Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 12 Jul 2017, 07:39

MIKI-DJORDJE wrote:
12 Jul 2017, 00:57
znači pogodih za Lenita...znam da su super...imho možeš na svirke a tamo gde ima razglas staviš lepo mikrofon ispred lenija...za mene je to i najbolja kombinacija pojačalo do 20 ak wati, opanjeno dobrano, mikrofon ispred i super....

Ma nema veze ako nije taj skript, važno je da ti radi isto...mada znam da se ljudi ubacuju za taj natpis te da je kao naj naj, meni je iskreno isti đavo i jedan i drugi super.
da gledao sam i ja u Wobiju :ziveli: :bambi: ista zamisao kao i ti, isti razlog + kao malo mi je jel su moje pedale velike :? uglavnom sve, najmanja mi je tipa klasična boss veličina , mada neko umanjenje planiram tj mali jedan pedalbod...Pa ono kada vidiš koliko traže za pravljene kofere sa ovim šinama itd stvarno puno, ovaj pakel itd...100e osnovno, pa plus sunđer, pa 10 -20 ručka mislim stvarno puno...ja sam konato sam da kupim i sečem daleko jeftinije, al sam u stanu gde ću da pravim toliki lom-mada je to izgovor za lenjost ...pa ne znam u taj wobby dal se može staviti još neko ojačanje..mada opet ako čovek ne leti, ide kolima na svirke biće njima dobro tu...možda neki sunđer gore pa da popuniš prostor...verovatno će biti kako kažeš pa ću ipak odustati od takvog kofera...Vojni ti su stvarno dobri , ali su neki masivni...ima raznih, cena je smešna tipa 500 dinđi na vojnom otpadu ili tako šta sličnom kod prodavaca...neki traže i dosta više....
za broj pedala kontam da ako imaš sve to pa to je puna kapa još Wah eto, sveto trojstvo wah, od/ds i dilej...Nema veze što je korg ako ti radi posao....već imaš sasvim super opremu za fine svirke...barem ja tako mislim...Lenija volim puno, svirao sam ga često kod druga u radnji :) i znam da je snažno do bola, stavim ga na 2jku čuje se ko zmaj...hvala na ovoj informaciji za wobi snaduk, znači mi puno... :ziveli:
MA da Leni je vrh! Probao sam ga u jednom velikom kaficu, i toliko je bio glasan i da je bio glasniji meni bi tu smetalo gde ja stojim i sviram... Zato i ja kontam ne prejako pojacalo, pa mirkofon i u razglas, ako treba za veci prostor... Da je 20W tacno bi bilo idealno. (Ima 15W)

Da kao sto rekoh za MXR malo sam bio rezervisan, ali ispostavilo se da daje brutalan zvuk! :) Prezadovoljan sam ovako na prvu upotrebu.

Jesu pravljeni koferi skupi 100tinak e koliko je onaj Pakel, ali mislim da vrede, i naprave ti kako ti treba. A ovaj kofer je kazem vrlo tanak, dok platis sarke, pa promenis, pa jos neku pregradu, pa ti treba i sundjer, pa opet moze da ti ne bude dobar po velicinii... Na primer, ja sam prrvo stavio one Bossove u gornji red i ispostavilo se da mi smeta dzek od kabla za napajanje, viri van kofera, jer nije onako u obliku L, pa onda i to moram da prepravljam... Treba ili sam praviti i kosta ce te mozda slicno ali ce biti bas kako ti treba, ili pljusnes stoju pa si miran... Kazem ti nije kofer tako los, ali izaci ce te mozda i 4000 i onda mi je to nekako puno, a opet nije bas sve kako treba... Jedino da nadjes neki polovan za ecimo 1000 kinti ili tako nesto..

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 12 Jul 2017, 20:11

Aj da pitam ovde pošto stvarno ne znam gde drugde. Sa čime čistiti nitro lak? Je l' u medjuvremenu neko našao sredstvo? Pre par godina se diskutovalo o tome, tada mi je jedino rešenje bilo dah, mekana pamučna krpa i mnogo, mnogo strpljenja, ali u medjuvremenu su se rezerve strpljenja istrošile. Strat mi je sav štrokav, a stvarno me mrzi da trljam pola dana (bukvalno toliko mi treba, nekih 5-6 sati trljanja da bih izvukao kakav-takav sjaj). Ako trljam manje od toga, samo napravim gore sr*nje nego što je bilo. Aj ko zna rešenje, ima 'ladno pivo (malo li je po ovakvoj žegi).


hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 12 Jul 2017, 21:58

tommytigh77 wrote:
12 Jul 2017, 20:11
Aj da pitam ovde pošto stvarno ne znam gde drugde. Sa čime čistiti nitro lak? Je l' u medjuvremenu neko našao sredstvo? Pre par godina se diskutovalo o tome, tada mi je jedino rešenje bilo dah, mekana pamučna krpa i mnogo, mnogo strpljenja, ali u medjuvremenu su se rezerve strpljenja istrošile. Strat mi je sav štrokav, a stvarno me mrzi da trljam pola dana (bukvalno toliko mi treba, nekih 5-6 sati trljanja da bih izvukao kakav-takav sjaj). Ako trljam manje od toga, samo napravim gore sr*nje nego što je bilo. Aj ko zna rešenje, ima 'ladno pivo (malo li je po ovakvoj žegi).
Posto ja celog zivota imam nitro gitare otkricu ti tajnu dobrog i jeftinog ciscenja :D! Postoji slovenacko sredstvo koje se zove "Cisto" i nije skupo. Ne znam gde sve moze da se nabavi, ali drzi ga "Merkator". Poenta je da se ovo sredstvo radi po recepturi iz 50-tih i nema agresivnih nitro sastojak. Mana mu je sto dosta smrdi. Meni se svojevremeno na jednoj gitari uglavnom od znoja skroz isprljao i pomalo oljustio deo gde naslanjam desnu ruku i sa tim sredstvom sam ga povratio da je bio gotovo kao nov. Ako ti se to ne svidja iz bilo kog razloga onda uzmi bilo koje ulje (najvise koristim orahovo, prafinsko je bezbojno) i jednom krpicom cisti, drugom susi i poliraj.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Imate

Post by eg303 » 12 Jul 2017, 22:17

Ja koristim ovo, nijemam primjedbi...
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Jul 2017, 00:25

U pravu je Hipi, pazi ja koristim sve i svašta ☺☺☺☺ jbg volim da eksperimentišem...LM u staroj Jugi sam koristio Ilirijin beo kao mleko za ćišćenje i očuvanje lakiranih površina, smrducka tj ''miriše'' isto ali isto kao Gibson politura ova oranž koju ima eg303, naravno i nju imam i koristim te moram reči da jeste super stvarno dobra...700-800 dinđosa a traje prilično, no ima i bolje a jeftinije i više ....A ova Ilirija je oko 200-300din no veće pakovanje ček da vidim......500ml PAZI LADNO PIŠE ČISTO :bambi: :bambi: :lol: ja sam ubeđen da je bilo samo Ilirija što je ime firme, doduše dok sam bio po ex republikama moguće drugi natpisi itd..No boja pakovanja je uvek tradiconalano žuta a beše kratko i braon, no opet je žuta...Image

e baš to miriše very slično kao Gibson...pre par meseci sam počeo da koristim EMSAL, ima Nemačka zastava ne može da omašiš isto stoji u prodavnicama gde i Ilirija-Čisto lm skuplje nekih 100din ali vredi, lepše miriše +gušće je+stiti od orebotina jer ima malo natural voska, ulja nekih lepih itd..ja sam očistio Epifona i Još jednog XT Hamera kao kuniće i bogami sjaje se samo tako, za sada daleko najbolji ...i to u poređenju sa svim..Malo ima i tu i ono ''Nemac kad smuti to je di beste'' - no kažem tek par meseci koristim pa da se ne desi neki peh pa meni po glavi, no garant to ide na sve moje gitare nema zbora.....ImageIliriju već decenijama i nikada ništa se loše nije deslio..i fretborad, i čivije, i plastiku sve ja to cepam sa tim..za nju smem da ti kažem kao i Hipi samo napred....
imam i Epiphone koji pravi Japan, bistra je tečnost prijatno miriše odlično čisti, ne ostavljlja masnjikav trag kao Gibson recimo kontam da možda ima manje ulja...Nehrani kao Gibi, Čisto, i sada Emsal (šta ti je Nemac)
eto toliko...Znači od ovih gitarskih Gibson, Epiphone, Nomad, Fender, Danlop svi su dobri...a od ovih dragstror varijacija Ilirija i Emsal + garant još ih ima dobrih, kupovao sam preko no ne znam ima li ovuda pa da ne ne nabraj bezveze, svi su oni na sličan zonfa, piše lepo pozadi za šta je i sumnjam da bi se te velike hemijske korporacije zezale.
Od krpa- sve što je 100% pamuk i mekano je OK, počev od D 'Andrea krpica i ostalih sličnih F, G itd koje imam, pa preko starih dobrih dukseva pa sec sec na parče i ona unutršnja strana je dušu dala, i peškiri gusto tkani ultra mekani omanje veličine isto koristim..Nisam pristalica mikrofibera osim onih najmekših krpa,i to za žice i freatboard, ponekad za metalne površine . :ziveli: :bambi:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Imate

Post by eg303 » 13 Jul 2017, 10:24

Negde sam ranije pominjao i ovo, osamdesetih je jedan drugar imao više nego prijatno mirišljav sprej (ako se ne varam Gibson, nažalost kasnije nisam naišao na takav) koji se nešto drugačije ponašao, kada se nanese posle nekoliko minuta se sasvim osuši, pretvori u beli prah, e taj prah se onda istrlja krpom a šmek je bio na malinu, msm, jeste sissy ali uvek kad se otovri kofer zapahne taj raspberry šmek, milina...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Jul 2017, 22:10

sissy :D :bambi: ma jok ok je to sasvim... više mi idu na nerve ''štrokavci'' koji kao ono žestoki mačo a u stvari su pravi sisavci...tako da ok malina što da ne :bambi: ...nisam to probao stvarno nikad, ovi svi koje ima i koje imadoh su tečni ...mada probao bih sigurno tu malinu.....Ne znam da li se ikome dešavalo kad hoćeš da da probaš nečiju gitaru a ono na fretbordu naslage gliba :povrac:
ima onako milimetar ladno štroke :) ...valjda daje bolji ton šta li je ne znam, ...Ili ono povčeš prstom slajd in / out a osetiš kako rđa reže :lol: to izbevam te glibavice život mi je drag još uvek...jedino ako sam kupio neku zapuštenu pa ok mora da se očisti....ja sam za čiste gitare iskreno... :ziveli: malina šta god sasvim ok :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Oprema Koju Imate

Post by nebojsak » 14 Jul 2017, 10:56

Kad me zamrzi da trljam nadahnutom krpom, onda kanem ili malo zippo tečnosti, ili malo blage sapunice.

Mada i obična pljuvačka dosta dobro radi poso na nitru.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 21 Jul 2017, 22:33

Image
Cort Sunset 2 sa TV Jones magnetima. Kul gitarica...prodao SG, rastimava se. :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Oprema Koju Imate

Post by Kristijan » 22 Jul 2017, 00:30

Одлично изгледа. Ново или половно?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 22 Jul 2017, 03:19

Kristijan wrote:
22 Jul 2017, 00:30
Одлично изгледа. Ново или половно?
Polovna :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 22 Jul 2017, 04:27

Cort sunset ili tako nešto beše ? lepa gitara...Koliko je teška? meni je to važan faktor u smislu volim teže, a iskreno volim i Cort gitare g250 me dobro služila. Drvo kao da je mekše neko je to spominjao tipa kada bi šrafio backplate prosvira drvo odma- navoj se izgubi ne znam u čemu je trik...neko reče da tako radi soft basswood ..Mada kada sam probao x11 koja baš i nije bila jeftina ( negde 2012 oko 350e-400+) isti problem i to na gornjem delu baš u prodavnici da zamenimo 2 šrafa zbog boje na okvirima magneta ladno je prosviralo a treba da je javor :shock: navodno pri tvrđe drvo zato sam i odustao od kupovine...Da li je to serija bila takva ili je nešto do modela nemam pojma a sama izrada + preciznost, zvuk itd su ok skroz....LM tako dođoh do ideje o CR 250 ili 200 ili pak možda ta kao tvoja sviđa mi se prilično, zato pitanje o težini :bambi: , hvala unapred

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 22 Jul 2017, 10:20

Tacno 3.7kg. Kao referenca, moj jagmaster je 3.6kg. Uopste nije teska sa obzirom na velicinu :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 22 Jul 2017, 14:02

Prelepa gitara, u zdravlju da te služi! Što se kilaže tiče, idealno, toliko i treba da ima gitara, a ne 6 kila. Moj strat ima ravno 3.4kg i ne bih ga menjao ni za šta. Ljudi se ovde tripuju na teške gitare, u fazonu ''jao vidi kako je masivna, mora da ima tončinu'' a realnost je da što je drvo lakše, to bolje rezonira. Mislim kao neko generalno pravilo, je l'. Što reče bogotac, žalosno je što većina ljudi nikad neće imati priliku da uzme u ruke pravi '59 Les Paul pa da se uveri koliko je lagan kao perce. Al' jbg, koja su to kola bolja od Moskviča.
P.S.: Svidja mi se aranžman sa dva pota. Ako do kraja godine nabavim ES-339 kao što se nadam, prva stvar koju ću uraditi je da prevežem struju na master volume i master tone, a preostala dva pota ostavim kao dummy, čisto da ne kvarim izgled. Nikad mi nije ležao Gibson fazon sa zasebnim kontrolama.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest