Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 25 Nov 2017, 22:17

MIKI-DJORDJE wrote:
25 Nov 2017, 18:35
Pa kako nije kad je isti čip...TDA 1521 osim hajd nije novo stari....nisam ja te sreće da 'ebu Kineskinje :D ...ebg ja uvek zaboravim da Vas iritiraju naši žuti prijatelji, oglušujete se o Tarabićevo proroćanstvo :) ..odoh :bambi:
TDA1521 i TDA1521A nisu isti cip. A Kinezi, bate ne propustas priliku da ih ubacis u pricu. Zasluzio si da ti posalju neku.
zek wrote:
25 Nov 2017, 20:13
Super kutijče, jel' to od aluminijuma prednji i zadnji blok - gde si to našao, možda bi mi trebalo nešto tako za DAC. :idea:
cela je alu. Od ovog lika sam uzeo https://www.kupujemprodajem.com/Metalne ... =110419535
Nisu nasa proizvodnja, ako ti je bitno. PetMk prave fine, ali ni jedan model nije ovako fleksibilan.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Nov 2017, 06:32

Moj propsut ispustio sam slovo A, prva dva linka su baš sa tim 1521A , mada cela porodica A i Q su Hi Fi IC pojačala..razlika u snazi..itd..ali što kažu nije šija nego vrat...Nego Kinseknije - pa moram prvo da uvaljam 100 pedala da se pokažem kao dostojan, tako mi rekli :) .....
Naravno Phiplips je philips ali gledam ima i po 1 $, za kod nas ne znam...Zadnji put kada mi je trebalo slično je bilo još za školu baš i se pao pojačivač- pojačalo za rad preko raspusta...
Kod Čajna sam uzimao STMicroelectronics u par navrata i Ok su, i zadnje je germanijumski trandža za koji sam očekivao da neće biti baš sjajan al ispade dobar - možda sam imao sreće i to u kompletu sa DIY pedalom...Kao i uvek to je teška lutrija...A iskreno sa ona 2 linka nisam nikada ni naručivao čisto sam izguglao....
Sa E-bay bih naručivao ali pay pall je obično pa biva ništa.....

Padalo mi je na pamet i uglavnom to preporučim prijateljima kada kupuju zvučnike za komp da uzmu neki riciver sa pojačalom, ili samo pojačalo sa kraja 80ih - 1990h ima dosta toga povoljnog sa sve više nego pristojnim zvučnicima...pa iz kompa u to...IMHO bolje je tako nešto nego tipa Genius zvučnici od 50 evara ili koji slični....Mada malo ljudi to kapira tako da su rekti koji se odlučuju na to...čisto predlog za one koji žele vrhunski zvuk kući a imaju takav neki nudžet, KP je prepun matorih Hi Fi komponenti..

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Nov 2017, 06:42

Top je od kedra(ne znam kako se to tumaci tacno na srpskom jeziku),i svirka prstima ne moze bas da odusevi,osim ako se zica ne okida noktima ili se koriste finger picks.Sigma koju sam prvobitno gledao na oglasu je bila mozda za nijansu pozeljnija,ali buduci da je prodavac bio daleko,Holandjanin,i trebalo je putovati do tamo,a sama Sigma je malo vise zvucala twangy,za blues,onda se nekako ova kupovina nametnula sama od sebe-prodavac u blizini,gitara skoro nova(on tvrdi-potpuno nova),bez ogrebotine,torba trzalica stimer idu uz instrument,plus je nekako mnogo svestranija i univerzalnija...
Valjda se baš kaže Kedar ..Meni OK drvo skroz..Čak i Indijski jer sam svirao par električnih i te sa Indijskim su me asocirale na Mahagoni malo...nešto između aldera i mahagonija..poteže su bile...Za akustare znam da je čest iubor i dosta sam svirao da imaju barem neki deo tela od tog drveta...A ti si sad preko? čisto onako, lepo je to kad možeš kupovati normlano a i svašta se donese.
Hagstorm je super, zvuče bolje od tog cenovnog ranga, nisam probao sa P 90 ali jesam sa hambovima ala custom 58 beše Korenaci im rade ali strava magneti stvarno zvuče imho odlično, ladno se mogu ubaciti u bilo koju itaru ko juri ala LP zvuk starinski, bar ona koju sam probao a i hvale ih dosta baš taj deo-pickups... Sa p 90 se nesaćam ni da sam video...To je Swede neki?

Old Smuggler nisam svirao , slučajno videh pored gitare Image uzdravlje

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 26 Nov 2017, 10:04

Slazem se za matore hifi komponente. Mada je vec vreme da se menjaju elektroliti na spravama iz 80ih. Ko ume, moze za sitne pare da dobije dobre stvarcice. Gledao sam i to, ali mi bila fora da napravim od nule.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Imate

Post by pisac » 26 Nov 2017, 11:59

Valjda se baš kaže Kedar ..Meni OK drvo skroz..Čak i Indijski
Ustvari je to vrsta bora,zimzeleno drvo,iz roda jela,cetinar.Kedar,cedar,trt-mrt,svejedno,Kanada ne oskudeva u tome.Stranice-wild cherry,divlja tresnja:mislim,nisu mutavi oni,ispada da je to trenutno firma u najvecoj ekspanziji u svom domenu,i da uzima ogroman deo trzisnog kolaca:mislim na sferu akusticnih gitara.Sve firme objedinjene pod jednim pokroviteljstvom-Godin,Seagull,Art Lutherie,Simon and Patric,Norman guitars,La Patrie Guitars...a postoje tek od 1972.godine.Ili vec od 1972.,kako god.
Ali gde su middle?Do 5.praga zvuci odlicno,ali posle nedostaje malo izrazeniji middle ton(dok su basovi izvanredni),i tu pomaze jedino ostrija trzalica poput hot picks usa.Dok sviranje prstima u delta blues stilu bez ukljucenja u pojacalo predstavlja napor i nerviranje,upravo zbog nedostatka jasnih middle tonova.Mozda ce set novih zica da poboljsa situaciju,nisam menjao zice a ne znam ni kad je to uradio prethodni vlasnik.Kod mene je gitara vec par meseci.
Kupovina akusticne gitare je, po svemu sudeci,daleko daleko slozeniji i delikatniji posao nego kupovina elektricne gitare.Jednostavno sam bio vremenski i prostorno limitiran u tom periodu,plus-zahebao sam se sto sam kupovao elektro-akusticnu,a ustvari mi je trebala samo AKUSTICNA,i to povremeno,kad mi dodju,,bubice'' i raspolozenje za Nekako s proljeca i Key to the Highway,a za to mi nikako nije trebala elektrifikacija akusticne.No dobro,sviracu,dobar je to instrument(middle cu kupiti naknadno).
Da nije gresaka i poraza,zivot bi bio ustvari dosadan...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Imate

Post by pisac » 26 Nov 2017, 12:33

Old Smuggler nisam svirao , slučajno videh pored gitare uzdravlje
Ponekad dodju ,,bubice" i za ,,vatrenu vodu''.Brlja ko brlja,nikom nije donela dobro,ali jbg...oprezno sa doziranjem.Isto kao sa overdriveom-malo overdrive-a je lepo,dodaje boju i ton,snagu i uzbudjenje,ali previse prelazi u distorziju i pokvari sve:i ton,i svirku,i raspolozenje.
Naucio sam gde je dugme za VOLUME. :ziveli: :lol:

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: Oprema Koju Imate

Post by zek » 26 Nov 2017, 15:11

bancika wrote:
25 Nov 2017, 22:17
cela je alu. Od ovog lika sam uzeo https://www.kupujemprodajem.com/Metalne ... =110419535
Nisu nasa proizvodnja, ako ti je bitno. PetMk prave fine, ali ni jedan model nije ovako fleksibilan.
Hvala :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Nov 2017, 20:36

bancika wrote:
26 Nov 2017, 10:04
Slazem se za matore hifi komponente. Mada je vec vreme da se menjaju elektroliti na spravama iz 80ih. Ko ume, moze za sitne pare da dobije dobre stvarcice. Gledao sam i to, ali mi bila fora da napravim od nule.
Da nekima treba..neka su savršeno očuvana...I tu su cene šareme, pre je preko to bilo za DŽ danas već neke su predmet sakupljanja i dostižu ogromne cene tipa 500$ za bit box kasetaš iz 80ih-al samo određeni... Drugu sam ja odabrao prošle godine Mitsubishi pojačalo 1 liga, prodavac nije imao blage veze zna čovek za Technics i tako te, a cene su mu čudno formirane rekao bih više po popularnosti brenda i crne komponente...Tu u predgrađu Niša, neka šema pa dovlače to od preko u velikim količinama...
Ako i treba čovek da pravi nije sve u tome da se kupi gotovo, gušt je uraditi nešto sam, tako da što se mene tiče OK sasvim...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Nov 2017, 20:52

[/quote]
Ponekad dodju ,,bubice" i za ,,vatrenu vodu''.Brlja ko brlja,nikom nije donela dobro,ali jbg...oprezno sa doziranjem.Isto kao sa overdriveom-malo overdrive-a je lepo,dodaje boju i ton,snagu i uzbudjenje,ali previse prelazi u distorziju i pokvari sve:i ton,i svirku,i raspolozenje.
Naucio sam gde je dugme za VOLUME. :ziveli: :lol:
[/quote]

da tajna je volumenu...Viđao sam ih i kod nas često...Za trzalice ako si u Kanadi daću ti kontak od lika iz USa radi baba roga trzalice 10 komada je nešto malo preko 10$ što je za takve trze smešno malo.. a možeš i preko goglla lako do sajta , lični ako hoćeš neku custom zezalicu...Ja ih koristim pored ostalih i odlične su...imaju Sharp tip...Hajd u temi je spada u ''opremu'' koju imam ..odlične su ne ispadaju iz ruke, traju mesecima tokom žešće svirke..nije neki izbor veličina klasične i Jazz 3 ali ima par debljina....sad nemoj da te prevari što par shredera radi to koristi...nisu samo za bezmuno riljanje skala :) ....mada su i dalje ispod radara..pratično butik trze za lovu obične...
Shrap Cedar ja cepam...

Image

Swiss picks - stvarno ubave....
Za žice ovo cepam uz fast fret ali ovo je bolje za očuvanje...http://www.belfieldmusic.com.au/media/c ... leaner.jpg

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 26 Nov 2017, 21:26

Za te pare 1000kom kod kineza :mrgreen:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Nov 2017, 03:42

Ne znam za 1000 :D , ali tipa ima za 100 komada....Neke su šit, neke su OK....Neke su čak i bolje od izvesnih fabričkih fom west, zavisno od materijala...Neke su totalno smeće kao one alice ''plehane'' tzv metalne oštre nisu za gitaru seku sa tim šugavim ivicama...ali sam viđao lepe za po dolar i probao :) deblje, oble ivice imaju čelik i mesing.... One kopije Stubby prtzalica su pri OK , ladno su rađenje od izdržljivije plastike ABS naspram gela....

Kada bi našao baš najlonske od 1,5 mm uzeo bih, da probam..celuloid su mi debele ok....Ja sam ipak generacija koja je počela sa najlonom pa posle tortex, i totrexu se vraćam volim kada se ivice izližu e onda je super..Najlon takođe ovaj novi Dunlopov ala max grip ne znam šta mu rade ali su neuništive....

Eh braća Kinezi....nedaju 1000 :cry: all 100 za pri ispod 10$ je sasvim pristojno.... :D , ultra džabalesku

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Imate

Post by pisac » 29 Nov 2017, 18:52

Image
Image

U nekoj ranijoj dilemi prevagu je odneo Way Huge,a medju ostalim kandidatima je bio i MI Blues Pro Overdrive.
Ukazala mi se prilika da se ponovo sretnem sa Mi Effects Blues Pro,i eto,nisam odoleo,nisam mogao da propustim priliku.Donc...
Manufaktura hand made,Australia(sto se vidi po nepreciznosti uklapanja).Izradili su me kao na tri karte sto se tice fuzz-a(ne radi),ali sudeci po nekim ocenama i komentarima na nekim forumima,nemam za cim da zalim.To jest,to nije bio klasican fuzz kao fuzz,vec vise neki dodatak u tom maniru na ovoj pedali.Uzgred,tvrdo sam resio DA VISE NIKAD NISTA NE KUPIM DOK NE PROBAM KOD PRODAVCA,PO MOGUCNOSTI UZ KAFU ILI PICE!!!Istrcao sam iz voza,uzeo pedalu od neke ruke sto mi ju je pruzila,nekoj drugoj ruci sam tutnuo novac i ponovo utrcao u isti voz koji je kretao,i nastavio put,pracen sumnjicavim pogledom konduktera.Ma da,licilo je na dilovanje droge... Mislim,uzdrzite se komentara,jesam to sto mislite-idiot.U svakom slucaju,mozda se otkacila neka zica,kad promenim polozaj switch-a,zvuk se ne menja.Ali overdrive...
...Radi,i to dobro.Ono sto je meni bitno,to je da mogu bez lutanja da podesim overdrive toliko dozirano da dobijem zvuk nalik BBD-u,znaci resko,definisano,raskosno,kristalno jasno.S tim sto je mnogo upeglaniji od Boss-a,ima nekako puniji zvuk,i nema tu ostricu;vise je u hi-fi fazonu,prosto kao da slusam gitaru snimljenu u studiju.Vrlo lako moze da pobegne u crunch,a to ne volim,jer akord zvuci kao riff,dok za solo deonicu je ono bas dobar:ova pedala opravdanije nosi prezime Blues u svom nazivu,moze da zvuci tako omamljujuce na neck magnetu,kad dodje do neke solo deonice u bluz maniru.
Sto se tice te upeglanosti,pomalo sterilne,to mi dobro dodje za p90 m magnete,dosta anulira sumove.I kad smo vec kod toga,bio bih mnogo srecniji kad se ne bi cuo taj grozni klik prilikom ukljucivanja pedale.Kao pucanj.Eto jos jednog razloga zasto obozavam Boss-tako je precizan,jednostavan za upotrebu,tako masivan i cvrst,a necujan,i prilikom ukljucivanja i prilikom iskljucivanja.Gitara zivi i dise,peva u duetu sa Boss-om.Prirodna simbioza.

Image

Snazna artiljerija stize na cilj...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 29 Nov 2017, 21:38

Boss BD-2 je sjajna i vrlo podcenjena pedala, a sviraju je i neki svetski poznati likovi!

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 30 Nov 2017, 18:11

Image

Mooer Yellow Comp. Njihov klon Diamond Compressora. U pitanju je optički kompresor koji se ne ponaša kao tipični gitarski ''attack'' komp ala Dynacomp, niti je superkomp poput kletog Boss CS-3 kojeg je upravo skinuo sa boarda. Više se ponaša kao studijski kompresor podešen da radi kao brick wall limiter. Dakle, vrlo suptilna i transparentna kompresija koja ne ''krade'' ništa od osnovnog tona i koja ispod odredjenog praga potpuno propušta i praktično ne obradjuje signal. Do nekih dva sata na 'Comp' potu se praktično jedva čuje rad kompresora, a čak i preko toga zadržava tonalitet koji je dotad imao. 'EQ' pot ne radi kao obična ton kontrola, već nadesno dodaje oštrinu i odseca bas, a nalevo obratno. U sredini radi vrlo neutralno, mada mi se čini da ima maaali mid scoop u odnosu na osnovni ton koji mi zapravo prija. Glasnoće ima sasvim dovoljno da sa recimo 'Comp' potom spuštenim na 10 sati gde maltene nema kompresije, može da radi kao ubitačan clean boost. True bypass i veliki i jasan LED. Pedala je u principu sve ono što sam želeo umesto CS-3. Pogotovo što za 41 euro na Aliexpressu (0 shipping, 0 carina, 0 PDV, plus bilo neko sniženje) stvarno nemam mnogo prostora za primedbe.
P.S. Ovo mi je prva Mooer pedala i bilo mi je smešno kad sam video da su zapravo još manje od 1590a kućišta. Potpuno ludilo.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 12 Dec 2017, 13:16

Deda Mraz stig'o malo ranije ove godine (nije se utep'o kao što piroćanci pokušavaju da objasne deci):

Image
Image

I ono najbitnije:

Image

Cordoba C5-CE. Solid western red cedar top, mahogany laminate stranice i ledja, mahogany vrat, rosewood sve ostalo, uključujući i binding. Fishman Isys+ struja. Nestvarno lep instrument, uživo izgleda kao milion dolara, bez ijedne greščice ili mane. Dolazi sa gigbagom koji je toliko sposoban da se pitam da li da odustanem od planirane kupovine kofera. Što se zvuka tiče, sačekaću malo dok se slegnu utisci, a i ima da se malo poradi na gitari. Akcija je brutalno visoka out-of-the-box, bar za moje standarde, prava klasičarska (skoro 5mm na 12. pragu), tako da je prvi korak da se sedlo spusti i gitara dovede na flamenko akciju, čime će izgubiti dobar deo srednjaka koje ima pa je besmisleno sad pričati o tonu. Takodje, planiram da stavim žice koje bi takodje trebalo da promene zvuk i fazon gitare, a koje su razlog što sam prelomio da uzmem najlon gitaru...
U zadnjih nekoliko godina sam svirao gomilu ozvučenih steel-string akustara sa raznoraznim sistemima ozvuke, od najosnovnijeg UST pieza, preko magneta, magneta s mikrofonom, soundboard transducera, kombinacije piezo + mikrofon, i ni sa čime nisam bio zadovoljan, uvek nešto fali. Reče jedan stariji kolega iz Čačka, ''hoćeš ozvučenu akustaru da dobro radi, moraš da platiš od 2000 eura pa naviše.'' Bojim se da se 99% slažem s tim nakon svog iskustva. I sve vreme dok sam svirao te gitare, sećao sam se svoje prve ozvučene akustare, nylon Ovationa koji je uživo bolje ''izlazio'' od svih tih gitara s metalnim žicama. Onda pogledam klip gde Erik Džonson predstavlja svoju opremu na akustičnoj turneji, steel-string gitara neki Maton od 3-4 soma eura, i najlon gitara Takamine od 170 dolara iz Guitar Center. Kaže, završava posao. I to je moj utisak uvek bio, nekako najlon žice drugačije rade na ozvuci, lakše je dobiti dobar ton uživo. Medjutim, uvek mi je smetalo kod najlon gitara što G žica uvek ima muljav i nedefinisan ton, kratak sustain i nikako ne kotira, naročito u odnosu na D žicu... Onda sam saznao za žice Savarez 520 P3, kod kojih je treća žica obmotana plastikom.
Image
Dakle, treća žica u dobroj meri zadržava boju tona gole najlon žice (ne radi kao bas žice), a svi ostali problemi su rešeni. Od tog momenta više nije bilo dileme. Bilo je samo pitanje koju gitaru uzeti. Na kraju posle intenzivne pretrage, razočaran očajnom ponudom u Srbiji, naručio sam Cordobu sa Thomanna. Kad sam naručivao gitaru, uzeo sam i par kompleta tih Savarez žica, tako da kad budem sve to sastavio i uradio setup, dobićete kompletan review. I potrudiću se da ne mikidjordjiram kao sad. Aj :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest