ima na netu mnogo podataka. Predpostavljam da je plocica vrata promenjena, jer na njoj bi trebao da bude serijski broj.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 24 Apr 2014, 21:11

Lucky82 wrote:To bi trebalo da je '50th Anniversary Squier strat iz '96 godine. Ima na netu mnogo podataka. Predpostavljam da je plocica vrata promenjena, jer na njoj bi trebao da bude serijski broj.
i meni liči
čovek je sve ovde opisao i isto je
http://www.guitar-museum.com/guitar-126 ... rat-Squier

nažalost, pločica je zamenjena i nema serijski broj, a ne verujem da negde drugo može da bude ispisan, ugraviran..?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest