Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Oprema Koju Imate

Post by Dersu Uzala » 03 Apr 2012, 01:13

nemanjavelimirovic wrote:
Milanares wrote:stavi 11-ke obavezno!
videcu, to mi je jebeno za bendovanje, ipak sam ja pussy shto se tice debljine zica... :D
Ma ti si shredder u dusi, tanke niske zice, nego si lenj da vezbas na placu letnji dan do podne. :mrgreen:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 03 Apr 2012, 01:56

Dersu Uzala wrote:
nemanjavelimirovic wrote:
Milanares wrote:stavi 11-ke obavezno!
videcu, to mi je jebeno za bendovanje, ipak sam ja pussy shto se tice debljine zica... :D
Ma ti si shredder u dusi, tanke niske zice, nego si lenj da vezbas na placu letnji dan do podne. :mrgreen:
:1:
:mrgreen: :ziveli:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Imate

Post by eg303 » 03 Apr 2012, 08:33

Sad nešto mislim, glavna razlika između Nemanje i (većine) ostatka MF-a je u tome što on ima volju da ostvaruje svoje promiskuitetne (Bogu fala na istim) porive, mi matoriji bi to isto hteli al' k'o u mnogim vicevima (i tata bi sine...), ko će sve to da juri, budeš zadovoljan ako živiš u bilo kakvoj tanburaškoj bigamiji (oni malo srećniji u poligamiji).
Da parafraziram pokojnog premijera: Ne menja tanbure onaj koji ima najviše para nego onaj koji ima najviše volje za to...
:music-smiley2:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 03 Apr 2012, 08:39

Word! Lepo uocheno jajce :ziveli:

[youtube]aAt70OcyTN4&feature=g-user-u&context=G28bc733UCGXQYbcTJ33ZJuEHLBhD7gY3--RjbAd1rsQWfVp8C2VQ[/youtube]
Nemanja krenuo si ovim tokom! Kulje od ovoga nema

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Imate

Post by Milanares » 03 Apr 2012, 09:43

Dan Auerbach i trzalice :?:
Dan Auerbach i zute tortex trzalice :?:
Wow!
da mi je neko rekao pre par godina .... ma ne verujem ni ovom liku, Dan svira prstima i pomalo onim fingerpickom.
Uvek bilo.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Oprema Koju Imate

Post by Duane » 03 Apr 2012, 11:15

Cortex wrote: Nemanja krenuo si ovim tokom! Kulje od ovoga nema
:1:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 03 Apr 2012, 22:46

Image

Danas kupio u Mitrosu, po jednoglasnoj preporuci tamošnjih prodavaca, 2908rsd sa popustom, i veoma sam zadovoljan.

Dobro je tapacirano, iako se čini da je tanak sloj, ali kada se upakuje, sve deluje kompaktno dovoljno čvrsto. Ima i više nego dovoljno džepova, što je jedan od većih razloga zašto sam uopšte kupio drugi gigbag, jer me Stagg-ov koji imam već godinama služi i više nego dovoljno dobro, ali jednostavno nema dovoljno prostora za pakovanje dodatnih gluposti koje volim da nosim sa sobom, i koje su mi se milion puta pokazale kao neophodne.

Kao što se vidi na donjoj slici, iznutra ima čičak kojim se veže vrat kod headstocka, i dodatni ''džep'' od tapacirunga za donji deo tela gitare.

Sve u svemu, ovaj gigbag (Ibanez ISGB501-BK) zaista odaje utisak da pruža zaista dobru zaštitu, i da je dobro napravljen.

Image

E sad, videćemo kako će podneti maltretiranje koje će neizostavno uslediti... :lol: :metal:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Imate

Post by Void » 04 Apr 2012, 05:00

ae nek je sa srećom....da se u budućnosti nabavi customized kofer, pa da ne brineš za bezbednost džitre i da ima space-a za te razne, neophodne đakonije :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 04 Apr 2012, 09:06

Hvala :ziveli:

Imao sam kofer, ali sam ga prodao jer sam shvatio da mi uopste nije potreban, jer za ove neke redovne akcije prevoz nikada nije toliko rizican i problematican da mi bas treba tvrdi kofer, a i smeta to iskljucivo nosenje u ruci, kada moras poneti jos i pojacalo i dva kofera. Ovako, gitara na ledja, ostalo u ruke i na rame i ajmo, sve odjednom. :-)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Oprema Koju Imate

Post by Void » 04 Apr 2012, 16:39

ne znam, ja sam malo skeptičan, budući da su baš neki Ibanezovi gigbegovi pukli i mom učitelju i drugaru sa kojim sam svirao.

...jeste, smara k'okurac to nošenje u ruci isključivo, pogotovo što u drugoj skoro uvek treba da tegliš još nešto, a i nađe se uvek neki goddamn bubnjar da ti uvali činele da mu nosiš, jer su po običaju bubnjari najtrapaviji i uvek negde je8eno kasne. :grummel_2:

:hide:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Oprema Koju Imate

Post by nebojsak » 04 Apr 2012, 18:37

Kofer je idealan ako imaš kombi za opremu. Bedak je kad se putuje kolima, kao u mom slučaju. Onda ide gigbag, opušteno se nagura 3 instrumenta, glavudža, doboš, pedala i činele.

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Oprema Koju Imate

Post by HeatMan » 11 Apr 2012, 00:54

upravo se menjao sa kolegom. ja njemu lace sensor hot gold, on meni custom shop texas specials. sreca radost. :)

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Oprema Koju Imate

Post by Gagi » 11 Apr 2012, 07:19

Čestitke na trampi! Ajde javi utiske kad montiraš, o TS ima toliko različitih mišljenja na stranim forumima da je nemoguće izvući sredinu pa bi bilo dobro čuti i neki ovdašnji komentar :ziveli:

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Oprema Koju Imate

Post by HeatMan » 11 Apr 2012, 15:53

montirao sam i probao neshto malo sinoc..

ajd da probam da ne davim: on svira preko procesora tako da mu trebaju noiseless magneti... ja sam malo vishe old skul i ne mogu da svarim procesore tako da mi trebaju neki ozbiljniji pickupi.. Medjutim ja na tom stratu imam kao celu tu kao clapton elektroniku, sa 20db mid boostom, sa dodatkom switcha koji mi pali bridge magnet u svakoj poziciji.. e sad, prvo sam hteo da uzmem area 67 i 61 od dimarzia, koje mi je neko od njegovih ljudi preporuchio (ako ne i on lichno, poshto ne znam ko vodi larry dimarzio kanal na tjubu).. elem, zagrejan sam bio dosta za njih poshto klein, lollar i fralin teshko da cu navatati u srbiji.. pokushavao sam da prodam lace na kupujem prodajem.. sa hot bridge-om su inache.. i niko mi se nije javio sa nekom ozbiljnom ponudom, osim ovog choveka. ok, moze da prodje, ako nishta drugo stavicu teksase u neku drugu gitaru..

dodjoh kuci, i moram priznati da sam se iznenadio.. Prvo kablovi za lemljenje su mnogo kvalitetniji od laceovih.. Zamotani su, dosta deblji i prosto ne mozesh da ih otkinesh.. to me odushevilo isprva, ali nakon toga sam shvatio da to pravi velike probleme u toj gitari jer ja imam previshe elektronike u njoj..

nakon preduge mukotrpne instalacije, bocnuo sam gitaru u bogner alchemista i moram priznati da sam se iznenadio.. pozitivno.. nisam ochekivao da ce fender da napravi neshto vredno pomena jer ako pravi neshto tako to koshta previshe, a za 230e ili 170e (poshto mitros konstantno menja cenu) sam ochekivao da ce sve da radi bolje od njih..

prvo shto sam primetio je da je output znatno nizi, shto sam i znao.. medjutim nisam dobio (kao shto to uglavnom ide) mnogo vishe visokih i tome slichno.. ne, dobio sam jako dobro izbalansirane magnete.. lace je imao previshe nekih prshtavih ruznih visokih.. premalo srednjih (pa chak i uodnosu na mayer sign strat koji imam), i sami oni su nekako nedefinisani i nikako mi nije prijala separacija nota.. ne kazem da je nema, ima je, ali sve je nekako otuzno.. bar za moj ukus jelte.. i ta gitara mi je jedino na jc120 radila kako treba, ali nigde drugde.. u studiju sam je koristio samo ponekad kao ritam gitaru, ili sa mid boostom do kraja, pa za neke jazzy linije (dok nisam uzeo heritage h535) ili cheshce za neke solaze gde mi je trebalo mnogo sustaina i malo dinamike.. ali i tu je, iskreno, zvuchala kao *****.. davala je neki zaglushujuci zvuk koji bash i nisam mogao da iskoristim uvek, a one pretvrde i presterilne visoke frekvencije su nestale u potpunosti. i imao sam neko muljanje potpuno.. mislio sam da je i do samog mid boosta... ali nisam hteo josh da prodajem to dok ne probam sa drugim magnetima.
Da se razumemo, drvo na gitari je odlichno.. to je neki strat koji je pravljen od dva strata, a oba su kao custom shop.. ne znam, nije ni bitno.. dao sam male pare za nju, a drvo mi je odlichno, vrat savrshen (rosewood fingerboard) za moju ruku, i rezonovala je tachno onoliko koliko sam hteo, i nije bila preteshka.. nije ni lagana, ali sa toliko elektronike ni ne moze biti..

Medjutim, Teksas special u kombinaciji sa mid boostom, zvuchi tako dobro i tako kremasto da je prosto perverzno.. nema onih zaglushujucih srednjih frekvencija, bass response je odlichan.. nema muljanja, sve radi super.. I NISU IZGUBLJENI VISOKI.. shto je verovatno i do slabijeg outputa na tim pickupima..
shto znachi ko voli da ima umesto jednog tone pota mid boost neka proba sa texasima, nece se razocharati.

sad, o samim magnetima solo bez ostale elektronike:
Ja sviram muziku koja ima nekoliko stilova pomeshanih u njoj i najvishe podseca na sledece: hendrix (i castles made of sand/bold as love i crosstown traffic i foxey lady - sva tri tipa), mayer, srv, clapton, stari bonamassa, gales i neshto kao sayce ali bez tone reverba. :)
ne kazem da sviram isto kao oni i da sam do jaja, da ne shvatite pogreshno. samo zelim da shvatite kakav ton volim.

za takve stvari mislim da ce mi ovi magneti raditi posao i to odlichno..

Neck je debeo ali i mnogo mnogo mrachniji od lace-a.. MEDJUTIM, predivno izdefinisan i svaka nota ima svoje mesto i zvuchi odlichno.. ima, chini mi se, vishe niskih srednjih i samog low enda, ali je to utegnuto taman kako treba..

Middle ima visokih otprilike koliko i neck od lace-a, ali su mnogo mekshi i boje izdefinisani.. harmonici rade na njemu super, shto su mi na laceu radili tako tek na bridge magnetu..

Bridge nije TOLIKO rezak koliko sam ochekivao.. i dalje ima neku masivnost iako je mu je odziv na tranzijente stvarno odlichan..

sa druge strane, moram priznati da mi se za sada chini da su mi pozicije 2 i 4 bolje zvuchale na laceu, mada njih sam jedino i koristio jer tu tek ton zazvuchi utegnuto i bez tih ruznih visokih.. tako da je verovatno samo do navike, jer sam navikao da ta gitara ima potpuno drugachiji zvuk a koristio sam je upravo samo u tim pozicijama.. ali i ove zvuche dosta lepo, samo mi se chini da tu malo izgubi na srednjim frekvencijama.. ali to i jeste poenta jelte.. zvuche lepo, nemam zamerke, samo shto je meni, eto, chudno..

sva tri magneta imaju daleko vishe srednjih freq od lace-a shto je i pozeljno za instrument koji i treba da lezi tachno u tim frekvencijama.. i izdefinisane su kako treba, i chujem svaku notu posebno i to u obichnim barre akordima, dok sam ranije samo u nekim maj7b5+13 (lol) akordima chuo note lepo i kako se ochekuje od jedne gitare.. opet, ne kazem da je nije bilo. bilo je, ali ne na nachin na koji ja volim, a to je jako subjektivan dozivljaj. imaju dosta dobar odziv na tranzijente, ali sam svirao jako tiho pa ne mogu da tvrdim bash da su u tom delu priche odlichni.. to cu tek videti danas/sutra

Dalje, sa pedalama Teksasi rade odlichno.. Prvo shto sam primetio je da sa wahom (crybaby 535q) radi u savrshenoj koheziji, nema prezasicenja u srednjim i nema disonancije u visokim harmonicima shto ume da se stvori ponekad.. ZVUCHI PRLJAVO ali i veoma muzikalno.. na laceu su ti prshteci visoki tu najvishe i dolazili do izrazaja..
Sa fuzzom (wayhuge swollen pickle) radi predivno.. mozda chak i bolje od mog mayer strata..
sa Fulltone fb3 radi chudno.. mada nisam se igrao sa setovanjima, ostalo mi je od nekog snimanja pa nisam hteo da diram..
Sa fulltone plimsoul radi predivno.. ali nema toliko noiseless sustaina kao shto je lace imao, ali midrange mu izleti josh vishe, i zivo me interesuje kako ce raditi sa ts808 kad budem uzeo od kolege
iznenadilo me kako radi i sa delayom (dd20 i d7), chak i u nekim ekstremnijim setovanjima, sama gitara nije potonula..

NAPOMENA: mislim da vredi probati da se ovi magneti upare sa maple neckom, jer mislim da ce neki ljudi reci da magneti imaju premalo visokih.. ali fakat je da nisu mutni nego su mrachniji.. meni su kul i ovakvi.. mada jednog dana cu ih sigurno eto chisto rekreativno prebaciti u moj strat sa maple neckom.. shto je i plan jer on ima neki dg20 emg set koji mi zvuchi kao *****, iskreno..



Eto to bi bio moj neki "kratki" opis cs teksas speciala.. odushevljen sam, i mislim da sam napokon toj gitari dao duh jer sam je dugo svirao takvu kakva jeste jer je prosto stvorena sa sviranje i nekako odlichno pashe mom telu.. a imam povece ruke.. uporedicu je danas josh sa mayerom, i mm luke 2.. mada vec znam koji ce ishod biti: nov drugachiji ton.


zao mi je shto kazem ovo ali mislim da je on izvukao deblji kraj trampe, ALI rekao mi je da je jako zadovoljan i da rade kako je ochekivao. njemu se to svidja, meni se svidja ovo i svi srecni..
kada budem prodao mxr mc402 overdrive/boost i boss ac3 i rp355 koji mi skuplja prashinu i neke stvari, kupicu si area 67x2 i 61 i probacu na gitarama (pa cu napraviti josh jedan ovako "kratak" review) i mozda jednog dana naidjem na neki ts808 koji valja.. pa chak i novi, poshto ih niko ne prodaje.. :/


eto.. nadam se da nisam bash mnogo udavio, i da ste mogli neshto pametno da izvuchete iz ovoga.. ako neko ima neko pitanje josh slobodno neka navali..

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: Oprema Koju Imate

Post by Born_Dead » 11 Apr 2012, 17:41

od danas,prezadovoljan.menjao za dean-a,inace u pitanju je dk27 (27" scale) ,samo jos aktivna elektronika da legne (posto nisam ljubitelj pasivne) i pucka 8) sry za losu rezoluciju

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest