Koji fiksni bridge?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Koji fiksni bridge?

Post by tocilj » 04 Oct 2016, 23:15

bancika wrote:Na moje dve gitare bridge magnet pocinje na 585mm (ibanez) i 586mm (nju sam pravio sa caletom) od nuta. Merio sam bas od ivice bobine blize vratu do prednje strane locking nuta u oba slucaja. Koji je to model? 59cm zvuci dosta, da je toliko kod mojih gitara ne bi ostalo skoro nista izmedju magneta i rupe za tremolo. Vidi sliku, da je magnet 4mm ulevo, ovaj crveni deo bi maltene nestao.
Spoiler:
Image
U pravu si, na poziciji gde je kod gitare sa 24 praga, neck magnet zvuci za nijansu ostrije nego na poziciji gde obicno bude na 22 praga. Zato je Satriani dugo izbegavao gitare sa 24 praga, on voli izgleda dubinu. Tek kad se nalozio na onaj dual rail mini bucker, metuo ga je na model 24 praga, ali su njemu oba kalema blize vratu u poredjenju sa full size buckerom, pa to (donekle) kompenzuje sto je pomeren u odnosu na gitaru sa 22 praga.
Zeznuh se, jer mi bridge nije bio toliko ni važan...do bridža je nešto 58,2 cm...tako nešto.

Znaš šta je zanimljivo, magneti su premotani pafovi, alnico 2...oni po difoltu treba da budu mekši, masniji i malo više u midlu....ali nisam se nadao da će na ovoj poziciji neck da ima sve to, ali da ima iskru i zaokruženost kao P90. U prevodu dobio sam nešto kao debeli zvuk singla... a na srednjoj poziciji zvuči kao telekaster, a bridž onako kako bridž treba da zvuči, midl vintedži, malo veći output.

Zato sam se naložio da sačuvam nekako približno taj zvuk jer je stvarno posebno...

U tu vrstu gitara se uopšte ne razumijem, pozajmio sam je od kuma da probam magnete, ali mislim da je ovo: http://www.musiciansfriend.com/guitars/ ... th-tremolo

Marin12345
Posts: 3
Joined: 06 Nov 2016, 11:16

Re: Koji fiksni bridge?

Post by Marin12345 » 06 Nov 2016, 11:27

Moze li neko da mi pomogne,kupujem sledece nedelje IBANEZ GIO N427,zna li neko nesto o toj gitari? Dobijam je bez tremolo rucice i problem je u tome sto ne znam koju rucicu da stavim,cuo sam da ima neka floyd i video sam da je od 6mm i pitao sam nekog coveka i rekao mi ako hoces floyd moras da menjas valjda bridge ceo ,sta vec kod majstora,ko moze nek pomogne

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest